Hi!
Én még nem láttam töredezést, vagy akadozást az RTL képében. A bitráták így néznek ki. Kép: 1,5 Mbps körül, hang 64 Kbps körül, változó bitrátával. A DUNA 2-nél a kép 2 Mbps körül van, és látszik is a különbség. Bizony, lehetne még egy kicsit adni az RTL-re, az a fél Mbps sokat számít MPEG4 esetén.
Én az egyik ismerősnél láttam hétvégén, a Mr. és Mrs. Smith-be és az Eltűntnek nyilvánítva c. sorozatba néztem bele. Az adás 4:3-as volt, szerintem nem volt rossz a kép, bár egy picivel több sávszélesség tényleg kellene neki, mert pl. a reklámok közötti RTL-s inzerten erősen látszott a tömörítés. Ami viszont zavaróbb volt, hogy néhány percenként töredezett a kép (mint amikor a DVD filmnél olvasási hiba van), de ez lehet hogy egyéni hiba volt.
Szia !
Meglehetősen gyatra jelenleg a képminőség, a későbbiekben ennél már csak jobb lehet.
A képarány 4 :3, igaz én még fimek sugárzása alatt nem néztem egyszer sem.
Ennél már csak digitális kábel és a netTV-s hálózatokra késztett - elméletileg anonim - statisztikai adatgyűjtő szoftverek használata kérdőjelezhető meg.
Addig nincs is baj, mikor előfizetői azonosító nélkül azt figyeli a rendszer, hogy egyes csatornákat mennyien néznek. Viszont azon kiértékelések, hogy egy adott előfizető milyen tematikájú adásokat néz a nap mely időszakában az már hagy egy kis kívánnivalót maga után. Ezen információért komoly pénzeket fizetnek, sőt ha még az előfizető adatait is kiadják hozzá akkor már rendesen kaszálhatnak is vele. Ezek után ne csodálkozzon senki, hogy milyen kéretlen témájú szórólapokkal, DM-levelekkel tömik tele a postaládáját.
Tévézni csak pontosan és szépen... egyedi műholdvevővel érdemes.
STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[előzmény: (3108) European Tv Media Ltd., 2009-05-05 10:07:25]
Technikailag megoldható lenne, hogy az EPG a pontos műsorkezdetekor kapcsoljon át- de ki fog akkor hirdetni, reklámidőt venni, ha úgy sem nézi meg senki ???
Amerikában kipróbálták a reklámszignálos műsortovábbítást is, melynek az volt a lényege, hogy a reklám kezdetekor és végekor kiadott jelet tudta értelmezni a készülék és a reklám ideje alatt más csatornára válthatott a néző, majd pontban a reklám végekor automatikusan vissza. Az okos szakemberek rájöttek, hogy ezt ki is lehet aknázni, és a legdrágább reklámidő a reklámszignál vége és a tényleges filmkezdet közötti 15-20 mp lett. Ugyanis semmi sem kötelezte őket arra, hogy a reklám vége szignált közvetlenül a film kezdetére, vagy folytatására tegyék
Az az érdekes, hogy felborulhat az atyaúristen is, az esti hírműsorra mindig behozzák, akármennyit is csússzanak napközben. Tehát ban lehetőségük "játszani" az idővel, csak éppen nem érdekük...
Az RTL Klub és TV2 felkerülésének feltételének kellene lenni, hogy másodperc pontossággal vegyék komolyan az EPG-t, az ORTT pedig alaposan büntesse meg őket, ha ezt megszegik.
Amikor a kereskedelmi adók megjelentek hazánkban, feltételeztem, hogy órát lehet igazítani a műsorrendhez. Pont az ellenkezője történt.
Máig rendkívül bosszús vagyok egy krimi felvétele miatt, amit több éve adott az egyik ker. TV.
20 percet hagytam rá a kazettán, nem volt elég. Orrba-szájba ismételnek mindent, persze ezt nem. Azóta sem tudom mi lett a vége.
Nekem is Mpeg2 van még a Panában, de már lassan kezdenek beszállíngózni az Mpeg 4-es tunerrel rendelkező DVD felvevők, is, hiszen olyan sok Mpeg2 tunerrel szerelt DVD volt a piacon, ebből kiindulva gondolom megérkeznek, tévéknél már sok van...
Természetesen most nem tudok neked 1sem mondani, várni kell...
ÜDV!
-------------------------------------~Vantage HD 7100TS, Opticum DM 3800 polarmount. LG-60'-3DTV