Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499872/3 Témák: 19748 Tagok: 113681 Legújabb tag: echo2215 Online: (176/20
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

mcfly82



Tagság: 2011-08-28 10:56:29
Tagszám: #94957
Hozzászólások: 759
2490. Elküldve: 2016-03-16 14:56:57,

Szakemberek segítsenek!

[4976.]

Köszönöm, akkor a beltéri nincs veszélynek kitéve :) de a fej nem szállhat el? (külföldi fórumokon olvastam ilyen esetet). Vagy a motornak nem lehet baja, ha nem kap elég áramot?
A maximális áramfelvételről azt olvastam, hogy igenis teljesen szokványos 18V esetén:

Standby = Powered up but not executing a demand to change position (ie Simply the quiescent consumption of the on-board electronics)

Normal = Moving with 13V supply (ie Vertical TP selected)

Max. = Moving with 18V supply (ie Horizontal TP selected)

Inevitably, as 13/18 V is used for LNB Polarity Switching, there is a concomitant effect upon the voltage presented to the Motor; This becomes obvious in practice as the Motor runs faster when you select a Horizontal TP (Neat trick for getting from far West to far East a tad quicker ........) !!

Inverto Black Ultra Single + Optibox DM-3800 @ 90 acél || Orton LSP-02G @ 90 acél || Triax TSI-006 @ piros pont || ZGEMMA H7C || Digikábel
[válaszok erre: #2493] [előzmény: (2486) ITI, 2016-03-16 13:38:23]
Törzstag
mcfly82 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
2489. Elküldve: 2016-03-16 13:55:12,

Szakemberek segítsenek!

[4977.]

Semmi köze a táphoz, azon kívül hogy onnan kap energiát addig a pár másodpercig, amíg a motor forog. Az áramkorlát akkor sem engedi 400 mA fölé a táp terhelését. Ettől soha nem fog tönkremenni a táp, attól viszont igen, ha éjjel nappal áram alatt van. Pihenni annak is kell.
[előzmény: (2487) Patyomkin, 2016-03-16 13:43:24]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
2488. Elküldve: 2016-03-16 13:54:25,

Szakemberek segítsenek!

[4978.]

Vettem egy telot es szar. Szamomra is, meg tenyszeruleg is van hatranyos tulajdonsaga. Sok jo velemeny van a neten rola, ennek ellenere nem az van az en fejembenn ami az ovekben. Hogy mekkora szazalekban onbecsapas az ellentetes velemenyuk es mennyiben adodik a kulonbseg a felhasznalas eltero modjabol, izleskulonbsegbol, azt csak a velemenyezo szemelyenek alapos ismerete, illetve sajat tapasztalasokat osszevetve lehet meghatarozni. Van, hogy meg kell venni az adott valamit es akar nemi bukoval kiszallni belole, ha ugyan osszejon, hogy megtudd, mirol is van valojaban szo. Merlot ilyesmit akart kifejezni.
Masfelol jogos a kerdes, hol kerdezzen az ember ilyet, ha nem itt.
[előzmény: (2481) skystar, 2016-03-09 12:29:32]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2487. Elküldve: 2016-03-16 13:43:24,

Szakemberek segítsenek!

[4979.]

Viszont a tápot hamarabb kinyírja, főleg, hogy a mai tápokban a kondik is alul vannak méretezve. icon18.gif
[válaszok erre: #2489] [előzmény: (2486) ITI, 2016-03-16 13:38:23]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
2486. Elküldve: 2016-03-16 13:38:23,

Szakemberek segítsenek!

[4980.]

Vagy olyan is lehet, hogy gond nélkül megy?
Igen!
Az én vadiúj beltérimnél is 400 mA a megengedett áramterhelés, és gond nélkül forgat. Mivel a motor max áramfelvétele van megadva, az nem jelenti azt hogy annyit is vesz fel. Egyébként a beltérikben áramkorlát van beépítve, ezért a meghibásodás kizárt.
[válaszok erre: #2487 #2490] [előzmény: (2485) mcfly82, 2016-03-16 13:23:53]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mcfly82



Tagság: 2011-08-28 10:56:29
Tagszám: #94957
Hozzászólások: 759
2485. Elküldve: 2016-03-16 13:23:53,

Szakemberek segítsenek!

[4981.]

Szakik! A helyzet a következő: van egy motorom, aminek a maximális áramfelvétele 350mA, az LNB-é pedig 120 mA. Ez összesen 470 mA.
Ha egy olyan beltérivel szeretném meghajtani, ami max 400mA-t tud (a tunerre legalábbis ez van írva), akkor mi történhet?
Elszállhat a fej, a motor vagy a beltéri? Vagy egyszerűen csak nem mozdítja meg a motort? Vagy olyan is lehet, hogy gond nélkül megy?
Előre is köszi a segítséget icon32.gif

Inverto Black Ultra Single + Optibox DM-3800 @ 90 acél || Orton LSP-02G @ 90 acél || Triax TSI-006 @ piros pont || ZGEMMA H7C || Digikábel
[válaszok erre: #2486]
Törzstag
mcfly82 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2484. Elküldve: 2016-03-09 19:58:34,

Szakemberek segítsenek!

[4982.]

VU+-ok nagyon jó boxok, csak ajánlani tudom őket icon50.gif

Alapból 2 tuneres, ha DVB-T2-őt akarsz akkor vegyél hozzá egy usb-s tunert.
[előzmény: (2483) _Zsolt_, 2016-03-09 19:55:14]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


_Zsolt_



Tagság: 2009-02-21 16:18:03
Tagszám: #70781
Hozzászólások: 40
2483. Elküldve: 2016-03-09 19:55:14,

Szakemberek segítsenek!

[4983.]

Kedves Bonou2!

Köszönöm válaszod!

Pl. egy VU+ SOLO SE V2, amibe elvileg rendelhető dual DVB-T2 tuner is?
pl. itt: http://muholdastv.hu/VU-SOLO-SE-V2---DUAL-TUNER#page_artdet_tabs

Vagy ez még nagyon új, nem igazán van vele tapasztalat? Vagy egy VU-val nem lehet nagyon mellényúlni?

_Zsolt
[válaszok erre: #2484] [előzmény: (2479) bonou2, 2016-03-09 11:30:51]
Zöldfülű
_Zsolt_ adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


_Zsolt_



Tagság: 2009-02-21 16:18:03
Tagszám: #70781
Hozzászólások: 40
2482. Elküldve: 2016-03-09 19:20:53,

Szakemberek segítsenek!

[4984.]

Hello Skystar!

Válaszod csekély [b]releváns[b] infótartalmának ellenére, őszintén köszönöm, hogy írtál: egy tapasztalattal megint gazdagabb lettem. :)

Szerintem mindketten jobban jártunk volna, ha a "konkrét bufiz"-ésed előtt írtaktól eltekintesz: te hasznosabban tölthetted volna a drága idődet, én meg nem érzem magam egy baromnak, mert íly' blődségeket mertem kérdezni!

Bár jobban megnézve, az egyetlen számomra használható, és érdemi dolog csupán ez volt a válaszodban (tehát a "bufiz"-és utáni részben is van mit kukázni):
"jelen esetben belterinel egy SOLO SE féleség, de mindenkeppen linux es NORMAL Enigma"

Ezt figyelembe is veszem, köszönöm!

Amúgy meg tényleg azt veszek, ami tetszik, de remélem, hogy értelmes emberek valóban használható válaszai majd némi segítséget is nyújtanak a számomra legmegfelelőbb eszköz kiválasztásában.

Üdv': _Zsolt_


_Zsolt_
[előzmény: (2481) skystar, 2016-03-09 12:29:32]
Zöldfülű
_Zsolt_ adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


skystar



Tagság: 2003-01-19 00:00:00
Tagszám: #823
Hozzászólások: 5612
2481. Elküldve: 2016-03-09 12:29:32,

Szakemberek segítsenek!

[4985.]

imadom az eféle kerdeseket :
"...megbízható, ... stabilan működő készülék ?

a lehetséges valaszadok - nyilvan 2 féle kategoriaba sorolhatoak :

1. aki sosem latott ilyen készuleket,
2. aki rendelkezik es hasznalja (-ta) ezeket

a masodik csoport tovabb oszthato -
1. elégedett
2. nem igazan boldog tulajok

attol fuggoen, hogy mely csoport jeles kepviseloje veszi a faradsagot valaszolnj a kerdesedre,
az eredmeny igencsak valtozatos lehet,
mesfelol az is igaz, hogy ilyen gyér mintavetelezessel nehez objektiv eredmenyre szamitani..

masik nagy igazsag, ha egy ember megvett akarmit,
utana nehezen fogja magat meggyozni, hogy az sz@r, rosszul dontottem, stb.,
inkabb dicserni fogja azt

es hogy valami konkretumot is bufizzek,
egy utolso javaslat - olcso is és LYo termek NEM letezik,
mindig csak egy kompromisszum,
jelen esetben belterinel egy SOLO SE féleség, de mindenkeppen linux es NORMAL Enigma

aztan azt veszel, ami neked (is) teCCik . icon21.gif
[válaszok erre: #2482 #2488] [előzmény: (2477) _Zsolt_, 2016-03-09 05:25:48]
Kiváló dolgozó
skystar adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2480. Elküldve: 2016-03-09 11:58:28,

Szakemberek segítsenek!

[4986.]

Ha a 120-as tükröddel nem látja a jelét sem a BBC-nek az a kari, akkor azzal nem fog menni.
(Nekem is van olyan S2-es vevőm, ami a jelet sem látja. Egy másik jelszintet mutat ugyan, de nem szkenneli le.
És ez NEM tuner probléma!
A 3. a D15-öt, amivel nézem. icon33.gif )

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (2476) decis, 2016-03-08 22:40:02]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bonou2



Tagság: 2008-11-24 06:10:35
Tagszám: #65926
Hozzászólások: 78
2479. Elküldve: 2016-03-09 11:30:51,

Szakemberek segítsenek!

[4987.]

nekem volt pont amikor megjelent Optibox Raptor es sajnos nem akarom ajánlani senkinek
--tunerek (DVB-S2---DVB-T2) nagyon süket. (nezd youtube)
--firmware nem nagyon van .
azt javaslom jobb egy vu van eleg támogatás
[válaszok erre: #2483] [előzmény: (2477) _Zsolt_, 2016-03-09 05:25:48]
Kezdő
bonou2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


_Zsolt_



Tagság: 2009-02-21 16:18:03
Tagszám: #70781
Hozzászólások: 40
2478. Elküldve: 2016-03-09 05:37:33,

Szakemberek segítsenek!

[4988.]

Azt elfelejtettem írni a 4)-es ponthoz, hogy
és nem 120E Ft mint a OPTICUM AX QUAD BOX HD 2400 . :)



_Zsolt_
[előzmény: (2477) _Zsolt_, 2016-03-09 05:25:48]
Zöldfülű
_Zsolt_ adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


_Zsolt_



Tagság: 2009-02-21 16:18:03
Tagszám: #70781
Hozzászólások: 40
2477. Elküldve: 2016-03-09 05:25:48,

Szakemberek segítsenek!

[4989.]

Szervusztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi témában.

Nézelődök egy komolyabb beltéri vásárlási szándékkal (2 DVB-T tuner, DLNA, beépíthető HDD, Linux) és találtam a neten 2, a leírások alapján számomra tökéletesen megfelelő dobozt:
- Skytec Blackbox (http://skytec-hd.eu/)
- Optibox Raptor (http://www.optibox.cc/?q=product&id=97)

Itt a netboard fórumon konkrétan egyikhez sem találtam topic-ot (őszintén megmondom topic keresőt sem az oldalon), ezért gondoltam, hogy feltenném itt a kérdéseimet:

1) Jól gondolom, hogy a 2 STB tulajdonképpen egy és ugyanaz, csak más házba építve (tunerek kompatibilisek, firmware is lehet ugyanaz)?

2) A Skytec Blackbox hw-esen megbízható, sw-esen stabilan működő készülék? Egyszerűen nem találok róla szinte semmit a neten a hivatalos oldalon kívül. Milyen a termék-támogatása (hw-es kiegészítők, sw plug-in-ek, firmware-ek, stb.)?

3) Ha esetleg van valakinek személyes tapasztalata a Skytec Blackbox-szal (illetve akár a Raptor-ral, ha az 1. kérdésre a válasz az, hogy igen a 2 doboz lényegében egyforma) kapcsolatban azt is nagyon megköszönném.

4) Végül de nem utolsó sorban: a jelenleg vásárolható STB-k közül tudtok ajánlani olyat, ami tudásban
hasonló (vagy jobb) és tudja a 2 DVB-T tuner-t?

Köszönettel: _Zsolt_


_Zsolt_
[válaszok erre: #2478 #2479 #2481]
Zöldfülű
_Zsolt_ adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


decis



Tagság: 2006-05-25 18:09:09
Tagszám: #30947
Hozzászólások: 1781
2476. Elküldve: 2016-03-08 22:40:02,

Szakemberek segítsenek!

[4990.]

Szia .SS2HD karimal sem mehetnek a BBC a 27,5W-én?ez lehet a baj?mert nem talalom...vagy hát akkor a karim nem veszi eszre

SS2, SSHD2,SilverCrest SL65, /65, 100, 120 cm lavorok:S/ C-sávos LNB Strong SRT C980+ 150cm- es kacsausztato: S2100 Vu Zero 4k.Ab -cryptobox. LG NanoCell 4K tv. 100cm a motoron. 3 Ab Cryptobox Uhd. 125 cm emme esse motoral
[válaszok erre: #2480] [előzmény: (2465) Merlot, 2016-03-02 21:28:23]
Kiváló dolgozó
decis adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


decis



Tagság: 2006-05-25 18:09:09
Tagszám: #30947
Hozzászólások: 1781
2475. Elküldve: 2016-03-08 21:09:59,

Szakemberek segítsenek!

[4991.]

Szia,Sajna nekem sem a megy a Canal+ 3D.szerintem kamu és már nemis megy,fekete a képernyom...

SS2, SSHD2,SilverCrest SL65, /65, 100, 120 cm lavorok:S/ C-sávos LNB Strong SRT C980+ 150cm- es kacsausztato: S2100 Vu Zero 4k.Ab -cryptobox. LG NanoCell 4K tv. 100cm a motoron. 3 Ab Cryptobox Uhd. 125 cm emme esse motoral
[előzmény: (2469) sa79, 2016-03-08 09:43:43]
Kiváló dolgozó
decis adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


amdrulez



Tagság: 2005-03-29 16:10:53
Tagszám: #17223
Hozzászólások: 1345
2474. Elküldve: 2016-03-08 18:05:21,

Szakemberek segítsenek!

[4992.]

Össze lehet kötni ha fizikailag azonos a két port (rs232 - rs 232, ttl -ttl)
Kérdés hogy szoftveresen kommunikálnak e egymással.
[előzmény: (2473) feri, 2016-03-08 12:56:15]
Kiváló dolgozó
amdrulez adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


feri



Tagság: 2004-07-25 11:37:07
Tagszám: #11669
Hozzászólások: 1773
2473. Elküldve: 2016-03-08 12:56:15,

Szakemberek segítsenek!

[4993.]

En is UTP kabelt hasznalok hosszu nul modem kabelnek.A szineket 3 x osszekotom, mar 50 m hosszusagba is elmentem vele.
Lehet nem tudom jol, de en eddig ugy tudtam, hogy csak azonos tipusu keszulekeket lehet osszekotni ( Optibox-Optibox), Amiko-Amiko!?
[válaszok erre: #2474] [előzmény: (2472) garga pista, 2016-03-08 12:45:02]
Kiváló dolgozó
feri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5630
2472. Elküldve: 2016-03-08 12:45:02,

Szakemberek segítsenek!

[4994.]

Szuper, köszi szépen! Az pont van is itthon fölüslegben ha jól emlékszek. icon50.gif

Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[válaszok erre: #2473] [előzmény: (2471) Patyomkin, 2016-03-08 12:23:54]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2471. Elküldve: 2016-03-08 12:23:54,

Szakemberek segítsenek!

[4995.]

Cat5e (UTP) kábellel. Én 2 eret is összekötök ilyenkor. 4×2 van benne, tehát elegendő a 3×2 ér.
[válaszok erre: #2472] [előzmény: (2470) garga pista, 2016-03-08 12:17:59]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5630
2470. Elküldve: 2016-03-08 12:17:59,

Szakemberek segítsenek!

[4996.]

Sziasztok!

Nullmodem kábelből készítenék 10 m feletti hosszúságút, ez hogyan oldahtó meg, hogy ne vesszen el a jel? Optiboxot akarok összekötni egy Amikoval. Kb. 30 m hosszú kábel kellene.

Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[válaszok erre: #2471]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sa79



Tagság: 2014-05-30 14:11:04
Tagszám: #130155
Hozzászólások: 103
2469. Elküldve: 2016-03-08 09:43:43,

Szakemberek segítsenek!

[4997.]

A Kingofsat szerint a Canal+ 3D Spain csatorna kódolatlan az Astra 19.2E-n.
Sikerült valakinek ezt a csatornát befogni?
Nálam "A szolgáltatás nem elérhető" üzenet jelenik meg az automatikus csatornakeresés után.
[válaszok erre: #2475]
Haladó
sa79 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6951
2468. Elküldve: 2016-03-03 12:24:52,

Szakemberek segítsenek!

[4998.]

Igen a HD-k is jönnek, bár az én kicsi antennámmal, ha gyengül a jel, azok tűnnek el először.
Sajnos teletext az nincs.
[előzmény: (2466) Klown, 2016-03-03 12:05:35]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


johnny12345



Tagság: 2013-09-12 22:04:49
Tagszám: #128616
Hozzászólások: 21
2467. Elküldve: 2016-03-03 12:13:19,

Szakemberek segítsenek!

[4999.]

Ez jó hír, és az Amiko-k meg tudják jeleníteni a teletext feliratozást BBC csatornákon?
[előzmény: (2464) ITI, 2016-03-02 17:32:02]
Zöldfülű
johnny12345 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Klown



Tagság: 2003-05-30 14:58:21
Tagszám: #4785
Hozzászólások: 1600
2466. Elküldve: 2016-03-03 12:05:35,

Szakemberek segítsenek!

[5000.]

HD-k is mennek?

Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
[válaszok erre: #2468] [előzmény: (2464) ITI, 2016-03-02 17:32:02]
Kiváló dolgozó
Klown adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011115789413452 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail