Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
2340. Elküldve: 2016-02-02 10:47:21, Szakemberek segítsenek!
|
[5126.] |
Nekem az a tapasztalatom a szobaantennákkal (Budapesten), hogy hiába van benne mindenféle ELT szűrő, meg ilyenek, könnyen összeszednek zavart. Nálam például a sima mobilhívást nem tudta elviselni, teljesen elment a kép.
Minimum erkély, de ha nagyon takarnak a környező épületek, akkor nem érdemes foglalkozni vele, mert csak a gond lesz. De a szerelőnél van műszer, pár perc alatt kiméri, hogy mekkora jelerősség van ott.
|
| | | [válaszok erre: #2341] |
[előzmény: (2338) gurabli, 2016-02-02 09:56:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2338. Elküldve: 2016-02-02 09:56:26, Szakemberek segítsenek!
|
[5128.] |
Megrendeltem a diplexert meg a sat aljzatot is, meglátjuk. Elvileg szerdán délután, este kipróbáljuk, remélem működik majd.
Jelentkezem!
Szerk: panelban, első emeleten, de közel az adóhoz érdemes lehet valamilyen aktív beltéri antennát megpróbálni? Az is lehet, hogy működne a dolog. Milyen antennát javasolnátok próbának?
|
| | | [válaszok erre: #2339 #2340] |
[előzmény: (2333) t65lala, 2016-02-01 16:18:05] |
|
Törzstag
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
2337. Elküldve: 2016-02-01 18:57:19, Szakemberek segítsenek!
|
[5129.] |
Közben találtam a fiók mélyén egy átmenetet, amivel össze tudtam kötni egy sima rca videókábellel. Így már jó, van kép.
Köszi még 1× az infót.
|
| | |
[előzmény: (2336) Patyomkin, 2016-02-01 18:04:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
2336. Elküldve: 2016-02-01 18:04:08, Szakemberek segítsenek!
|
[5130.] |
"A kimenete nem RF, hanem szabványos kompozit videó... "
Tehát a kábel végére rca vagy scart kellene, már ha jól tippelek
Köszi
|
| | | [válaszok erre: #2337] |
[előzmény: (2335) EnJoe, 2016-02-01 17:56:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 EnJoe

Tagság: 2004-10-20 08:27:53 Tagszám: #13293 Hozzászólások: 1938 |
2335. Elküldve: 2016-02-01 17:56:33, Szakemberek segítsenek!
|
[5131.] |
Idézet:
| Adott egy ilyen kamera:
https://www.maschinensucher.de/Ueberwachungskamera-Bosch-TC-394-X/i-1958692
| |
Műszaki adatok:
Sorok közötti transzfer CCD; 1/3 hüvelykes képformátum.
Típus: TC394X 230 V, 50 Hz feszültség 195,5-253 6
Rendszer: PAL B modell 752 H x 582 V. jel zaj 44 dB minimum
Automatikus érzékelés (Thru lencse): "3200 K és 5500 K
Nyomógombos (memóriával back-up): "3200 K és 5500 K
Video kimenet: 1,0 Vp-p ± 0,1 Vp-p, 75 ohm.
White Balance Controls: fix vagy automata.
Video Out: BNC.
Külső szinkron: BNC.
Objektív: 6-pin.
üzemi hőmérséklet:
Működési: -20 ° C és +55 ° C (-4 ° F 131 ° F).
Tárolás: -30 ° C és 70 ° C-ig (-22 ° F a 158 ° F).
A kimenete nem RF, hanem szabványos kompozit videó...
|
| | | [válaszok erre: #2336] |
[előzmény: (2325) Patyomkin, 2016-02-01 13:55:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 celeburdi

Tagság: 2009-10-06 08:25:38 Tagszám: #78387 Hozzászólások: 3114 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 t65lala

Tagság: 2010-06-26 20:03:21 Tagszám: #86368 Hozzászólások: 1403 |
2333. Elküldve: 2016-02-01 16:18:05, Szakemberek segítsenek!
|
[5133.] |
Az az eset kicsit bonyolultabb volt , mert az az egy mux 10dBuV-al amúgy is kisebb volt a másik négyhez képest , és a T-tuneres tévé sem volt valami érzékeny , meg volt hely másik kábelnek ... inkább megcéloztam vele az első szembejövő kukát ...
Nagy marhaság volna kijelentenem , hogy ez után 100% biztos jó lesz , de van szerelőd , annak műszere , és mérjetek ....
|
| | | [válaszok erre: #2338 #2348] |
[előzmény: (2332) gurabli, 2016-02-01 15:56:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2332. Elküldve: 2016-02-01 15:56:53, Szakemberek segítsenek!
|
[5134.] |
Pont ilyen volt először fent, mint amit linkeltél és nem is működött vele. Szeirntem az Amiko is hasonló lehet minőségben.
És ahol ez a bétacom-os diplexer eltüntetett egy egész mux-ot, ott egy másik diplexerrel működött rendesen?
Akkor biztos, hogy nem lesz gond, hogy csak egy darab ebből az ME-213 ALCAD diplexerből, a szobába jó lesz a Signal végkonnektor is (nem lenne jobb, akkor sem, ha a szobába is Alcad diplexer kerülne?)
Köszönöm a sok segítséget!
|
| | | [válaszok erre: #2333 #2334] |
[előzmény: (2330) t65lala, 2016-02-01 15:50:27] |
|
Törzstag
|
|
 t65lala

Tagság: 2010-06-26 20:03:21 Tagszám: #86368 Hozzászólások: 1403 |
2331. Elküldve: 2016-02-01 15:53:18, Szakemberek segítsenek!
|
[5135.] |
Az sem kizárt ... ezért mondom gurabli f.társnak , hogy mérni , mérni , mérni ...
|
| | |
[előzmény: (2329) celeburdi, 2016-02-01 15:20:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 t65lala

Tagság: 2010-06-26 20:03:21 Tagszám: #86368 Hozzászólások: 1403 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 celeburdi

Tagság: 2009-10-06 08:25:38 Tagszám: #78387 Hozzászólások: 3114 |
2329. Elküldve: 2016-02-01 15:20:35, Szakemberek segítsenek!
|
[5137.] |
Az LNB is lehet hibás,..
Annak is lehet zavaró jele a DVB-T tartományban.
|
| | | [válaszok erre: #2331] |
[előzmény: (2326) gurabli, 2016-02-01 14:26:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2328. Elküldve: 2016-02-01 15:02:43, Szakemberek segítsenek!
|
[5138.] |
Beszéltem velük, eleve csak egy van az ME-213-ból is (a dualból).
De ha azt mondod, hogy elég egy (nem követelmény a két darab), akkor lehet megrendelem, egy próbát megérhet. Főleg, ha úgy látod, hogy ez segíthet, illetve jobb lehet, mint pl. az Amiko diplexere.
A szobába kell egy ilyen végkonnektor vagy pl. az Amiko diplexer is jó lehet? Van ez a konektor és az Amiko diplexer között különbség?
|
| | | [válaszok erre: #2330] |
[előzmény: (2327) t65lala, 2016-02-01 14:50:49] |
|
Törzstag
|
|
 t65lala

Tagság: 2010-06-26 20:03:21 Tagszám: #86368 Hozzászólások: 1403 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2326. Elküldve: 2016-02-01 14:26:26, Szakemberek segítsenek!
|
[5140.] |
köszönet!
Ha jól látom, akkor ez twin lnb-re való, ugye? Nekem csak single lnb + dvb-t kell. Ez nem gond, a másik lnb bementet egyszerűen üresen hagyom?
Ebből kettő kellene, ha jól tévedek, vagyis célszerű két egyforma diplexert használni?
|
| | | [válaszok erre: #2327 #2329] |
[előzmény: (2324) t65lala, 2016-02-01 13:38:00] |
|
Törzstag
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 t65lala

Tagság: 2010-06-26 20:03:21 Tagszám: #86368 Hozzászólások: 1403 |
2324. Elküldve: 2016-02-01 13:38:00, Szakemberek segítsenek!
|
[5142.] |
A diplexer hibás akkor , ha nem válassza szét megfelelően a két bemenő jel frekvenciáit , és nem jó , ha túl nagy a jelszintkülönbség a földi és a műholdas között ! Az LNB-ről jövő túl nagy jel is szétverheti az alacsonyabb frekin lévő DVB-T jelet , és ez visszafele is igaz !
Mérni kellene mindkét jelszintet , és törekedni kell arra , hogy a földi antenna jele 10-15 dBuv-al legyen csak kisebb és ne többel !
Én ezt javasolnám neked : http://www.antennak.hu/index.php?multiplexer_tvsat_me213_alcad_52400mhz&kat=106&id=598
, mert jó a két bemenet közti áthallás csillapítása (rejetcion between inputs : 35dB) !
|
| | | [válaszok erre: #2326] |
[előzmény: (2323) gurabli, 2016-02-01 12:26:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2323. Elküldve: 2016-02-01 12:26:29, Szakemberek segítsenek!
|
[5143.] |
Köszönet ismét!
Meglátjuk, kicseréljük a diplexert és ha akkor sem működik, akkor megállt a tudomány, feladom. Nem ér nekem ennyit az egész.
Illetve megpróbáljuk még az erkélyen, hátha. Nincs ablak, csak ajtó középen, kétoldalt fent üveg, lent műanyag. A klíma is kint van a teraszon, annak vezetékeit a műanyag szélen vezették át, szépen szigetelték is, ott fúrnánk meg mellette. Néztem én is a linkelt adaptereket, meglátjuk, hogy azzal megoldható-e a dolog. Gondolom ez is rontja rendesen a jel erősségét és minőségét...
|
| | | [válaszok erre: #2324] |
[előzmény: (2322) Patyomkin, 2016-02-01 12:06:00] |
|
Törzstag
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sa79

Tagság: 2014-05-30 14:11:04 Tagszám: #130155 Hozzászólások: 103 |
2321. Elküldve: 2016-02-01 11:58:14, Szakemberek segítsenek!
|
[5145.] |
Tegnap a LED TV-t akartam okos telefonnal összehozni (képernyő tükrözés).
Elindítottam egy alkalmazást a telefonról a TV képernyőjére.
Egyszer csak fekete képernyő jelent meg e TV-n egy vízszintes zöld csíkkal.
Úgy tűnt lefagyott a TV, majd kb 10 másodperc múlva kikapcsolt, majd bekapcsolt.
Azóta nem tapasztaltam semmi hibát.
Lehet, hogy csak egyszeri "szoftver" hiba vagy lefagyás volt?
Valakinek volt már hasonló tapasztalata?
|
| |
|
Haladó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2320. Elküldve: 2016-02-01 10:52:21, Szakemberek segítsenek!
|
[5146.] |
OK, köszönet! Szerzünk ilyet és kipróbáljuk.
Még abban bízom, hogy a kinti diplexer beázott vagy a nedvességtől, hidegtől megsérült. Annak a cseréje hátha megoldja a dolgot.
Ha nem megy új diplexerekkel sem, akkor megpróbáljuk az erkélyre kirakni a kis antennát, hátha ott sikerül megfelelő vételt elérni. Akkor nem kellene a diplexer, külön vezetéken jöhetne a földi (igaz, a nyílászárót kell majd megfúrni). Sajnos elég kedvezőtlen helyen van az erkély ilyen szempontból, mert első emelet, előttem fák, és az út mesik felén szintén panelok. Egy próbát majd ez is megér.
|
| | | [válaszok erre: #2322] |
[előzmény: (2319) Patyomkin, 2016-02-01 08:56:46] |
|
Törzstag
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2318. Elküldve: 2016-02-01 08:48:47, Szakemberek segítsenek!
|
[5148.] |
Végül is ez az utolsó, amit még meg tudok próbálni. Nem sajnálom rá a pénzt, de kérnék egy kis segítséget.
Linkelnétek olyan diplexert, ami elvileg jó minőségű (jobb, mint amim most van) és kapható is? Mert írtátok, hogy Triax, de sehol sem kapható.
Sajnos nem tudom, hogy mi lenne a jó minőségű diplexer. Egy kültéri is kell, vagy hozzá doboz.
Köszönet!
|
| | | [válaszok erre: #2319] |
[előzmény: (2317) Patyomkin, 2016-02-01 08:44:25] |
|
Törzstag
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
2317. Elküldve: 2016-02-01 08:44:25, Szakemberek segítsenek!
|
[5149.] |
Cseréld le mindkét diplexert, egy jobb minőségűre, ne sajnáld rá a pénzt, 1× kell csak a jót megvenni.
Áthúzhat a diplexer, mert a H/V átkapcsolásával változik. 14/18Volt áthúzhat a DVB-T ágba.
|
| | | [válaszok erre: #2318] |
[előzmény: (2316) gurabli, 2016-02-01 08:02:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2316. Elküldve: 2016-02-01 08:02:51, Szakemberek segítsenek!
|
[5150.] |
Újabb fejlemény!
Nem mindegy, hogy melyik adóra van kapcsolva a műhold, annak függvényében változik, hogy melyik mux érhető el!
Pl.:
Műhold a Digi Sport 2 SD adón (12643, H), akkor a következő a helyzet DVB-T-nél:
A MUX (722): nem működik
B MUX (602): minden adó hibátlanul megy
C MUX (682): szépen működik
D MUX (562): nem működik
E MUX (706): szépen működik
De ha átváltok pl. M4 Sport HD-ra műholdon (11843, V), akkor a B MUX-ot leszámítva minden leáll. Erre véletlenül jöttem rá, de remélem, hogy segít valamit szakembereknek!
Ha beázott a diplexer (a kinti), az okozhat ilyen vagy hasonló hibát?
Ebben az esetben ki merre indulna el?
Szerk: 1) hibás diplexer 2) jó diplexer, de nem megfelelő minőségű
lehet, hogy nem is a műhold frekvenciához van köze, hanem a H vagy V? No, nem találgatok, szakemberek, segítsetek!
|
| | | [válaszok erre: #2317] |
|
|
Törzstag
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|