A Windows 7 tényleg nagyon jó, és sok drivert tartalmaz beépítve.
De az is lehet, hogy kinéz a netre, és onnan szedi le a szükségeset.
Ezt csinálja pl. a Genius egeremet először rádugva is, meg más eszközöknél is.
Gondolom figyeltek a Media Center dologra is. A Vistánál halllottam valami problémát. A magyar EPG elérhetősége talán fizetős volt, vagy hasonló.
Itt nem tudom, hogy van, nincs még USB vagy PCI tunerem, csak tévém.
Kipróbáltam Windows 7 alatt is. Meglepő, de csak bedugtam és máris működött, se driver se szoftver nem kellett.
A windows media centerrel meg máris lehetett tv-t nézni.
Megy az analog és a DVBT is, HD-ben is.
Nekem egy PCTV Hybrid Pro Stick 330e van, kinézetre ugyan olyan mint a 340e.
A MinDigTV tökéletesen nézhető vele, még a HD-k is akadásmentesek.
A tuner rész egy kicsit érzéketlenebb mint egy átlagos TV tunere, de jó antennával nem gond.
Van BDA driver is hozzá, így a szokásos DVB nézegető szoftverekkel is működik.
Egyszerű és stabil szerkezet, nem fogsz csalódni benne.
A gépemhez egy PCTV Hybrid Pro Stick 340e típusú tunert vennék. (A neten fellelhető adatok szerint tudja DVB-T-n az MPEG-4-et.)
Van valakinek erről a termékről bármilyen tapasztalata?
Valaki meg tudná mondani, hogy a Strong SRT Ant 15 kültéri DVB-T antennája csak a digitális adásokra lett kitalálva, vagy az analógok is jönnek vele?
Valakinek tapasztalata vele?
Köszönöm,
Dezső
Az adókarbantartás nagyon fontos dolog.
Első dolog, hogy a szellőzőműben szűrőket cserélnek.
Közben az adó(k) végfokait portalanítják, mivel a forszírozott hűtés bármijen jó is a levegő szűrése tele hordja a végfok hűtőbordáit porral.
Ezután végigmérik az adó(k) minőségi paramétereit (amiből nem kevés van). Ez a legfontosabb. Igen kemény minőségi előírásoknak kell megfelelni. Ha valamelyik kilóg, meg kell keresni az okát.
Ellenőzik az antennákat, RF összegzőket, elosztókat (direkt nem írok szakszavakat), tápvonalakat, könyököket, akadályvilágítást (mivel sugárzás alatt nem lehet fénycsövet cserélni), betáplálást...
És emellet eseti munkák tömkelegét is el kell végezni .
Azt nem hiszem hogy a szegedi m1 karbantartása tovább tartana mint a többi állomás karbantartása. Mivel a leállás kezdeti és vég időpontja kötött. Az időtúllépésért meg "ölnek".
Ha kicsit ősszeolvasod az AH DVB-T üzembehelyezési terveit Szegeden ez év végén multiplex A indul az UHF 60. csatornán. Valószinüleg antennát cserélnek vagy telepítenek.
Örülj neki !
Üdv,Gábor
Valaki irja meg, hogy mit szoktak olyankor csinálni, amikor adókarbantartás van. Nem értem a szegedi m1 adó karbatartása miért tart sokkal tovább, mint a többi karbantartás.
Az m1 jelenleg itt Magyarkanizsán analóg vétellel nézhetetlenül rossz, alig lehet felismerni, hogy az m1 logója van a sarokban.
Éljen a digitális vétel.
Amiko Viper 4k51 + több Amiko dekóder polcon pihen
Én nem szoktam nézni az M1-et. Tájékoztatták ezek a kedves nézőket?
Ha tényleg megkezdik a digitális átállást akkor muszáj lesz a mamámhoz behúzni a kábel tv-t.
Mi a helyzet az M1 szegedi átjátszóállomásával?
Karbantartás van ott vagy mi?
A mamámnál tegnap délután óta nem jön be, viszont a TV2 (Szentes) ugyanúgy bejön, mint eddig.
Természetesen számít a vételi hely is, és meghatározza, hogy milyen antenna kell.
Nekem jól elhelyezett passzív szobaantennával 1 - 3 * 10-3 között mozog a Pre Viterbi. Időnként elcsípi a 10-4 tartomány tetejét. De ez bőven jó, vagy még a rosszabb is jó lenne a 10-3 nagyságrendben.
Inkább az időszakos zavarokkal van baj, ilyenkor persze az értékek is leromlanak. Csak nem sűrűn szoktam vagy lehet a rendszerinfót lekérni olyan gyorsan normál tévézés közben. Azért lehet látni a hiba végét, vagy ha próbaképp eleve rendszerinfóval nézzük.
Ha az UEC vagy a Post Viterbi nem nulla, akkor garantáltan van is valami zavar a képben.
És a vétel helye?
Nekem kicsit gyengébb az 55-ös csatorna, mint a 62-es ( 5*10-4 és 2*10-4 a Pre Viterbi )
Mindez kb. 30km-re légvonalban a Széchenyi-hegytől. Rálátás nincs. Padlásterben elhelyezett nagylepke + 24dB erősítés, 3 felé osztva.
Egyszerűbb antenna lehet, hogy sokat segítene.
Pedig a Sony tévével nagyon jól be lehet lőni az antennát.
No persze ez elég macerás, ha a tetőn van.
Arra figyelj a rendszerinformációnál, hogy magas jelszint legyen, teljesen kitöltött zöld csík. De ez még kevés, utána a Pre és Post Viterbi értékeket kell figyelni.
A Pre Viterbi minél kisebb legyen, a Pro Viterbi pedig 0.
Az UEC is 0 legyen, a COFDM AGC pedig minél nagyobb abszolútértékű negatív szám, de pozitív ne legyen.
Ez kell a jó vételhez. Ha így próbálod változtatni, tudod az antennát finomhangolni, kompromisszumos beállítást találni.
A két csatorna egyébként elég hasonlóan jön nálam.
Ettől még ugyan úgy kell a tetőantenna, a kábel, a tartóoszlop és a szerelő bére aki felrakja. Meg hát ugye annyi box ahány tévé van a lakásban. Mert ugye az nem komoly, hogy mindenki lecserél minden tévét, hogy ne keljen boxot venni.