"A műholdas szolgáltatóval való megállapodás nagyon érdekes valóban, viszont egy kereskedelmi szolgáltatót tesz a sugárzási láncba, ami nem biztos, hogy jó."
Azért a HelloHD jól járt az m2 Eurobirdre költözésével, mégha közvetlenül nem is ők indultak érte.
Az Autonómia nem a tengerentúlnak jött létre, hanem hogy támogatást lehessen rá felvenni, ebből a szempontból érdektelen a nézettsége.
A műholdas szolgáltatóval való megállapodás nagyon érdekes valóban, viszont egy kereskedelmi szolgáltatót tesz a sugárzási láncba, ami nem biztos, hogy jó. (Lásd még anno az MMV - az AH elődje - ténykedését a Vitray féle TV2 nem sugárzásával kapcsolatban).
"A Duna Autonómia úgy kerülne a most megpályázott műholdakra, hogy alapításakor a valódi célközönség a tengerentúlon élő magyarság volt. A Hotbird és az Eurobird azonban nem szór Észak-Amerikába, ezért a Duna második adásának még további műholdhelyet kell bérelni."
Mondjuk ezt a részt nem is értem. Az Autonómia eredetileg nem a tengerentúli célközönségnek jött létre, idén május óta megy ott és igen, nincs olyan műhold amivel egyszerre lehetne lefedni Európát, Észak- és Dél-Amerikát, Ausztráliát és Új-Zélandot.
"Miért nem lehet legalább az SD verziókon ezt fix megoldássá tenni a közszolgálati csatornáknál??? "
A dunás terveink ezzel kapcsolatban:
- Az analóg sugárzás jövő március végén megszűnik. Erre már nem szeretnénk költeni.
- Az 4:3 SD sugárzás jövő március végén megszűnik, erre sem kívánunk költeni.
- A 16:9 SD sugárzásban nem lesz letterbox, de a kábelhálózatok az analóg rendszerükre előállíthatnak olyan jelet, ami letterboxot készít belőle és a megfelelő WSS-t is beülteti. Így működik a Duna a UPC analóg rendszerén is.
- T-től függ, de elvileg ott is megjelenhetünk hamarosan 16:9 SD-ben.
Az Autonómia csatorna decembertől fokozatosan átáll 16:9-re, itt sem kívánunk hosszú távon foglalkozni a letterbox esetével.
Úgy tudom, a UPC kábel is így megy jó ideje. Sőt, a Fibernet is képes rá (a BBC World így ment nálam, amíg volt Fibernet előfizetésem). A többi kábeltévé hálózat műszaki lehetőségeit egyszerűen nincs módon ellenőrizni. Van belőle vagy 1600...
Ezt szeretnénk az m1 analógon, de az Antenna Hungária rendszere nem képes a WSS átvitelére. Egyébként ez fog kelleni a két országos kereskedelmi tévének is, hiszen rövidesen ott is indul a 16:9 felé mozdulás. Most egyebek között azon dolgozom, hogy megteremtessük a műszaki lehetőséget, akár szerződésmódosítás, vagy ha arra nem lenne akarat az AH részéről, akkor hatósági szabályozás révén. Tehát az AH nem fogja tudni megúszni a műszaki fejlesztést.
A Digikábel analóg hálózatán immár hónapok óta teljesen jól működik az M1 "SD 4:3 letterbox - 16:9 + WSS" megoldás. A tévém (16:9 FullHD) tökéletesen kapcsolgat rá... A NEM WSS képes tévék meg nyilván letojják, de akkor is a jó képformátumot kapják...
Miért nem lehet legalább az SD verziókon ezt fix megoldássá tenni a közszolgálati csatornáknál???
Merthogy működik. Nyilván nem a legjobb, ámde talán mindenki által a "legkönnyebben" elérhető megoldás. Az analóg jelekkel is kompatibilis, senkit nem bánt...
A HD egy másik világ: Ott nyilván mindenki azt várja, hogy ami 16:9, az SOHASE legyen "gyászkeret", de ez azt hiszem eléggé egyértemű. Ilyenkor az éppen aktuálisan döntésképes szakember dolga, hogy adott esetben megnyomja-e azt a gombot, ami a bejövő jelet a kimenő jel képformátumához alakítja, vagy sem...
De ha NEM nyomja meg, akkor vállalja is később ennek következményeit!
(Ha csak annyi a következmény, hogy: Legközelebb nyomjá!, az se baj, csak legyen!)
Ne légy kishitű. Az MTV-ben például én rendszeresen megkapom az ügyfélszolgálat nézőktől kapott műszaki tárgyú leveleit és szépen meg szoktam válaszolni. Örülök a kritikának és a javaslatoknak. Szerintem a Duna is hasonlóan állna hozzá.
Azonban azt tudomásul kell venni, hogy nem megy minden egyszerre. A digitális átállás egy nagyon összetett folyamat, sok alkotóelemmel, lépéssel. Idő kell hozzá és pénz. De jó úton vagyunk, elkezdődött.
Persze, ez nem is közvetlenül Neked szólt, de mint technikai fórum mindenképpen szeretem szóvá tenni a hasonló problémákat.
Egyrészt azért, mert hátha akad valaki, aki tényleg tud, és akar tenni a dolog ellen, másrészt mert mindig fenntartom magamnak a tévedés lehetőségét, és hátha nem teljesen úgy igaz a probléma, ahogy én látom ;-)
Komolyan gondoltad az e-mail-t? Én megírom szívesen.
"A DVB-T mivel van összekötve a tévéddel"
Normál SCART csatlakozó
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Igen, leírtam itt korábban, hogy sajnos nem rajtam és közvetlen kollégáimon múlik. Mi végrehajtók vagyunk.
Tavaly decemberben sikerült elindítani egy folyamatot, aminek azért már látszanak a gyümölcsei. Én annak örülnék a legjobban ha a televíziónk végleg felvállalná a szélesvásznú (16:9-es oldalarányú) televíziózást, mert egyértelműen ez a jövő és aki komolyan gondolja a műsorkészítést, már nem is forgat a hagyományos módon.
Ha ti is úgy érzitek, hogy a focimeccsek legutóbbi tálalása ilyen módon helytelen, akkor a legjobb, ha ezt rögtön az elnökség felé jelzitek.
elnok@dunatv.hu
Viszont most néztem bele a DVB-T-n a meccsbe 4:3-as tv-n és elszomorodtam.
#1: UPC Directen 4:3-as letterbox-os kép van 16:9-es tartalommal.
#2: ebből következően a DVB-T-n van egyszer a pillarbox a 4:3-as adás miatt, ami miatt egyszer van a teljes gyászkeret, és ezen felül a 4:3-asba ágyazott 16:9-es kép miatti alul-felül dupla fekete csík.
Lassan elfogy a hasznos információ a képernyőmön, és a fekete sáv takarja ki.
Ebben a felállásban 16:9-es tv-n is szerintem legalábbis egy szimpla, de teljes gyászkeret található.
Ezt szerintem nagyon hamar orvosolni kellene, mert nagyon gáz.
De tényleg hosszú... Úgyhogy csak a kulcsszámok (768/704 - ez az analóg square összes/aktív pixel). Vesd össze a 720-al ami pedig mind aktív, és a pixel aspectje is más...
Lehet. Egyébként a BBC-nél kikötés, hogy ahol "in-line" (vagyis a képen mindig látható és nem kikapcsolható) feliratozás van, ott kontrasztos, jól olvasható betűk legyenek.