Szia!
A TERRA+ egy Conax kódolású kártya, ezért Conax kártyaolvasóval kell rendelkeznie annak a boxnak, amelyiket a Mindig TV ( DVB-T ) vételére akarsz használni.
Gyöngyöstől délre vagy 20 km légvonalban. Tiszta időben látni az adótornyot éppen, de légvonalban is 30-40 km. Pesti izékkel nem akarok kínlódni 2 adóért.
Pontosan milyen fajta az a kártya amit kezelni kell tudnia a készüléknek a kódolt adások vételéhez?
Különösebben nem zavar, de egy garanciális csere folytán új tévém van és -bár a típusválasztásnál abszolút nem volt szempont- ebben van DVB-T MPEG4 dekóder is. De még az is lehet, hogy nem lesz kedvem újra kihúzni a padlásra a koaxot, évekkel ezelőtt ferlszámoltam az antennás dolgokat.
Ja, tényleg: a régi antenna jó lesz hozzá vagy az is új kell?
Szia!
Akkor szokott így ingadozni a jel, ha a koax-al valami baj van, ( repedések vagy törés, kilazulás az antennafejnél ), vagy magával az antennával ( mechanikai sérülés, vékony árbócrúdon szél hatására hintázó antenna stb. ). Hasonló jelenséget okozhat továbbá a vételi irányt takaró nagyobb fa vagy fák, főleg nyáron, amikor lombot növesztenek de a fenyők évszaktól függetlenül is.
Ugye nem szobaantennád van?
tegnap (10-én) este óta nem működik az EPG az ATV és a HírTV csatornáknál. Üres.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Hali, megy a tekergetes az adonal, most mar egeszen biztos! Nalam tegnap estig csak a Duna mux jott, aztan este mar sehol semmi, ma estere az 55-on 45-55 % kozott ingadozik a szint es 20-95 (!) kozott a minoseg. Ujdonsagkent az eddigi atomstabil 62-es mux vetele ugyanugy ingadozik, mint az 55. Meg mindig igaz, hogy semmihez sem nyultam, ugyhogy ok b@sztatjak a cuccot. Csak tudnam h yaksi mitol olyan szerencses hogy mindig mindene van.. Meg uj koaxra is penze.. :o)
Várható.
A múlt héten küldtem át mintát elemzésre. Talán már Pénteken, vagy a jövő héten lehet belőle valami, de úgy is ki fogom írni.
Rádiót még nem említettem, előbb legyen végleges, és előbb jöjjenek rá itt, hogy hogyan is kéne sugározni az adást. Már így is elég sok szívás van mindenhol az AH szabványon felüli technikája miatt.
A DVD-minőség (720x576) alig több mint a mezei TV adás (640x480) +35 % (ennyivel több képpontod van) A Full HD-hez képest 6,75 szeres a különbség a normál TV-adáshoz viszonyítva. Ez azt jelenti, hogy a fullHD-s TV képességeinek a 20%-át használod ki optimális esetben.
Akinek MPEG-2 tuneres laposTV-je van az csak STB-ben gondolkodjon, különben a fullHD - de már a HDready - képességeit sem tudja kihasználni.
Ennél persze jóval többet támogat, de ezeket biztos.
Azt olvastam, megfelelő firmware nélkül nem működik. A modul leírása szerint DVD minőséget ad, erre konvertálja le a HD adást.
Van egy újabb változata, aminek HDMI kimenete van és kábellel csatlakozik a TV-re. Csak nem biztos, hogy a modul akkor is működik, ha a TV HDMI bemenet üzemmódban van. TV-je válogatja.
Jobb az STB.