Nekem a szoba ablakom Pest felé néz, illetve kékes felé! Most természetesen a pesti multiplexeket tudom fogni, meg majd később valszeg a kékesit. Az úzdi adó nekem háttal van!
Biztos, hogy mind a három HD adásban benne van, mert a kisugárzott jelből (TS) analizálható.
Azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a vevőberendezések vagy nem tudják, vagy nem kezelik helyesen.
Szerintem most az következik, hogy a gyártóknak ilyen rögzített jelfolyamokat (TS-eket) kell küldeni. Úgy tudom, hogy az AH is erre készül. Előbb-utóbb várható lesz néhány új fw megjelenése.
Nálam a Strong 8300 CI-nél ha 16:9-re van állítva a képarány, akkor megy automatice. Külön nem tudom kapcsolni egyik menüpontban sem. Az LG lcd-n pedig "eredeti" állásban van a képarány.
blöki [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-10-26 21:32:50]
Az enyémnél úgy hívják, hogy FF (talán Full Frame). Széthúzza a képet, de torzítva. A két szélét vízszintesen jobban széthúzza, mint középen. Olyan hatást kelt, mint egy nagylátószögű objektívvel készült kép. Borzasztó.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Hát az nagyon jó lenne ha úgy működne ahogy írod! Ezt az AFD jelet vajon tudja az én készülékem kezelni, vagy az adást adó csatornánál van a probléma? Egyébként a frissítésem amit most csináltam az júliusi és a mindig tv honlapjáról töltöttem le. A gyártó honlapján ez a verzió nincs is fennt!?
Amit leírsz automatikus váltást az ennél az fw-nél még szerintem nem működik, vagy az adók nem küldik ezt a jelet! Ezt nem tudom eldönteni.
Ez nagyon jó tapasztalati leírás, mert elvileg a matricás készülékeknek ismerniük kell az AFD-t. Namármost az m1, m2 és néhány napja a Duna is ad AFD-t.
Az AFD pont arra jó, amit szeretnél, vagyis ha 4:3-as adás van, akkor automatikusan töltse ki a képet, ha 16:9-es, akkor pedig letterbox legyen.
Még csak most kezdtük tesztelni különféle beltérikkel, de egyelőre úgy tűnik, hogy az - egyébként viszonylag új (2007-es) - AFD szabvány elég hanyagul implementált a vevőkben. De ugye a Duna pl. azért csak most tudta elkezdeni a sugárzását, mert a stúdióberendezésekben és az átviteli lánc más elemeiben is az volt.
Pan- scan funkció van bekapcsolva, ilyenkor a képet kinagyítja, ezáltal a két oldalról hiányzik a kép széle, felül nincs fekete csík. Ha letter-box-ba kapcsolom, akkor fölül-alul fekete csík, de ha visszaváltják az adást 4:3-ba, akkor körbe gyászkeret lesz. Remélem jól írtam le! Ez gondolom azért van mert az adás továbbra is 16:9 és ebbe vetítik a 4:3-at. Mondjuk ez így elég gagyi. Jó lenne, ha ilyenkor visszaállnának 4:3-as sugárzásra. De az volna a legjobb, ha csak egyféle adást adnának, mondjuk minden műsor 16:9 lenne, vagy az egyik multiplexen úgy adnának mint most analógban. Ott mindegy, hogy mit variálnak a csatornánál, én a 4:3 tv-men vagy teljes képet látok vagy alul-felül csíkot, de ez könnyen megszokható. Remélem érthető amit írtam.
"Ezt a funkciót használom, de azért idegesít, hogy a két szélét nem látom!"
Hát ennek a feloldása pedig sajna csak egy 16:9-es tévé... És akkor majd idegeskedhetsz azért, mert azon meg a 4:3-as adás nem teljes képernyős... Bár ez amiatt kevésbé bosszantó, hogy legalább azt tudhatod, hogy bár nem tölti ki, de legalább a képből sem veszett el semmi...
ilyen csatornát kétlem hogy elfogadna az NHH, mivel kifejezetten megnevezte az AH pályázat beadásakor hogy a viasat3-at biztosan adják majd, továbbá megigérték hogy tárgyalnak a story tv és a TV6 -tal is. ezt tudták hogy teljesíthetetlen, most meg mindenféle kifogásokat keresnek.
"Ebben az esetben elvileg pont annak kell történnie, amit szeretnél, vagyis minden kép kitölti a 4:3-as tévédet... Bár a 16:9-es adások két széle ez esetben vágva lesz, így a képtartalom 25%-a számodra elveszik. "
Na ez-az!! Pont ez a bajom!
Ezt a funkciót használom, de azért idegesít, hogy a két szélét nem látom! 29900Ft-t vettem a butiksoron lévő műszaki boltban. Egyébként az akadásmentes vételt erősítős szobaantennával sikerült elérnem.
"A képformátumok váltogatása kicsit idegesítő, jó volna ha vevőkben volna egy olyan funkció, mely mindig a 4:3 képarányú televíziómhoz optimalizálná a képarányt,"
A Te vevődet spec. nincs szerencsém ismerni, de létezik ilyen beállítás:
Video aspect: 4:3
Video mode as 16:9: Pan & Scan
Ebben az esetben elvileg pont annak kell történnie, amit szeretnél, vagyis minden kép kitölti a 4:3-as tévédet... Bár a 16:9-es adások két széle ez esetben vágva lesz, így a képtartalom 25%-a számodra elveszik.
Ma megvettem a digitális vevőmet (optibox t1000 hdcx) Dunaújvárosban lakom, a jelerősség 99% minőség 75-78%. Budapestet fogom, a képminőség tűéles és akadásmentes. A képformátumok váltogatása kicsit idegesítő, jó volna ha vevőkben volna egy olyan funkció, mely mindig a 4:3 képarányú televíziómhoz optimalizálná a képarányt, akárhogy váltogatják az arányt az adóknál, illetve az volna a legjobb, ha egyféle képarányban adnának! Ez csak költői sóhaj volt, nehogy nekem essen valaki, hogy milyen hülye vagyok, meg hogy nem értek hozzá