HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal (üzenet: 2622, Sat) |
|
|
|
 gyugyo79

Tagság: 2009-07-08 10:59:37 Tagszám: #76014 Hozzászólások: 443 |
322. Elküldve: 2012-06-01 07:18:43, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2301.] |
A PCI-E kártyáknál teljesen változó ahogy olvasgattam, hogy 1-1 alaplap kezeli e őket ráadásul ezen csak az alaplap gyártója tud bios frissítéssel segíteni szóval pld. ami nálad nem jó az másnál lehet jó és fordítva is. De pld. a TBS fórumán nem egy panasz után láttam, hogy a TBS felvette a kapcsolatot az alaplap gyártójával és lett frissítés ráadásul azt a vásárló a TBS-től megkapta hamarabb mint azt az alaplap gyártó közzétette hivatalosan is.
De vásárlás előtt ez után azért igencsak érdemes utána olvasni mint ahogy írod is mert nem biztos, hogy ez mindig megoldódik.
peppe51:
A 3D adásokból a SBS 3D-k azok rendesen mennek 3 D -ben de semmi extra nem kell hozzájuk ha a gépedben használt szoftver nem is ismeri fel akkor a TV-den manuálisan át kell váltani és már jó is.(mint pld mkv -knál). Én csak még ilyet és amit skystar is írt Anaglyph 3D -ket láttam saton amiből a második szerintem használhatatlan amúgy is.
|
| | |
[előzmény: (321) skystar, 2012-06-01 00:17:57] |
|
Törzstag
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
321. Elküldve: 2012-06-01 00:17:57, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2302.] |
az 1600 nagyon "budget",
az SS2 eXpr. nem minden gepet szereti,
nalam pl. nem ment, mint a Prof 8000 sem,
de az masnal azota is f@szan muxik
a Prof 7301 az teCCett, de mar odaadtam egy haveromnak, itthon nem arulja senki
( l. --> 293.sz. beirasom)
de ha CSAK nezni szeretnel, akkor elvileg mind1 ..
amugy a HD-t meg a 3D-t nem a kartya "csinalja",
az csak kiszedi a kabelbol a _ts-t,
a tobbit a GEPed szoftja csinalja,
de 3D-t felejds el, muxik, de csak Anaglyph-ban
|
| | | [válaszok erre: #322 #323] |
[előzmény: (320) peppe51, 2012-05-31 22:42:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 peppe51

Tagság: 2010-08-25 13:13:27 Tagszám: #87934 Hozzászólások: 12 |
320. Elküldve: 2012-05-31 22:42:46, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2303.] |
Örvendezek vala e pezsdülésen.
Egyszerűbb felhasználó lévén kicsinek érzem magam köztetek, de megpróbálom igényem kicsinységét megvilágítani:
HD és 3D-HD bíró karit keresek a 28,2E:Tp50:10847QPSK-re (olimpia).
Tehát csak 8pks-ig ugranék max 30e-ért.
Skystar meggyőzött, hogy Tevii<omicom<<tbs6925= 21<17(RU)<55e.
De crazyscan szerint hasonlók még STV090X based:
TT S2-1600 PCI
Prof 7301 PCI, Prof 7500 USB2.0, Prof 8000 PCIE
Technisat SkyStar2 eXpress HD PCIE
Ezekről (17-26e) mi a véleményetek?
peppe51
|
| | | [válaszok erre: #321] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 anas.tasia

Tagság: 2008-07-24 10:48:48 Tagszám: #61801 Hozzászólások: 4255 |
319. Elküldve: 2012-05-31 19:47:25, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2304.] |
Nem tudom. Rendelésre küldtem néhányat a magyarországi amatőröknek.
QTH: Nyírlövő - Munkács
|
| | |
[előzmény: (318) Blasto1, 2012-05-31 19:26:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Blasto1

Tagság: 2007-10-18 23:13:07 Tagszám: #50458 Hozzászólások: 818 |
318. Elküldve: 2012-05-31 19:26:11, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2305.] |
Magyarországon lehet ilyen karit kapni ?
------------------------------
http://blastoblogja.blogspot.com/
|
| | | [válaszok erre: #319] |
[előzmény: (317) anas.tasia, 2012-05-31 18:01:44] |
|
Törzstag
|
|
 anas.tasia

Tagság: 2008-07-24 10:48:48 Tagszám: #61801 Hozzászólások: 4255 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
316. Elküldve: 2012-05-31 17:43:21, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2307.] |
Ha valakinek fontos, hogy "vadásszon" is akkor itt egy kis támpont, hogy melyik kártyákat támogatja a CrazyScan/Easy Blindscan:
http://sourceforge.net/p/crazyscan/wiki/Home/
TBS kártyát jelenleg csak akkor éri meg venni, ha neked az a pár csatorna/feed kell feltétlenül amit jelenleg csak ez a kártya tud venni. Azokat a modulációkat egyébként inkább a broadcast világnak találták ki, így ha egyszerű mezei használatra szánod a kártyát, akkor kár beleölni a pénzt.
|
| |
|
|
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
315. Elküldve: 2012-05-31 16:30:59, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2308.] |
Sziasztok!
Azért függ attól is, ki milyen csatornákat akar nézni. Azért, mert vannak rá jó szoftverek, az egy dolog. Az antenna mérete és a vevőfej minősége is sokat számít. Aki kisebb antennával bír és megfelelnek neki a könnyebben fogható műholdak/csatornák, annak jó választás lehet egy egyszerűbb kártya is. A távolsági vételre, extra szolgáltatásokra nem mindenki van berendezkedve, lehet, hogy a közép és a távolkeleti csatornákra nem is kíváncsi. Az Astra 28°K meg végképp' csak egy szűkebb réteg hobbija.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
314. Elküldve: 2012-05-31 16:24:58, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2309.] |
a Suzukit sem a minosege miatt reszesitik elonyben az Audihoz kepest ..
megis meg a RollsRoyce-ok is talalnak vevokre
|
| | |
[előzmény: (313) anas.tasia, 2012-05-31 07:44:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 anas.tasia

Tagság: 2008-07-24 10:48:48 Tagszám: #61801 Hozzászólások: 4255 |
313. Elküldve: 2012-05-31 07:44:28, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2310.] |
Én is szívesen lennék tulajdonosa egy TBS6925 vagy TBS5925 USB kártyának, de a 60eFt+posta/futár ár számomra eléggé magas az OMICOM S2 PCI rev.3 beszerzési árához (15eFt+posta) viszonyítva.
QTH: Nyírlövő - Munkács
|
| | | [válaszok erre: #314] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
312. Elküldve: 2012-05-31 01:14:02, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2311.] |
felreertes ne essek, nem szeretnem egyik termeket sem reklamozni,
DE - vasarlas elott erdemes tajekozodni,
melyiket es milyen mertekben TAMOGATJA a ma letezo legf@szabb Satos-szoft - a CrazyScan
http://sourceforge.net/p/crazyscan/wiki/Home/
sajnos a Tevek nem tartoznak kozejuk
|
| | |
[előzmény: (309) peppe51, 2012-05-30 22:34:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
311. Elküldve: 2012-05-31 01:07:04, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2312.] |
szerinted mitol "..győztes" az Omicom ?
amugy a LYo link:
http://www.youtube.com/watch?v=HH0Nz-MW1Wo
nemreg nalam jart a Bozoth, hozta a gepet az Omicom-javal, picit tesztelgettunk ..
kerestunk egy gyenge TP-t 85E-n,
az ILLU-m meg sem zoldult, pedig valogatott peldanyom van,
a Bozoth Omicomja megtalalta, es neha be-be villant a kep,
ugyanabban a gepben az en Omicom kartyam enyhen szaggatos kepet produkalt,
aztan ugyanazt a koaxot atdugtuk az en gepembe, ahol a TBS van,
es az tok sima, stabil, folyamatos kepet adott, jelentos tartalekkal,
a Bozoth, ha nem latja sajat szemevel, talan el sem hiszi,
azota is sopankodik, milyen LYo lenne neki vadaszni egy TBS
de hivd fel ot Skypen, majd mesel reszleteket
|
| | |
[előzmény: (309) peppe51, 2012-05-30 22:34:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gyugyo79

Tagság: 2009-07-08 10:59:37 Tagszám: #76014 Hozzászólások: 443 |
310. Elküldve: 2012-05-30 23:01:44, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2313.] |
Csak szólok, hogy nekem a Corgnál 3 hónapja 2 hetet mondtak utána amikor 1 hónap után rájuk telefonáltam akkor mondták, hogy még 1-2 hét biztos és azóta is hívnak ... Szóval én senkinek sem ajánlom őket gyorsabban megjött a TBS-től a tuner (1 hét sem volt) mondjuk én dual-t rendeltem de ez ebből a szempontból mindegy és szerencsére arra amire nekem kellet 100% -osan működik is.
|
| | |
[előzmény: (309) peppe51, 2012-05-30 22:34:40] |
|
Törzstag
|
|
 peppe51

Tagság: 2010-08-25 13:13:27 Tagszám: #87934 Hozzászólások: 12 |
|
Zöldfülű
|
|
 superjack

Tagság: 2005-06-12 19:44:01 Tagszám: #19667 Hozzászólások: 430 |
|
Törzstag
|
|
 peppe51

Tagság: 2010-08-25 13:13:27 Tagszám: #87934 Hozzászólások: 12 |
307. Elküldve: 2012-05-30 10:19:00, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2316.] |
Üdv!
Olimpiához keresek kártyát: 28,2E:Tp50:10847QPSK.
Vasam: 120cm, 1.2 (63E-75w).
Soft: prog, my, view +lágyindítók.
Szerintetek: ss2<ss1CI<ss1<ss2HD<teviiS470<tbs6925=8<10<16<21<55e.
Eddig chipek alapján döntöttem, de most nem ismerem a tipusokat.
Tevii-t Mo-on nem lehet kapni ezért egy kicsivel jobbat keresek 30e-ért. Nem árt, ha CI is van hozzá/benne.
Kössz, hogy olvastad, talán segíthetsz.
Talán a vezérfonal az érzékenység, ami alapján SkyStar szerint
peppe51
|
| | | [válaszok erre: #308] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
306. Elküldve: 2012-05-21 08:38:37, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2317.] |
Kedves Skystar!
Azt állítottad, van két vevő a kártyádra, így inkább távol maradtam. bocsáss meg!
|
| | | [válaszok erre: #307] |
[előzmény: (305) skystar, 2012-05-20 23:48:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
305. Elküldve: 2012-05-20 23:48:34, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2318.] |
azert qurva rendes vagy ..
3 napig konyorogtel, hogy aGGyam neked OLCSON a kartyat,
a vegen irtam, hogy OK, erre eltelik 4 nap es
most derul ki, hogy anasztaziatol soppingoltal masikat ...
- legalab 2 szot mondhattal volna, hogy pl. kapjam be,
en meg kozben mas erdeklodoket elhajtottam, hogy mar elkelt, targytalan ..
koszi meg 1 X,
es ezekutan ne vard, hogy segitsek (-unk)
elinditani a kartyadat
|
| | | [válaszok erre: #306] |
[előzmény: (304) Tibi242, 2012-05-20 17:14:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
304. Elküldve: 2012-05-20 17:14:09, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2319.] |
Sziasztok!
Lehetséges az, hogy a PC-m nem képes felismeri és telepíti, de nem képes kezelni BDA driverrel ellátott SAT-kártyákat? A SkyStar2 HD még pár éve volt a masinában és akkor azzal sem működött. Van valakinek valami ötlete? Anas.tasia hozott nekem egy Omicom kártyát, a driverek felmennek, de sem a DVB Dream, se a ProgDVB nem képes elindítani.
|
| | | [válaszok erre: #305] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
303. Elküldve: 2012-05-20 03:13:36, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2320.] |
MINDEN DVB - kartyan alapulo szoft lenyegeben ugyan az,
az alapveto GOND az, hogy keresesnel - amig NINCSEN Lock,
a natur AGC-t szamoljak valahogyan at "recekbe",
amit nagykepuen atneveznek decibelnek (dBm),
holott koszono viszonyban sincsenek,
aztan ha mar lokolt, a demod kiad egy kozelito jel/zaj viszonyt,
de egy beallitasnal masok a kovetelmenyek,
a reakcioidorol nem beszelve ..
|
| | |
[előzmény: (301) dante, 2012-05-20 02:57:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
302. Elküldve: 2012-05-20 03:06:29, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2321.] |
jelenleg tud. szerint nincs mozi 32 vagy 16APSK- renszerben,
mivel meg nem terjedt el az ehez valo vas,
a masik, hogy ezekhez altalaban mindig hasznaljak az ACM/VCM turpissagot IS,
amit ezidaig CSAK a TBS kartya tud
ezert nem talal a tied semmit
|
| | |
[előzmény: (298) Zichie, 2012-05-16 23:58:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 dante

Tagság: 2002-11-14 00:00:00 Tagszám: #431 Hozzászólások: 290 |
301. Elküldve: 2012-05-20 02:57:38, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2322.] |
És a SatHunter-ről mi a véleményed?
180 cm primefocus, 0.3dB Inverto, 18" actuator, SRT V50 positioner, Clarke-Tech 1500 Plus, Illusionsat C3/M5, Nokia d-box/9600CI, Tevii S470, Skystar HD2, Skystar2 rev2.3
|
| | | [válaszok erre: #303] |
[előzmény: (300) skystar, 2012-05-20 02:44:01] |
|
Haladó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
300. Elküldve: 2012-05-20 02:44:01, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2323.] |
csupan az a baj, hogy az a szoft egy hasznalhatatlan jatekszer,
de en bizonyara nem ertek az antennakhoz ..
az FSF is hasonlo gagyi, anno ossze is vesztem az irojaval,
mert kifjtettem neki a velemenyemet,
de ha jol latom, nem is nagyon nyomatja, az utolso verzio 2009 feb.,
azert csinalta a Prog azt a keresoket
|
| | | [válaszok erre: #301] |
[előzmény: (299) dante, 2012-05-20 01:45:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 dante

Tagság: 2002-11-14 00:00:00 Tagszám: #431 Hozzászólások: 290 |
299. Elküldve: 2012-05-20 01:45:29, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2324.] |
Nem tudom, hogy ismeritek-e a ProgFinder nevű szotfvert. Hasonló a Fastsatfinder-hez, azaz egy valósidejű (realtime) jelszintmérőt rejt magában. Sípoló hanggal illetve kimondott szavakkal jelzi a pillanatnyi jelszint értékét. Skystar2 rev. 2.3 és 2.6-al kiválóan működik. Sajnos eredetileg csak angol nyelven mondja a jelszintet, de ezen segítettem: megcsináltam hozza a magyarítást, a GPS-es Moha-bá hangját fölhasználva. Igény esetén megosztom veletek. Esetleg ha szebb hangon valaki fölmondja a számokat 0-tól 100-ig és azt wav formátumban közzé is teszi, akkor annyival is jobb lesz ez a progi.
|
| | | [válaszok erre: #300] |
|
|
Haladó
|
|
 Zichie

Tagság: 2002-09-04 00:00:00 Tagszám: #265 Hozzászólások: 1705 |
298. Elküldve: 2012-05-16 23:58:39, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2325.] |
22 fok nyugaton is van egy:
12512 H, SR: 16798, 16APSK, FEC: 2/3
Lockolás ok, de nincs rajta semmi.
Valaki, akinek más kártyája van és biztosan működik vele a 16APSK rá tud nézni erre a két tp-re? Tényleg csak nullák vannak rajta vagy a TeVii kártyámmal van a gond. Már több, mint egy éve használom és korábban nem írták róla, hogy tudja a 16APSK-t és a 32APSK-t.
|
| | | [válaszok erre: #302] |
[előzmény: (297) Zichie, 2012-05-16 23:01:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal (üzenet: 2622, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|