HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal (üzenet: 2622, Sat) |
|
|
|
 gyugyo79

Tagság: 2009-07-08 10:59:37 Tagszám: #76014 Hozzászólások: 443 |
272. Elküldve: 2012-05-13 14:58:28, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2351.] |
Szia Tibi242. Tedd fel magadnak a kérdést használnád e valaha olyan dolgokra a kártyát mint skystar. Mert szerintem a felére se. A TBS-nek is vannak Tevii szintű kártyái amiknek az ára is hasonló. Tök felesleges egy profi kártyát egy ami tényleg nem az egyszerű felhasználóknak készült összehasonlítani azzal ami arra jó, hogy berakod a gépbe felraksz egy programot amiben lekeresed a csatornákat és tv-zel ...
Amúgy ha rám halgatsz és jó lenne neked egy PCI -os kártya is nem kell a foglalat miatt a PCI-E akkor gyorsan megkérdezed skystar-t, hogy komolyan gondolta e a Prof Rev 7301-as eladását és ha igen vedd meg azt. Szerintem te még annak se használnád ki az összes lehetőségét. Viszont lenne egy jó kártyád.
|
| | | [válaszok erre: #274] |
|
|
Törzstag
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
271. Elküldve: 2012-05-13 14:45:26, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2352.] |
A két csatlakozás megtévesztett. Ez is csak egytuneres. Pofátlanul magas az ára a németeknél.
|
| | | [válaszok erre: #273] |
[előzmény: (270) Tibi242, 2012-05-13 14:40:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
270. Elküldve: 2012-05-13 14:40:45, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2353.] |
Azért túlzásokba se essünk...az egytuneres változat nem sokban marad el.
|
| | | [válaszok erre: #271] |
[előzmény: (269) skystar, 2012-05-13 14:28:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
268. Elküldve: 2012-05-13 13:59:06, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2355.] |
Szia Skystar!
Igen, a papír sok mindent elbír, állítani akármit lehet. A TBS idehaza kinél érhető el?
|
| | | [válaszok erre: #269] |
[előzmény: (267) skystar, 2012-05-13 13:55:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
267. Elküldve: 2012-05-13 13:55:09, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2356.] |
a papir sok mindent elbir,
hiszem, ha latom, de valsznu tudja,
csak a CrazyScan is tamogatja ? ?
ja, es ez sem biztato
"... Symbol rate: 2~45Msps.."
|
| | | [válaszok erre: #268] |
[előzmény: (266) Tibi242, 2012-05-13 13:02:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
265. Elküldve: 2012-05-13 08:07:08, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2358.] |
Szia Skystar!
Ezek szerint a TBS jobb termék, mint a Tevii?
|
| | | [válaszok erre: #266] |
[előzmény: (264) skystar, 2012-05-13 04:29:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
264. Elküldve: 2012-05-13 04:29:04, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2359.] |
errol jut eszembe, el kene adni a "felesleges" kartyaimat,
amiota megvan a TBS, mindet kiszedtem,
ott rohadnak a polcon, van
- Tevii S464
- Prof 7301
- Omicom PCI rev.3
(az utolso ketto az "valogatott", sok belterit megver "erzekenysegben" )
meg ketfele Skystar-HD, de ezeket inkabb elajandekozom uttoroknek ..
|
| | | [válaszok erre: #265] |
[előzmény: (256) Tibi242, 2012-05-12 20:36:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
263. Elküldve: 2012-05-13 04:17:03, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2360.] |
egy ujsagban arrol irnak (persze csakis LYot ! )
aki szepen FIZET erte,
de kivetelesen attol meg lehet valoban elfogadhato egy termek,
ezt a Tevere is igaz, szodaval elmegy, de hat a a TBS mas kategoria
|
| | |
[előzmény: (256) Tibi242, 2012-05-12 20:36:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
262. Elküldve: 2012-05-13 04:13:26, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2361.] |
en teszteltem eCCerre a ketfele Tevet,
lasd itt a 221.sz. beirasom,
lenyegeben egyenerteku, csak az USB-s lassubban kapcsolgat meg kesobb all ossze a kep
|
| | |
[előzmény: (255) htibi58, 2012-05-12 20:31:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 santi

Tagság: 2004-02-10 14:32:40 Tagszám: #8636 Hozzászólások: 1653 |
261. Elküldve: 2012-05-12 22:23:59, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2362.] |
A 6925-höz van linuxos driver az 5925-höz nincs.
Üdv.: santi
|
| | |
[előzmény: (260) htibi58, 2012-05-12 22:19:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 htibi58

Tagság: 2005-12-26 17:43:16 Tagszám: #24979 Hozzászólások: 3427 |
260. Elküldve: 2012-05-12 22:19:38, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2363.] |
Ha VDR-rel megy, akkor valaki mégiscsak csinált hozzá valamilyen linuxos drivert. Persze nekünk valamilyen mipseles kellene, nem x86-os vagy hasonló.
|
| | | [válaszok erre: #261] |
[előzmény: (259) santi, 2012-05-12 21:56:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 santi

Tagság: 2004-02-10 14:32:40 Tagszám: #8636 Hozzászólások: 1653 |
259. Elküldve: 2012-05-12 21:56:16, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2364.] |
Ez engem is foglalkoztat. (TBS5925+Enigma2.)
Nem lenne rossz. Azonban linuxos driver nincs, és a 16APSK, 32APSK módok kezelését még akkor is bele kellene programozni az enigma2 részébe.)
A MIS kezeléséről nem is beszélve.
Jó lenne, de nem valószínű, hogy valaha meg lesz oldva.
Bár a 6925-ös működik PC-n VDR-rel.
Üdv.: santi
|
| | | [válaszok erre: #260] |
[előzmény: (258) htibi58, 2012-05-12 21:14:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 htibi58

Tagság: 2005-12-26 17:43:16 Tagszám: #24979 Hozzászólások: 3427 |
258. Elküldve: 2012-05-12 21:14:28, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2365.] |
Van egy USB-s DVB-T stickem, hát elég gyalázatos az érzékenysége, a szoftvere is elég gyatra. Persze ez nem feltétlenül az USB-s kialakítás bűne (hanem pl. hogy Dyras gyártmány). Én igazából azon spekuláltam , hogy idővel lehetne-e használni a TBS6925 USB-s változatát (mivel most még linuxos driver sincs hozzá ) egy átlagos tunerrel rendelkező Enigma 2-es box feljavítására?
|
| | | [válaszok erre: #259] |
[előzmény: (257) santi, 2012-05-12 20:39:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 santi

Tagság: 2004-02-10 14:32:40 Tagszám: #8636 Hozzászólások: 1653 |
257. Elküldve: 2012-05-12 20:39:05, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2366.] |
Nem vettem még meg az USB-s változatot.
Egyébként mire gondolsz? milyen plusz dolgot végez a proci egy USB-s verziónál?
(Esetleg az USB-s adatforgalmat. Mondjuk az USB-s adatforgalom lassabb, mint a PCI-E.)
Üdv.: santi
|
| | | [válaszok erre: #258] |
[előzmény: (255) htibi58, 2012-05-12 20:31:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 htibi58

Tagság: 2005-12-26 17:43:16 Tagszám: #24979 Hozzászólások: 3427 |
255. Elküldve: 2012-05-12 20:31:30, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2368.] |
Az USB-s változat is van olyan jó, mint a PC-be építhető? Vagy az USB-s változat a dolgok egy részét a procival végezteti, ezért jobb választás egy PCI vagy PCI-e buszos változat?
|
| | | [válaszok erre: #256 #257 #262] |
[előzmény: (254) santi, 2012-05-12 20:01:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 santi

Tagság: 2004-02-10 14:32:40 Tagszám: #8636 Hozzászólások: 1653 |
254. Elküldve: 2012-05-12 20:01:37, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2369.] |
Valóban.
De a Tevii nem tudja a 16APSK és a 32APSK módokat.
(A MIS streamekkel nem tudom, hogy mit kezd a Tevii.)
Valamint nem tudom, hogy SR1000 alatti FEC értékeket mennyire találja meg.
A TBS6925 és TBS5925 ilyen szempontból a legjobb választás. (Jelenleg. Meg még egy darabig.)
Üdv.: santi
|
| | | [válaszok erre: #255] |
[előzmény: (253) Tibi242, 2012-05-12 15:20:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
253. Elküldve: 2012-05-12 15:20:12, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2370.] |
Szia Santi!
Ahogyan nézegetem a teszteket idegen nyelvű oldalakon, a Tevii semmiképpen sem szégyenkezhet.
|
| | | [válaszok erre: #254] |
[előzmény: (252) santi, 2012-05-11 09:28:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 santi

Tagság: 2004-02-10 14:32:40 Tagszám: #8636 Hozzászólások: 1653 |
252. Elküldve: 2012-05-11 09:28:35, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2371.] |
A TBS5925 ugyanazt tudja, mint a 6925, de nincs hozzá linuxos driver. (Ha esetleg linuxban gondolkodnál.)
Üdv.: santi
|
| | | [válaszok erre: #253] |
[előzmény: (250) LF, 2012-05-11 01:42:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
251. Elküldve: 2012-05-11 06:30:05, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2372.] |
Mindegy, utána keresünk, érdeklődünk, és meglesz majd a végeredmény. Fő irányban Amiko alient használok, csak néha jó lenne a pc-n is ügyködni egy kicsit. Nem kardinális kérdés, egyelőre puhatolózom.
|
| | |
[előzmény: (250) LF, 2012-05-11 01:42:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 LF

Tagság: 2002-08-12 00:00:00 Tagszám: #179 Hozzászólások: 6291 |
250. Elküldve: 2012-05-11 01:42:14, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2373.] |
Gondolom testvére a dobozos TBS 5925 sem lehet rossz.
|
| | | [válaszok erre: #251 #252] |
[előzmény: (249) skystar, 2012-05-11 01:03:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
249. Elküldve: 2012-05-11 01:03:51, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2374.] |
es mielott megkapnam a kovetkezo menetrendszeru leb@szast a "kioktato" valaszomert,
beirom az "igazit" is ...
szoval az egyetlen "..legkézenfekvőbb választás" a TBS 6925,
igaz, az ara ~ 300$, de a kerdes nem is az volt ..
honnan tudom ?
- volt a gepemben eCCerre 5 klf. tipusu peldany,
tudtam viszonyitani oket
|
| | | [válaszok erre: #250] |
[előzmény: (247) Tibi242, 2012-05-10 20:39:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
248. Elküldve: 2012-05-11 00:58:06, HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal
|
[2375.] |
te tudnal mondani egy "... legkézenfekvőbb választást .."
egy sima HD-s muholdvevore ?
- pl. Dream - Amiko vagy Coolstream, esetleg Vu+ ?
|
| | |
[előzmény: (247) Tibi242, 2012-05-10 20:39:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
HD/S2 vetel PC-kartyaval vagy USB-boxszal (üzenet: 2622, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|