C sávos vétel (üzenet: 4387, Sat) |
|
|
|
 chucky

Tagság: 2003-09-09 17:54:16 Tagszám: #6516 Hozzászólások: 5438 |
4464. Elküldve: 2025-10-15 23:22:09, C sávos vétel
|
[1.] |
Beindult a Paksat MM1R. Néhány freki már megjelent H poláron. Az alabbiak lockolnak 175 centivel:
4139H 8000 Dunya mux
4146H 2960 Madani TV
4101H 1600 Mashriq TV
muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
|
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4463. Elküldve: 2025-10-13 21:05:47, C sávos vétel
|
[2.] |
A én QTH on inkább településemen is van 5G a M.T. nek és a ONE nak is de még nincs zavar a adó távolsága vagy mi befolyásolja.
Vagy épen hogy milyen frekin van a 5G tudomásom szerint több freki tartományt használnak 5G re.
Tőlem a itt 5G használó szolgáltatók adótornyai légvonalba 1.5,2 km re vannak.
De a YETEL még itt nem szolgáltattat 5G ben az 1km kb.
|
| |
[előzmény: (4462) SaTom, 2025-10-13 20:18:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1648 |
4462. Elküldve: 2025-10-13 20:18:04, C sávos vétel
|
[3.] |
Sziasztok,
aki időt és fáradtságot nem kímélve visszaolvas e topikban, több nézőpontból is megismerkedhet a C-band kontra 5G témában született tézisekről, érvek és ellenérvek ütköztetéséről, de meríthet akár az általam megfogalmazott megközelítésekből, megoldásokból is, melyet most „zanzásítva”, és tán közérthetőbb magyarázattal valamint alternatívákkal megtámogatva kívánok kellemes olvasásra, s kipróbálásra is egyaránt.
Ugyan valóban növekvő tendenciát mutat azon LNB konverterek száma a piacon, melyek 5G filter megoldással bírnak, legyen az C, KU, vagy esetleg KA tartomány, a felharmonikus jelenlét okából, az mégsem jelenti konzekvensen azt, hogy a legmegfelelőbb megoldás kerül előnyben részesítésre.
Mi ennek az oka?
Tudható, hogy a világ legfőbb ágazata, mely legnagyobb felvásárlója, s „piaca” a műholdas távközlés LNB iparának, nem más, mint a DTH szolgáltatói szegmens. Ez a tény egyben elkerülhetetlen velejárója annak az irányadó szemléletnek, mely a gazdaságosságot, de még inkább s, nyilvánvalóan a profitábilis működést tűzi ki célul. Hogy miért is releváns ez műszaki, avagy technikai megoldás szempontjából, később erre is kitér eme írás.
Tehát, a piaci megközelítés. Példaként legyen egy képzeltbeli szolgáltató, mely egy feltételezett földrészre kiterjedő (mondjuk Ázsia, Afrika, USA, stb.), relatíve nagyterületet lefedő footprint ellátottsággal bíró szolgáltatást biztosít. Számára közel sem nélkülözhetetlen értékelési szempont, az eszközszintű bekerülési költség. Egy végfelhasználó esetében, az úgynevezett „starter kit”, mely tartalmaz STB, LNB, DISH, és cca. 15m koax tételt, bekerülési összköltségében megközelítheti a(z) 2-4 USD/EUR különbözetett(!) függően attól, hogy mely gyártó, mely minőségű, hatékonyságú, funkcionalitású eszközét választja.
Viszonyított előfizetői bázis esetén ez elérheti, de akár meg is haladhatja az 1,2- 2,4 M fő nagyságrendet, mely közel sem elenyésző! (Kiemelten helytálló ez nagyságrend, az előfizetői bázisszám C-band DTH terjesztése esetében, a Keleti államok tekintetében.) Kis számítás mellett rögtön látható, hogy a képzeletbeli szolgáltatónak 2,4- 9,6 M USD/EUR különbözet realizálható csak az által, hogy mely gyártó mely termékpalettájának mely típusát választja. Talán nem is kérdés intettől fogva, hogy mi a döntési szempont, ergo eredően mi ösztönzi majdan az eszközök, fókuszáltan az LNB gyártóját. Nem tévedés azt feltételezni, hogyha a gazdaságosságot (ám de bár piacképességet, tehát a még éppen eladhatót) választja a gyártó, az a minőség, hatékonyság, tartósság terhére történhet csupán.
Konklúzió tehát, ami már az írás elején is megfogalmazásra került, s hogy miért is releváns a piac megértése a minőség, valamint a műszaki tartalom függőségének, hogy valóban elérhetők különféle 5G filterekkel „fémjelzett” LNB eszközök, azok se nem kiforrottak, se nem professzionálisak, de legkevésbé DX célú hardverek. Fejlesztésük leginkább a DTH kiszolgálhatóság szemléletében, paraméterezésük, tervezésük annak megfeleltetett relatíve magas EIRP 42 dBW, s a széles spektrumú használhatóságában őszpontul, egy erősen „low costing” ráfordítás mellett.
Milyen alternatívák lehetnek segítségre?
Több professzionális, és/vagy paraméterezhető megoldás áll rendelkezésre, ezek a DX vételek esetében kiemelten hatékonyabbak lehetnek túl a konverterbe integrált szűrőkön, jelen írás kettő megoldást kíván bemutatni:
(Megj. Miért tekinthető DX vételnek a C-band hazánkban? Európában, Magyarország területére dedikált, footprint lefedettséggel bíró DTH szolgáltatás elérés nincs biztosítva.)
Az első módszer, melyről a 90’ években egy Magyar nyelvű műholdas magazin szerzője publikált, az nem más, mint a paraméterezhető frekvencia/interferencia elnyomás elvű szűrő megoldás úgy bemutatva, ahogyan már sokszor magam is jegyeztem, az interferencia avagy zavarók általi tényezőkkel leginkább érintett rendszerrészbe történő integrálásával, tehát az eszköz, a jelvivő koaxiális hálózatába való galvanikus csatlakoztatásával. Írásomban anno szintén kifejtésre került az is, hogy mi az oka annak, hogy nem a konverter, és/vagy antenna pozíció által „felfogott” interferencia zavarók telítési jelenléte a leginkább tényezővel érintett elemi rész a rendszerben, mintsem a jelviteli hálózat elemei, melyek árnyékolásuk ellenére is antennaként tekintendők, ezáltal a beavatkozásra leginkább hatékony reagensek, visszahatásra alkalmas rendszerrészek.
Ám, hogy ne terhelje további írás, és visszatekintés „áradat” a fórumot e megoldásról, s mert szerencsére ugyan ezen megoldást 2025 februárjában Yuri Filatov Kijevben élő, Mikrohullámú Rádióhullámú mérnök is saját technológián keresztül remek eredményekkel bemutatva publikálta, úgy most ehhez csupán egy elérhetőség kerül beillesztésre. Nagyon érdekes ismeretbővítő írás, javasolt, és célszerű lehet a gyakorlati alkalmazása, személyesen ajánlom Feci01, és Chucky számára tesztnek.
https://filatov-yuri.livejournal.com/2025/02/15/
(Olvasása fordító használatát igényelheti, természetesen nyelvtudástól függően)
Második módszer, a „Waveguide screw tuning”, de jegyzik filter megoldásként is, alapját a rádióhullám cső tápvonalban való terjedésére (propagation) ható, csavar(ok) elhelyezés általi induktív, kapacitív hangolása adja. Ez a megoldás, ugyan a jelláncolatot tekintve az elsődleges beavatkozó elemet, a sugárzót követően funkcionál, mégis kiválóan alkalmas az LNB szondát elérő rádióhullám esetére alkalmazott vételi eszközök reflexiós tényezőinek, hibáinak lambda/4 finomhangolására, mit több, adott kivitelek (több csavar alkalmazása) esetében szintén a zavarók elnyomására, sáv, és frekvenciaszűrőként való alkalmazásra.
Ilyen, és efféle ismeretekről szóló publikációk, tanulmányok ugyancsak több internetes forrásból elérhetők, így erősen javasolt a témában komolyabban érdeklődők, a C sávú DX vételekben (de nem utolsó sorban a KU-KA vételekben) áttörésekre vágyó amatőrök számára is elsajátításra. Az általam tervezett hangolható csőtáp elkészítéséhez szükséges elméletek egyike is szintén, a méltán közismert Paul Wade W1GHZ alábbi tanulmánya, melyről a gyakorlati alkalmazás során számomra is tanúbizonyosságot nyert, hogy kimagasló eredmények érhetőek általa.
http://www.w1ghz.org/filter/Waveguide_Filters_You_Can_build.pdf
Bízom benne, hogy sokak számára hasznossá válhat ez a gondolatébresztő írás, s annak ajánlott forrásai. Szívesen fogadok bármely kérdést, észrevételt, tapasztalatot, kiegészítést, vagy korrekciót, igény esetén adott téma részleteibe menően is „barangolhatunk”.
Üdv.
SaTom
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2025-10-13 20:25:29]
|
| [válaszok erre: #4463] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chucky

Tagság: 2003-09-09 17:54:16 Tagszám: #6516 Hozzászólások: 5438 |
4461. Elküldve: 2025-10-13 09:19:48, C sávos vétel
|
[4.] |
5G zavarok megszűntetésére a Titanium C138 LNB a megoldás.
Itt a video, amit még anno készítettem:
Normal vs Titanium C138
https://youtu.be/eqd29ZGK8Lo?si=t9HEwPLMJ8Rd62Vt
A fej nem olcsó, USA-ból 50 ezer körül van, szállítással, járulékokkal. Pont a napokban rendeltünk egyet egy fórumtársnak.
Érzékenységben tapasztalataim szerint hozza a Kaonsat szintet.
Viszont csak 3.8-4.2 GHz között dolgozik.
Sajnos csak úgy lehet "kiszűrni" az 5G zavart, hogy 3.8GHz-nél vágja a sávot, magyarul alatta teljesen süket.
De érdemes próbat tenned egy normál fejjel előtte. Hátha nincs nálad zavar.
muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
|
| |
[előzmény: (4459) KWP, 2025-10-12 13:46:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amigo

Tagság: 2023-05-05 21:34:46 Tagszám: #139200 Hozzászólások: 2668 |
4460. Elküldve: 2025-10-12 17:47:52, C sávos vétel
|
[5.] |
Szia KWP !
A 3.4-4.2-ig üzemelő Titanium - feltehetőleg - jól működhet. Korábban csak a 3.8-4.2-ig tartó tartományt szűrte meg az 5G-s zavaró jeleitől.( tehát csak a C-sáv felső felét ! Olyan volt ( van ) a chuckynak is ,talán ebben Ő tudna érdemben nyilatkozni. A teljes C-sáv szűrése " kicsit " jobban hangzik ,de nincs ismerősöm , Aki ilyen fejjel rendelkezne - gondolom az ára elriaszt mindenkit - és ha mégsem válik be ? ( Főleg kisméretű antennánál ? ) Szóval -egyenlőre ezt nem ajánlom megvételre , előbb azt próbáld meg kitapasztalni, hogy milyen adókat tudsz majd fogni a 150-es antennával ? Ha azokból már a túlnyomó többségét levadásztad, akkor érdemes inkább beruházni a fejre. Nekem kicsit kevésnek tűnik a 150cm,de lehet attól az még jól beállítva szuperul üzemképes ! Persze itt főleg igaz a mondás : "Nincs jobb erősítő egy jó és nagyobb antennánál " Az én 180-as antennámmal már köbefogtam a Világ rengeteg C-sávos adóját, itt már új országot alig találnák, legfeljebb a nagyobb antennákkal sokkal több adást lehetne fogni ( lásd Feci, Bozóth stb... )
|
| |
[előzmény: (4459) KWP, 2025-10-12 13:46:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7229 |
4459. Elküldve: 2025-10-12 13:46:48, C sávos vétel
|
[6.] |
Köszi szépen.
Olvasgattam itt a témát régebben is, emlékszem pl, hogy gondot okoz/okozott a vételben sokaknál az 5G elterjedése. Lehet már kapni olyan fejeket, amely a leírása alapján kiszűri az 5G zavart.
Itt van pl egy ilyen, nagyjából az oldal közepén, "Titanium CI-PLL Single C Band voltage switching LNBF. 5G rejection" névvel.
https://www.satellitesuperstore.com/cband.htm
Most az árat még ne nézzük (eléggé qrva drága), még csak elméleti szinten tart a dolog, tehát hogy mi mennyibe kerül, az még nincs terítéken :).
A fenti fej pl. jó lehet? Én pl úgy gondolom, hogy - mivel a tükör mérete eléggé belépő szintű a C-sávos vételekhez - minden pluszra szükség lehet a sikeres vételekhez, így ha pl. egy fej képes kiszűrni az 5G-s zavarokat, és ezáltal jelentősen megnövelni a nyereséget, akkor nem biztos, hogy azért sajnálni kell az egyszeri, magasabb összeg kifizetését.
Vagy rosszul látom ezt a témát?
köszi :)
|
| [válaszok erre: #4460 #4461] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amigo

Tagság: 2023-05-05 21:34:46 Tagszám: #139200 Hozzászólások: 2668 |
4458. Elküldve: 2025-10-12 11:41:11, C sávos vétel
|
[7.] |
Szia KWP !
Kiegészítésnek pár fotó régebbi árral :
|
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amigo

Tagság: 2023-05-05 21:34:46 Tagszám: #139200 Hozzászólások: 2668 |
4457. Elküldve: 2025-10-12 10:28:39, C sávos vétel
|
[8.] |
Szia KWP !
A lényeget feci már leírta némi kigészítést én is írok hozzá : Kezdetektől fogva egy 12 szeletből álló 180cm-es Hirschman Prímfókuszossal fogtam a C-sávos adókat ( ma is azt használom ) több féle C-sávos fejet próbáltam már ki de a legutóbb vett KAONSAT tudta a legjobb vételeket produkálni. Én azt ajánlanám bárkinek ,mert klasszúl dolgozik. 13Kelvines .( ez nem csak rá van írva, hanem ennyit tud is !!! ) Ami a fejbe kell : Depolarizátor lapka ( az R és L adók vételére ) Nem ajánlom a vastag Bakelitből vagy valami másból készűlt Orosz típusú lapkákat ( az maradjon meg nekik az Orosz vételekhez,ott úgy sem fontos ,mert akkora erővel adnak, hogy kiüti a plafont ! ) Amit viszont ajánlok : Átlátszó CD-lemez tokból készített lapka a megfefelő csíkokkal ellátva ( Pl : Román típusú ) Öntapadós alufóliából kell rá rakni a csíkokat. Házilag könnyen elkészíthető és meghálálja a befektetett energiát.
|
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4456. Elküldve: 2025-10-12 06:47:55, C sávos vétel
|
[9.] |
Ha jól tudom a Gibertini az ofszet tükör (de biztos van prime fokusz is) akkor szükséged van egy lépcsős ofszet feedhornra legolcsóbb Aliex..... nem akarok egy végtelen sort be másolni.
LNB Ázsiai web shop forrás ebay Amerika stb. ezeknek a fejeknek ott van piacuk.
Orosz Ukrán forrás Béla fórum társunk nem tudom foglalkozik még vele.
Nem tudom Orosz Ukrán web shopbol lehet rendelni.
Sokan esküdnek a PrimeSat termékekre én még nem próbáltam https://www.primesat.eu/cband.php
Nálam a Oroszok dominálnak.
C sávnál a Ku. s nagy márkák Inverto valahogy nem a legjobb.
Lapka jobbra balra forgó polarizáció.
A eredeti vele adót gyenge vagy Orosz csoda lapka vagy saját barkács Ernő segít cd tok bol lehet csinálni.
Vagy egy pólusú LNB szegecsel cső táp ez sem rósz megoldás.
Tükör kérdés 1,5m nem nagy de a 80s évek végén még én is avval kezdtem de akkor még más helyzet volt fórum ban már ki lett tárgyalva.
De azért most is csodákat lehet művelni egy jól beállítót kisebb tükörrel.
Lásd satesco DXer Kolozsvár vételei a következő linken levő fórumban.
https://www.satellitescommunity.de/forum/index.php?board/6-c-band-3-4-4-2-ghz/
Vagy még felelhető nagyobb prim fókuszos tükör legalább 2,2m töl.
Kilátás mozgatás a geostancionáris pája szélek végek vétele az a érdekes Ázsia ,Dél Amerika fele.
Rövideden ennyi.
|
| |
[előzmény: (4455) KWP, 2025-10-12 00:41:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7229 |
4455. Elküldve: 2025-10-12 00:41:05, C sávos vétel
|
[10.] |
Helló,
Az volna a kérdésem, hogy milyen C-sávos fejet ajánlanátok 150-es Gibertini tükörhöz, nyilván a lehetséges vételeket maximalizálva? És esetleg hol lehetne ezt legegyszerűbben beszerezni?
Kacérkodom a gondolattal, hogy kipróbáljam magamat C-sávban is, addig amíg van mit nézni. :) [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2025-10-12 01:18:26]
|
| [válaszok erre: #4456] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4454. Elküldve: 2025-10-09 20:10:30, C sávos vétel
|
[11.] |
Apstar-7 76.5° E
2 szerintem nem rég indult csatorna.
3730 H DVB-S2/8PSK 4165 5/6 AsiaOne news (Pakisztán)
3988 V DVB-S2/8PSK 1600 3/4
BuyPass TV (Pakisztán)
|
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chucky

Tagság: 2003-09-09 17:54:16 Tagszám: #6516 Hozzászólások: 5438 |
4453. Elküldve: 2025-08-24 22:37:05, C sávos vétel
|
[12.] |
10E-re most érdemes rápillantani az egzotikumra vágyóknak. Jó 1-1,5dB tartalékkal vehető a kenyai kódolatlan Startimes csomag 180-as lavórral. Van benne vagy 40 csatorna (hír, film, sorozat, zene, vallás, minden is).
muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
|
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1648 |
4452. Elküldve: 2025-05-30 10:34:38, C sávos vétel
|
[13.] |
Szia,
ha olyan ütemben halad az új vételi helyem kialakítása (tőlem független okok végett), mint eddig, nos, bőven van idő elemezgetni a vételeket, így hát örömmel fogadom továbbra is azokat!
Köszönöm Feci01!
|
| |
[előzmény: (4451) feci01, 2025-05-29 22:25:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4451. Elküldve: 2025-05-29 22:25:40, C sávos vétel
|
[14.] |
SaTom nak fojttatás.
Eutelsat 3B 3.1° E Global nyaláb
Rascom-QAF1R 2.9° E C-Band Standard nyaláb.
Erről a 2 műholdról közel azonos pozícióban egy kivételével minden frekvencia fogható 3m tükörrel.
Képek nagy része Star Times Nigériai csomagja ,még teszek több képet elég sok még nem látót logo van.
|
| [válaszok erre: #4452] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chucky

Tagság: 2003-09-09 17:54:16 Tagszám: #6516 Hozzászólások: 5438 |
4450. Elküldve: 2025-05-19 23:26:31, C sávos vétel
|
[15.] |
És végezetül a lineáris polárral adó holdak, tehát amikhez nem kell lapka a csőtápba:
68.5E:
3890V Daystar TV
3913V KBS World (kódolt)
3922V India TV
4034H Viavom mux (kódolt)
4054V Arirang World
4064H Hircsatorna mux (részben kódolt)
4064V Sanskar TV
4076V TRT World
4083V China radio mux
4090H Indiai csomag
4103H CNN/News 18 (kódolt)
4115H Indiai csomag
4128H NHK World/Premium
4130V Jaya Network(kódolt)
4182H TV Today mux (kódolt)
66E:
3932H Indiai csomag
46E:
3860H Tanzania radio mux
38E:
4101H Raavi
4140V NTN News
3W:
3942V Channels TV
Természtetesen 70E és 24W után is akad még néznivaló, de oda én már nem látok ki. Összességében erősen megcsappant a 2 méter alatti antennákkal vehető tartalom a sávban - ahogy ezt már korábban tárgyaltuk-, ez már jobb nem lesz, sajnos. De még 1-2 kuriózumot el lehet csípni.
Jó vételt!
muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
|
| |
[előzmény: (4449) chucky, 2025-05-18 22:58:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chucky

Tagság: 2003-09-09 17:54:16 Tagszám: #6516 Hozzászólások: 5438 |
4449. Elküldve: 2025-05-18 22:58:03, C sávos vétel
|
[16.] |
Folytatva a körpoláros holdakkal:
10E:
3861R Tele Chad
3869R Rwanda mux
3899R Startimes Kenya mux (éjfél körül lockol)
3949R Hip TV
3986R Uganda mux
4009R Congo mux (Biss)
4028R Morning cloud TV
20E:
3866L Hit radio mux
3884R Arabsat mux
3934L Arabsat mux
4069R Southern Sudan TV
4193L Vision 4
26E:
Itt sajnos jelenleg nem lockol a nigeri mux.
40E:
Ezen a holdon az összes freki jókora tartalékkal.
49E:
Itt is óriási térerővel jön az összes aktív frekvencia.
57E:
3816R NBC Ethiopia
3833L Harari TV
3855L Walta TV
3858R AMN
3916R OBN
3932L Amhara
3941L Fana
4095L AFN mux (PowerVU)
4095R MTN Mux (PowerVU)
4159L BBC News Myanmar
62E:
3871L Radio mux
3878L ADN Kenya mux
3918R ZNBC Zambia (lockol, de nem áll üssze)
4168L Equ TV
72E:
Itt sajnos kevés a 175cm
Folyt. köv.
muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
|
| [válaszok erre: #4450] |
[előzmény: (4448) chucky, 2025-05-18 13:06:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chucky

Tagság: 2003-09-09 17:54:16 Tagszám: #6516 Hozzászólások: 5438 |
4448. Elküldve: 2025-05-18 13:06:42, C sávos vétel
|
[17.] |
C sáv helyzetkép 175cm dyras antenna+ Titanium C138 fej. (3.8-4.2 GHz):
22W
4138R BBC WS radio
18W:
4030R Emmanuel TV
4095L ORTM T2-Mi mux
8W:
3925R Startimes mux (kódolt)
3977R Tele congo
3E:
3973R Balafon TV
3975R My Righteous TV
3987R Congo Mux
4038R Infó TV
4097R Monoszkóp
5E:
3955R Resurrection TV
4094L WAP Tv
4097L NTA
Folyt köv.
muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
|
| [válaszok erre: #4449] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4447. Elküldve: 2025-04-06 19:21:27, C sávos vétel
|
[18.] |
SES-5 5.0° E
Egy C-band nyugati félteke nyaláb egy globál nyaláb.
10 tv 52 rádió adó.
3749 L 51416 Data
3791 L Data
3809 R 51416 Data
3923 L Wedding Channel Africa
3928 L Fufa TV
3930 L Global TV Nigeria
3947 L Data
3955 R RTV (Resurrection TV)
3963 R Data
3966 R Data
3986 L Data
3989 L 51427 Data
4001 R BBC World Service csomag
4015 R VoA Africa csomag
4049 L Data
4058 R Data
4083 L Data
4087 L BBC World Service csomag
4089 L Channels TV
4094 L Wap TV
4098 L NTA International
4102 L 3499 Data
4106 L 3499 Data
|
| |
[előzmény: (4444) SaTom, 2025-03-25 09:14:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4446. Elküldve: 2025-03-30 20:14:03, C sávos vétel
|
[19.] |
Eutelsat 10B 10° E
Magyarországon könnyen fogható egy C-band Wide nyaláb.
94 tv 11 rádió adó.
3819 R Data
3837 R Loveworld XP
3861 R Télé Tchad
3861 L Data
3871 R Rwanda TV csomag
3891 L Feeds
3896 L Feeds
3900 L Feeds
3901 R StarTimes TV Kenya csomag
3905 L Feeds
3909 L Feeds
3918 L Data
3950 R Hip TV
3982 L Data
3986 R Ugandan TV csomag
4007 L Data.
4008 R Congo-Kinshasa TV csomag
4029 L Data
4029 R Morning Cloud TV
4034 R DCLM TV
4039 R TVT csomag
4068 R Data
4092 L Data
4118 L Data
4158 L Data
|
| |
[előzmény: (4444) SaTom, 2025-03-25 09:14:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4445. Elküldve: 2025-03-26 20:18:43, C sávos vétel
|
[20.] |
Arabsat 5C 20.0°E
Magyarországon könnyen fogható egy c band extended nyaláb.
22 tv 31 rádió adó.
4195 L SR 399 Eye Radio
4194 L Vision 4
4191 L Data
4186 L Data
4167 R Data
4136 L Data
4104 L Data
4069 R SSBC TV
4054 L Data
4049 L Data
4031 L Data
4027 R Data
4022 R Data
4007 L Data
3975 L Data
3965 R Data
3934 L ASBU Bouquet
3921 R Data
3884 R Arabsat csomag
3867 L Hit Radio csomag
3847 L DalSat Global csomag
3719 L Data
|
| |
[előzmény: (4444) SaTom, 2025-03-25 09:14:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1648 |
4444. Elküldve: 2025-03-25 09:14:09, C sávos vétel
|
[21.] |
Szia,
köszönjük az áldozatos munkát, és az infókat, és vajon nyugaton mi a helyzet? :-)
SaTom
|
| [válaszok erre: #4445 #4446 #4447] |
[előzmény: (4443) feci01, 2025-03-24 21:12:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4443. Elküldve: 2025-03-24 21:12:58, C sávos vétel
|
[22.] |
AngoSat 2 23.0° E
Ezt a műholdat már 2 éve üzembe helyezték de eddig még én se néztem ,más fórumokon láttam néha rá néznek de nem sók mozgolódás van rajta.
Most is csak 2 jól fogható data de más fórumok beírásait nézve még egy Németországban 4,9m tükörrel alig fogható data.
|
| [válaszok erre: #4444] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4442. Elküldve: 2025-03-24 19:47:04, C sávos vétel
|
[23.] |
Badr 8 26.0°E
Egy jobb napokat megélt pozíció még Arabsat néven 30,5°E pozícióval egyűt ezt most kihagytam nincs álandó műsor csak Data csatornák.
Egy Global beam ami Europában 3m tükörrel jó fogható de szerintem 4085 L Télé Sahel 1,8m el nem fogható.
4099 L TNT Niger csomag.(20tv 1rádió csatorna.)
4085 L Télé Sahel
4047 L Data
4028 L Data
4024 L Data
3976 L Data
4169 R Data
4129 R Data
4079 R Data
3949 R Data
|
| |
[előzmény: (4434) SaTom, 2025-02-19 15:01:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4441. Elküldve: 2025-03-11 20:28:06, C sávos vétel
|
[24.] |
Belintersat 1 (ChinaSat 15) 51.5° E
C sávban a C Afrika nyaláb van használatban 3m tükörrel nem minden frekvencia fogható.
Afrikai (Etióp csatornák.)
3614 R OBN Gaammee. (Lock határon nem rakja össze a képet)
3634 R OBN Ethiopia.
3645 R Debub TV.
3666 R Data.
3705 R EBC Csomag.(Nem lockol)
3763 R Data.
3815 L Data.
3859 R Data.
3885 R Data.
3921 L Data.
|
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 feci01

Tagság: 2007-11-24 19:01:13 Tagszám: #52104 Hozzászólások: 1638 |
4440. Elküldve: 2025-03-09 16:26:22, C sávos vétel
|
[25.] |
NSS 12 57.0°E
Magyar országról a west hemi (nyugati félteke) és a Global nyaláb fogható 3m tükörrel elég eredményesen.
Főleg Afrikai (Etiópiai)műsorok west hmb.BFBS ,Anou ,AFN ,VOA nemzetközi Global nyaláb.
3m és kisebb tükörrel fogható.
3813 R DVB-S2/QPSK 2400 5/6 Benishangul Gumuz TV szerintem régi adat megszűnt.
62 tv 18 rádió csatorna.
A Afrikai tv k. nem szoktak a legjóbb minőségűek lenni de ezek nagyon jók.
3651 L 40843 Data.
3651 R 41098 T1 ,T2 ,T3 ,Data.
3719 L Data.
3799 R BFBS.
3808 L 10474 Data.
3817 R NBC Ethiopia.
3841 L Dire TV.
3846 L Data.
3848 R Data.
3855 L Addis Walta News.
3858 R Addis Media Network.
3868 R Data.
3871 R Data.
3876 R Data.
3894 L Data.
3912 L 4655 Data.
3816 R OBN Horn of Africa.
3917 L Data.
3932 L Harari TV.
3941 L Addis Walta TV.
3975 L Data.
3976 R Data.
3986 R Data.
4001 L Data.
4015 R Data.
4026 L Data.
4040 R Data.
4042 L Data.
4051 L Data.
4069 R Data.
4095 L American Forces Network (AFN.)
4095 R Anuvu Package.
4120 L 6189 Data.
4159 L RFA (VOA.)
4161 R Data.
4167 R Data.
4176 L Data.
4179 R Data.
|
| |
[előzmény: (4434) SaTom, 2025-02-19 15:01:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
C sávos vétel (üzenet: 4387, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|