Ne zavarjon, hogy pont én kapacitálok mindenkit arra, hogy szakadjon ki a magyar kis buborékjából, úgy nyelvileg, mint világlátásilag (szó szerint), így biztos én vagyok az, akit meg kell győzni erről. Abban tudsz segíteni, hogy miben ferdít az Euronews akár a felsoroltakhoz képest? Mert a mantrabemondós, alátámasztatlan vitaalap tényleg komolytalan egy jószág. Bocsánat, nem alaptalan, hiszen tudvalevő, magától értetődő és természetes, hogy elvetemült multinacionalista szervezet szócsöve ez a lezüllött adó és ha ezt magyarázni kell akármiért is, valamiért is, akkor káár is vitatkozni és egyébként is, hogy lehetnek valakinek ilyen degeneratív céljai, hogy egy fórumtársát megérteni szeretné.
Tessék, megint egy frázis - már bocs, yaksi - sárba tipor minden más véleményt, igaz szolídan, kiszolgál. Háttérhatalom, ufók, Jézus. Csak mert. Konkrétumok mezeje = taposóaknás övezet, csúnya, rossz, kerüljükel.
Köszönöm, meg fogom nézni. A használatit is át fogom tanulmányozni, hátha megtalálom a rejtély okát. Addig nem nyugszom, amíg rá nem jövök, mi okozza ezt. Korábban nem volt ilyen.
Nekem Wayteq HD-90 van, és szintén Kékes, magyarul szólnak ezek a csatornák.
Nálam a távirányító kék gombjának megnyomására jön a hang menü, ott minden magyarra van állítva.
Off
Nemrég valami rossz mozdulat nyomán az összes beszéd egyúttal feliratozva is jött. Csak a használati alapos tanulmányozása után derült ki (nekem), hogy a sárga gomb hozza a felirat menüt, és ott lehetett kikapcsolni.
Off[i]
Volt már rá példa összesen 12 éven át, előtte meg amióta csak a TV létezett. Akkor sem akasztottam fel magam, ezután sem fogom. Sokakkal ellentétben tudom, hogy melyik gombbal lehet egy csatornát elkapcsolni.
Ne haragudj, de pontosan tudom, mi a különbség a Euronews és az EbS adásai között...
Mellesleg nyilvánvalóan egy csatorna sem ír olyat a bemutatkozásában, hogy "csatornánk csatlós módjára, gerinc nélkül kiszolgálja a mindenkori EU-s vezetés érdekeit, sárba tiporva minden más véleményt..."
Persze ezzel nem azt mondom, hogy a mostani Euronews ezt csinálja (legalábbis nem ennyire durván), csak hogy persze, hogy ezt írják a bemutatkozásukban....
A francia tulajdonú Euronews a legnézettebb hírcsatorna Európában, teljes multimédiás platformot ad. Az 1993-as bevezetése óta arra törekszik, hogy tényszerűen pontos információt adjon, egy nem felületes formátumban. Távol a politikai érdekektől, a jövő tévés újságírásának laboratóriuma. Több mint 400 újságíró, és 25 különböző nemzetiség közös együttműködése. Lényeges híreket ismerteti a globális közönséggel, szilárd kompromisszumot nem ismerő újságírással.
Amire Te gondolsz, az EBS HD és az EBS+ HD (9E - FTA - magyar nyelven is), de ott is csak az üléseket és a sajtótájékoztatókat közvetítik, semmit nem magyaráznak meg, hogy hogyan kellene értened.
Az estek 90%-ban egyetértek veled, ebben viszont nem.
Az, hogy az euronews hírcsatorna mennyire eu-s híreket ad, engem nem érdekel. Viszont kitekintést ad bármely ország politikai, közéleti életéből, nekem felüdülés a hazai összes hírcsatornának nevezett valamiből.
Ma magyarországon nincs igazi hírcsatorna, csak a pártok által pénzelt szócsövek. Lehet az euronews-t is az eu pénzeli, engem az sem érdekel, de legalább ad olyan híreket, műsorokat, amiket itthon még véletlenül sem látni.
Sziasztok!
Az áthangolás óta az Euronews és a TLC csak angolul szól, pedig a menüben Magyarra van állítva a nyelv. Át lehet valahol állítani magyarra? A beltéri Wayteq 95 RF.
Semmibe mutató légvárakat gépelgetsz így, csupán ez zavar. Majd ha eszedbe jut konkrét példa kérlek jussunk előrébb. Ki lehet erre is hozni, hogy ráérek, ki lehet arra is, hogy érdemi tapasztalatcserét szeretne a másik. Ugyanazt a műsort, tálalást láthatjuk eltérően is. Egyszer majd összejön talán.
Te valamiféle agykurkász vagy? Nem kell sem neked, sem másnak átlátnod a benyomásaim alapját. Mesterfokú szőrszálhasogató vagy. Vagy nagyon ráérsz, vagy ez a munkád...
Tudtam... Nem hájpolom, hanem semmi konkrétumot nem írsz. Attól, hogy körbejárjuk a semmit tizedszerre is, nem fogom jobban látni a benyomásaidnak alapjait. Mihez, mikhez képest EU-szájízű? Írnál konkrét példákat? Milyen mértékben elfogult (viszonyítva egy m1-hez pl.).
Ugyanúgy elfogult, mint az összes többi. nem értem, miért kell így hájpolni. Egyértelműen mindenben az EU szájíze szerint tájékoztat, ezt az nem veszi észre, aki nem akarja.
Tapasztaltál a széleskörű informálódásod alkalmával az Euronews felől egyedi szájízt? Ha jól értem erre fűzöd fel azt is, hogy ingyenes ez a csatorna, így aztán tuti, hogy a félrevezetés jegyében az. Nem szeretem az összeesküvés-elméleteket.
Akár... de nem biztos, hogy félre kell fordítani. Ezek eleve az EU szájíze szerint előállított hírműsorok.
Nem értem, mit nem értesz...
Az RTL Klub, TV2 fizet azért, hogy FTA-ban megjelenhessen a platformon, nem is keveset (igaz, nem is sokat, mert teszkó-gazdaságos sávszélt vettek csak), így a Euronews csak úgy bekerülhetett, szintén FTA-ban...
Most nem vagyok az STB közelében, de úgy rémlik hogy az LCN helyett a másik lehetőség a névsor szerinti. Az meg - ha valóban úgy rendezi - még nagyobb kutyulást eredményezne.
Nálam akkor csinált hasonló kutyulást a Samsung tv, ha kézzel kerestettem le a csatornákat. Már nem emlékszem pontosan, de valami olyasmi volt, hogy ha előbb kerestem a C-MUX-ot, és utána az A-t, akkor M1 került az első helyre.
Próbáld meg kézzel lekeresni előbb A-t, utána C-t, aztán E-t, ha kell a euronews is.
Nekem más tippem nincs.