Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2465. Elküldve: 2016-03-02 21:28:23, Szakemberek segítsenek!
|
[5001.] |
Elhiszem.
A D15-el nézni tudom 100-as tükörrel esőben is.
De egy másik S2-es vevő fel sem ismeri a BBC jelét, azaz a térerőjelző semmit nem mutat ugyanazzal a tükörrel.
A harmadik vevő ugyan látja a jelet, de nem szkenneli le.
C'est la vie.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2476] |
[előzmény: (2464) ITI, 2016-03-02 17:32:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
2464. Elküldve: 2016-03-02 17:32:02, Szakemberek segítsenek!
|
[5002.] |
Szia!
Képzeld, tegnap vettem egy Amiko 8260+ beltérit és kíváncsiságból ráforgattam a BBC csatikra (27,5W), legnagyobb meglepetésemre simán lekereste a csatikat, amik most is jönnek akadásmentesen a 83x73-as tükörrel. A BISS kulcsok is benn voltak a szoftban, ami tavaly nyári. Ennyit jelent egy újabb beltéri.
|
| | | [válaszok erre: #2465 #2466 #2467] |
[előzmény: (2452) Merlot, 2016-02-18 14:47:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sa79

Tagság: 2014-05-30 14:11:04 Tagszám: #130155 Hozzászólások: 103 |
2463. Elküldve: 2016-03-02 14:18:34, Szakemberek segítsenek!
|
[5003.] |
Mást fognak adni.
Jelenleg is van némi eltérés a két csatorna műsora között.
pl osztrák és német jégkorong bajnokság
|
| | |
[előzmény: (2462) ITI, 2016-03-02 13:24:16] |
|
Haladó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
2462. Elküldve: 2016-03-02 13:24:16, Szakemberek segítsenek!
|
[5004.] |
Ezt én is olvastam, szerinted a német verziónál mást fognak adni abban az időben, vagy ők is kódolják?
|
| | | [válaszok erre: #2463] |
[előzmény: (2461) sa79, 2016-03-02 12:59:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sa79

Tagság: 2014-05-30 14:11:04 Tagszám: #130155 Hozzászólások: 103 |
|
Haladó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
2460. Elküldve: 2016-03-02 12:49:30, Szakemberek segítsenek!
|
[5006.] |
Az osztrák változat (HD) valóban kódolt lett, de a német továbbra is nézhető: 12663H22000 és az Eutelsat 9A-n is: 11785H27500.
|
| | | [válaszok erre: #2461] |
[előzmény: (2459) sa79, 2016-03-02 09:07:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sa79

Tagság: 2014-05-30 14:11:04 Tagszám: #130155 Hozzászólások: 103 |
2459. Elküldve: 2016-03-02 09:07:47, Szakemberek segítsenek!
|
[5007.] |
A Servus TV kódolt lett az Astra 19.2E-n.
Ezért kár.
Kérdés, hogy végleg vagy ideiglenesen?
|
| | | [válaszok erre: #2460] |
|
|
Haladó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
2458. Elküldve: 2016-03-01 20:33:22, Szakemberek segítsenek!
|
[5008.] |
Az már korábban történt!:
[előzmény: (2453) gtohun,
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (2457) donsony1, 2016-03-01 20:28:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 donsony1

Tagság: 2007-04-29 08:53:03 Tagszám: #44425 Hozzászólások: 980 |
2457. Elküldve: 2016-03-01 20:28:45, Szakemberek segítsenek!
|
[5009.] |
Mon
da
ton
ként.
Nyomjál 1* entert.
Hogy ne b@szd szét a topikot....
|
| | | [válaszok erre: #2458] |
[előzmény: (2456) gtohun, 2016-03-01 20:12:06] |
|
Törzstag
|
|
 gtohun

Tagság: 2014-03-18 09:52:55 Tagszám: #129862 Hozzászólások: 64 |
2456. Elküldve: 2016-03-01 20:12:06, Szakemberek segítsenek!
|
[5010.] |
Szia
Hát elárultam magam megint, pont ahol azt hittem hogy a nagyobb szám a jó, ott a kisebb :) . DE neked köszönhetően akkor tudom, hogy mire kell figyelnem. Minden esetre a mai szellő estére fordító motort játszott, szóval kell a témán agyalnom még.
Más téma; merre lehet olyan hulladékudvart lelni (BP-n), ahol találhatok valami volt antenna jószágot? (más forrást sem vetek meg, a neten elérhető szerelők nagy részét már emailben kerestem :) )
|
| | | [válaszok erre: #2457] |
[előzmény: (2455) stubyte, 2016-03-01 12:31:11] |
|
Kezdő
|
|
 stubyte

Tagság: 2007-06-23 13:43:03 Tagszám: #46295 Hozzászólások: 10168 |
2455. Elküldve: 2016-03-01 12:31:11, Szakemberek segítsenek!
|
[5011.] |
Azért még sem vehető egy kalap alá a két termék.
A főbb differenciák :
Átlagos erősítés :
Inverto : 65 dB (min: 60 !!!)
LA1080 : 60 dB
kereszt polarizáció :
25, ill. 22 dB
azaz 3 dB mínusz az már teljesítményfelezés !!!
A 0,1 dB-nek nem kell bedőlni, már ugyan azon az oldalon is 0,2 dB is fel van tüntetve, de nagyon jó ha a 0,3 átlagban kijön.
STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
|
| | | [válaszok erre: #2456] |
[előzmény: (2453) gtohun, 2016-03-01 12:01:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2454. Elküldve: 2016-03-01 12:17:05, Szakemberek segítsenek!
|
[5012.] |
Ne cicózz, vedd meg az Inverto BU single-t vagy twint.
(És vigyázz a bekopizott linkekkel, mert szétcseszted a topikszélességet vele!)
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2453) gtohun, 2016-03-01 12:01:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gtohun

Tagság: 2014-03-18 09:52:55 Tagszám: #129862 Hozzászólások: 64 |
2453. Elküldve: 2016-03-01 12:01:13, Szakemberek segítsenek!
|
[5013.] |
Szerbusztok
Nézegettem az inverto blacket, meg olvasgattam is itt utána. Annyira nem vagyok filléres tipus, de hogy egyből két altipusa merüljön fel és próbálgatni kelljen őket, mert nem egyforma képességűek , így elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e , viszont találtam a „játék”oldalon ezt:
http://www.aliexpress.com/item/LA1080-Universal-Ku-Band-Single-LNB-High-Gain-Low-Noise-0-1db-Best-Signal-HD-Digital/32562713054.html?spm=2114.01010208.3.18.vjanEp&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201644_5_505_506_503_504_10020_502_10001_10002_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10021_10004_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201560_3,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_6452&btsid=d7d0bca4-0aef-41d0-8bc8-1cc8639643c4
A kínai igaz mondás feltételezve, a soványka adatok alapján tudásban lehet hogy tudhatja ez is az inverto szintjét, vagy nekem kerülte el valami a figyelmem? Előre is köszönöm, és sajnálom a fárasztást.
Azóta nem sokat tudtam foglalkozni a kérdéssel, mert nálunk elég szeles az idő hétvégente mostanában, de a bozsér 90-essel nem megy a találat(ezt felraktam könnyen elérhető helyre), hispasat és intel 905 van, 907 nincs, csodákat nem várok, csak „égi” jelet akartam fogni :).
Csak a BBC miatt venném mert, látom a sikeresek aláírásában a blacket mint közös pontot.
ui: továbbra is köszönöm a válaszokat
|
| | | [válaszok erre: #2454 #2455] |
[előzmény: (2450) Merlot, 2016-02-18 08:55:19] |
|
Kezdő
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2452. Elküldve: 2016-02-18 14:47:50, Szakemberek segítsenek!
|
[5014.] |
Kár a szavak csavarásáért, ezzel nem jutsz előbbre.
Arra mérget vehetsz, hogy a BBC kódolt.
Azt is végigpróbálhatod, hogy a blind scan-t milyen feltételek mellett indítod.
Például freki tartomány.
Azt is beírhatod, hogy 11495-11495.
Beállíthatod az ALL-ra, a csak FTA-ra, vagy a csak SCRAMBLED-ra.
Két eset lehetséges a végeredményben:
Le sem szkenneli. (valszeg kevés volt a jelszinted)
Leszkenneli, de úgy jársz, mint a pedro a 2423. alatt.
Azaz ott lesz a csat.listában, de képet nem látsz, hiába helyes a key.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2464] |
[előzmény: (2451) gomey, 2016-02-18 12:24:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
2451. Elküldve: 2016-02-18 12:24:40, Szakemberek segítsenek!
|
[5015.] |
"Olyan előfordulhat, hogy Blind Scan-t használva megtalálja a TP-t, annak ellenére, hogy azt később nem fogja tudni dekódolni a dekóder?"
Függ ez még a blindscan beállításától is.
Tehát kérhető, hogy csak a szabadon sugárzott(FTA) vagy az összes (kódolt) tartalmat lekeresse.
Viszont attól, hogy valamit kódoltnak jeleznek;
lehet a tartalom FTA.
|
| | | [válaszok erre: #2452] |
[előzmény: (2446) gtohun, 2016-02-18 07:51:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2450. Elküldve: 2016-02-18 08:55:19, Szakemberek segítsenek!
|
[5016.] |
"az astrákon jól szolgált a hispasat is bejött"
Az astrákon és a hispán még ezzel is megy minden, pedig láthatóan nem egy mai "gyerek".
De a kérdésedre visszatérve:
"Az Inverto Black (Ultra) miben tud többet?"
Mindenben. Ez egy nagyerősítésű fej (azaz hosszú levezető kábelek esetében is nyerő), kiváló képességekkel főleg az alsó sávban (10.7-11.7 GHz).
Ezzel a fejjel gyengébb holdakon jö(het)nek olyan tp-k is, ami mással nem.
A fej beállítása valóban kritikus, fogadd meg Robertoo gyakorlati tanácsát.
Elvileg (!) lehetséges hogy vakkereséssel megtalálsz valamit, amit utána nézni nem tudsz, mert dekódolni (magyarul a normának megfelelően a képalkotásig eljutni) a boxod nem tud.
Éppen a BBC Satback az a programcsomag, amit sok vevő típus nem tud kezelni...
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2453] |
[előzmény: (2446) gtohun, 2016-02-18 07:51:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Klown

Tagság: 2003-05-30 14:58:21 Tagszám: #4785 Hozzászólások: 1600 |
2449. Elküldve: 2016-02-18 08:24:55, Szakemberek segítsenek!
|
[5017.] |
Ezt jó tudni! Megszívlelem!
Spark alatt látok jelet BBC tp.-ről, de lock-olni nem tud. OpenATV alatt nem talált a holdon semmit. Ha lesz időm, akkor teszek fel egy PKT-t s azzal is letesztelem.
Ezek szerint akkor nem a tükör/fej kevés, hanem a box nem tudja.
Esetleg kifejthetnéd, hogy mi kell E2 alatt a BBC vételéhez Alien1-nél! (Egy python script-ről tudok.) Jöhet PÜ-ben, vagy Alien topic-ban, hogy ne off-oljunk ide!
Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
|
| | |
[előzmény: (2447) chucky, 2016-02-18 08:01:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2448. Elküldve: 2016-02-18 08:13:57, Szakemberek segítsenek!
|
[5018.] |
Játszadozz a fej elforgatásával is többféleképpen mert nem mindegy, hogy mennyire van elforgatva.
De a legegyszerűbb megoldás, ha beazonosítod a 24,5 W-t és a 30 W-t aztán pontosan a kettő közé fordítod be az antennát és akkor ott játszadozz a fejjel. Egy hajszálnyit lehet az antenna dőlésén is változtatni kell de ha már bejön valami az ráér utána is.
|
| | |
[előzmény: (2446) gtohun, 2016-02-18 07:51:46] |
|
|
|
|
 chucky

Tagság: 2003-09-09 17:54:16 Tagszám: #6516 Hozzászólások: 5497 |
2447. Elküldve: 2016-02-18 08:01:18, Szakemberek segítsenek!
|
[5019.] |
Aliennel nem fog menni a BBC! Legalábbis Sparkkal biztosan nem! Jelzi a térerőt, de nem.keresi le. Ha térerőt sem jelez, akkor antenna/ fej probléma!
E2 -vel lehet küzdeni, az szépem lekeresi, de utána még mókolni kell!
|
| | | [válaszok erre: #2449] |
[előzmény: (2446) gtohun, 2016-02-18 07:51:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gtohun

Tagság: 2014-03-18 09:52:55 Tagszám: #129862 Hozzászólások: 64 |
2446. Elküldve: 2016-02-18 07:51:46, Szakemberek segítsenek!
|
[5020.] |
Szerbusz
Kézzel szeretném fixre állítani, lehet ebben a probléma forrása.
Eddig nem derült ugyan ki részemre egyértelműen, hogy a vevőfej ebben az esetben mennyire játszhat fontos szerepet. Egy 10 éves betacom twin van benne, ami az astrákon jól szolgált a hispasat is bejött, de az nem érdekelt, ezért nem küzdöttem a beállítással, elforgatva a net által javasolt szögben. Az Inverto Black miben tud többet?, adatlap alapján nem láttam nagy varázslatot amivel igazolható az ára, vagy más fiatalabb fejjel esélyesebb a megtalálás?
Olyan előfordulhat, hogy Blind Scan-t használva megtalálja a TP-t, annak ellenére, hogy azt később nem fogja tudni dekódolni a dekóder? Lehet ez inkább másik topic kérdése lenne.
Köszönöm az eddigieket, hétvégén újból elmerülök a vadászatban.
|
| | | [válaszok erre: #2447 #2448 #2450 #2451] |
[előzmény: (2427) Merlot, 2016-02-17 09:43:07] |
|
Kezdő
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
2445. Elküldve: 2016-02-17 19:34:03, Szakemberek segítsenek!
|
[5021.] |
Hogy hogyan csinálja nem tudom.
Van persze auto mód is és valszleg rossz érték megadásnál az dominál. Pontosabban átvált arra a háttérben kiírás nélkül.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (2441) Merlot, 2016-02-17 18:19:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 pedro5413

Tagság: 2011-03-30 12:28:45 Tagszám: #92973 Hozzászólások: 1971 |
2444. Elküldve: 2016-02-17 19:19:46, Szakemberek segítsenek!
|
[5022.] |
Köszi a bátorítást.
Sok kérdésem volna, de megyek innen a az Amiko-s topicba, mert ezt is szóvá fogja tenni valaki, csodálom, hogy eddig nem...
...............................................................................
VU+Zero 4K, Axas HIS 4K Combo+, Alien shd 8900, Amiko Mini HD, Ariva 100E HD
, 110-es Bozsér, BU fej, DM 3800 (75 E - 45 W)
|
| | |
[előzmény: (2443) Leíratkozott felhasználó, 2016-02-17 19:12:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2443. Elküldve: 2016-02-17 19:12:29, Szakemberek segítsenek!
|
[5023.] |
Tedd fel bátran, mi is tanulhatunk belőle.
|
| | | [válaszok erre: #2444] |
[előzmény: (2442) pedro5413, 2016-02-17 19:08:12] |
|
|
|
|
 pedro5413

Tagság: 2011-03-30 12:28:45 Tagszám: #92973 Hozzászólások: 1971 |
2442. Elküldve: 2016-02-17 19:08:12, Szakemberek segítsenek!
|
[5024.] |
Csak néhány hónapja van az Alien 1.
Még csak ismerkedünk, de előtte volt már 100 más, beleértve az analógokat is.
Nem szapulni kívánom a boxot, hiszen Amiko-s vagyok és csak most kezdem tanulgatni a linux előnyeit és hátrányait.
Sokszor olyan kérdésem volna amit itt fel sem merek tenni, mert félek, hogy kiröhögnének...
Maradok tisztelettel
...............................................................................
VU+Zero 4K, Axas HIS 4K Combo+, Alien shd 8900, Amiko Mini HD, Ariva 100E HD
, 110-es Bozsér, BU fej, DM 3800 (75 E - 45 W)
|
| | | [válaszok erre: #2443] |
[előzmény: (2440) Barczik L, 2016-02-17 15:28:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2441. Elküldve: 2016-02-17 18:19:01, Szakemberek segítsenek!
|
[5025.] |
"még a FEC sem. Ha elállítom őket továbbra is ott a jelszint"
Azért ezt nem szeretném.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2445] |
[előzmény: (2440) Barczik L, 2016-02-17 15:28:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|