Ez várható volt. Mivel a Takarékban olyan apróságokkal nem voltak tisztában, hogy valójában mennyit is lehet elkérni havonta egy-egy adóstól. Gondolom most rájöttek, hogy milyen bünti lehet a dologból, ha nem úgy intézik a dolgokat ahogy az AH hatósági szerződésében szerepel.
Úgy emlékszem, az antenna nyílásszögét a -6 dB-nél adják meg. Tehát szélesebb nyalábban sugároz, de ott már 12... 18 dB-lel gyengébben. Aztán van valahol egy teljesen kioltott sáv, felépítéstől függően valahol 30-40 szögfok körül. (Vízszintes és föggőlegesen másképp.)
Kíváncsi vagyok, körsugárzó-e a Széchenyi hegyi adó.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Már létezik belőle ami MPEG2 HD-ben adja ki a jelet, ez viszont olyan brutálisan nagy sávszélességet igényel. Így az a kevés tévé ami talán kezelné a modult, az sem mind működik vele.
DX-es Yaginál el tudom képzelni, lepkénél nem. Nem tudjuk milyen vevőről van szó. Egy USB-s vevő általában jóval könnyebben túlvezérelhető, mint egy asztali.
No-no !
Nem ilyen egyszerű a dolog. Igenis lehet ilyen eset. A vevők %-s kijelzése tájékoztató jellegű. Én térerőmérő műszerrel hosonlítottam össze a %-s kijelzést és megdöbbentő eredményeket tapasztaltam!
a tokaji adótornyon most szombaton lesz adókarbantartás. azt esetleg lehet e tudni hogy talán most szerelik fel a digitális adót is?
jo lenne tudni már hogy esetlegesen a hivatalos dec 1. indulás elött esetlegesen lesz e valamiféle tesztsugárzás?
én a tokaji adótol kb 70 km-re lakom, és nem tudom hogy tudom e venni majd az adást egy tetőantennával.
Ilyen antenna tényleg nincs, a MUX A jön neki 100%-on, a másikon meg semmi.
Extrém eset, de lehet, hogy éppen csillapító tagot kell berakni. Megint egy panaszkodó, aki nem írja le milyen távolságból, milyen készülékkel, milyen körülmények között venné az adást. Attól tartanak, hogy becsönget a bodza maffia?
Van már valami megoldás arra, hogy az mpeg2-es TV-vel tudjam fogni az ingyenes mpeg4-es adásokat azon kívül, hogy veszek egy box-ot? Megtalálja mind a 7 csatornát antenna nélkül, de azt írja, hogy invalid data :(
Bocs, nem szeretnék vitát nyitni.
2. Nem állítottam hogy nincs egyáltalán dőlésszöge az antennának, de ilyen antenna magasságnál, és a közeli város miatt legalább 20-30 fokkal döntött antennapanelekre is szükség lenne.
Ilyen a fényképeken nem látható.
3.Csinálhatok Én bármit Óbudán, háztető, igaz csak 5m-s árboc 37 elemes antenna nincs vétel. Több helyen kisérletezgettem a városban ott van vétel ahol látod az adótornyot.
Üdv, Gábor
1. ha közel tízszeresére nő a teljesítmény, az azért kihat a közeltérre is. írták már páran itt, hogy pesten nem tudják venni a digitális jeleket, holott az analóg adások jól bejönnek szintén a pesti frekikről. namármost az új antenna egyszerre digitálist és analógot is sugároz, tehát ebben az esetben minden bizonnyal a teljesítmény-növekedést követően elérhető lesz a digitális jel is.
2. az nem igaz, hogy nincs egyáltalán dőlésszöge az antennának.
3. a főváros nagy részén van vételi lehetőség, de ahhoz megfelelő tetőantenna kell. egyébként pedig senki nem mondta, hogy ne lennének további terveink, ha lesznek publikus infóink, meg fogom osztani.
Kedves part_wish !
Mi várható Budapesten a vételi lehetőségekkel kapcsolatban? Tudom MIG-29 stb. Köszönöm a publikus képek megnézésének lehetőségére felhívtad a figyelmet.
Amiről itt irogattunk, találgattunk az bejött. A KATHREIN adóantennán látszik örökre vasalva, távolba sugárzó antenna / földön fekszik az antenna a képen felemelés elött/. Közelre a városra sugárzó döntött antenna paneljai nincsenek! Hogy van itt lefedettség Budapesten?
A főváros nagy részén nincs vételi lehetőség !!!
Üdv, Gábor