Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499756/19 Témák: 19704 Tagok: 113673 Legújabb tag: parktae5551 Online: (75/34
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47311. Elküldve: 2015-09-18 12:27:05,

MinDigTv

[11926.]

Nálunk is ilyet akart kiépíteni 2003-ban az Invitel, de még az indulás előtt meghalt az egész. Mondjuk köze volt ahhoz, hogy a 384 KBites netért kértek volna havi 9000 Ft-ot.

De úgy tudom, hogy ahol ilyen net van, ott sem igazán népszerű.
Pedig más technológia nem igazán maradt.
[előzmény: (47310) sztar1, 2015-09-18 12:19:16]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sztar1



Tagság: 2004-09-21 15:47:12
Tagszám: #12751
Hozzászólások: 11351
47310. Elküldve: 2015-09-18 12:19:16,

MinDigTv

[11927.]

Mobilnet nemigen. Müholdas sem,mert az meg draga es fos a le-fel töltes is. Ezek inkabb ilyen telepitett sugarzok lesznek,es igy lehet majd netezni. Mint a digi eseteben,ahol kis cegek nyomjak a netet helyi viztornyokrol sugarozva az adott telepuleseken. Azt is kevesen tudjak hogy ezekkel a netekkel az 5GHz savban is kehet netezni,igy sokkal jobban is megy ha nem sokan vannak a halozaton. Csak ezt a szerelo meg az adott ceg sem jelzi sehol. Pedig az 5GHz tartomany relative üres. Alig alig hasznalja valaki.

DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
[válaszok erre: #47311]
Kiváló dolgozó
sztar1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47309. Elküldve: 2015-09-18 10:53:41,

MinDigTv

[11928.]

Én úgy érzem, hogy mivel most divat, hogy minden szolgáltatásból legyen állami (mobil, tv stb...), ez lesz az állami internet szolgáltató.

Technikai szempontból érdekes a dolog:
- vezetékes hálózat kiépítésébe biztosan nem kezdenek, nagy kültségek, korlátozott elérhetőség.
- mikrohullámú netbe bele sem érdemes fogni. Nálunk úgy hasalt el az ilyen dolog, hogy akkor építette ki az Invitel a mikrohullámú netet, amikor még semmilyen netszolgáltató nem volt a faluban, tehát monopol helyzetben voltak, és így is elhasalt a projekt. Pedig kb 2003-ról beszélünk.
- esetleg mobilnet olyan formában, ahogy pl a UPC is csinálja.
- vagy műholdas internet
- vagy meglévő ADSL vonalakon

Érdeklődve várom. Azért érdekes, hogy még a DVB-T projekt sem lett befejezve, lásd E-MUX rengeteg olyan adóról nem indult el, ahova telepítették az eszközöket (áthozhatnának hozzánk 2 ilyen "elhasalt" toronyból 2 egységet, hogy legalább A és C MUX indulhasson). Ráadásul szó volt a DAB+-ról is, hogy év végéig országos lefedettséggel kiépül, aztán teljes lett a csönd.
Ez a cikk sem mond sokat, még biztos üzleti titok státuszban van a dolog, és nem lehet többet megtudni.
[válaszok erre: #47313]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
47308. Elküldve: 2015-09-18 10:23:56,

MinDigTv

[11929.]

Nyugodt lehetsz, hogy konkurenciája semminek nem lesz.
[válaszok erre: #47312] [előzmény: (47305) exchange, 2015-09-17 19:34:49]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47307. Elküldve: 2015-09-18 09:16:43,

MinDigTv

[11930.]

Ez érdekes cikk. Bár nem hiszem, hogy országos szintre törnek a dologgal, és a technológia is kérdés. Az AM mikros net nem éppen a legkorszerűbb dolog.

De személy szerint kíváncsian várom a részleteket, és remélem, hogy a megvalósítási költségekből ~5 millió Ft-ot átcsoportosítanak máshova... aki érti érti, aki nem, nem. :)
[előzmény: (47304) gkiskovacs, 2015-09-17 15:32:11]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


exchange



Tagság: 2013-11-24 16:36:07
Tagszám: #129091
Hozzászólások: 806
47306. Elküldve: 2015-09-17 20:06:10,

MinDigTv

[11931.]

Elkaptam Kékest ismét. Beszámoló képekel itt:
http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=9232


11603. Hozzászólás
Törzstag
exchange adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


exchange



Tagság: 2013-11-24 16:36:07
Tagszám: #129091
Hozzászólások: 806
47305. Elküldve: 2015-09-17 19:34:49,

MinDigTv

[11932.]

Na ez érdekes. jólenne hátha csinálna itt helyben egy kis konkurenciát. Kicsit vicc hogy kisebb netért itt Makón többet fizetek mint szentesi rokonom a 3x nagyobb netért.
[válaszok erre: #47308] [előzmény: (47304) gkiskovacs, 2015-09-17 15:32:11]
Törzstag
exchange adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gkiskovacs



Tagság: 2011-07-02 10:59:28
Tagszám: #94221
Hozzászólások: 184
47304. Elküldve: 2015-09-17 15:32:11,

MinDigTv

[11933.]

Nocsak!
Jön a MindigNET?
http://itcafe.hu/hir/antenna_hungaria_internet.html

Kiskovács Géza
[válaszok erre: #47305 #47307]
Haladó
gkiskovacs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
47303. Elküldve: 2015-09-17 11:48:23,

MinDigTv

[11934.]

Két hétig korlátlanul elérhető a Da Vinci Learning csatorna a MinDig TV nézők számára: http://dtvnews.hu/hirek/ket-hetig-korlatlanul-elerheto-a-da-vinci-learning-csatorna-a-mindig-tv-nezok-szamara



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


satpistike



Tagság: 2010-10-17 16:20:03
Tagszám: #89369
Hozzászólások: 171
47302. Elküldve: 2015-09-16 20:37:03,

MinDigTv

[11935.]

Köszi szépen
[előzmény: (47299) zss2, 2015-09-16 19:19:04]
Haladó
satpistike adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
47301. Elküldve: 2015-09-16 20:15:02,

MinDigTv

[11936.]

Már elmúlt. Jó lehetett.
[előzmény: (47300) SilverFlash, 2015-09-16 20:07:42]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SilverFlash



Tagság: 2010-11-08 09:08:38
Tagszám: #89853
Hozzászólások: 194
47300. Elküldve: 2015-09-16 20:07:42,

MinDigTv

[11937.]

TV2-ön el van csúszva a hang (vagy a kép a hanghozképest icon12.gif ) (upc műhódon jó)

Amiko Alien 2+ Triple
[válaszok erre: #47301]
Haladó
SilverFlash adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zss2



Tagság: 2006-06-18 12:34:45
Tagszám: #31777
Hozzászólások: 531
47299. Elküldve: 2015-09-16 19:19:04,

MinDigTv

[11938.]

A csatorna rendezés menüben kapcsold ki a vlc-t.
[válaszok erre: #47302] [előzmény: (47298) satpistike, 2015-09-16 18:30:41]
Törzstag
zss2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


satpistike



Tagság: 2010-10-17 16:20:03
Tagszám: #89369
Hozzászólások: 171
47298. Elküldve: 2015-09-16 18:30:41,

MinDigTv

[11939.]

Sziasztok segítséget szeretnék kérni egy alcor hd 2600-as dvb-t vevő azt csinálja hogy amikor megy az adás bizonyos idő elteltével automatikus csatornafrissítést csinál önmagától ezt szeretném kikapcsolni vagy megszüntetni kerestem neten de csak a 2650-eshez találtam szoftvert szerintem firmware bug valakinek van működő 2600-as készülékhez jól működő firmware ?
Írjon ha valaki tud segíteni benne!!!
Köszönöm
[válaszok erre: #47299]
Haladó
satpistike adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
47297. Elküldve: 2015-09-15 22:51:33,

MinDigTv

[11940.]

"panelt kivettem az antennából adaptert is így megszüntettem nagyobb lett a jelerősség és a minőség mind két eszközön"

Szerintem egyértelmű, hogy kivette az erősítőt és jobb lett.
Hosszabb vezetéken nem jön létre az állóhullám azért jó a másik szobában.
Vagy hosszabb vezetékkel jó lesz, vagy a másik antennát külön vezesse le.
Esetleg a két antennát is össze lehet fogni, két különböző adóra állítva, de ott is más-más hosszúságú kábelt kell használni.
Nálam is két antenna van 5 és 15 m kábellel összekötve és tökéletesen működik, pedig szakemberek mondták hogy nem lesz jó. icon80.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-09-15 23:00:13]
[előzmény: (47296) Melba, 2015-09-15 13:11:01]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Melba



Tagság: 2004-12-30 09:50:56
Tagszám: #14732
Hozzászólások: 755
47296. Elküldve: 2015-09-15 13:11:01,

MinDigTv

[11941.]

Jól értem ez alapján erősítőt nem is használsz? Mivel van egy 4-es osztód, plusz 10+4 méter levezető kábeled, sok jel nem maradhat a végére. Mindenképpen próbálkoznék, még az osztó előtt egy jó minőségű fajtával, akáregy ilyennel http://picscdn.redblue.de/doi/pixelboxx-mss-57235944/fee_786_587_png/TRIAX-AFA-UHF-antenna-er%C5%91s%C3%ADt%C5%91

ha olcsón akarnád megúszni, és mindenképpen javasolt azt LTE szűrő mivel uhf60-ról van szó is, ezt meg az erősítő elé kellene tenni, közvetlenül az antennából kijövő passzív jel után, és ez a szűrözött jel menjen az erősítőbe. Engem szívatott meg a téma nem rég, fehérvári adó UHF59-es MPX, gyakorlatilag akkora a térerősség, hogy egy szeggel jött az adás, de ez a MUX csak megakadt. Próbáltam előbb kicsi olcsó vacak szoba antennával, ha stabil képet ad, nem küzdök tovább, de persze nem adott. Felszereltem a tető antennát Synaps AHD 343 -ast, a fenti triax erősítővel (3 vételi hely + több mint 20m levezetőkábel, így szükséges volt, de ez a uhf59-es mux továbbra is meg-meg akadt, más minden okés volt. LTE szűrő betettem a TV elé közvetlenül, sokkal nem jobb a helyzet. Aztán gondoltam, az erősítő kaphat uhf 61-65 között valami bika jelet, ami túlvezérli, és ilyenkor ugye nem csak az adott csatin, hanem gyakorlatilag a teljes sávban elkezd gerjedni, de a mobil csatik közelében jobban. Így az lett a megoldás, hogy LTE szűrő közvetlenül az antennára, ehhez újra kellett szerelni, létra tető stb. de azóta tökéletes. Vannak már eleve olyan erősítők amikbe LTE szűrő bele van integrálva, ezekkel személyes tapasztalatom nincs, de a boltot ismerem, és szart nem árulnak illetve a TERRA márkájú cuccokban még nem csalódtam.
http://www.ostelsat.hu/dvb-t_antennaerosito_gyertya_ac18_5v_B2512.htm

http://www.ostelsat.hu/arbocra_szerelheto_dvb-t_antennaerosito_terra_ab010l_14db_5-12v__R82015.htm


--< LG 82UN85003LA TV, Mutant 4K HD51, VU+ UNO, 100cm Gibertini forgatóval, földi: ATX91 Yagi, Triax FM3, ALCAD AM-356 közösitő erősitő+ALCAD AL-105 táp, vételi hely Mór Fejér megye
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-09-15 13:16:51]
[válaszok erre: #47297] [előzmény: (47290) Leíratkozott felhasználó, 2015-09-14 16:22:36]
Törzstag
Melba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
47295. Elküldve: 2015-09-15 12:50:56,

MinDigTv

[11942.]

"Furcsa, hogy egy helyről jön a kábel, és csak egyik szobában rossz. "

Nem találom furcsának, az állóhullám csodákra képes.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (47294) fgabor87, 2015-09-15 12:43:42]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47294. Elküldve: 2015-09-15 12:43:42,

MinDigTv

[11943.]

Igen. Ettől függetlenül másnál meg lehet hibás kábel, hibás osztó, vagy nem tudom. :)

Furcsa, hogy egy helyről jön a kábel, és csak egyik szobában rossz. Esetleg szerelésnél túlságosan meg lett hajlítva a kábel, és sérült az árnyékolás.

De ahogy mondtátok, lehet mobil is. Ez könnyen letesztelhető, telefonálni, mobilnetezni kell.
De pl a vezeték nélküli csengők is 800 Mhz körül mennek, azok is tudnak galibát okozni.

Nagyon sok a variáció.
[válaszok erre: #47295] [előzmény: (47293) miki2002, 2015-09-15 11:44:28]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
47293. Elküldve: 2015-09-15 11:44:28,

MinDigTv

[11944.]

Nálad akkor igen gyenge a hasznos jel. icon26.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #47294] [előzmény: (47292) fgabor87, 2015-09-15 10:27:09]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47292. Elküldve: 2015-09-15 10:27:09,

MinDigTv

[11945.]

Olyan, mintha ahhoz a szobához közelebb lenne valami olyan elektromos kütyü, ami zavart bocsát ki.
Gyakorlatilag minden számításba jöhet, sajnos lakáson kívüli dolgok is. Nálam a közvilágítás bekapcsolásakor megy el egy pillanatra a jel. De asztali lámpa, hűtőszekrény, telefontöltő, akváriumszűrő, motorkerékpár, autó, fúrógép bármi lehet.
Elég nehéz az ilyen hibákat feltárni sajnos. :S
[válaszok erre: #47293] [előzmény: (47290) Leíratkozott felhasználó, 2015-09-14 16:22:36]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
47291. Elküldve: 2015-09-14 20:36:36,

MinDigTv

[11946.]

Próbáld hosszabb kábellel.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (47290) Leíratkozott felhasználó, 2015-09-14 16:22:36]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
47290. Elküldve: 2015-09-14 16:22:36,

MinDigTv

[11947.]

Ugyan az a kábel és nekem rövidebb anyámékhoz durván 10m még nekem 4 méter


Ezt használom a beltérihez

http://www.exxzuu.hu/foldi-tv-vetel--mindig-tv-_35/kabel--csatlakozo--eloszto_55/televes-fem-koax-dugo_194

Elosztó
http://www.exxzuu.hu/foldi-tv-vetel--mindig-tv-_35/kabel--csatlakozo--eloszto_55/4-es-oszto_259

Koax kábel mint két irányba anno ezt használtam hibátlanul újra vissza raktam mert azt hittem új kábel baszakszik

http://www.exxzuu.hu/foldi-tv-vetel--mindig-tv-_35/kabel--csatlakozo--eloszto_55/koax-rg-6_448

Most ezen van rajta de ez sem akarja az igazságot
http://www.exxzuu.hu/foldi-tv-vetel--mindig-tv-_35/teto-antenna_53/iskra-2845-logper-mindig-tv-antenna-_527
[válaszok erre: #47291 #47292 #47296]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


joejoe51



Tagság: 2005-09-07 21:27:40
Tagszám: #21729
Hozzászólások: 301
47289. Elküldve: 2015-09-13 23:55:57,

MinDigTv

[11948.]

Próbálj ki egy LTE szűrőt, mivel a CH60 feletti csatornákat eladták a mobiltelefonos cégeknek, amik jó nagyszintű zavart okozhatnak közeli frekvenciákon. Ha nem elég, egy földhurok leválasztó sem árt a bejövő kábeltv vonalra.

Joejoe51
[előzmény: (47277) Leíratkozott felhasználó, 2015-09-13 10:23:47]
Törzstag
joejoe51 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


regnizier



Tagság: 2009-03-10 14:12:34
Tagszám: #71566
Hozzászólások: 62
47288. Elküldve: 2015-09-13 21:15:23,

MinDigTv

[11949.]

Én egy abszolúte outsider vagyok, de korábban olvastam (már nem tudom, hol? ), állítólag a katonai adók is azon a frekin dolgoznak, ahol a "Mindig Tv".
Jó lenne, ha valki illetékes tájékoztatna, mikor lesz esélyünk újra zavartalanul (mint korábban venni az adásokat.
Kezdő
regnizier adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
47287. Elküldve: 2015-09-13 20:44:53,

MinDigTv

[11950.]

Idézlek :
" 1 helyen jönnek be a kábelek így a kábel tv-t lekapcsoltam "
Közösítve van valahol a kábeltévé és az antenna ? Vagy csak egymás mellett futnak a falban / vagy azon kívül ?
[előzmény: (47277) Leíratkozott felhasználó, 2015-09-13 10:23:47]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011367082595825 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail