Kedves Miki én is örülök h 1 zöldfülü válaszol. de olvasni te sem tudsz a helyi tv-k is a digitális átállás-vétel részei. azért néha belefér hogy 1 picit eltérünk a topictol. amugy köszönöm a helyreigazitást. további szép napot. üdv
Nálunk könnyű kártyát venni.
Az SD csatornák nem olyan mosottak mint a MinDigTV -n.
Ott legalább több a HD csatorna.
Normális beltérivel jó az EPG, pl: Yumatu.
Természetesen ez még mindig a MinDigTV fórum.
A direktkártya valóban jó dolog, de nem árt tudni:
A vásárlás egy kaland, mert a hivatalos ügyfélszolgálat nem foglalkozik vele, a szerződött szerelőknek meg nem érdeke (nincs rajta haszon).
A második kártya meg ugyanaz a köbön (másfél hónap alatt sikerült megoldani).
Már ez is csak egy év hűséggel megy.
Kell hozzá egy beltéri (min. 20 Ezer Ft + antenna + fej + kábel + szerelés).
Az SD adók minősége nem jobb, mint a földi digitálison, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam.
A HD adók sajátos felbontásúak és az adatsebesség (képminőség) folyamatosan csökken, mert a 99.9%-nak úgy is megfelel.
Sok csatornán a műsor előzetesek és a reklámok nem magyar nyelvűek.
Az EPG van, ahol megy, van ahol nem, máshol meg norvégra vált.
Nyelv tanulóknak nagyon előnyös, amikor az egyik csatorna rendszeresen magyar helyett oroszra vált.
Az ügyfélszolgálat nehezen elérhető, de amúgy sincs sok értelme, mert a hiba csak nálad lehet.
Természetesen ez nem ellenreklám, mert a csatornaszám/ár arány jó.
Pár oldallal hátrébb válaszolt már, egy olyan kérdésre " mikor indulnak az új muk-ok? - a válasz: " jövőre ".
A bekerülő tévé csatornákról, meg, ha tudna se nyilatkozhat addig míg, nincs hivatalosan meghírdetve.
Szerintem tavasszal fogják elindítani az új mux-okat, a bekerülő csatornákról meg tippem sincs, de nehéz dolguk van, mivel az alap 1400Ft és a családi 2600Ft-ot nem nagyon lehet emelni, egy upc direktkártya 3200Ft,82 csatornával vagy a DirektKártya Medium 2000Ft, 62 csatornával, az alternatíva.
az a baj,hogy itt nem a professzori végzettséggel van a baj,hanem hogy a mariska néni,aki a vidéki eldugott faluban lakik,és egész életében dolgozott,és nem kellett naponta a tv-t tekergetni a müsor miatt,az most persze hogy bajban van.ilyenkor amikor az át pakolások vannak,akkor a szerelök nem tudnak millio fele szakadni sz áthangolások miatt.a professzor meg valszeg tudott haladni a korral,hisz technikával dolgozott mindig.de mariska néni meg csak kapálni tud,meg finom süteményt sütni!
Kedves part_wish!
Érdeklődnék, hogy mikortól várható választék bővülés a mindigtv (extra) kínálatában. Szüleim gondolkodnak, hogy a téli unalmas időszakra kellene nekik az MTV3 és a Story 4 tv. Várható-e, vagy inkább rendeljenek kábeltv-t?
Köszönöm!
Szerintem nem a 63 éves mérnökre gondolt, hanem a Karakószörcsökön élő 83 éves Bözsi nénire, aki meg akarná nézni a délutáni Balázs-Mónika-Esmeralda-mittudomén milyen műsorfolyamot
Inverto Black Ultra Single + Optibox DM-3800 @ 90 acél || Orton LSP-02G @ 90 acél || Triax TSI-006 @ piros pont || ZGEMMA H7C || Digikábel
Miből gondolod, hogy egy mérnök, tanár, orvos, stb. már képtelen lekeresni az új frekvenciákat, csak azért mert 60+ éves?
A tudás nem korfüggő, sőt általában a hosszabb életkor több tapasztalatot és ismeretet jelent.
Az újabb költöztetés újabb sipákolást eredményezne a nyugdíjasok körében, viszont úgy is kerül oda majd új MUX, szóval nem lesz lyuk. Gondolom ez az elv.
---------------------------------------
Read only felhasználók számára itt a válasz
nemrég írtam, hogy a lefedettségi adatbázis kapcsán elég "konzervatív" a megközelítés, ezért számos esetben ott is lehet fogni az adásokat, ahol az adatbázis már azt írja ki, hogy nincs vétel. pláne ha valaki nagy nyereségű, irányított tetőantennával rendelkezik.
egyébként pedig 99%-os a lakossági lefedettség, ezért vannak olyan települések, ahol nem lehetséges a MinDig TV vétele. mint ahogy az analóg korszakban is voltak települések, ahol nem lehetett jó minőségben földfelszíni módon tévézni.
Pesten a 24-es és 41-es csatorna tudtommal a D és E hálózat frekvenciái.
Végre frissült a lefedettségi adatbázis. Kérdés az, hogy ahol most nincsen lefedettség, ott már nem is lesz? Például Perőcsény mellett elindult egy átjátszóadó és ennek ellenére a falu nagy részén nincsen lefedettség. Miért? Mi a helyzet Hont ellátottságával?
A másik kérdés pedig az, hogy most, az analóg lekapcsolás után, Budapesten a C multiplex nem tudna leköltözni a 24-es vagy a 41-es csatornára ahol eddig ment az analóg adás? Biztos, hogy jobb lenne a lefedettség és Budapest nagyobb részén lenne elérhető a szobaantennás vétel.