Vu+ beltéri egységek (üzenet: 20502, Sat) |
|
|
|
 AstraCDX

Tagság: 2013-01-05 22:34:39 Tagszám: #122044 Hozzászólások: 428 |
19934. Elküldve: 2024-12-08 18:06:48, Vu+ beltéri egységek
|
[601.] |
Mindenkinek köszönöm a hiba megoldására tett ötletelést !
A hiba érthetetlenül, magától megszűnt .
Míg a hiba fönnállt a Hálózati kapcsolat tesztjében a Névszerver piros, nem igazolt volt .
Ezzel semmit nem tudtam kezdeni, megváltoztatni ! :(
Aztán végtelen próbálkozásaim után egyszercsak zöld, és visszaigazolt lett a névszerver .
Ez után már az eddig megszokott módon be tudtam lépni az OSCam Status lapra, és minden hibátlanul megjelent .
Sejtésem szerint az új Sagemcom F@st 5655v2 HGW érthetetlen szemétkedése okozta .
Mivel minden beállítás a korábbi értékeken van .
Az OSCam eddig is folyamatosan futott, mert anélkül nem is ment volna a dekódolás, és a hibátlan vétel .
Az most már szinte lényegtelen, hogy fogalmam sincs, hogy mitől "javult" meg, de most többszöri újraindítás urán is hibátlan .
Üdv.
Astra
|
| | | [válaszok erre: #19935] |
[előzmény: (19928) franjobp, 2024-12-08 07:47:25] |
|
Törzstag
|
|
 peter0910

Tagság: 2006-10-29 13:09:58 Tagszám: #36471 Hozzászólások: 486 |
19933. Elküldve: 2024-12-08 16:08:37, Vu+ beltéri egységek
|
[602.] |
Köszi a választ!
|
| | |
[előzmény: (19932) Gabywap, 2024-12-08 15:23:48] |
|
Törzstag
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
19932. Elküldve: 2024-12-08 15:23:48, Vu+ beltéri egységek
|
[603.] |
Sehogy, csak ha újra telepíted az egészet
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #19933] |
[előzmény: (19931) peter0910, 2024-12-08 13:16:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 peter0910

Tagság: 2006-10-29 13:09:58 Tagszám: #36471 Hozzászólások: 486 |
19931. Elküldve: 2024-12-08 13:16:18, Vu+ beltéri egységek
|
[604.] |
Sziasztok,
Esetleg valaki segítene, hogy hogyan kell törölni a kexec multiboot-ot?
Köszönöm előre is.
|
| | | [válaszok erre: #19932] |
|
|
Törzstag
|
|
 hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877 |
19930. Elküldve: 2024-12-08 10:08:42, Vu+ beltéri egységek
|
[605.] |
Lehet, hogy fut az oscam, de a confban le van tiltva a webif, ezt megnézheted, és átírhatod.
Lehet, hogy valami miatt nem indult el az oscamod, ha nem fut, akkor nem is láthatod a képét.
Hiába nézed meg a configot, mert az E2 webif is onnan olvasta ki a 8888-at, ha ezt láttad.
Próbáld levenni a letelepítővel, ha megtalálod, és másikat felrakni!
Ez egyszerűbb, mint megtalálni azt, hogy miért nem indul el.
|
| | |
[előzmény: (19927) AstraCDX, 2024-12-07 23:18:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314 |
19929. Elküldve: 2024-12-08 09:40:55, Vu+ beltéri egységek
|
[606.] |
Nálam akadásmentesen működik.
---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.
Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
|
| | |
[előzmény: (19922) :::T, 2024-12-07 16:43:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 franjobp

Tagság: 2011-04-23 20:55:55 Tagszám: #93292 Hozzászólások: 5859 |
19928. Elküldve: 2024-12-08 07:47:25, Vu+ beltéri egységek
|
[607.] |
Biztos, hogy fut is az oscam, nincs leállítva? Ellenőrizd az enigma Softcam menüjében a státuszát.
Ha ez megvan és fut, és mivel írod, hogy az ftp működik, lépj be ftp-n, keresd meg az oscam konfigurációs fájlok könyvtárát (ez általában /etc/tuxbox/config, de régebbi verzióknál lehet /usr/keys) és az oscam.conf állományban, a [webif] alatt a httpport = érték mutatja meg, mely porton fut az oscam webes felülete.
One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260607v2.pdf
|
| | | [válaszok erre: #19934] |
[előzmény: (19927) AstraCDX, 2024-12-07 23:18:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AstraCDX

Tagság: 2013-01-05 22:34:39 Tagszám: #122044 Hozzászólások: 428 |
19927. Elküldve: 2024-12-07 23:18:12, Vu+ beltéri egységek
|
[608.] |
Sehogy sem tudom behozni az OSCam Status oldalt .
Működik az ftp is, tudok a boxhoz csatlakozni .
Ez azóta van így mióta rézvezetékről optikára migrálta az internet hozzáférést a szolgáltató .
BH imaget használok, itt a 8888 porton kéne jönnnie az OSCam statusnak, de semmi hajlandóság erre .
Egyéb ötlet ?
Üdv.
Astra
|
| | | [válaszok erre: #19928 #19928 #19930] |
[előzmény: (19926) qqriqueue, 2024-12-07 22:50:53] |
|
Törzstag
|
|
 qqriqueue

Tagság: 2023-01-07 20:55:49 Tagszám: #138841 Hozzászólások: 245 |
19926. Elküldve: 2024-12-07 22:50:53, Vu+ beltéri egységek
|
[609.] |
nálam működik.
IPcím:8081
próbáld a fent megadott porton.
openpli 8.3 [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2024-12-07 22:56:56]
|
| | | [válaszok erre: #19927] |
[előzmény: (19925) AstraCDX, 2024-12-07 21:01:03] |
|
Haladó
|
|
 AstraCDX

Tagság: 2013-01-05 22:34:39 Tagszám: #122044 Hozzászólások: 428 |
19925. Elküldve: 2024-12-07 21:01:03, Vu+ beltéri egységek
|
[610.] |
Sziasztok !
VU+ Zero .
Fönn van a hálózaton http://192.168.1.82 címen .
Az OpenWebif be is jön a http://192.168.1.82/# címen .
Megnyomom az OpenWebif-ben az OSCam Webinterface-t, hogy megnézzem az OSCam Status-t, de ez már nem jön be .
Ezen a címen kéne bejönnie : http://192.168.1.82:8888/status.html
Mi lehet a hiba ?
Üdv.
Astra
|
| | | [válaszok erre: #19926] |
|
|
Törzstag
|
|
 :::T

Tagság: 2023-08-02 08:59:54 Tagszám: #139398 Hozzászólások: 183 |
19924. Elküldve: 2024-12-07 17:59:29, Vu+ beltéri egységek
|
[611.] |
Tudsz egy linket adni ?
Úgy latom magyar oldalon nincs így marad az ebay
Köszi szépen
#Tamás [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2024-12-07 18:16:09]
|
| | |
[előzmény: (19923) konyakmeggy, 2024-12-07 17:30:59] |
|
Haladó
|
|
 konyakmeggy

Tagság: 2021-12-09 14:06:12 Tagszám: #137744 Hozzászólások: 437 |
19923. Elküldve: 2024-12-07 17:30:59, Vu+ beltéri egységek
|
[612.] |
Xbox tuner is tökéletes.
|
| | | [válaszok erre: #19924] |
[előzmény: (19922) :::T, 2024-12-07 16:43:06] |
|
Törzstag
|
|
 :::T

Tagság: 2023-08-02 08:59:54 Tagszám: #139398 Hozzászólások: 183 |
19922. Elküldve: 2024-12-07 16:43:06, Vu+ beltéri egységek
|
[613.] |
Vettem egy usb dvb t2 tunert ( vu+ turbo se2 ) azt vettem észre hogy akadozik időnként . Van más márka ami jó enigma2 boxra ? Vu+ boxom van ezért vettem vu+ eszközt . Megjegyzés: a tv is megkapja ugyanzt az antenna jelet mikor akadozik a vu+ tuner a tv tunere nem akad jön szépen az adás és a jel is jó, tehát a jel jó nem kellene akadozni én tuner hibára gondolok
#Tamás
|
| | | [válaszok erre: #19923 #19929] |
|
|
Haladó
|
|
 kj1008

Tagság: 2015-12-18 18:31:25 Tagszám: #132288 Hozzászólások: 614 |
19921. Elküldve: 2024-12-07 14:59:31, Vu+ beltéri egységek
|
[614.] |
Újratelepítettem openatv-7.4-el a kexec-multibootot, és minden rendben működik.
Üdv és kösz a tanácsot!
|
| | |
[előzmény: (19920) Gabywap, 2024-12-07 10:58:39] |
|
Törzstag
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
19920. Elküldve: 2024-12-07 10:58:39, Vu+ beltéri egységek
|
[615.] |
Szia és ha teljesen újra telepíted az egészet openatv alól abban benne van a multiboot csak engedélyezni kell.
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #19921] |
[előzmény: (19919) kj1008, 2024-12-07 10:49:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kj1008

Tagság: 2015-12-18 18:31:25 Tagszám: #132288 Hozzászólások: 614 |
19919. Elküldve: 2024-12-07 10:49:13, Vu+ beltéri egységek
|
[616.] |
Szia Gabywap!
Te itt (https://gosat.hu/forum/index.php?topic=59091.0) foglakoztál behatóan a kexec-multiboot-tal. Tudnál segíteni a 19916.sz. alatti problémámban?
Üdv és kösz!
|
| | | [válaszok erre: #19920] |
[előzmény: (19916) kj1008, 2024-12-06 09:57:39] |
|
Törzstag
|
|
 sky_digital

Tagság: 2003-04-28 00:00:00 Tagszám: #3268 Hozzászólások: 1843 |
19918. Elküldve: 2024-12-06 12:24:35, Vu+ beltéri egységek
|
[617.] |
ez hasznos info, köszi!
|
| | |
[előzmény: (19917) konyakmeggy, 2024-12-06 10:02:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 konyakmeggy

Tagság: 2021-12-09 14:06:12 Tagszám: #137744 Hozzászólások: 437 |
19917. Elküldve: 2024-12-06 10:02:03, Vu+ beltéri egységek
|
[618.] |
Nálam a 8.3-as open pli-vel voltak fagyási gondok felvétel esetén. Mióta 9-esre cseréltem azóta megszűntek az ilyen jellegű problémáim. Persze nem biztos, hogy nálad is ez van, de egy image cserét megpróbálnék.
|
| | | [válaszok erre: #19918] |
[előzmény: (19915) sky_digital, 2024-11-27 17:43:29] |
|
Törzstag
|
|
 kj1008

Tagság: 2015-12-18 18:31:25 Tagszám: #132288 Hozzászólások: 614 |
19916. Elküldve: 2024-12-06 09:57:39, Vu+ beltéri egységek
|
[619.] |
Problémába ütköztem vuduo4kse-nél a KEXEC-MULTIBOOT-tal. Pár hónappal ezelőtt kipróbáltam, minden rendben ment. Most ismét nekiláttam, s a probléma a következő:
mindegy melyik image (openpli-9.0, openatv-7.3-7.4-7.5, openbh-5.4) szerepel recovery-ként, a slot1, 2, 3-ba telepített image indításakor mindig a recovery kép indul el.
Mi történhetett, és mi a probléma, és főleg mi a megoldás?
Előre kösz a segítséget!
|
| | | [válaszok erre: #19919] |
|
|
Törzstag
|
|
 sky_digital

Tagság: 2003-04-28 00:00:00 Tagszám: #3268 Hozzászólások: 1843 |
19915. Elküldve: 2024-11-27 17:43:29, Vu+ beltéri egységek
|
[620.] |
sziasztok!
egy kérdésem lenne, segítsetek, kérlek.
VU+ solo2-es boxról (két tuneres) van szó, direct one-t néz rajta anyukám, (azt hiszem, irdeto) kártyával, OSCAM. openpli image.
az a tünet, hogy főleg esténként, amikor felvesz valamit, és közben másik csatornát néz, néha hosszabb-rövidebb időre elakad az adás. elsősorban az rtl sd, bár ennek az is lehet az oka, mert azt nézi a legtöbbet. egyelőre úgy tűnik, hogy csak akkor, ha éppen felvesz vmi mást. néha csak pár másodpercre, de olyan is volt már, h fél órára.
mivel nem vagyok jelen, így csak korlátozott infóm van, de egyszer, amikor nála voltam, tényleg tapasztaltam, h kimerevedik a kép, és pár mp-re elakad az adás.
van vmi ötletetek, h milyen irányban kéne elindulni?
köszi! :)
|
| | | [válaszok erre: #19917] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 pityu54

Tagság: 2010-03-12 20:37:00 Tagszám: #83191 Hozzászólások: 11908 |
19914. Elküldve: 2024-11-27 08:21:14, Vu+ beltéri egységek
|
[621.] |
Sziasztok!
https://data.hu/get/14381708/openatv-7.5-vuduo2-20241104_1250.rar
http://192.168.1.xxx:8888/status.html
FTP > root > root
-picon-ok!
-CCcam_2.3.2
-mgcamd-1.46
-ncam > NCam-15.0-StreamRelay
-oscam > 2.24.10-11845-802@44d9b86c CacheEX (654 368 bájt) Emu CCcam.cfg Kezelés
-oscam_emu > 2.24.11-11847@d04b935a CacheEX (773 209 bájt) Emu Színes Okos Olvasó
Üdv: pityu54
UPC Direct_Olcsó TV
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877 |
19913. Elküldve: 2024-11-17 13:33:22, Vu+ beltéri egységek
|
[622.] |
Bármelyik Gtmédia vevőmmel sima a vétel, de az ustyim 4k néha bezavarosodik. A szokásos silicon tunerek nem olyan érzékenyek, mint a Montage, és Ali M1502 shipesek, amiket kezdenek a jobb márkák is használni újabban.
A 8/9 hibajavításnál S2 adásban alig van lejjebb, ahogy ezek a francia csatik kijönnek, itt a dunántúlon ezek még éppen vehetők a 60-as tányérkámmal.
|
| | |
[előzmény: (19912) konyakmeggy, 2024-11-17 10:36:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 konyakmeggy

Tagság: 2021-12-09 14:06:12 Tagszám: #137744 Hozzászólások: 437 |
19912. Elküldve: 2024-11-17 10:36:40, Vu+ beltéri egységek
|
[623.] |
Kecskével kb 60 % a jelszint ezen pl ha jól emlékszem.
|
| | | [válaszok erre: #19913] |
[előzmény: (19911) hopper, 2024-11-17 08:46:40] |
|
Törzstag
|
|
 hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877 |
19911. Elküldve: 2024-11-17 08:46:40, Vu+ beltéri egységek
|
[624.] |
Ezeken a csatikon csekély a hibajavítás szintje, nagyobb tányér, vagy jobb beállítás kell.
|
| | | [válaszok erre: #19912] |
[előzmény: (19910) konyakmeggy, 2024-11-17 07:45:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 konyakmeggy

Tagság: 2021-12-09 14:06:12 Tagszám: #137744 Hozzászólások: 437 |
19910. Elküldve: 2024-11-17 07:45:48, Vu+ beltéri egységek
|
[625.] |
Az mitől lehet, hogy 5 W-n a 12648 V-n a Cstar csatorna képe (de a többi francia csatorna is) nagyon akadozik, lehet valami olyan kodeket használnak amit nem ismer az Uno 4KSE? Másnál is ilyen? Most open pli 9 van fent de úgy emlékszem a korábbi verzióval is ilyen volt.
|
| | | [válaszok erre: #19911] |
|
|
Törzstag
|
|
Vu+ beltéri egységek (üzenet: 20502, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|