Különbség azért van. Mert egy multiplexen csak három HD műsor fér el, SD viszont vagy nyolc.
És mi van, ha egy stúdió hetenként kétszer ad HD minőségű jelet? A multiplexbe akkor sem lehet tetszőleges mennyiségű SD adót belepréselni, hiszen kell annak, aki időnként igénybe veszi HD-ben.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
A földfelszíni sugárzással szemben a kábeltévé nyerésre áll. Csak ott gazdaságos, ahol túl drága lenne bekábelezni (a tanyákat).
A földfelszíni sugárzással szemben a műholdas sugárzás is nyerésre áll (a tanyákon). Lassan már nincs jelentős különbség az antenna és a set top box ára és a felszerelése között.
szerintem az a probléma hogy félreértettél.Itt az a baj hogy azért senki nem fog megvenni egy 30 ezres boxot hogy két adót nézzen,és tejesen mindegy hogy milyen márkát írok akkor ha nem tud vele kódolt adást nézni csak szabadonfoghatót számszerűen akkor is több jön be mint földfelszínen technikai probléba nélkül sokkal olcsóbban.
[előzmény: (2814) European Tv Media Ltd., 2009-03-18 07:16:54]
bocsi én nem azt mondtam hogy lopni kellene az adást meg azt hogy illegálisan kellene bármit is csinálni hanem azt hogy ebben az országban naygon sok olyan ember van-és nem biztos hogy mindegyik szegény aki nem fizet elő semmilyen szolgáltatásra-aki megvenné a cuccot ami kell hogy nézzen 3 adónál többet,mert megelékszik annyival is, csak itt még senki nem jött rá hogy ebben is hatalmas lehetőség van,aki meg rájött attól elnézést kérek.
Azért nagyon ne örülj, lesz helyette valami más nevű médiafelügyeleti hatóság, amelyik majd sokkal többe kerül nekünk mint most. (És okosabbak ők sem lesznek...)
Tudomásom szerint az ORTT műszaki osztályát jóegynéhány éve megszüntették, az utolsó, nem műszaki munkát végző mérnök pedig 1-2 éve nyugdíjba ment. Azt pedig, hogy az ORTT kellő távolságot tart a technikától tapasztalhatjuk a kisebb adók által sugárzott adások minőségében. Kiváncsi lennék arra, hogy a múlt évi DVB-T pályázathoz volt-e hozzászólás az ORTT részéről?
Az ORTT-t valakinek fel kellene világosítania, hogy a televíziózás is fejlődik, most például a HD adások sugárzásával. Amúgy meg: a kutya sem akar felmenni SD csatornákkal a MinDig-re.
Ül ott egyáltalán valaki, aki technikailag ért a televíziózáshoz? Ha nem, akkor meg kérdezzen a megfelelő helyen...
Ez akkor igaz, ha a kibocsátás növekedés már csak újabb beruházással, magasabb állandó költséggel lehet megvalósítani.
Ugyanis az állandó költségek mindig csak egy bizonyos kibocsátási intervallumon belül állandó, illetve lineális.
De ne menjünk ebbe bele, hiszen a MinDigTv topicban vagyunk.
Lényeg az, hogy a pénz (a tőke) körül forog minden. Aki ennek nem birtokosa, az csak szenvedő alanya lehet a rendszernek. Hiszen ő dolgozik, ő veszi fel a hitelt, ő fogyaszt, ő dolgozik többet, hogy többet , vagy jobbat tudjon fogyasztani.
"2. Minél többet adsz el a piacon annál nagyobb lesz a nyereséged, külső befektetőnek az osztaléka. "
Ez alapvetően nem igaz.
A termelőkapacitás 90% fölötti kihasználása esetén legnagyobb a nyereség. A kapacitás bővítés jelentős nyereségrontó tényező is lehet. Adott körülmények között, előfordulhat, hogy sohasem térül meg a befektetés.
Csak a legfontosabbat felejtetted ki belőle, ami nem más mint az alapmű címe : A TŐKE
1. A termeléshez biztosítani kell a tőkét, ha tulajdonos vagy akkor a belsőt, ha befektető akkor külsőt.
2. Minél többet adsz el a piacon annál nagyobb lesz a nyereséged, külső befektetőnek az osztaléka.
3. Egyrészét visszaforgatod a termelésbe (mennyiségi és minőségi fejlesztés) , másik részét bankon keresztül kihelyezed a fogyasztói társadalomba Legyen pénzük az embereknek megvenni a termékeidet.
4. Ha már unod a banánt, vagy már annyi külső tőkét bevontál a cégbe, akkor piaci értéken kiszállsz a vállalkozásból.
5. A bankbetétet kiveszed és más portfóliót keresel a pénzednek.
6. Új gyárban kezded el a termelést...
GO TO 1.
Az IMF is ezt csinálja csak nem cégekkel, hanem országokkal.
Bocs, én elég régen tanultam a kapitalizmust. Még az átkosban. Felfogásom szerint a fejlődés menete a következő.
1. Olyan műszaki fejlesztést végeznek, amely eléggé vonzó ahhoz, hogy az emberek megvásárolják.
2. Ezzel növekszik az eladások száma, és a bevétel
3. Ez megteremti a műszaki fejlesztés anyagi alapjait. Bezárult a kör.
Namármost. Ebbe ma Magyarországon beletenyerel a marketing. Ma nem azt lehet eladni, ami korszerű, hamnem amit kellőképpen reklámoztak. Majdnem tökéletesen ez történt a földfelszíni digitális sugárzásal is.
(A tetejébe még belelpett a politika is. Olvastatok Jókait?? Egy ügyvéd akár évtizedekre el tud húzni egy pert.)
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Szerintem igen is lenne rá igény ha lenne rajta legalább 8db csatorna amit az emberek nézhetnének ingyen,mert itt ebben az országban ez a jelszó a legjobb vevőcsalogató(nézd meg opticum 4000 és társai).Egyszer mevennék a boxot tudná hogy ennyi csatornája biztosan van,és ha van kedve akkor vesz mellé egy kártyát és előfizet azokra amit még pluszban szeretne, szerintem meg lehetne csinálni csak normális teljesímánnyel kellenne sugározni,és 20 ezer álá szorítani a boxok árát, na meg az a pár csatorna aki hajlandó felkerülni a kínálatba.
Ez a cikk nevetséges, majd ha ott lesz a DVB-T-n 23 SD csatorna, és szeretne még felmenni más csatorna akkor lehet elgondolkozni.
Csak ilyen nem lesz nálunk az elkövetkezendő 100 évben. Ugyanis akkor a kábel és műholdas szolgáltatók csődbe mennének.
Szerintetek miért éppen egy héttel a Mindig TV előtt indult el az ország legolcsóbb Tv szolgáltatása a T-Home Sat tv? Azért, hogy minimális összegért arra fizessenek elő az emberek, és ne a Mindig tv-t nézzék. Talán még akkor azt hitte a T-Home, hogy több csatorna lesz a Mindig Tv-n...