Lassan kellett volna írnod, hogy mindenki megértse...:)
Ha tetszik, ha nem, a különböző képátlójú tévékhez (monitorokhoz, kivetítőkhöz stb.) más-más optimális nézőtávolság tartozik.
Ez az optimális távolság egyaránt vonatkozik a fekete-fehér és a színes képcsöves tévékre továbbá a modernebb, plazma, LCD, stb. készülékekre is. Ez utóbbi, modernebbekre - a konstrukciójukból fakadóan - még inkább.
A magyar lakosság nagyobbik része a témakör alapismereteivel sincs tisztában, ennek pedig egyenes következménye a téves beidegződés és a rossz napi gyakorlat.
Ami meglepő, hogy itt, egy műszaki/szakmai fórumon is mekkora "ellenszél" van a témát illetően.
Kedves fórumozók, azért, mert közületek jó páran magasan tojnak az ismeretek gyakorlatba történő átültetésére, az minimum "2 év felfüggesztett"...:)
Kérlek benneteket, ne tetézzétek ezt azzal, hogy még kavicsot is dobáltok a kultúrát terjesztő társatokra...
(A többiektől én kérek elnézést a kissé off témáért.)
Hát én azokat értem meg, akik eddig is elvoltak a 3 analóggal, azok minek fizessenek.
Azért azt is tudni kell, hogy a legtöbb panaszkodó nyaraló. És ne drága medencés nyaralókat képzeljetek el, hanem kis faházasokat. Meg vannak, akik a szüleik házát örökölték. Nyáron kijönnek hétvégente, néha 1-2 hétre. Akkor néznek tv-t, ha esetleg rossz az idő, vagy este a híreket. Azért azt megértem, hogy nekik érvágás volt az ingyenes analóg elvétele, és a digitális nem biztosítása.
A lényeg a lényeg, én úgy vagyok vele, ha lefedettség van jelölve, akkor legyen is, vagy akkor ne legyen lefedettnek jelölve.
Nem lehetetlen feladat, de nyilván nem érdeke az AH-nak egy 1200 fős település lefedése. Inkább csak egy nyílt, egyenes álláspontot szeretnénk kapni.
Szerintem ha aktuális lesz, akkor első körben át kellene alakítani a multiplex-eket. Tehát a közszolgálati maradna sima T, a kereskedelmi FTA-k és kódoltak pedig költözhetnének T2-re. Aki ezeket szeretné nézni az meg gondoskodjon saját magának a vételről. Ill. a fizetős csomag előfizetőinek meg az AH részben, vagy teljes egészben megfinanszírozhatná a váltást pl. akár szolgáltatói box-okkal.
Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
Hmm, akkor meg végképp nem értem mit nem tudnának lemondani. Na mindegy.:) Ismerem ezt a felfogást, berözgültséget amúgy, hogy jó az nekünk, amit ingyen adnak, minden azon felüli flanc és felesleges és a pénzre fogják (ha úgy van, ha nem). Hát ez nekem nem túl szimpatikus, mert adott esetben nem többet, hanem minőségibbet tévéznének csupán, de ezt nem adod be nekik.
Nem ismerem a műholdas szolgáltatásokat, én csak tolmácsoltam a lakók kérdését. :)
Valószínűleg ez amúgy is az a réteg, akik a sima mindigtv-t használnák csak, az extrát nem. Ők meg nem akarnak vagy nem tehetik meg, hogy előfizetnek bármire is.
Milyen/melyik hűséget nem tudják lemondani? A műholdas megpróbálást sem értem miért akkora rizikó, a hűségtelen Digi és a UPC kártyás verziója korában (bár ezt nehéz beszerezni, mint olvashatjuk).
Jumapili, te egy igazán lelkiismeretes fazon vagy, ami az érveid mellett való kitartást illeti, ez elismerést érdemel. Viszont...elveszel a részletekben. És ezt itt most szó szerint.
Meggyőztetek, a gazdaságosan továbbított csatornákra a legjobb képjavító technológia az analóg módszer. Vegyünk minél kisebb tévét és nézzük minél távolabbról, hiszen ez szakmai fórum, adjunk olcsó, egyszerű és hasznos javaslatotokat az ide tévedőknek.
Utóbbi időben többen is kérdezték tőlem, hogy tudok-e valamit a zebegényi átjátszóról. Mivel utóbbi fél évbe nem foglalkoztam a témával, továbbítanám Neked a kérdést. Bármi pozitív, negatív vagy semleges hír?
Akik használják, vagy legalábbis próbálkoznak vele, azoknak érthetően elegük van belőle, de nem mernek műholdra váltani, mert ha közben lesz változás, ott hűségidő miatt nem tudják lemondani, így inkább kivárnak. De ha nem lesz a dologból semmi, akkor csak feleslegesen idegesítik magukat.
Csak egy kérdés. Te úgy nézel TV-t, hogy minden pixelt/pontot/ kulon is látni akarsz? Éppen az a lényege annak hogy milyen messzirol nézzuk a TV-t, hogy a szem egy egységnek lássa az egész képet. No nem tudom egy 165 cm-s TV 1,5-2m-rol nem lehet nézni normálisan. Nem fáj tole a fejed?
A moziba is az első sorokba veszel jegyet? Aki pedig középre, vagy hátra az át van verve?
Sokszor olvastam már ezt az ajánlást, az én kijelzőm méretének az ajánlott távolság másfélszereséről próbáltam nézni többször is, pár percnél tovább nem bírom. Nem látom át az egész képet, így mozog a szemem.
Sok helyre is járok, s általában 4-5 méter a távolság a kijelző és az ülő pozíció között, tehát nem is életszerű.
Ez csak ajánlás, de szerintem aki írta, az sem tartja be.
Mert ugye referencia-anyagok nézése és a háttértévézés között nincs semmilyen köztes fokozat. Értem az érveidet és a szokásaidat. Éppen ezért felesleges sarkítani.
A háttértelevíziózást nem nekem találták ki. Sötét szobában, általában jó minőségű forrást, reklámok és grafikai elemek nélkül nézek, ezért nekem számít, hogy legalább azt lássam, amire lehetőségem van. Gyakran nézek 25 Mbit fölötti anyagokat (egy film 30 GB vagy még több), hülyeség lenne részemről, ha ezt egy 80 centiméteres tévén tenném 4-5 méter távolságból.
Az említett cikk a modern tévénézés egyik paraméterét elemzi. Nem kötelező betartani az ajánlásait. Háttal tévézve valóban nem is lényeges.
A T2 modulacio már annyira bonyolult, hogy alig hagy kihasználatlan helyet az adott sávszélességben , tehát nem lesz továbbfejlesztése. Viszont emlitették , elvileg lehet a T2 módban az összes telephelyen felhasználni minden kiosztott frekvenciát az ország egész területére használni. De ez tényleg lehetséges ? Természetesen a zavarások figyelembevételével .
Nem robbantasz. Ezt még akármennyiszer leírhatod, mert eddigis értettem, teljesen. De hadd ne legyen már egy cikkíró - tehát egy másik ember - rendszere az én rendszerem is. Valamennyi részlet elvész, pont annyi, amennyivel kevesebb pixelt látok a nagyobb távolság miatt. Ennyit erről. Nem életszerű a dolog. Nem fererenciaanyagokat nézünk, s hallgatunk folyamatosan, hanem az élés közben ránézünk a tévére. Ha ezt érted, már is rendben vagyunk.
talán én szeretném a legjobban, hogy legyen. minden évben "most, vagy soha" alapon futunk neki. de valahogy a kapacitás-szerződés csak nem jön. e nélkül viszont sajnos nem működik az üzleti terv, nincs olyan tulajdonos, aki rábólintana egy országos kiépítésre.
A lényeg az, hogy a HD tévéken már olyan sok pont van, hogy ezek a nagyobb méretek ellenére is jóval közelebb vannak egymáshoz, mint azt korábban a CRT tévéknél tapasztaltuk.
(Alumíniumfóliából készült sapka se szükséges a káros sugárzások kivédésére.)
Ha valaki túl messziről nézi az LCD / Plazma HD tévéjén a jó minőségű forrást, akkor nem látja az apró részleteket, a finomságokat, amiért egyébként a készülékét vette.
Távolról az 1,5 Mbit-es SD-t és és az 5 Mbit-es HD-t érdemes nézni, hogy ne bosszankodjunk annyit a hibákon, mert a távolság valamennyire megszépíti.
Többségében csak jó minőségű műsorforrást használok, és kb. 2,5 méterről nézem a 42”-os tévét (az ajánlott 160 cm helyett), de nem fogok kétségbe esni egy nagyobb tévénél sem, hogy most hova rakjam, hogy ne legyen túl közel.
„Ez egy 50 colos, 1920x1080 felbontású Full HD plazmatévén, 190-210 centi. Nem tévedés, 127 centis képátló esetén, cirka két méter az a nézési távolság, amelynél messzebbről gyakorlatilag nincs értelme a nagyfelbontásnak. Elvesznek az apró részletek, a finomságok, ami a lényege, sava-borsa a Full HD-nak. ”
Ez a technikai háttér. Ehhez jönnek az egyéni lehetőségek és a babonák.
Mindezt tudom és világos. De a te agyad nem jojózik be másfél méterről? Igényes képi világú HD filmhez persze közelebb ül az ember 1x-1x, de a mindennapok nem ez. Nálam legalábbis. Meg miki2002-nél sem.
A mondat eleje nélkül értelmét veszti amit idéztél!
49294 hsz -ban volt, hogy bővítés a fizetős rovására lehet, ezért gondolom hogy ez is lehet egy irány.
Üdv: miki2002
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2016-05-08 20:56:16]
Én 3 méterről nézem a 80 cm -es TV -t és nem is szeretném közelebbről nézni.
Pont onnan néztem az 56 cm -es CRT -t is, 4:3 -as adásnál pont az a 80 cm -es megfelelője.
Régen leginkább azért néztek kistévét nagy távolságról, mert csak kicsi tévé létezett.
LCD / Plazma tévé ésszerűen beállítva 1,5 - 2,5 méterről nézhető.
Nem linkelem be, de megkereshető, a nagyon jó szeműek sem képesek 3 méterről megkülönböztetni a 42”-os HD tévé pontjait.
A tévékre az van írva, hogy 1,2-métertől már nézhető.
Az ideális távolság valahol 1,5 - 2,5 méter között van képátlótól függően.
Megfelelő minőségű műsorforrást és jó szemet feltételezve.