Továbbra is wayteq HD-95cx. Megmertem a tápegység kimenetet, és gyönyörűen megvan az 5V. Viszont se kép se hang a dobozon, még az elolapon sem. Proci langyosodik ha áram alatt van. Mit lehet még itt tenni?
Megölhetsz döglöttek napja alkalmából, megengedem. Már voltam kint, de nem lett jobb. Elnézést, ha megbántottalak, de beláthatod, hogy elég logikátlan volt.
Nem megsértődni kell, hanem korrekt információt adni.
Szerintem Oriza_Triznyák írta le a tutit:
"A jogosultság valójában benne van a kártyában, hiszen bármiféle emm forgalom nélkül is elindul a preview és van is kép. A preview ablak a legelső resettel kezdődik és ennek semmi köze a conax (emm) szerverhez."
Majd regisztrálás után lesz közöm a szerverhez, addig az nem tudja hogy használatban van a kártya.
Most ez egy leegszerűsített szösszenet volt, de jogos a felvetés ott nincs semmi szerver. Nálunk általában a preview időszak alatt megtörténik az előfizető regisztrálása a management rendszerben. Kb max 3 napig nézhet mindent, utána az előfizetése szerintit.
Az XXX meg nem érint, én is tudom, hogy úgy működnek. Aztán megesett az is, hogy az éves előfizetés 2 hónap után nem működött tovább.
"Mihelyt bedugsz egy kártyát az megkapja a 7 napos jogosultságát."
A jogosultság valójában benne van a kártyában, hiszen bármiféle emm forgalom nélkül is elindul a preview és van is kép. A preview ablak a legelső resettel kezdődik és ennek semmi köze a conax (emm) szerverhez.
XXX kártyáknál is hasonló a helyzet, de ott jellemzően egyáltalán nem is sugároznak emm-et. Bedugod, majd a reset után 1 évig megy bármiféle emm nélkül.
Ok, köszi mindkettötöknek! Előre fizetett 1 éves konstrukció ban veszem és s betekefonálás része lett volna körülményesebb nekem, de ha online is lehet akkor pofon egyszerű! Köszi mégegyszer!
Úgy érzékeli, hogy a Conax nyilvántartóban benne vannak a kiadott kártyák sorozatszámai. Mihelyt bedugsz egy kártyát az megkapja a 7 napos jogosultságát. Ha nem aktíválod/nem érkezik be megkötött szerződés (nem viszik fel a rendszerbe az előfizetésedhez tartozó kártyaszámot és az előfizetett csomagot) a preview ablak alatt, akkor az a bizonyos Conax szerver nem ad a kártyádnak jogosultságot a programok hozzáféréséhez.
Szóval mielőtt kötekedsz, létezik egyírányú kommunikáció is. A tévéd sem "sugároz" sehova, hogy te a TV2-t akarod nézni, pedig közvetve azt is egy "szerverről" nézed.
Szerintem valami a légkörben lehetett. Nekem Miskolcon az E MUX (Ch 35) volt teljesen meghalva. A jelszint és a jelminőség is leesett 0-ra. Bithiba arány az egekben. Miközben máskor stabil 76% jelerősség, 100% jelminőséggel jön. Antennához nem nyúltam, a többi MUX-al nem volt gond. Reggelre helyreállt.
Ha olyan konstrukcióban vásárolsz CA modult + kártyát amiben van előre feltöltött 6 vagy 12 hónapos alap vagy családi csomag, akkor a kifizetett vételár a kártya aktiválási díjat is tartalmazza. Tehát nem lesz külön költséged, csak az amit kifizettél érte a boltban.
Aktiválni tudod a 1211-en, vagy online is. Aktiválni muszáj, mivel csak így jön létre a szerződéses jogviszony.
Ha berakod a kártyát a TV-be, akkor a Conax szerver érzékeli azt és elindul a 7 napos teszt időszak. Ilyenkor az összes csatornát nyitni fogja Neked a kártya 7 teljes napig. Az 5., 6. napon érdemes telefonálnod vagy online aktiválni a kártyát és onnantól indul a 6 vagy 12 hónapos előfizetésed.
Mostanság SMiT modult osztanak, legalábbis augusztusban én azt kaptam (akkor akciós volt az edigitalnál, 18 711 Ft volt a modul+6 hó alapcsomag)... A regisztráció/aktiválás során nem csak a kártyaszámot, hanem a modulszámot is fogja kérni...
Hello! Lenne egy kérdésem,....
Le tudná valaki írni, hogy hogyan is megy a kártya aktiválás folyamata? Vennék egy modult+kártya párost amit egy tv ben használnék. Az érdekel, hogy ha a mindig tv honlapjáról rendelem akkor is fel kelk hívnom őket mert a vásárlásnál látom, hogy oda teszik az aktiválási dijat, csak nem tudom hogyan is működik ez a valoságban. Előre is kösuönöm és bocs a hülye kérdésért.