Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499730/51 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (81/33
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

regeszter



Tagság: 2008-12-27 19:49:52
Tagszám: #67821
Hozzászólások: 86
46961. Elküldve: 2015-07-07 08:43:37,

MinDigTv

[12276.]

Nekem a TV tunerek közvetlenül az elosztókra vannak dugva, azaz az elosztó után már nincs újabb kábel és csatlakozó. Ha F csatis elosztót alkalmazok, akkor - ahogy Te is írtad - lesz még pár cm kábel és mind a két végén csatlakozó. Ebben az esetben is jobb a 3-mas F-es elosztó + rövid kábelek, mint a 2 egymásba dugott 2-es elosztó, de kábelek és dugók nélkül?

IMG_20150707_083444_www.kepfeltoltes.hu_.png
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
[válaszok erre: #46962] [előzmény: (46960) fgabor87, 2015-07-07 08:28:24]
Kezdő
regeszter adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
46960. Elküldve: 2015-07-07 08:28:24,

MinDigTv

[12277.]

Hát ami nem F csatis osztó, az amúgy is szemétre való. Főleg, ha még műanyag is.

Kell egy jó minőségű F csatis osztó, ha három felé akarsz osztani, akkor 3-as. Innen viszed tovább a kábelt, és a végére meg olyan csatlakozót raksz, amilyet akarsz. Nekem F csati van ott is, és rá van csavarva egy F csati koax dugó átalakító. Mondjuk nekem azért, mert kompressziós F csatlakozóim vannak, és nem sikerült kompressziós koax dugót szereznem.

A koax dugó is szugorúan fém legyen. Aztán ha így sem megy a dolog, akkor lehet erősítőn, vagy nagyobb antennán gondolkodni.
[válaszok erre: #46961] [előzmény: (46959) regeszter, 2015-07-07 08:08:51]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


regeszter



Tagság: 2008-12-27 19:49:52
Tagszám: #67821
Hozzászólások: 86
46959. Elküldve: 2015-07-07 08:08:51,

MinDigTv

[12278.]

Pont a osztó miatti veszteség a gondom. Ha csak két felé osztom a jelet, akkor hibátlan. Ha az egyik ágat még kettő felé osztom, akkor azon az ágon már gyenge a jel. Lehet, hogy egy hármas osztó kellene, mert most két kettes van egymásba dugva, bár 3-mas osztóból csak F csatisat láttam eddig, a tunerek meg ugye nem F-esek és közvetlenül vannak rádugva az osztókra.
[válaszok erre: #46960] [előzmény: (46956) miki2002, 2015-07-06 22:10:05]
Kezdő
regeszter adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
46958. Elküldve: 2015-07-06 23:06:47,

MinDigTv

[12279.]

DVB Dream talán.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #46964] [előzmény: (46957) d97es, 2015-07-06 22:52:11]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


d97es



Tagság: 2014-08-28 16:00:43
Tagszám: #130539
Hozzászólások: 1331
46957. Elküldve: 2015-07-06 22:52:11,

MinDigTv

[12280.]

Ha van egy fta usb dvb-t vevom, milyen programmal tunam ellenorizni, hogy egy adott pillanatban milyen savszelesseget hasznal egy csatorna a MinDig TV-n?
[válaszok erre: #46958]
Kiváló dolgozó
d97es adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
46956. Elküldve: 2015-07-06 22:10:05,

MinDigTv

[12281.]

Pl: http://www.betacom.hu/antenna/tecatel-mandarine-dvb-t-triplex-antenna.html Nem olcsó, de jó. icon80.gif

regeszter!
Gyenge antenna és erősítő ára is itt van és mégsem lesz jó, persze jó antenna után lehet erősítőt tenni, ha több felé kell elosztani!
A levezető kábel és az osztó miatti veszteséget érdemes erősítővel kompenzálni. icon80.gif icon50.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-07-06 22:19:25]
[válaszok erre: #46959] [előzmény: (46955) gorog67, 2015-07-06 21:58:43]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gorog67



Tagság: 2011-04-11 17:06:35
Tagszám: #93143
Hozzászólások: 1777
46955. Elküldve: 2015-07-06 21:58:43,

MinDigTv

[12282.]

Ha az elsőnek belinkelt antennád van, ami 10 dB-s, akkor erősítő helyett vegyél olyat, ami 16-18 dB-s, pl. amit miki is linkelt. Ezt javasolta Patyomkin is.

2*Gibi 100 4+4 LNB-vel.
[válaszok erre: #46956] [előzmény: (46953) regeszter, 2015-07-06 21:50:32]
Kiváló dolgozó
gorog67 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
46954. Elküldve: 2015-07-06 21:58:07,

MinDigTv

[12283.]

Erősítő a visszavert és adat nélküli zajokat is erősíti.
Jel színt lesz, minőség meg még rosszabb is lehet.
Ha nem muszály, nem kellene erősítőt használni.
Ha annyira ragaszkodsz hozzá, akkor ez http://bolt.sat.hu/televiziozas_tv_vetel_230/antenna_erosito_tapfelado_239/synaps_aad_250_antennaersit_813#.VZrdPe8w-00 mert változtatható az erősítése. icon26.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (46953) regeszter, 2015-07-06 21:50:32]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


regeszter



Tagság: 2008-12-27 19:49:52
Tagszám: #67821
Hozzászólások: 86
46953. Elküldve: 2015-07-06 21:50:32,

MinDigTv

[12284.]

Nem hasonlít erősítőre, de azért köszi. icon14.gif
[válaszok erre: #46954 #46955] [előzmény: (46952) miki2002, 2015-07-06 21:47:36]
Kezdő
regeszter adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
46952. Elküldve: 2015-07-06 21:47:36,

MinDigTv

[12285.]

http://bolt.sat.hu/televiziozas_tv_vetel_230/antenna_238/antenna/triax_digi_343_foldi_antenna_916#.VZrbJu8w-00
icon32.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #46953] [előzmény: (46951) regeszter, 2015-07-06 21:45:35]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


regeszter



Tagság: 2008-12-27 19:49:52
Tagszám: #67821
Hozzászólások: 86
46951. Elküldve: 2015-07-06 21:45:35,

MinDigTv

[12286.]

http://bolt.sat.hu/televiziozas_tv_vetel_230/antenna_238/antenna/engel_passziv_logper_antenna_6009_2378

Zugló
[válaszok erre: #46952] [előzmény: (46949) Patyomkin, 2015-07-06 21:04:51]
Kezdő
regeszter adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
46950. Elküldve: 2015-07-06 21:05:48,

MinDigTv

[12287.]

Inkább több antennát mint egy erősítőt. icon80.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (46948) regeszter, 2015-07-06 20:52:07]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
46949. Elküldve: 2015-07-06 21:04:51,

MinDigTv

[12288.]

Nagyobb nyereségű antennát vegyél, ne erősítőt.
Milyen antennát használsz most, milyen távolságra?
[válaszok erre: #46951] [előzmény: (46948) regeszter, 2015-07-06 20:52:07]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


regeszter



Tagság: 2008-12-27 19:49:52
Tagszám: #67821
Hozzászólások: 86
46948. Elküldve: 2015-07-06 20:52:07,

MinDigTv

[12289.]

Milyen erősítőt ajánlotok akkor, ha 2 USB-s TV tuner még elbír, de 3-mat már nem az antenna? Mind a 3 tuner egy PC-re van dugva, ha ez számít és nem tudják az erősítőt táplálni.
[válaszok erre: #46949 #46950]
Kezdő
regeszter adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SilverFlash



Tagság: 2010-11-08 09:08:38
Tagszám: #89853
Hozzászólások: 194
46947. Elküldve: 2015-07-05 23:59:20,

MinDigTv

[12290.]

Minden jó lett. :)
Kiderült, hogy egy kapcsolós antenna közösítő volt a tv mögött és 2 év után vhogy elromolhatott.
Nem volt kapcsolgatva, ezért is felejtődött el.

Amiko Alien 2+ Triple
[előzmény: (46942) Patyomkin, 2015-07-03 15:01:09]
Haladó
SilverFlash adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


orphan-mike



Tagság: 2011-08-04 21:30:08
Tagszám: #94637
Hozzászólások: 59
46946. Elküldve: 2015-07-03 21:31:40,

MinDigTv

[12291.]

Szívesen icon32.gif
[előzmény: (46943) ITI, 2015-07-03 18:03:44]
Kezdő
orphan-mike adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
46945. Elküldve: 2015-07-03 21:20:09,

MinDigTv

[12292.]

Nem azért kell leföldelni, hogy a villám ne csapjon bele.
Ha nem lógna túl a gerincen, akkor is le kellene földelni.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (46944) ses2, 2015-07-03 19:40:41]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ses2



Tagság: 2010-04-28 17:53:55
Tagszám: #84547
Hozzászólások: 321
46944. Elküldve: 2015-07-03 19:40:41,

MinDigTv

[12293.]

Sziasztok! Ma a tetőre kiszereltem egy uhf antennát. Az árbóc a kúpcserépen túlnyúlik. Kérdésem hogy az árbócot le kell földelni villám bele ne csapjon?
[válaszok erre: #46945]
Törzstag
ses2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
46943. Elküldve: 2015-07-03 18:03:44,

MinDigTv

[12294.]

Nagyon szépen köszönöm Neked a segítséget, a kék gomb volt a titok nyitja. Ott lehet választani, csatornán belül, a nyelvek között.
Mégegyszer köszönöm!
Üdv, ITI.
[válaszok erre: #46946] [előzmény: (46932) orphan-mike, 2015-07-02 19:39:12]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
46942. Elküldve: 2015-07-03 15:01:09,

MinDigTv

[12295.]

Jelszintek változtak?

Nálam jelenleg is jó. Kb: 1 órája megy a Szuper TV2-ő, hibát nem láttam rajta. Képminőség a megszokott. Nem túl éles, kicsit mosott de ez volt idáig is. icon26.gif
[válaszok erre: #46947] [előzmény: (46941) SilverFlash, 2015-07-03 12:59:57]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SilverFlash



Tagság: 2010-11-08 09:08:38
Tagszám: #89853
Hozzászólások: 194
46941. Elküldve: 2015-07-03 12:59:57,

MinDigTv

[12296.]

Sztem egész D mux rossz.

Amiko Alien 2+ Triple
[válaszok erre: #46942] [előzmény: (46940) Patyomkin, 2015-07-03 11:59:18]
Haladó
SilverFlash adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
46940. Elküldve: 2015-07-03 11:59:18,

MinDigTv

[12297.]

Nálam semmi gond a vétellel.
Az egész D mux nem jó nálad, vagy csak pár csati?
[válaszok erre: #46941] [előzmény: (46939) SilverFlash, 2015-07-03 09:53:42]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SilverFlash



Tagság: 2010-11-08 09:08:38
Tagszám: #89853
Hozzászólások: 194
46939. Elküldve: 2015-07-03 09:53:42,

MinDigTv

[12298.]

Szóval MindigTV:
Helló!

Másnak nincs gondja Gerecse vételkörzetében a 41-es csatival ("D" mux)?
kb tegnapelőtt óta nézhetetlen. Az "A" mux viszont szuperül jön. Vagy csak az antennám mászott el??
Júniusban késő esténként már problémás volt a Disney Channel, de most full rossz (nem képhiba van, nincs kép).

Amiko Alien 2+ Triple
[válaszok erre: #46940]
Haladó
SilverFlash adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
46938. Elküldve: 2015-07-03 06:25:26,

MinDigTv

[12299.]

Gondolom fáradt voltál már. icon72.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (46937) csacso20, 2015-07-03 00:19:03]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


csacso20



Tagság: 2012-04-02 22:31:47
Tagszám: #102663
Hozzászólások: 608
46937. Elküldve: 2015-07-03 00:19:03,

MinDigTv

[12300.]

Jaja, euronews a propaganda, az igazsag az m1-en van, Magyarorszag az Unio es a vilag egyik legjobban teljesito orszaga es Magyarorszaghoz kepest a Svajc csak egy nyomortanya. A nyugatikanak faj az igazsag, es csak irigyek arra, hogy Magyarorszagon a legmagasabb az eletszinvonal azert nyomjak ezerrel a propgandat az Euronews-on.

Es mindenki Magyarorszaggal foglalkozik, mert ez az unio donto orszaga mint lakossag szamaval es a gazdasaga sulyaval is.
[válaszok erre: #46938] [előzmény: (46936) miki2002, 2015-07-02 21:20:35]
Törzstag
csacso20 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010874032974243 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail