Sziasztok! Megvan a műanyag cső, holnap szerelhetem az antennát.
Van viszont egy nagy probléma, ami már most látszik. A felfogató szerkezet úgy van kialakítva, hogy az antennának az árbóc legtetején kell csücsülie, különben függőlegesen csak minimálisan lehet felfelé dönteni a tányért. Az antennát a múltkori próbálkozás alkalmával a vascső tetejére szereltem és megcéloztam az Astrát. A mellékelt képeken látszik, hogy ha a vascső helyére a forgatómotor csonkja kerül, akkor a motor feje útban lesz. (nem lehet a megfelelő szögben hátra dönteni a tükröt)
Talán megoldás lenne a felfogatóból az akadályozó rész kivágása, olyan atomstabil az egész, hogy nem hiszem, hogy ez veszélyeztetné a stabilitását. Viszont, ha nem muszáj, nem akarnám összebarmolni.
Igen, egy pozicioner kell, amit Disq 1.2-modban a belteri kellene vezereljen.Szerintem, elobb probald meg a muanyag, elvagott csoves modszert, tulajdonkeppen ennek a muanyagnak az lenne a szerepe, hogy noveld meg a motor csonkjanak az atmerojet, hogy tudd, ide direkt rafogatni az antennat.Sok Sikert!
Úgy 90-100cm-es alumíniumból készített antennáknál a forgatás még disegc motorokkal optimálisan megoldható. Nagyóbb lavóroknál csakis polármount, tolómotor és pozicioner jöhet szóba. Nekem is fityegett kiegyensúlyozott nagykecske kemény 4.5 évig, aztán az elektronika behülyűlt. Korábban írtam, hogy tavaly én is nehezen szereztem be az "alapanyagokat". A covid miatt leálltak a kínai gyárak, még a német piacon is hiánycikk volt a tolómotor és pozicioner. Lehet, hogy idén sem lesz könnyen elérhető. Hogy itthon kinél érhető el polármount és tolómotor, azt nem tudom. Pozicioner sem lesz nagyon, elég kicsi piac vagyunk a sat-iparnak, a legtöbb helyen kis antennák vannak diseqc motorokon, sok esetben fix antennák vannak telepítve. Kicsi az igény rá.
Tolómotort és polarmountot lehet kapni a hazai boltokban, pozicionert viszont nem látok. Gondolom, ami a beltériben van, az nem jó, külön szerkezet kell.
Szia!
Rácz Andris leírta a megoldást, ki kell egyensúlyozni az antennát, a forgatási súlypont áthelyezésével. Akkor a DM 3800-as forgató is kényelmesen tudja forgatni. Azt hogy hogyan, azt Neked kell megoldanod, vagy kérdezd meg Őt.
Pont a legfontosabb elem hiányzik a felsoroltakból, maga a tolómotor.
Visszaidézve emlékeimben az elmúlt kb. 1 év "Hirdetés" rovatát, többen kerestek, de kínálat nem volt. Sem a fórumos kollégáknál használtan, sem a (magyar) boltokban.
Mondjuk van még tennivaló, mert ha valakinek nincs alkalmas vagy speciális mountja, akkor hiába áll rendelkezésére a motor, ez kevés.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
Igen, tudom, hogy a tolómotor lenne az igazi, csak ebben teljesen járatlan vagyok. Van valami szakirodalom, ahol le van írva a működése, szerelése, hol lehet kapni, mennyiért, lehet-e ezt is a fotelból vezérelni, stb., stb.?
Előbb kellett volna itt kérdezni, hogy mekkorát ajánlunk.
Ilyen b@szott nagyot én biztos nem vettem volna.
A 90-es tükrömet is alig bírtam hazahozni, mert olyan súlya volt.
Persze az acél....
Hát igen, hiába Alu a tükör a 125-ösénél, a Gibertini olyan böhöm erős és nagy tömegű acél hátlapmechanikát csinál hozzá, hogy a végleges súly meghaladja a 15 kg-ot is.
Azért tartom túlméretezettnek a Gibi hátlapot, mert az ugyancsak 125-ös MABO Alu tükröm 10.5 kg-ot nyom (új korában fürdőszoba mérlegen lemértem :D ), és egy Opticum diseqc motor 11. éve forgatja a teljes íven minden gond nélkül, a Dunántúl egyik legszelesebb vidékén.
A Gibiknél valóban egy megoldás van, a tolómotor.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
Miért olyan hosszú a beillesztett cső?
Az antennát jól fel kell tolni a motor pipáján amennyire csak lehet.
Kihézagolni ahogyan előttem is írták egy 10-15 cm-es 50-es PVC csővel is lehet. De hosszában végig kell fágni hogy szét lehessen nyitni a pipaméretre.
Az antennatartó hosszú csavarjaiból lehet hogy vágni kell ha felakadnának a motorba.
H polárú TP-n forgass!
Én is szerettem volna 120-s Mesh-t venni , az M3digitál a 2. email-re válaszolt , hogy nem forgalmazzák , a Forgat-sat egyik emailre se válaszolt , pedig a 97 cm Mesh-t 1,5 éve náluk vettem . Úgyhogy eddig számomra beszerezhetetlennek tűnik a 120 cm -s Mesh .