Akkor nem tudom, hogy mi történhetett... Újrahangoltam a tévét, megtalálta a rádiókat is, de nézhetetlen és hallgathatatlan, annyira szaggat. Hajnali kettőkor még hibátlan volt... Azóta mi változott?
Nekem a megváltás majd az SFN-ben a Száva torony lesz...
A hello hd az egyetlen olyan szolgáltató ami engedi (engedte?) más beltériben hazsnálni a kártyát. A t-szar meg közismerten a legnagyobb bírkaidomító cég hazánkban, nekik az a fontos hogy magentaszínben pompázzon a beltéri menüje....
Szóval szeritnem direkt nem fogják engedni.
Ja pardon az UPCD-t kihagytam, azt is lehet tetszőleges beltéribe tenni (egyenlőre, mert már ők is párosított nagra kártyát adnak brandelt humax beltérivel.)
Nekem életszerűtlen hogy stb-t ki/be kapcsolgassak. Annyit teszek az ügyben, hogy éjjel lekapcsolja egy mech időzítő...
"percekig élvezhető képet kaptam" - jé már itt tart a projekt? Akkor Mari néniék lassan mehetnek stb-t és új tetőantennát vásárolni, hangolni. Vagy inkább a Digi-re bízzák??
Az 1-2 W körüli standby áramfelvétel lassan elvárható lesz. A 10-15W-os "erőművek" éves szinten azért odapakolnak a villanyszámlának is.
Napi 4 óra TV-zés mellett 20 óra készenlét van. 12 W-os standby-nál ez évi 88 KWh.
Ha szépen összeadogatod a háztartásban lévő standby fogyasztókat akkor elég elrettentő szám jöhet ki éves szinten. - Az USA-ban 18 széntüzelésű erőművet lehetne bezárni, ha nem lennének a standby-os készülékek bekapcsolva !!! - De nem álszenteskedem, hiszen nálam is be van kapcsolva minden.
Vannak olyan beltérik, ahol a powergomb megnyomásához két féle standby rendelhető az egyik -melyből gyorsan feláll a rendszer - lényegesen több áramot vesz fel, mint az amelyik "rendesen" bootol.
Stubyte
p.s.: A beltérik standby áramfelvételét a beállítások, a csatlakoztatott eszközök is befolyásolják. Pl. : 0/12 V relét használva az ahhoz szükséges feszt a STB készenléti üzemmódban is leadja. (30-50VA)
Nem kell nagy "védelemre" gondolni..., lehet, hogy már a következő (akár gyári) szoftverfrissítés után szabadon is működni fog. A lengyeleknél voltak (vannak) ilyen korlátozott dobozok, de nagyon gyorsan megoldották rajtuk a multicam-ot.
A szolgáltatónak az a célja, hogy aki megveszi a beltérit abban az Ő kártyáját lehessen használni. Ha netalán új szolgáltatót vált, akkor az általa biztosított készülék más kártyarendszerhez ne lehessen használni, illetve olcsóbban lehet ilyen STB-hez hozzájutni, hiszen korlátozott felhasználási területe van (alacsonyabb a licensz és/vagy a jogdíj).
Kíváncsi leszek, hogy a sziatévé és a téhóm között lesz-e majd átjárás. A megvásárolt HD-s vevőkhöz [Conax -CAS7] a konkurens kártyát hozzá rendelik-e majd az STB-hez ?
A felvett teljesítményt nem mértem, hanem az adatábláról olvastam le. Remélem, hogy üzemi-, és nem standby teljesítményfelvétel.
A többi STB esetében az irodalmi adatok:
TR500 16/10 W.
SRT8300CI 40/? W
T-1000HDCX 20/2 W
Pontatlanul fogalmaztam, ha ezt a következtetést is le lehet vonni belőle.
Talán nem veszi rossz néven a TRIAX, ha szó szerint idézem:
Mint már említettem a készülék csak szabadon fogható adások vételére alkalmas. Van benne beépített Conax kártyaolvasó, de csak kártyapárosításos rendszernél működik, az AH által használt pedig nem az!
Elég ellentmondásosak a leírások, szerintem nincs benne modulátor.
Ha tényleg ilyen kicsi a fogyasztása, akkor nem Thomson proci van benne, annak készenlétben ennyi
www.mindigtv.hu GYIK-ben deklaráltak, hogy nem lesz összerendelve a vevő az előfizetői kártyával, igaz csak A és C muxon. Idézet:
"Van-e lehetősége az ügyfélnek arra, hogy egy, a kódolt adásokhoz való kártyát több dekóderrel is használni tudja (pl. otthon és a nyaralóban is)?
Igen, erre az ügyfélnek lehetősége van, a kódkártyák nincsenek összerendelve a vevődekóderekkel. A későbbiekben az A és C multiplexen nem tervezzük a vevőkészülék és a kódkártya összerendelését."
Tegnap vásároltam egy Set-Top-Boxot. Eredetileg TRIAX TR-500-at szándékoztam vásárolni, de az ügyfél szolgálatuk felvilágosított, hogy a Conax kártyafogadó ellenére a MinDigTV-ból csak az FTA adásokat tudja venni, mert a kártyát össze kell rendelni a készülékkel.
A leírt adatok alapján az Alcor HD-2000 kötötte le a figyelmemet. Előnyösnek tünt, hogy modulátort tartalmaz (tehát a legrégebbi TV-éknél, amelyeknél csak antenna bemenet van is alkalmazható.) A PVR Ready is előnyének tünt. Hátránya a túl nagy súly: 2,5 kg, a túl nagy méret: 300x210x50 mm. Az egy év garancia is kevésnek tünt, furcsa hogy az ismertetők óvnak a gombok nyomogatásától, úgy tünt, hogy a statikus elektromosságra is fokozottan érzékeny.
A legkedvezőbb árat a SATURN kínálta. Megvettem 35 ezer Forintért.
Negatív tapasztalatok: modulátor nincs benne, vagy nem elérhető. Végigkerestem a 21.-től a 69. csatornáig, de nem találtam jelet. A menüben sincs beállítási lehetőség.
A SCART kimeneten YC nem állítható be. Így SCART kábellel csatlakoztatva az én TV-mhez csak fekete - fehér kép érhető el. Komponens kábellel csatlakoztatva megjöttek a színek.
A csatorna sorrendet nem lehet tetszőlegesen megváltoztatni, csak előre meghatározott sablonok alapján lehet rendezni.
Az EPG-ben időzítéses be - ki kapcsolásra nincs lehetőség.
Pozitív tapasztalatok:
Rendkívül könnyű a szoftver frissítés.
A fogyasztás csak 12 Watt.
Érzékenynek tűnik. Erősítős szoba-antennával, csak visszavert jeleket véve, a mai napon, amikor kis tér erősséget mértetek, mind a 4 FTA adó beállítható volt úgy, hogy percekig élvezhető képet kaptam.
Természetesen az eddigi tapasztalat kevés, de talán nem élek a három napos csere lehetőségével.
A digitális jelútba ültetett teletexttel egyelőre problémáink vannak, de már vizsgáljuk (egy ideje), hogy miért. Remélhetőleg hamarosan ki is tudjuk javítani.
A műholdas mutációinkkal nincs probléma, mert azok még a PAL jelet kapják - remélhetőleg már nem sokáig.
Nem egyformán működik a kettő, azt látjuk már a kezdetektől. Pár nappal ezelőttig nálunk a "Dunákon" még meg sem találta a textet, úgyhogy egyelőre jó irányban haladnak. Csak egy kicsit lassan:)
Miért van az, hogy az m1, m2 esetében tökéletes a teletext, a Dunáknál meg nem? Hol "á", hol "3/4", sorok kimaradnak stb. Nem hiszem, hogy ez a vevőkészülék hibája lenne (Strong 8345CI), mert akkor az m1 m2-é is így viselkedne.
Előfizu nélkül a 3 műholdas szolgáltató nem szolgáltat.
Bocsánat a júpíszín jön a Bp. TV, meg a Travel (angolul)
A dgi-n az echóótévén kívül mást még nem tudtam fogni 'sima' FTA vevővel.
A tén nem tudok semmi FTA-ról.
Azért ha megnézünk több külföldi szolgáltatót, akkor láthatjuk, hogy a 'közszolgálati' és hírműsorok, időjárás, etc. egyrésze azért FTA-ként kerül továbbításra.
A dgi-nél jelenleg nem az FTA-s vételi lehetőség adott, hanem adott az FTA-s vételi lehetőség.