45e körül láttam a neten. Szerintem a TRIAX-szal gyakorlatilag megegyezik.
Nem rossz konstrukciónak néz ki. A TRIAX-ot meg eddig csak jót hallottam.
ST7100RISC prociról még nem hallottam, de a ST88xx sorozat már a 4080 x 4080 felbontás-hoz biztosít hátteret. A "mezei HD" nem okozhat gondot, hiszen a ST71xx sorozat már bizonyított.
Lehet mumust csinálni az AH-ból, de helyette inkább fizessen elő a nép a piszok drága HD kábeles csomagokra (családi full csomag+digitális+HD)? Szűnjön meg a földfelszíni sugárzás? Mennyi bőrt kell lehúzni egy egyszerű szolgáltatásért?
És a T-Home Sat, Digi TV, UPC Direct? Ott nincs is lehetőség HD-ra.
Földi digitális HD ingyen, szép folyamatosan növekvő HD tartalommal, ez a megoldás. A műholdas/kábeltévéseken kívül kinek fáj az AH??? OK, még nem stabil, de idővel ez megoldódik, uraim!
A 73% nem HD set top box lesz, hanem HD képernyő. Azt pedig tudtommal MINDENKI ÁRUL és nem csak egy politikus biznisze. És ha valakinek kell, akkor vesz hozzá set top boxot, bár idén karácsonyra borítékolom, hogy a tévék többsége MPEG-4 HD tuneres lesz.
2012-ben akkor fog a háztartások 73%-a HD vevővel rendelkezni, ha Koóóka - vagy más tűzhöz közeli "üzletember" - fogja gyártani állami megrendelésre a boxokat, és abban az ínységes hónapokban a családi pótlék helyett azt fogják osztogatni. - Természetesen adókötelesen.
Most olvastam egy angol oldalon ugyan ezt a tájékoztatást, de ott már az szerepel, hogy 200 ezer HD szettet adtak el. Szerencsére ismerem az újságírót aki a cikket írta. Majd felhomályosítom, hogy miképpen is állnak ezek a dolgok kis hazánkban.
Nem kapkodják el a tájékoztatást. Alig 3 héttel ezelőtt járt le az előző "teszt" sugárzás határideje. Igaz így biztosan helytálló információt lehet adni a lakosságnak, mert ugye ami már elmúlt, az tuti megtörtént.
Már csak az a kérdés, hogy mikor ismerik el, hogy a "must carry" rájuk nézve is kötelező, nem csak a kábeltársaságokra.
Az Antenna Hungária (AH) Zrt. február végéig meghosszabbítja az m1 és m2 csatorna kísérleti HD (High Definition) sugárzását a MinDig TV földfelszíni digitális platformon - közölte az AH hétfőn. Az MTI korábban beszámolt arról, hogy az AH 2008. december 23-ától egy hónapig kísérleti jelleggel elérhetővé tette az m1 és m2 programját a MinDig TV földi digitális televíziós szolgáltatás keretében. Mindkét program előfizetési díj nélkül, HD-felbontásban érhető el Budapest körzetében az 55-ös, Kabhegy körzetében a 64-es, Szentes körzetében pedig a 60-as csatornán.
A kísérleti sugárzás sikeres végrehajtásának köszönhetően a Magyar Televízió és az Antenna Hungária közötti egyeztetések pozitívan zárultak, az AH jelenleg az MTV kedvező döntését várja arról, hogy csatlakozik a platformhoz - áll a közleményben.
Az AH adatai szerint Magyarországon eddig már több százezer, HD-adások vételére alkalmas televízió talált gazdára és a kereslet a karácsonyi szezonban is kimagasló volt. A Screen Digest brit médiapiac-kutató intézet előrejelzése alapján 2012-re a magyar háztartások 73 százaléka rendelkezik majd HD-képes készülékkel.
Szabványilag tényleg több a HDMI de nem használjuk. Én személy szerint nem szeretem az "automatikus" felismeréseket, kapcsolgatásokat, főleg vezeték nélküli kivitelben. Én annak vagyok a híve, hogy ha valamit valamivel összekapcsolok, akkor az a beállításoknak megfelelően biztosítsa a kapcsolatot. (Ne változtassa meg automatikusan a felbontást a hangkimenetet e.t.c....) -a képarányt vagy üzemmódot viszont igen.
Azért az durva, hogy az évek óta használatos HDMI csatolófelületek lehetőségeinek csak töredékét használjuk ki.
A HDMI "tudása" bőven a Scart felett van. Nem csak bemenetet vált, standby-ból tud készülékeket be és kikapcsolni, tudja pl. ha DVD-ézés lesz be kell kapcsolnia a TV-ét és házimoti erősítőt, ha műholdazás csak a TV-t. A végén mindent kikapcsol bármelyik készülék kikapcsolásával. Ez az elmélet.
A gyakorlatban sajnos ez nincs így.
A készülékek nem kommunikálnak egymással valóban a 20 éves scart tud csak AV bemenetre kapcsolni egy 50 Hz-es CRT-én.
Egy Intek HDMI-in nem tud átkapcsolni egy bementet egy Sony LCD-én 2009-ben.
Egedi
A SCART-nál a 8.pin végzi a kapcsolást, tehát a standby-ból ha bekapcsolod akkor ez váltja át a TV-t AV-re. HDMI-nél nincs ilyen. Egyes készülékeken a csatlakozások prioritását be lehet állítani. (HDMI1, HDMI2, DVI, SCART ...) Ennek hiányában a gyári - illetve szabvány szerinti - prioritások élnek.
Nekem a tévén (26"-ols LCD) Orion. Eddig még meg vagyok elégedve vele Csak arról kéne leszoktatni, hogy ha bekapcsolom, az utoljára nézett bemenetet kapcsolja. Ugyanis, ha HDMI-n rá van kötve valami, és az áram alatt van (a Strongnál elég, ha standby-ban van, nem kell hogy menjen is a beltéri), akkor automatikusan annak a képe jön be...
A legrosszabb az, amikor a panelt, a tápot, előlapot, külön külön veszik meg többnyire Kínából és pl. törökországban, vagy más európai unió által preferált országban összeszerelik, így lényegesen kedvezőbb piaci viszonyok között- a mi pénzünkkel is támogatva - kerülhet be az EU-ba a kínai áru.
Köszi érdekes amit irtál.
Lehet, hogy az első MAGYAR set top boxal van dolgunk?
Érdekelne mennyi lehet a hozzáadott érték, jászfényszarui asszonyok szerelik-e?
Van ott még gyártás?
Egedi
A MPEG-4-es vevők összes alkatrésze ma már tömegcikknek számít.
Minden megrendelő válogathat a különböző minőségi osztályok között :
1. olcsó és rossz
2. középkategóriás olcsó és használható
3. felső középkategóriás használható
4. felsőkategóriás
A mai vevők alkatrészeinek a zöme a 2-3. kategóriába tartozik, de egyáltalán nem mindegy, hogy hol és kik szerelik össze. A kínai, tajvani, koreai ...etc. gyártmányok között óriási különbségek lehetnek (vannak).
Külhoni - bennfentes - hazánkfia mondta, hogy az egyszerűbb középkategóriás MPEG-4-es vevők 25-30 Euróból kihozhatók. A 100-200 eurós ár esetén azért meg van a tisztességes árrés, a megrendelőnek, importőrnek és a kiskereskedőnek egyaránt.
A 200 programhely inkább csak a szoftver által lekorlátozott dolog lehet, hiszen ezáltal a gyorsabb működést könnyebb biztosítani, illetve a kisméretű flashmemóriával a flashműveletek sokkal gyorsabban elvégezhetők.
Stubyte
p.s.: 2009-ben már az 50-100 EUROs fogyasztói áras MPEG-4-es vevőkkel is találkozhatunk az év második felében biztosan.