Vu+ beltéri egységek (üzenet: 20500, Sat) |
|
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
19832. Elküldve: 2024-10-03 14:30:38, Vu+ beltéri egységek
|
[701.] |
Semmi köze hozzá, az a képfrissítés volt, mit akarsz használni (mit tud a tv-d/monitorod)
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (19829) sdccds56, 2024-10-03 13:11:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314 |
19831. Elküldve: 2024-10-03 14:29:28, Vu+ beltéri egységek
|
[702.] |
Miért vesznének el? Menüben, oscam beállításoknál, ahol ki tudod választani, válaszd azt, hogy nem, tehát nincs. Újra indítod, nem csak GUI és visszakapcsolod.
---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.
Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
|
| | |
[előzmény: (19829) sdccds56, 2024-10-03 13:11:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 konyakmeggy

Tagság: 2021-12-09 14:06:12 Tagszám: #137744 Hozzászólások: 437 |
19830. Elküldve: 2024-10-03 14:19:49, Vu+ beltéri egységek
|
[703.] |
Akkor rakj fel egy ilyet:
|
| | | [válaszok erre: #19833] |
[előzmény: (19829) sdccds56, 2024-10-03 13:11:40] |
|
Törzstag
|
|
 sdccds56

Tagság: 2017-07-20 05:58:25 Tagszám: #134540 Hozzászólások: 170 |
19829. Elküldve: 2024-10-03 13:11:40, Vu+ beltéri egységek
|
[704.] |
Most visszagondolva a telepítés menetére az jutott eszembe, hogy induláskor a setupnál, mikor kérdezte, hogy 50Hz, 60 HZ vagy - volt még egy választás, - de nem emlékszem a nevére, és én akkor arra kattintottam. Nem-e ez okozza a csaknem 36 órás eltérést a rendszeridőhöz képest?
Hogy lehet ezekhez a beállításokhoz visszatérni?
Még amit nem próbáltam, hogy az emu-t is kikapcsolom, de attól félek, hogy elvesznek az adatok.
VU+ Solo Se v2 (2xDVB-S2), OpenATV 7.4, TRIAX TDS 78cm Parabola, INVERTO Black Ultra High-Gain Twin LNB, Diseqc forgató motor DG3800,
|
| | | [válaszok erre: #19830 #19831 #19832] |
[előzmény: (19827) mamago, 2024-10-03 07:34:47] |
|
Haladó
|
|
 Nandi1

Tagság: 2013-05-01 12:42:55 Tagszám: #127796 Hozzászólások: 814 |
19828. Elküldve: 2024-10-03 08:18:33, Vu+ beltéri egységek
|
[705.] |
NTP-vel még sosem volt gondom. A TP-n lévő időt viszont sokszor láttam rosszul beállítva
|
| | |
[előzmény: (19821) qvadis, 2024-10-02 16:26:09] |
|
Törzstag
|
|
 mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314 |
19827. Elküldve: 2024-10-03 07:34:47, Vu+ beltéri egységek
|
[706.] |
9060-as hozzászólás. Pedig hidd el, neked is ez lesz a problémád, mint ahogyan garga pista is írta.
---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.
Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
|
| | | [válaszok erre: #19829] |
[előzmény: (19825) sdccds56, 2024-10-02 21:13:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sdccds56

Tagság: 2017-07-20 05:58:25 Tagszám: #134540 Hozzászólások: 170 |
19826. Elküldve: 2024-10-02 21:20:28, Vu+ beltéri egységek
|
[707.] |
Ezt telepítettem fel usb-ről: enigma2-plugin-extensions-tspanel_8.1_all.ipk
USB-ről feltelepítettem, fel is ment, de nem találom a Menüben sehol, pedig az extensions bővitmény listában is szerepel.
Sajnos így nem tudom használni.
VU+ Solo Se v2 (2xDVB-S2), OpenATV 7.4, TRIAX TDS 78cm Parabola, INVERTO Black Ultra High-Gain Twin LNB, Diseqc forgató motor DG3800,
|
| | |
[előzmény: (19824) konyakmeggy, 2024-10-02 18:48:28] |
|
Haladó
|
|
 sdccds56

Tagság: 2017-07-20 05:58:25 Tagszám: #134540 Hozzászólások: 170 |
19825. Elküldve: 2024-10-02 21:13:47, Vu+ beltéri egységek
|
[708.] |
Sajnos ez nem hozott megoldást.
VU+ Solo Se v2 (2xDVB-S2), OpenATV 7.4, TRIAX TDS 78cm Parabola, INVERTO Black Ultra High-Gain Twin LNB, Diseqc forgató motor DG3800,
|
| | | [válaszok erre: #19827] |
[előzmény: (19823) garga pista, 2024-10-02 17:32:31] |
|
Haladó
|
|
 konyakmeggy

Tagság: 2021-12-09 14:06:12 Tagszám: #137744 Hozzászólások: 437 |
19824. Elküldve: 2024-10-02 18:48:28, Vu+ beltéri egységek
|
[709.] |
Rakd fel a tspanel bővízményt, abban úgy emlékszem lehet órát állítani.
|
| | | [válaszok erre: #19826] |
[előzmény: (19822) sdccds56, 2024-10-02 17:15:27] |
|
Törzstag
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
19823. Elküldve: 2024-10-02 17:32:31, Vu+ beltéri egységek
|
[710.] |
Szia!
Lődd ki az OScam-ot teljesen (akár töröld is le, vagy tiltsd le a kék menüben), utána indítsd újra a boxot. Én szívtam ezzel sokat mire kiderült h ez a gond. Másik verziós OScam felrakása után nem volt gond.
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | | [válaszok erre: #19825] |
[előzmény: (19822) sdccds56, 2024-10-02 17:15:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 qvadis

Tagság: 2003-05-15 21:37:50 Tagszám: #4182 Hozzászólások: 1218 |
19821. Elküldve: 2024-10-02 16:26:09, Vu+ beltéri egységek
|
[712.] |
Menü/beállitások/rendszer/idö beállitása /
idözona europe/budapest/transzpoder idó
|
| | | [válaszok erre: #19822 #19828] |
[előzmény: (19820) sdccds56, 2024-10-02 15:59:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sdccds56

Tagság: 2017-07-20 05:58:25 Tagszám: #134540 Hozzászólások: 170 |
19820. Elküldve: 2024-10-02 15:59:45, Vu+ beltéri egységek
|
[713.] |
Sziasztok!
Tegnap feltelepítettem a Vu+ Solo Se boxomra az OpenATV 7.4 verziót az eddigi VTi 11.02 image helyett.
A szükséges beállításokat követően a rendszeridőt nem tudtam beállítani sem a transzponder ideje, sem az NTP szinkronizálási móddal.
A rendszeridő jelenleg a bejegyzés készítésekor 2024. október 4. 06:45-t mutat, holott itt nálam az idő 2024.oktober 02. 15:51 .
Emiatt nem tudok felvételeket sem rögzíteni, mert a műsor kezdési ideje nem egyezik a rendszeridővel.
Találkoztatok már ilyen problémával? Mitévő legyek?
A segítséget, válaszokat köszönöm.
Üdv: sdccds56
VU+ Solo Se v2 (2xDVB-S2), OpenATV 7.4, TRIAX TDS 78cm Parabola, INVERTO Black Ultra High-Gain Twin LNB, Diseqc forgató motor DG3800,
|
| | | [válaszok erre: #19821 #19843] |
|
|
Haladó
|
|
 Csocso_12

Tagság: 2011-04-21 06:54:59 Tagszám: #93261 Hozzászólások: 1991 |
19819. Elküldve: 2024-09-29 10:30:15, Vu+ beltéri egységek
|
[714.] |
Ez a másik megoldás, hogy a beltériben adom meg Fixen az IP és az átjáró (router) címét.
----------------------------------------------------
Panasonic TX-L42D25 LCD TV DVB-T,beépített DVB-S/S2, VU+ Uno 4K SE; Gibertini alu 100-as (1W) és Maximum E85 multifókuszos parabola.
|
| | |
[előzmény: (19818) e_lite, 2024-09-29 09:39:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 e_lite

Tagság: 2006-01-22 19:40:59 Tagszám: #26124 Hozzászólások: 1046 |
19818. Elküldve: 2024-09-29 09:39:38, Vu+ beltéri egységek
|
[715.] |
Nem lenne egyszerűbb a szerkesztő progin másik IP-n bekérni? a hozzárendelés az jó dolog, de menni fog e neki?
e_lite [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2024-09-29 09:58:53]
|
| | | [válaszok erre: #19819] |
[előzmény: (19817) Csocso_12, 2024-09-29 09:15:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csocso_12

Tagság: 2011-04-21 06:54:59 Tagszám: #93261 Hozzászólások: 1991 |
19817. Elküldve: 2024-09-29 09:15:38, Vu+ beltéri egységek
|
[716.] |
A routeren a beltéri MAC címével foglalj le a fixen a 192.168.1.42 IP címet. Ezután indítsd újra a routert és utána a beltérit és nézd meg a Vu Duo 4K SE hálózati menüjében, hogy megkapja ezt az IP címet.
Nálam a routerben le van foglalva a beltéri IP címe és nincs gond a PC-ről az elérés.
----------------------------------------------------
Panasonic TX-L42D25 LCD TV DVB-T,beépített DVB-S/S2, VU+ Uno 4K SE; Gibertini alu 100-as (1W) és Maximum E85 multifókuszos parabola.
|
| | | [válaszok erre: #19818] |
[előzmény: (19815) Péter41, 2024-09-29 00:46:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Péter41

Tagság: 2018-05-18 20:40:45 Tagszám: #135240 Hozzászólások: 273 |
19816. Elküldve: 2024-09-29 00:55:18, Vu+ beltéri egységek
|
[717.] |
A VU DUO 4K SE készülékem mindig is a helyi kapcsolattal csatlakozott a számitógéphez a nethez. Van a készüléket vezeték nélküli hálózat is
|
| |
|
Haladó
|
|
 Péter41

Tagság: 2018-05-18 20:40:45 Tagszám: #135240 Hozzászólások: 273 |
19815. Elküldve: 2024-09-29 00:46:47, Vu+ beltéri egységek
|
[718.] |
Sziasztok!
Nem tudom tudtok-e segiteni a következőben
Tudtok segíteni abban majd hogy ki lett cserélve a vezetékes internetemen a routert ami egybe van a wifivel. A Vu Duo 4K SE készülékem felismerte csak eddig ami volt a beltérinek Ip cím megváltozott ez volt neki a 192.168.1.42. Most annyi változás van hogy 192.168.1.38az ip címe de így nem lehet a menü rendszerébe belemenni nem lehet számítógépről hogy ilyenkor mit lehet csinálni? Egy Tarr Kft által hozott 4 antennás wifit hoztak. A VZ DUO 4K SE készülékem ip cime 192.168..1.8 lett. Mielőtt hozták volna az új routert addik 192.168.1.42 volt a készülékemnek az ip cime és abban bele tudtam tenni friss müholdas lisákat a Satellites XML oldalról. Most péntken hozták az új routert a tipusa ZTE DATE AUG 2023 PRODUCT GPON ONT MODEL ZXHN F6600R POWER 12V 1,5A
A VU DUO 4K SE készülékem nem tud csatlakozni az asztali számitógéphez mint előtte. Tegnap szombaton felhivtam a céget és azt mondták hogy a beltérinek a belső a hálózati beállitásoknál nézzem meg mert a központi ip cim az eltérhet a beltérivel. Valami tanácsot tudnátok adni nekem? Ha igen akkor a [email protected] email cimre is várom a segitéget
|
| | | [válaszok erre: #19817] |
|
|
Haladó
|
|
 version

Tagság: 2006-12-21 19:36:37 Tagszám: #38814 Hozzászólások: 3004 |
19814. Elküldve: 2024-09-25 10:04:10, Vu+ beltéri egységek
|
[719.] |
Jó régen többször felraktam az alábbi szájbarágós leírást.
HÁLÓZATI VIDEO LEJÁTSZÁS
*************************************
*************************************
Windows 10 megosztott mappa tartalma, és enigma2 alatt a lejátszása.
Azért win.10 mert ezt használom.
Az összes enigma2 dobozra érvényes leírás.
Elméletileg XP-től Win.10-ig érvényes a megosztott mappa kezelése
ebben a témában.
Ha lépésenként követed a pontokat működik a lejátszás.
Nem számít milyen lejátszó van az imázsban, működik a hálózati
mappa tartalom lejátszása.
01. Win. alatt gépház-programok és szolgáltatások megnyitása (görgess le a lap aljára).
Másik út vezérlőpult-programok-programok és szolgáltatások.
Balra win. szolgáltatások be és kikapcsolása alatt jelöld be az smb1.0/cifs fájlmegosztási támogatást.
Win. restart következik.
02. Vezérlőpult-felügyeleti eszközök-szolgáltatások-microsoft tárolóhelyek távfelügyeleti szolgáltató:
A szolgáltatás autómatikus indítása legyen beállítva és elindítva.
03. A megosztani szánt mappa megosztása: hozzáférés megadása-adott személyek-mindenki
Ha nincs a listában a mindenki felül vedd fel a listába és állítsd be a jogokat.
Ezzel a win. alatti munka kész.
05. A box beállítás következik, az első amit ellenőrizz az autofs telepítve van-e.
Navigálj az etc mappába és nézd meg az auto kezdetű fájlok ott vannak-e.
auto.master, auto.net, auto.conf.
Ha ezek nincsenek nincs telepítve a plugin.
Nézd meg a plugin menü alatt a zöld gomb alatt van-e a szerveren autofs plugin.
Ha van telepítsd, majd restart, utána megnézed a fenti fájlok ott vannak-e.
Ha nincsenek nem települlt az autofs plugin.
Ekkor kell a putty, innen letöltöd.
https://data.hu/get/14336088/putty.exe
Megnyitod és fent beírod a box IP címét.
Connection/kapcsolódás tipusa: telnet
A következő ablakban adsz neki nevet, és save/mentés klikk.
A beállítások el lettek mentve.
Alul open katt, beléptél a dobozba.
Kéri az user/felhasználó beírását és enter.
Némelyik doboz kér jelszót is, ha kell írd be és enter.
Bemásolod a következő parancsot és enter: opkg install autofs
Ellenőrizd, hogy rendben települt a plugin, ha error van a sor elején
nem települt. Próbáld újból, szóköz is bekeverhet.
Ha települt utána bezárod a putty-t és restart.
05. A box hálózati beállításoknál írj be fix IP címet a DHCP
legyen letiltva.
A többi hálózati és mappa csatolási beállításokkal
nem kell foglalkozni.
06. Ellenőrzöd a fenti módon a fájlok meglétét.
07. Másold ki PC-re az auto.net fájlt.
Ha meg van nyisd meg az auto.net fájlt notepad++ programmal
vagy társítod a szöveges dokumentumhoz (txt)
Ezt a fájlt kell szerkeszteni amit itt mutatok hogyan.
A win. megosztott mappa neve AVI.
Ahány win. megosztott mappa van annyi sor lesz az auto.net fájlban.
A lenti sort használd a saját adataid beírásával.
AVI -fstype=cifs,user=PC felhasználó neve,pass=PC belépő jelszava,rw,iocharset=utf8,vers=2.1 ://192.168.x.x/AVI
Ha kész a szerkesztés elmented a munkát.
08. Másold be a szerkesztett auto.net fájlt a box etc mappába,
ahol felülírod a régit.
09. Box restart.
10. A távirányítón (vu+) PVR gomb hozza elő a lejátszó menüjét.
Navigálj a media/net mappába, itt látod a win. megosztott mappáit.
Nyisd meg a mappát, tallózd a fájlokat és egyiket indítsd el.
Működik a lejátszás.
VU+ UNO 4K SE * VU+ Solo2 Mini * Sharp 49" 4K TV * UPC Direct +HD * Hauppauge WinTV-Nova-HD-S2 * SS HD2 + DVBViewer Pro * Gibertini 100 és 120 * Inverto Black Ultra * Powertech DG-380
|
| | |
[előzmény: (19812) Zolien, 2024-09-24 23:15:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 franjobp

Tagság: 2011-04-23 20:55:55 Tagszám: #93292 Hozzászólások: 5859 |
19813. Elküldve: 2024-09-24 23:41:54, Vu+ beltéri egységek
|
[720.] |
Win10 alatt az SMB1.0/CIFS-szel való kompatibilitást engedélyezni kell (Programok és szolgáltatások -> Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása) . A másik opció, hogy a boxon emeled a Samba verziószámát és beállítod a jelszóval védett megosztást. Ehhez találsz a neten leírást, elég sokrétű konfigurációs lehetősége van a Sambának. Ha utóbbit választod, a lemezképed fórumán nézz körül, eltérő verziószámú képek eltérő verziójú Sambát használhatnak, a lehetőségek tárháza pedig elég széles.
One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260607v2.pdf
|
| | |
[előzmény: (19812) Zolien, 2024-09-24 23:15:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
19812. Elküldve: 2024-09-24 23:15:42, Vu+ beltéri egységek
|
[721.] |
A másik, hogy Win 10 alatt nem megy a Sambához való kapcsolódás. Látja, de nem kapcsolódik. Win 7 alatt hibátlanul és mindig, Win 11 alatt vagy felderíti vagy nem, de ha igen, utána már OK.
|
| | | [válaszok erre: #19813 #19814] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
19811. Elküldve: 2024-09-24 22:54:16, Vu+ beltéri egységek
|
[722.] |
Billentyűfüggetlen a szenvedős metódus a vége felé. Addig jól működik, legújabb pythonokkal is. Jó még a gumi. Zárlat nyilván. Cserélek majd.
|
| | |
[előzmény: (19810) turulbird, 2024-09-24 22:50:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 turulbird

Tagság: 2006-09-02 01:40:04 Tagszám: #34431 Hozzászólások: 842 |
19810. Elküldve: 2024-09-24 22:50:28, Vu+ beltéri egységek
|
[723.] |
Szétkaptam a vuse távját, 100u/10V-os kondi van benne, van egy smd tranzisztor (zárlatos esetleg), is az ok és a nyilak felett, amik fólia kapcsolók, ezek már elveszthették a rugalmasságukat, és nem kapcsolnak ki.
Amúgy az újabb python3-as e2-nél vannak gondok szoftveresen a távval, van amelyiken lassan reagálnak.
|
| | | [válaszok erre: #19811] |
[előzmény: (19809) Zolien, 2024-09-24 22:23:42] |
|
Törzstag
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
19809. Elküldve: 2024-09-24 22:23:42, Vu+ beltéri egységek
|
[724.] |
Több garnitúra, több féle elemet elpöccintettem tesztelésre, szóval az elem oldalt kizárnám. Jól működik, csak nem szabad benne felejteni a baby-ket, különben vége a dalnak.. Használat előtt közvetlen betesz, végén kivesz, nem túl életszerű.
A kezdetektől egyébként a viselkedés az, hogy amikor élete vége felé ér az energia, olyankor elfelejti a ritmust, ismételni sem tud, ha ez jelent vagy mond valamit. Hangerőt állítani, listában le-fel szaladgálni kínszenvedéssé lesz: hosszú nyomással megindul, de önkényes pillanatban és tempóban. Kényszermegoldásként két ugyanolyan jel között nyomok egy köztest. Például: Vol+ - OK - Vol+ - OK - Vol+. Nem minden szituációban játszható meg ez nyilvánvalóan.
Jóval hamarabb eljön ez a végstádium most már, benne nem felejtés mellett is.
|
| | | [válaszok erre: #19810] |
[előzmény: (19808) turulbird, 2024-09-24 22:01:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 turulbird

Tagság: 2006-09-02 01:40:04 Tagszám: #34431 Hozzászólások: 842 |
19808. Elküldve: 2024-09-24 22:01:31, Vu+ beltéri egységek
|
[725.] |
Jelentős zárlat vagy rossz minőségű elem...
Amúgy működik normálisan a táv, amíg nem merül le az elem?
Vu+ SE hasonló a táv, nem volt vele gond.
|
| | | [válaszok erre: #19809] |
[előzmény: (19807) Zolien, 2024-09-24 21:38:38] |
|
Törzstag
|
|
Vu+ beltéri egységek (üzenet: 20500, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|