Érdeklődnék, hogy van e esélyem Szegeden az Astra 2E vételére? Ha nem, a rajta lévő csatornák (chanel 4 stb) interneten vvaló vételére? Van egy 180-as tükröm használaton kívül, bár fej nincs hozzá..érdemes lenne beüzemelni?
Legjobban egy régi Hirschmann QUATTRO lepet meg. SHARP-ot kifejezetten szeretem, van olyan 0,7-es fejem ami a 0,2-0,3-as noname-eket simán elveri. Stabilitásban mindenképp.
Ez utóbbi miatt a térkép alapján néha átcsúszok abba a "zónába" ahol már 75 centis tükör helyett hirtelen 95 centisre volna szükség, ami magyarázza, hogy időnként kimarad vagy gyenge a vétel, időnként pedig szinte "kiugrik a képből" a vevő mérőkéje.
Nálam 90-es is szépen ment eddig ez a freki (régebben volt olyan hogy nálam is akadt meg bizonyos időszakokban lehett csak nézni mire rájöttem hogy a vezetéknélküli telefon zavarta ezt a frekit, de a 4x-es koax meg a fejcsere megoldotta a problémát). A tükör egyébként nem mai darab még az analóg (astras, eutelsatos) időkből megmradt....
Milyen típus volt az a quattro?
Csak nem egy ősrégi Sharp?
Mert ez nálam is szépen szerepel.
(Azóta volt a birtokomban néhány quattro, de a közelébe sem jöttek.)
A nagy kecskemétivel együtt vettem 4 éve.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
Szép napot mindenkinek!
Másnál is "megtáltosodott" a 12480?
Gyakran figyelem különböző frekik jelszintjeit és kikerekedett a szemem mikor közel 90%-os jelminőséget "dobott a gép". Eddig örültem, ha elérte az 50%-ot, ráadásul gyakran kimaradt a vétel ezen a frekvencián, most meg...
Akkor tényleg quattro , négy külön polár kimenetű egybeépitett fejről beszélsz , vagy polárosztókkal szétválogatott több fejről? Már az is jobb , ha egy polárosztó mögé rakok 2 polárváltó nélküli fejet , mert van egy ilyen polárosztóm , csak a sávját nem tudom teljesen , hogy meddig megy.
Az univerzális fej már eleve egy kompromisszum. Van egy kapcsoló (22kHz) ami eleve veszteség. És a polárváltás is ott van. Széles a frekitartomány, tehát valahol van EGY minimuma a zajtényezőnek. Az a kérdés, hogy ez a szélsőérték merre tolódik el a frekvencia tartományban.
Minél kisebb frekvenciatartományt "lát" a fej annál precízebben lehet hangolni. (SMW).
Ha a felesleges veszteségeket kiiktatjuk, akkor egy quattro fej lehet a nyerő. Nálam nagyon jól vizsgázott az egyedi műholdlistájú quattro fejre szétszedegetett ASTRA 2D
1. hold 28,2 alsó sáv H
2. hold 28,2 alsó sáv V
1. hold 28,2 felső sáv H
2. hold 28,2 felső sáv V
Az SMW meg még szűkebb tartományú vételi lehetőséget biztosít, csak ezt nem éppen a mi pénztárcánknak találták ki.
(főleg így bicikli vásárlás előtt )
Érdekes, hogy a két prímes antennámban másképpen dolgoznak a kféle fejek.
A korábban horror áron vett Invacom az alsó sávban plusz 5%-ot ver az Inverto WT-re a 4m-esben. Fent viszont gyengébb.
De amikor átteszem a 230-as tányérba, ugyanazt hozza alul, mint az Inverto, ráadásul 12 GHz felett egyenlesebb és erősebb.
A Red Classic az aló V-ben és középen pl. a 11843 H környékén hasít, de a nagy tányérban a 11053 H környékén minusz 4-5% a WT-hez képest.
A kisebb lavórban pedig a 12 GHz felettiek lesznek sokkal gyengébbek.
Két következtetést vonok le ezekből:
1. Létezik optimális LNB - antenna párosítás. Miután a tükör frekvencia menete sem lineáris.
2. Minden (nem gagyi) fej esetében vannak olyan frekik, amelyeken jobban teljesít másoknál és ha itt szeretnék vadászni, akkor az adott típust alkalmazom.
Amiért javasoltam ,nagyon egyeletesen hoz minden TP-t anno az 1-N vételénél probáltuk ki s az addig fürészfogas spektruámbra helyett egy egyenletes -minden TP közel nazonos jelszintü-ábráját mutatta müszerünk!