ViDaNet 2015 november (üzenet: 732, Sat) |
|
|
|
 KBelS

Tagság: 2006-01-11 11:30:43 Tagszám: #25666 Hozzászólások: 438 |
482. Elküldve: 2020-05-19 11:58:01, ViDaNet 2015 november
|
[251.] |
Duplikálták az érintett csatornákat, keresd le újra:
TSID Frekvencia(MHz) Programhely Program neve
2 338 201 Nat. Geo. Wild HD +
2 338 202 Film+ HD +
2 338 203 Cool HD +
11 370 204 DIGI Sport 2 HD +
11 370 205 HBO HD +
|
| | | [válaszok erre: #483 #484] |
[előzmény: (478) bunyip, 2020-05-15 23:13:03] |
|
Törzstag
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
481. Elküldve: 2020-05-18 20:54:29, ViDaNet 2015 november
|
[252.] |
Elnézést a slendrián fogalmazásért. A Vidanet arról tájékoztatott, hogy CAM modult kapok a tévébe. Nem voltam jelen a szerelésnél.
Az Intek boxot természetesen a tévé mellé tették, HDMI-vel.
Engem nem zavar. De család számára így nehezebb kezelni, és feleslegesen foglalja a helyet. Ők azok meg akartak szabadulni attól, hogy több távvezérlőt kell kezelniük.
|
| | | [válaszok erre: #486] |
[előzmény: (480) vekker, 2020-05-18 06:49:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vekker

Tagság: 2013-02-03 11:11:48 Tagszám: #126255 Hozzászólások: 466 |
480. Elküldve: 2020-05-18 06:49:57, ViDaNet 2015 november
|
[253.] |
Nem értem! Mi az hogy Intek boxot tettek a tévébe?? Gondolom azt akartad írni, hogy boxot vittek. De most végül te CAM modult kértél konkrétan?
|
| | | [válaszok erre: #481] |
[előzmény: (479) masodikmusor, 2020-05-17 17:45:56] |
|
Törzstag
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
479. Elküldve: 2020-05-17 17:45:56, ViDaNet 2015 november
|
[254.] |
Most egy hete beszerelték. A Conax modulos tévébe nem kártyát tettek, hanem Intek boxot; nem tudom, miért. Semmi nem úgy van, ahogy a színes-szagos videó bemutatón látható, de a lényeg, hogy működik.
A távvezérlőnek a TV bekapcsolás funkciója toggle (váltogató) módban működik. Ennek a következménye, hogy, ha az egyik szobában bekapcsolom vele a tévét, akkor az a másik szobában kikapcsolja.
A feleség meg néz nagyokat...
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | | [válaszok erre: #480] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 bunyip

Tagság: 2007-01-30 16:20:35 Tagszám: #40832 Hozzászólások: 2337 |
478. Elküldve: 2020-05-15 23:13:03, ViDaNet 2015 november
|
[255.] |
Überfasza, tényleg régi táblázatot néztem. Akkor mégis az lehet a ludas. Most néztem, érdekes most éppen működik az 506 MHz. Nem tudom mi ez az időszakosság. Egyébként az egyik boxon se működik ez a freki. Amúgy a kábel feljön az emeletünkre a villanyóra szekrényén keresztül, ott van egy elosztó ( amit a Vidások szereltek fel), az egyik irányba menő kábelen van az a box amin működik, a másik kábelen meg a másik box meg a tévé amin meg nem. Szóval szerintem a kinti elosztónál lehet valami gebasz, ott szivároghat be valahogy a Mindig tv muxa. Mindegy, hétfőn bejelentem , meglátjuk mi lesz.
|
| | | [válaszok erre: #482] |
[előzmény: (477) EnJoe, 2020-05-15 13:08:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 EnJoe

Tagság: 2004-10-20 08:27:53 Tagszám: #13293 Hozzászólások: 1938 |
477. Elküldve: 2020-05-15 13:08:10, ViDaNet 2015 november
|
[256.] |
Cseréld ki a koax kábelt a TV irányába, mert az árnyékolása nem megfelelő -> zavar a szabadhegyi adótorony -> régi listát néztél - szerdán indult a sugárzás az 506 MHz-en...
https://mindigtv.hu/uploads/Frekvenciatabla-2020-05-13.pdf
- legjobb esetben csak a csatlakozókat kell újraszerelni, de ha olcsó koax van behúzva - árnyékolás csak fólia + pár szál vezeték (nincs két fólia + közte szövet), akkor az is cserés lesz...
|
| | | [válaszok erre: #478] |
[előzmény: (474) bunyip, 2020-05-14 23:19:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 bunyip

Tagság: 2007-01-30 16:20:35 Tagszám: #40832 Hozzászólások: 2337 |
476. Elküldve: 2020-05-15 09:23:33, ViDaNet 2015 november
|
[257.] |
Aha. Viszont az érdekes, hogy tegnap amikor beírtam ide a problémámat, akkor nem ment az 506 MHz, viszont mikor éjfél után valamikor ránéztem, akkor meg mentek, nem volt tökéletes, néha bekockázott, de mentek. Most néztem, megint nem mennek. Érdekes. Na mindegy, a hétvégén figyelem, hogy mi van ( akkor úgyse jön ki senki), azután megpróbálom bejelenteni, remélem már nincsenek karanténban a szerelők. Azért kösz!
|
| | |
[előzmény: (475) KBelS, 2020-05-15 08:18:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KBelS

Tagság: 2006-01-11 11:30:43 Tagszám: #25666 Hozzászólások: 438 |
475. Elküldve: 2020-05-15 08:18:48, ViDaNet 2015 november
|
[258.] |
Sokszor láttam már ilyen hibát. Lehet rossz az elosztó, a koax kábel, a tv dugó, és a tévé.
Szóval csak műszeres méréssel lehet megállapítani. Jelentsd be hibára.
|
| | | [válaszok erre: #476] |
[előzmény: (474) bunyip, 2020-05-14 23:19:49] |
|
Törzstag
|
|
 bunyip

Tagság: 2007-01-30 16:20:35 Tagszám: #40832 Hozzászólások: 2337 |
474. Elküldve: 2020-05-14 23:19:49, ViDaNet 2015 november
|
[259.] |
Azoktól kérdezném akik már jártak így, hallottak ilyenről : 3 tévén megy a kábeltévé, két szolgáltatói box és egy CAM modulos. Pár napja vettem észre, hogy a modulos tévén a teljes 506 MHz - en lévő csatornák " kiestek", csak pár színes kocka meg a szokásos vartyogó hang, míg a két boxon vígan megy az 506 MHz. A tévé mutatja a jel erősséget és minőségét, a jelerősség majdnem max, a minőség viszont gyakorlatilag 0. Hozzánk közel van a Győr - szabadhegyi Mindig tv torony ( látni az ablakból), ezért egyből arra gondoltam, hogy valahogy az zavar be, de nincs 506 MHz - es mux, tehát az nem játszik, viszont akkor mi lehet? Nem régi a probléma, tehát valami újkeletű zavar lehet az erőben. Ötlete valakinek?
|
| | | [válaszok erre: #475 #477] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vpeti22

Tagság: 2010-03-12 09:58:08 Tagszám: #83167 Hozzászólások: 3993 |
473. Elküldve: 2020-05-09 17:41:06, ViDaNet 2015 november
|
[260.] |
PÜ. ment!
Telekom TV L + SkyShowtime + SDMC SmartBox + Optika Net 500/150 + Technicolor FGA 2235 MAG + Mobil L + Korlátlan Net Netflix
|
| | |
[előzmény: (471) masodikmusor, 2020-05-09 15:39:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
472. Elküldve: 2020-05-09 15:46:13, ViDaNet 2015 november
|
[261.] |
https://www.tarr.hu/sw/static/file/Intek_HD_C63CX_verzio2.pdf azt írja, hogy "nem támogatott funkció".
??
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | |
[előzmény: (460) vpeti22, 2020-04-21 09:44:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
471. Elküldve: 2020-05-09 15:39:06, ViDaNet 2015 november
|
[262.] |
hd-c63cx valószínűleg ezt szerelték. Most a lányom van a helyszínen, küldött róla egy elég rossz minőségű képet.
Milyennek kell lennie a távvezérlőnek, ha felvevős a box? Én alul két sor színtelen billentyűt látok a kép alján, pedig a record általában piros. Van valakinek képe róla?
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | | [válaszok erre: #473] |
[előzmény: (460) vpeti22, 2020-04-21 09:44:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Rick4

Tagság: 2007-08-20 15:26:32 Tagszám: #48283 Hozzászólások: 1891 |
470. Elküldve: 2020-04-23 23:22:03, ViDaNet 2015 november
|
[263.] |
Valójában sehonnan, de jó lesz, nekem viszi a gbitet is, telefonra 5GHz wifin 380-400 mbit átmegy, 2 falon is megvan 150-200 mbit, a legjobb most, ráadásul a speedshopnál akciós, 25900, ha jól emlékszem. Alap dolgokra a gyári rendszer is tökéletes, de van rá openwrt is.
|
| | |
[előzmény: (469) masodikmusor, 2020-04-23 14:40:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
469. Elküldve: 2020-04-23 14:40:51, ViDaNet 2015 november
|
[264.] |
Honnan lehet megtudni, mekkora a térereje?
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | | [válaszok erre: #470] |
[előzmény: (468) Theking, 2020-04-22 13:50:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Theking

Tagság: 2005-07-05 16:39:29 Tagszám: #20212 Hozzászólások: 490 |
468. Elküldve: 2020-04-22 13:50:10, ViDaNet 2015 november
|
[265.] |
Hali nekem ez van Asus RT-AC65P. Tökéletesen megy az 500Mbit.
Amiko viper 4k v40 combo/ Amiko Viper T2/C Vidanet ok.
|
| | | [válaszok erre: #469] |
[előzmény: (466) masodikmusor, 2020-04-22 12:32:17] |
|
Törzstag
|
|
 vpeti22

Tagság: 2010-03-12 09:58:08 Tagszám: #83167 Hozzászólások: 3993 |
467. Elküldve: 2020-04-22 13:02:01, ViDaNet 2015 november
|
[266.] |
Ebből is látszik, hogy az ügyintézőnek fogalma sincs a dolgokról.
Telekom TV L + SkyShowtime + SDMC SmartBox + Optika Net 500/150 + Technicolor FGA 2235 MAG + Mobil L + Korlátlan Net Netflix
|
| | |
[előzmény: (463) masodikmusor, 2020-04-21 21:20:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
466. Elküldve: 2020-04-22 12:32:17, ViDaNet 2015 november
|
[267.] |
Külön kérdezek az Internetre vonatkozóan. Nagy meglepetésemre azt mondta a szerelő, hogy nem ők adják a WIFI rootert, vegyem meg én. Ők csak egy ethernet aljzatot adnak.
Jó. Ti milyen WIFI rootert javasoltok?
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | | [válaszok erre: #468] |
[előzmény: (459) vekker, 2020-04-20 18:00:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
465. Elküldve: 2020-04-22 12:30:11, ViDaNet 2015 november
|
[268.] |
Ma felhívott a szerelő, ő jobban ért hozzá. Azt mondta, olyan boxot hozna ki, amilyen épp van a raktáron. 63-as, vagy 67-es. Szavait úgy értettem, hogy vihetem én a pendrájvot, nem szükséges tőlük bérelnem. 32 Gbyte-osra azt mondta: menni fog.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | |
[előzmény: (460) vpeti22, 2020-04-21 09:44:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
464. Elküldve: 2020-04-21 21:21:49, ViDaNet 2015 november
|
[269.] |
Írtam nekik.
?
Talált. Tényleg nem válaszoltak.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | |
[előzmény: (460) vpeti22, 2020-04-21 09:44:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
463. Elküldve: 2020-04-21 21:20:59, ViDaNet 2015 november
|
[270.] |
Az ügyintéző szerint a Digitális start csomaghoz elég a kártya, de a Digitális alap csomaghoz már box kell.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | | [válaszok erre: #467] |
[előzmény: (459) vekker, 2020-04-20 18:00:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vekker

Tagság: 2013-02-03 11:11:48 Tagszám: #126255 Hozzászólások: 466 |
462. Elküldve: 2020-04-21 13:19:33, ViDaNet 2015 november
|
[271.] |
Hát kb. nem ezt írtam? Mit gondolsz én honnan tudom? De amúgy köszi! :)
|
| | |
[előzmény: (461) vpeti22, 2020-04-21 09:47:18] |
|
Törzstag
|
|
 vpeti22

Tagság: 2010-03-12 09:58:08 Tagszám: #83167 Hozzászólások: 3993 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vpeti22

Tagság: 2010-03-12 09:58:08 Tagszám: #83167 Hozzászólások: 3993 |
460. Elküldve: 2020-04-21 09:44:00, ViDaNet 2015 november
|
[273.] |
Az Intek hd-c63cx felvevős box, korábban pendrive-ot is lehetett bérelni hozzá. Illetve természetesen van modul+kártya is.
Telekom TV L + SkyShowtime + SDMC SmartBox + Optika Net 500/150 + Technicolor FGA 2235 MAG + Mobil L + Korlátlan Net Netflix
|
| | | [válaszok erre: #464 #465 #471 #472] |
[előzmény: (458) masodikmusor, 2020-04-20 17:51:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vekker

Tagság: 2013-02-03 11:11:48 Tagszám: #126255 Hozzászólások: 466 |
|
Törzstag
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
458. Elküldve: 2020-04-20 17:51:16, ViDaNet 2015 november
|
[275.] |
Most jutottunk el a szerződéskötésig. A szerződés teljességgel érthetetlen. Két tévére és egy internetre kértünk ajánlatot. Nos, az Internet kétszer szerepel.
Telefonon azt mondták, hogy a digitális tévé (kártyafogadóval) nem elégséges, ahhoz is kell egy set-top-box. Nem baj.
De most látom a választékban egyáltalán nincs felvevős box a Vidanetnél. Lehetséges ez? Még olyat se láttam, amely USB-re képes felvételt készíteni.
Hát akkor ez egy komolytalan társaság!!
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | | [válaszok erre: #459 #460] |
[előzmény: (448) KBelS, 2020-02-18 07:57:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
ViDaNet 2015 november (üzenet: 732, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|