Most olvastam a hírekben, hogy Ausztráliában a műholdas DVB-T-vel kísérleteznek, mivel ott a nagy terület miatt körülményes az adótornyok telepítése. Ha sikerül nekik a dolog, akkor az alapjaiban változtatja meg szerintem a műsorszórást, mivel ugye a tornyok feleslegessé válnak.
Szia, dolgozik egy szelessavu Hirschmann erosito itt mar evek ota, de sajna hiaba. A Szava utca indulasa ota eselyem sincs. Az otletet/javaslatot termeszetesen koszonom!
Visszakanyarodva a vételi körülményekre: nyáron az olimpia alatt ragyogó vétel volt budapesten a három helyről (Széchenyi hegy, Száva utca, Hármashatár-hegy) sugárzott SFN hálózatnak köszönhetően a 38. csatornán. Ma ezt a rendszert a senki által nem nézett DVB-H-ra tartják fenn. Amióta a Száva utcát bekapcsolták a jelenlegi (55, 62 cs.) SFN-be, drasztikusan lecsökkentették a Széchenyi adó teljesítményét, így aki az analóg adók miatt ide irányított antennával veszi a jelet, nagyrészt elvesztette a DVB-T jelet, pedig az korábban már megvolt.
Ismét kérem az AH szakembereit, hogy adják vissza a Széchenyi hegyre az SFN előtti teljesítményt, mert a jelenlegi ellátottság(?) botrányos. Csináljanak néhány mérést a belvárosban, vagy egy-egy nagyobb lakótelepen a házak közt (10m magasan) és látni fogják, hogy nem működik a szolgáltatásuk.
Másik javaslatom, hogy a most üres 43. és 51. csatornát, ahol korábban már működött a DVB-T kísérleti adás jól vehetően, kapcsolják inkább be az 55. és 62. cs. helyett, és akkor térjenek csak vissza, ha már a honvédség felszabadította ezeket a frekvenciákat a normális teljesítményű használatra (pl. a MIG-ek kivonása után). Még koordinálni sem kell ezeket a csatornákat az NHH-nak külföld felé, mert a korábbi adások miatt az már megvolt, és így a jelenleginél nagyobb teljesítménnyel sugározhatnák be Budapestet. Ha valóban a nézők érdekeit nézik, ezt el kellene érniük.
Szia!
Én, az antennafej dobozába telepítenék egy fejerősítőt, amely a koaxon keresztül kapná a tápot ( 12 V/ max 100 mA ).
Pl. a lengyel gyártmányt.
Az antenna panel ( ez egy baluntrafóval egybeépített erősítő, kb. gyufásdoboz méretű, az ára 392 és 750 forint között mozog és a tápegység, amely 920- 1250 közötti áron kapható.
Egy próbát talán megérne...
Egy jó állapotú, 72 cm-es, hengerpalást felületű képcsöves Sony tévénél nincs jobb a világon, SD jel esetén. A 625-ös RGB-re lekonvertált HD adás pedig kifejezetten gyönyörű rajta.
Ha HD jeled van (akár csak felkonvertált) és HDMI csatlakozón kötöd össze, akkor azért nem olyan rossz a lapostévé. Tény, hogy az analóg és általában az SD digitális is elég mosott rajtuk, plána, ha a hazai szolgáltatók gyakorlatának megfelelően túl van tömörítve.
Digitális világ: eddig volt analóg zaj és szellemkép, most van kockásodás és kimerevedés.
Idézet: "Próbáld ki, hogy a set top box HDMI és analóg PAL"
Nincs digitális tévém. A földfelszíni vevőt épp az ilyeneknek találták ki, mint én, aki analóg tévén nézi a műsort.
Részben elég drága volt az a tévé ahhoz, hogy máris kidobjam.
Másrészt nem vagyok meggyőződve arról, hogy jobb a digitális. Most arra gondolok, hogy milyen módon mossák el a különféle felbontások pixeljeit a képernyőn. Már volt kollégám, aki kiábrándultan vitte vissza a vadonatúj digitális tévéjét. Mert fátyolos, fakó volt néhány műsorforrás képe. Leginkább az analóg műsorok képe. Meg bekockázot, meg más efféle.
Üdv, János
U.I. meg hát az előzmény egy MPEG2 szabványú Hirschann vevő volt, amit el kellett dobnom novemberben.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Nos, a pillanatnyi javulásnak meglett a böjtje: ma estére megint teljesen (31/18) eltűnt nálam Horányban az M1-M2 mux.. Drága AH, vagy akinek ehhez köze van, tényleg ezt csináljátok? A szokásos módon a vételi helyen nem történt az égegyadta világon semmiféle változás, és mégis.. a Duna mux viszont továbbra is rendesen (65/95) itt van. Lassan beelegelek.. Viszont a MindigTV-nek írt kis panaszos levelemre ma megjött a válasz: "...levelét az illetékesekhez továbbítottuk." Köszike.
Önmagában az analóg PAL jel csak igen korlátozottan képes megjeleníteni a színeket, pontosabban nagyon sok szín hiányzik, nem vihető át. Emellett az analóg jelút és a digitális tömörítés is bizonyos torzításokat visz a rendszerbe.
Kérdéses még a tévé jelfeldolgozó áramköre, hogy mit is csinál az analóg és a digitális jellel.
Próbáld ki, hogy a set top box HDMI és analóg PAL és analóg RGB (scart) kimenetét váltogatod, akkor mit látsz?
Mi ezt a kérdést tudományosan nem vizsgáltuk, hiszen ahány tévé, annyi megjelenítés... sajnos soha nem lesz egyforma.
Már régen akartam kérdezni: miért más színű a digitális kép? Ha átkapcsolok analógról digitálisra, teljesen megváltozik a műsorvezető arcszíne.
Olyan ez, mintha az analóg műsort 6500 K színhőmérsékletre állították volna be, a digitálist meg 5000 K-re. Az arcszín határozottan narancsszínűre változik.
1. tényleg más a szíhőmérséklete
2. wide gamut beállítást használnak
3. nemlineáris a kép világosságjelének átvitele. Mintha a kép gradációja megörbült volna, és a középtónusok sötétebben jelennek meg. (Például ilyet lehet csinálni a PhotoShop-ban)
Tudja-e valaki az okát? Üdv, János
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
A MIGeket kellene üvegszállon lógatni. - -kötelékrepülés -
Abban nincs semmi, hogy hazamész rácsatlakozol egy koax-ra, vagy egy Ethernetre és megvan a telefon, TV, rádió, internet, riasztó... és még kitudja hogy mi. Ha bejön ez a fránya nagy digitális világ , akkor kell az analóg telefonra előfizetni, rádiózgatni és kihasználni az egyedi műholdasvétel előnyeit.
Szerinted aki ilyen rendszeren kapja a TV-t nem értékelik ki a TV-zési szokásait, az általa megtekintett műsorok tematikáját, stílusát. Persze hogy igen, hogy a jövőben célorientáltabb reklámokat kapjon- nem csak a TV-n keresztül.
Én ebből nem kérek.
Valóban nem kell túl lihegni, de ha már valaki rászánja magát a cserére, akkor szerintem vegye meg a kapható legjobbat, mert hosszútávon biztos megéri a dolog. Arról nem beszélve, hogy a mostani DX-es körülmények között lehet, hogy az az 1 dB amit a jobb kábel biztosít fogja lehetővé tenni a vételt.
Persze ez csak a maszek véleményem, mindenki azt vesz amit akar.
Szerintem ezt a kábel kérdés nem kell túl lihegni.
A 950-2100 MHz-re tervezett (sat) koax nem vállik szigetelővé 800 Mhz-en az biztos.
A csillapítás: 100 m-en van 4 db különbség akkor 10 m-en van 0.4 db. Jó is néznénk ki ha ezen múlna a vétel.
Valami 3x árnyékolású réz koaxális kábel tökéletes.
Egedi
Ránézésre jobb mint a Tuskó által forgalmazott lengyel importőrön keresztül beérkező kínai koax. Nekem a wolfosaktól - anno - vásárolt RG6-os (réz) nagyon bevált.
Olyan kábelt nem szabad venni, melyet, ha elvágsz, a "rétegek" nagyon elcsúsznak egymáshoz képest, illetve ragacsos tapintású a vágott felület.
Az acél koaxot ebben a technikában el kell felejteni. A kifejezett digitális jeltovábbításhoz használt digitális koax kábelek elsősorban az audiotechnikában használatosak, 40-50 m áthidalása esetén már elég mélyen a pénztárcába kell nyúlni.
Stubyte
STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[előzmény: (2296) European Tv Media Ltd., 2009-02-02 12:26:02]
Hát, konkrétan ezt sehol, mert ebből sem tudok csak 10 métert hozni. Ezek prémium minőségi kábelek. Nem is ezért tettem ki az ismertetőjét, bár ha valaki szeretne viszonteladóként ilyesmit forgalmazni, akkor írjon.
Viszont ehez hasonlókat lehet kapni a boltokban. Nyomtasd ki az ismeretetőt, és hasonlítsd össze a műszaki paramétereket az általad kiszemelt boltban kapható kábellel. Illetve ha az eladó ért ahoz amit csinál, akkor elég ha megmutatod neki, hogy valami ilyesmit szeretnél.