Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499760/23 Témák: 19704 Tagok: 113673 Legújabb tag: parktae5551 Online: (103/42
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 492 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Univerzális Enigma2

(üzenet: 12295, Sat)
 

celeburdi



Tagság: 2009-10-06 08:25:38
Tagszám: #78387
Hozzászólások: 3114
2647. Elküldve: 2019-09-16 10:40:11,

Univerzális Enigma2

[9651.]

Szerintem így működik:
Első a jelfolyam- Ha abban definiálva van az encoding tábla, akkor azt használja.
Ha a jelfolyamban nincs encoding, de van country code akkor a country code alapján a megadott encoding-ot használja (ha van ilyen megadva), kivéve az ONID, TSID-es TP-nél. Ezeknél a kétbyte-os encoding-ot használja.


A krix-krax akkor jelenik meg az ékezetes betűknél az epg-ben, ha kétbyte-os az EPG - de a műholdvevő egybyte-osnak hiszi.

[válaszok erre: #2648] [előzmény: (2645) attila.scourgeofgod, 2019-09-16 09:13:28]
Kiváló dolgozó
celeburdi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
2646. Elküldve: 2019-09-16 10:24:30,

Univerzális Enigma2

[9652.]

No, most kerültem box elé, ránéztem PLI alatt... Tehát, az encoding.conf fájlban a UPCD tp-ket nem kell megadni! A DIGI tp-k a macerások, a 6937-tel nem jó (krixkrax), az elvileg nem is létező 6397-tel minimális problémája van egyes hosszú ékezetes magánhangzóknál, ISO8859-2 OK...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2019-09-16 10:32:19]
[előzmény: (2645) attila.scourgeofgod, 2019-09-16 09:13:28]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
2645. Elküldve: 2019-09-16 09:13:28,

Univerzális Enigma2

[9653.]

"mivel nem minden hun EPG két byte-os"

Csak a DIGI meg a UPCD... ha megnézel pl egy "gyári" PLI encoding.conf fájlt, abban pl a hun nincs is benne, viszont az érintett problémás társszolgáltatások 6937-tel vannak..

cze ISO6937
ces ISO6937
slo ISO6937
slk ISO6937


Pl ha lehetne egyéni vétel a T satra, azt nem zavarná be, hogy 6937-et adsz meg a hun-nak, mivel ott a jelfolyamban meg van adva az ISO8859-2, és az az elsődleges, az encoding conf csak tartalék, ha a szolgáltató által nem lenne definiálva, és csak azon tp-ken valósul meg, amelyeket megadsz ... tehát megadható a 6937, mivel az nem default, csak azt adja meg, hogy a megadott tp-ket mi szerint enkódolja... Mert hogy az egész encoding conf fájl csak arra van, hogy: "Fallback encoding when in dvb-text no encoding table is given "



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2019-09-16 09:41:05]
[válaszok erre: #2646 #2647] [előzmény: (2644) celeburdi, 2019-09-16 07:59:37]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


celeburdi



Tagság: 2009-10-06 08:25:38
Tagszám: #78387
Hozzászólások: 3114
2644. Elküldve: 2019-09-16 07:59:37,

Univerzális Enigma2

[9654.]

Ja tényleg...

A két byte-os az iso6937.

Az ISO6937-et nem szabad a default-ként megadni a hun-hoz, mivel nem minden hun EPG két byte-os.

A Helyes eljárás:
hun ISO8859-2

aztán a kétbyte-os EPG-ket megadni
TSID, ONID-el


[válaszok erre: #2645] [előzmény: (2643) miki2002, 2019-09-15 20:38:19]
Kiváló dolgozó
celeburdi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
2643. Elküldve: 2019-09-15 20:38:19,

Univerzális Enigma2

[9655.]

Nem ISO 6937-2 ? Enyémben az van.
Szerintem innen töltöttem le.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #2644] [előzmény: (2641) celeburdi, 2019-09-15 19:33:52]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
2642. Elküldve: 2019-09-15 19:57:35,

Univerzális Enigma2

[9656.]

Passz, jó pár éve letöltöttem valahonnan, talán innen, működik, hogy mi a működési elve, annak sose jártam utána... Én csak a tp-ket szoktam frissíteni benne, egyikkel se volt még gondom...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (2641) celeburdi, 2019-09-15 19:33:52]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


celeburdi



Tagság: 2009-10-06 08:25:38
Tagszám: #78387
Hozzászólások: 3114
2641. Elküldve: 2019-09-15 19:33:52,

Univerzális Enigma2

[9657.]

Egyszerre nem lehet benne (mint default country encoding):

hun ISO8859-2 (egy byte-os)
hun ISO6397 (két byte-os)

mert akkor melyik a default?



[válaszok erre: #2642 #2643] [előzmény: (2638) attila.scourgeofgod, 2019-09-15 16:14:59]
Kiváló dolgozó
celeburdi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityu54



Tagság: 2010-03-12 20:37:00
Tagszám: #83191
Hozzászólások: 11908
2640. Elküldve: 2019-09-15 18:10:17,

Univerzális Enigma2

[9658.]

Nálam kicsit bővebb,de lényegi változást nem okoz!
hun ISO8859-2
ara ISO8859-6
tur ISO8859-9
gre ISO8859-7
ell ISO8859-7
pol ISO8859-2
rus ISO8859-5
bul ISO8859-5
tha ISO8859-11
cze ISO6937
ces ISO6937
slo ISO6937
slk ISO6937
icon32.gif icon50.gif

Üdv: pityu54
UPC Direct_Olcsó TV

Amiko 8260+;Amiko_8240;Amiko_Alien1&2;Gm_9080;Dm7020s;Dm500s;Cryptobox 650 HD
[előzmény: (2638) attila.scourgeofgod, 2019-09-15 16:14:59]
Kiváló dolgozó
pityu54 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


malvin



Tagság: 2003-09-17 14:53:50
Tagszám: #6620
Hozzászólások: 585
2639. Elküldve: 2019-09-15 17:22:02,

Univerzális Enigma2

[9659.]

Na kezdek "becsavarodni"!
1. ez hun ISO6397 nálam nem volt. Betettem. Rebbot. Semmi nem változott.
2. közben eszembe jutott, hogy mi is a helyzet az UPC-s DVB-C-n? (A kép ugyan kódolt, de az EPG látszik).
Film4 - ugyanaz a krix-krax.
Galaxy4 meg nincs, mert csak a free csatornákat tartalmazó frekvenciákat kerestem le.
3. nosza, lekeresem a Galaxy4-et is. Hát az meg jó.
4. epg. dat törölve, reboot.
Marad minden változatlan: A DVB-S-en mindkét csatorna EPG-je rossz, a DVB-C-n csak a Film4-é.
[előzmény: (2638) attila.scourgeofgod, 2019-09-15 16:14:59]
Törzstag
malvin adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
2638. Elküldve: 2019-09-15 16:14:59,

Univerzális Enigma2

[9660.]

Nálam így van benne:

#Countrycode ISO8859-X or ISO6397
hun ISO8859-2
cze ISO8859-2
ces ISO8859-2
slo ISO8859-2
slk ISO8859-2
hun ISO6397
cze ISO6397
ces ISO6397
slo ISO6397
slk ISO6397



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #2639 #2640 #2641] [előzmény: (2635) pityu54, 2019-09-15 15:37:08]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
2637. Elküldve: 2019-09-15 15:49:24,

Univerzális Enigma2

[9661.]

Ha nem a szolgáltatói lenne, nem így nézne ki, a saját sokkal részletesebb, LSD:

1-0-1-CEE-3-1-E082-F62-0-0-0-20190915154730.jpg



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (2634) malvin, 2019-09-15 15:35:09]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


malvin



Tagság: 2003-09-17 14:53:50
Tagszám: #6620
Hozzászólások: 585
2636. Elküldve: 2019-09-15 15:48:07,

Univerzális Enigma2

[9662.]

Benne van.
És nem "saját". Innen töltöttem le.
Sajnos ezek a csatornák amióta megszülettek mindig is problémásak voltak, csak nem foglalkoztam vele. DVB-T-n jó, ezért ha kellett ott olvastam el. Amúgy az elődjeikkel - Story5 meg hasonlók - emlékeim szerint nem volt probléma.
Most jutottam el odáig, hogy akkor "hogy is működik ez az encoding.conf?".
És "azt látom", hogy működnie kellene.
Na akkor megált a frissen szerzett tudomány.
Maradt a megkérdezés.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2019-09-15 16:03:49]
[előzmény: (2635) pityu54, 2019-09-15 15:37:08]
Törzstag
malvin adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityu54



Tagság: 2010-03-12 20:37:00
Tagszám: #83191
Hozzászólások: 11908
2635. Elküldve: 2019-09-15 15:37:08,

Univerzális Enigma2

[9663.]

Saját encoding-ot készítettél,legyen benne az "hun ISO8859-2" !! Idézőjel nélkül persze!!

Így:
#Thor 0.8°W UPC Direct
hun ISO8859-2

# UPCD Thor 1.0W
701 1536 #11727V
5 4369 #11747H
702 1536 #11766V
5 1 #11785H
703 1536 #11804V
13 1 #11823H
710 1536 #11843V
7 1 #11862H
9 4369 #11881V
12 1 #11900H
711 1536 #11919V
707 1536 #11938H
712 1536 #11958V
2802 187 #11977H
704 1536 #11996V
705 1536 #12034V
706 1536 #12073V
11 4369 #12092H
3 1 #12130H
76 70 #12149V
27 704 #12226V
709 1536 #12265V
2806 187 #12380V
20 70 #12418V
3 4369 #12456V
icon32.gif icon50.gif

Üdv: pityu54
UPC Direct_Olcsó TV

Amiko 8260+;Amiko_8240;Amiko_Alien1&2;Gm_9080;Dm7020s;Dm500s;Cryptobox 650 HD
[válaszok erre: #2636 #2638] [előzmény: (2633) malvin, 2019-09-15 15:19:15]
Kiváló dolgozó
pityu54 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


malvin



Tagság: 2003-09-17 14:53:50
Tagszám: #6620
Hozzászólások: 585
2634. Elküldve: 2019-09-15 15:35:09,

Univerzális Enigma2

[9664.]

az epg.dat-ot töröltem (más epg-vel kapcsolatos "cache"-t nem találtam). Hatástalan.

De felvetődött bennem egy gondolat:
tudom hogy itt sokan (talán a legtöbben) internetről letöltött EPG-ket használnak. Én viszont a "szolgáltatói" DVB-S/C/T EPG-ket.
Lehet, hogy "nem ugyanabban a malomban őrölünk"?
[válaszok erre: #2637] [előzmény: (2632) attila.scourgeofgod, 2019-09-15 15:18:29]
Törzstag
malvin adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


malvin



Tagság: 2003-09-17 14:53:50
Tagszám: #6620
Hozzászólások: 585
2633. Elküldve: 2019-09-15 15:19:15,

Univerzális Enigma2

[9665.]

az természetesen már régen törölve és lecserélve egy "magyarositottra", ami - mint ahogy már irtam - ezt a két csatornát kivéve mindenre jól is működik.

Szóval, egyetlen encoding.conf van, és abban meg most éppen az, hogy
3 1 # Digi 12130 H .
Mégis olyan amilyen a képemen látható.

[válaszok erre: #2635] [előzmény: (2631) pityu54, 2019-09-15 15:10:22]
Törzstag
malvin adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
2632. Elküldve: 2019-09-15 15:18:29,

Univerzális Enigma2

[9666.]

A upcd kínálatában is a digi feladású van... Ha újraindítottad a boxot a módosítás után, és nem jó, töröld az epg cache-t, volt már rá példa, hogy az kavart be...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #2634] [előzmény: (2628) malvin, 2019-09-15 14:55:54]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityu54



Tagság: 2010-03-12 20:37:00
Tagszám: #83191
Hozzászólások: 11908
2631. Elküldve: 2019-09-15 15:10:22,

Univerzális Enigma2

[9667.]

Nem!
Ott a helye neki,de egyes SKIN-ek töltenek mellé telepítéskor! Azt kell törölni!
icon32.gif icon50.gif

Üdv: pityu54
UPC Direct_Olcsó TV

Amiko 8260+;Amiko_8240;Amiko_Alien1&2;Gm_9080;Dm7020s;Dm500s;Cryptobox 650 HD
[válaszok erre: #2633] [előzmény: (2630) malvin, 2019-09-15 15:05:41]
Kiváló dolgozó
pityu54 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


malvin



Tagság: 2003-09-17 14:53:50
Tagszám: #6620
Hozzászólások: 585
2630. Elküldve: 2019-09-15 15:05:41,

Univerzális Enigma2

[9668.]

az /usr/share/enigma2/-ben nincs. Esetleg máshol is kell keresni?
[válaszok erre: #2631] [előzmény: (2629) pityu54, 2019-09-15 14:57:50]
Törzstag
malvin adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityu54



Tagság: 2010-03-12 20:37:00
Tagszám: #83191
Hozzászólások: 11908
2629. Elküldve: 2019-09-15 14:57:50,

Univerzális Enigma2

[9669.]

Az is lehetséges,hogy van mellette egy másik!
pl. encoding_user.conf vagy hasonló!
icon32.gif icon50.gif

Üdv: pityu54
UPC Direct_Olcsó TV

Amiko 8260+;Amiko_8240;Amiko_Alien1&2;Gm_9080;Dm7020s;Dm500s;Cryptobox 650 HD
[válaszok erre: #2630] [előzmény: (2625) malvin, 2019-09-15 14:38:00]
Kiváló dolgozó
pityu54 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


malvin



Tagság: 2003-09-17 14:53:50
Tagszám: #6620
Hozzászólások: 585
2628. Elküldve: 2019-09-15 14:55:54,

Univerzális Enigma2

[9670.]

nálam is "pli" (azaz OpenPLi 7.x) van. Ezt kivéve jó minden DVB-S, és jó minden DVB-T és DVB-C (UPC) is.
Mi lehet a probléma?

u.i. hol van az UPCD-n a film 4? A Lyngsat szerint nincs. Ezért használom a Digit.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2019-09-15 15:01:51]
[válaszok erre: #2632] [előzmény: (2627) attila.scourgeofgod, 2019-09-15 14:47:46]
Törzstag
malvin adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
2627. Elküldve: 2019-09-15 14:47:46,

Univerzális Enigma2

[9671.]

A probléma nálad keresendő, kiválóan működik ATV, pli, Vix és hdf esetén is, LSD pli:

1-0-1-CEE-3-1-E082-F62-0-0-0-20190915144428.jpg



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #2628] [előzmény: (2625) malvin, 2019-09-15 14:38:00]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityu54



Tagság: 2010-03-12 20:37:00
Tagszám: #83191
Hozzászólások: 11908
2626. Elküldve: 2019-09-15 14:46:05,

Univerzális Enigma2

[9672.]

Nálam ilyen:

<IMG src="Film-4.jpg"; border="0">

icon32.gif icon50.gif

Üdv: pityu54
UPC Direct_Olcsó TV

Amiko 8260+;Amiko_8240;Amiko_Alien1&2;Gm_9080;Dm7020s;Dm500s;Cryptobox 650 HD
[válaszok erre: #2628 #2628] [előzmény: (2625) malvin, 2019-09-15 14:38:00]
Kiváló dolgozó
pityu54 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


malvin



Tagság: 2003-09-17 14:53:50
Tagszám: #6620
Hozzászólások: 585
2625. Elküldve: 2019-09-15 14:38:00,

Univerzális Enigma2

[9673.]

A legjobb tudomásom szerint ez ekvivalens azzal, ami eddig is volt:
3 1 ISO8859-2 # INTELSAT 10-20 1°W DigiTV 12.130 H
de kipróbáltam ezt a "röviditett" módot is.
Az eredmény "változatlan":

film4.jpg
[válaszok erre: #2626 #2627 #2629] [előzmény: (2624) attila.scourgeofgod, 2019-09-15 14:14:56]
Törzstag
malvin adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
2624. Elküldve: 2019-09-15 14:14:56,

Univerzális Enigma2

[9674.]

3 1 #12130H



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #2625] [előzmény: (2622) malvin, 2019-09-15 14:06:24]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityu54



Tagság: 2010-03-12 20:37:00
Tagszám: #83191
Hozzászólások: 11908
2623. Elküldve: 2019-09-15 14:13:04,

Univerzális Enigma2

[9675.]

Szia!
Tessék egy komplett:
https://data.hu/get/11513372/csatlista_encoding_picon_satellites.rar
Írd felül és indítsd újra a massínut!
icon32.gif icon50.gif

Üdv: pityu54
UPC Direct_Olcsó TV

Amiko 8260+;Amiko_8240;Amiko_Alien1&2;Gm_9080;Dm7020s;Dm500s;Cryptobox 650 HD
[előzmény: (2622) malvin, 2019-09-15 14:06:24]
Kiváló dolgozó
pityu54 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Univerzális Enigma2

(üzenet: 12295, Sat)
 
    / 492 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.014147996902466 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail