Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499781/4 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (58/32
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

Leíratkozott felhasználó
2315. Elküldve: 2016-02-01 02:19:04,

Szakemberek segítsenek!

[5151.]

Ilyened van?
SDN3401621-500x500.jpg
[előzmény: (2313) gurabli, 2016-01-31 23:39:14]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
2314. Elküldve: 2016-01-31 23:45:44,

Szakemberek segítsenek!

[5152.]

Csak ötlet : a dc-pass, azaz egyenfeszültség áteresztés mindkét irányból nem bizos a legjobb megoldás. A földit esetleg le lehet választani. Valahogy visszahathat a két bemenet feszültsége egymásra.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2016-01-31 23:52:59]
[előzmény: (2313) gurabli, 2016-01-31 23:39:14]
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2313. Elküldve: 2016-01-31 23:39:14,

Szakemberek segítsenek!

[5153.]

Felkerült egy nagyobb antenna, biztos, ami biztos alapon. A helyzet a következő:

DVB-T minden multiplexen tökéletes, hibátlanul működik minden adó, de csak addig, amíg nem csatlakoztatjuk a DVB-S2 tunert. Akkor a B multiplexet kivéve az összes többi "eltűnik". Amint lekapcsolom a DVB-S2 tunert, mindjárt működik mind. Most egy Amiko NXH-C01 diplexer van fent, lehet ez a gond?

A műhold mindig működik, azzal semmi gond nincs.

Lehet, hogy rossz a diplexer vagy csak gyenge minőségű? Úgy látom, hogy akkor van gond, ha az LNB feszültség alatt van. Mert elég áramtalanítani a DVB-S2 tunert, a diplexeren keresztül érkező jel hibátlan DVB-T vételt biztosít minden adón.

Ki lett próbálva másik tunerrel is, hiba kizárva.

Tanácstalan vagyok. A Triax vagy Hirschmann diplexer jobb minőségű lenne, azzal valószínű(bb), hogy működne?

http://www.exxzuu.hu/foldi-tv-vetel--mindig-tv-_35/kabel--csatlakozo--eloszto_55/2-es-osto_258

Látom, hogy van Spaun is, de az egyszerűen túl drága, majdnem 10e a kettő.

Szerintetek?
[válaszok erre: #2314 #2315]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
2312. Elküldve: 2016-01-29 13:41:05,

Szakemberek segítsenek!

[5154.]

Önkormányzat is bele lett már vonva, de semmi eredmény.
Igazából aláírásgyűjtésen gondolkodtunk, de nekem már nincs energiám foglalkozni vele. Felvettük a kapcsolatot már a Fejlesztési Minisztériummal is, ugyebár ők az AH felettes szerve, de kb annyi történt, hogy megkérdezték az AH-t, hogy miről van szó, és amit ők válaszoltak, azt továbbküldték nekünk. A levél aljára odaírva, hogy kérik a tájékoztatás elfogadását. Magyarul ne válaszolj a levélre, de nem bírtam megállni, ment rá válasz, mert butaságokat írtak. Persze erre már nem reagálnak, de nem is vártam mást.

A hivatalos álláspont, hogy az AH folyamatosan vizsgálja, hogyan lehet javítani a vételi lehetőségeken. Ennyi.
Abban reménykedek, hogy majd a 2020-as új pályázatkiírás hoz majd valamit, amibe bele tudunk kapaszkodni.

Mivel AH még az E mux kiépítését sem fejezte be, nem látok reális esélyt arra, hogy egy átjátszót a közeljövőben üzembe helyezzenek.
Pedig mondtuk nekik, hogy az A és C multiplexekkel is beérnénk (önkormányzat vállalná az üzemeltetési költségeket). Gondoltam ha már az E mux elhasalt, 2 adóból elhozzák a nem használt berendezést, és beteszik ide, de lehet, hogy ez nem olyan egyszerű.

[előzmény: (2311) Patyomkin, 2016-01-29 12:27:19]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2311. Elküldve: 2016-01-29 12:27:19,

Szakemberek segítsenek!

[5155.]

Komolyabb műszereken van ilyen spektrum analizátor. Persze, nem a 100ezer alattiaknál.

Rémlik még a régi kálváriád. Azóta sem volt semmi fejlemény?
Polgármester vagy a hivatala nem tud valamit tenni? Esetleg egy aláírás gyűjtést kezdeményezni?
[válaszok erre: #2312] [előzmény: (2310) fgabor87, 2016-01-29 09:39:51]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
2310. Elküldve: 2016-01-29 09:39:51,

Szakemberek segítsenek!

[5156.]

Elvileg az interferencia műszeren is látszik. Mikor nálam mértek, mutatta is a srác, hogy egy frekvenciánál két csúcsa volt az ábrának, mondta, hogy egyik Nagymaros, másik Hideg hegy. Bár azok komoly műszerek, nem tudom, hogy az ilyen kisebb kézik is kimutatják-e.

Azért dühítő, hogy másfél évig tepertem, hogy legyen valami megoldás, de azóta is csak a nagy csönd van. Ja és persze a hitegetés.
Mindig eszembe jut, mikor sétálok hazafelé, és a környék tele van Antenna Hungária feliratú, N-es rendszámú autókkal.
[válaszok erre: #2311] [előzmény: (2309) Patyomkin, 2016-01-29 09:17:41]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2309. Elküldve: 2016-01-29 09:17:41,

Szakemberek segítsenek!

[5157.]

Persze, előfordul. Te hegyek között vagy, ő 500m-re az adótól. Azért van különbség.
Dunakanyart ismerem, elég sokat jártam arra, néha még most is. Pilismaróton laknak sógoromék, nagymamám Ipolytölgyesen és egy unokatesóm Zebegényben. Bár, ott már vagy 15 éve nem voltam.
[válaszok erre: #2310] [előzmény: (2308) fgabor87, 2016-01-29 09:10:24]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
2308. Elküldve: 2016-01-29 09:10:24,

Szakemberek segítsenek!

[5158.]

Ellenpélda: fél Dunakanyarban interferál NHH és Nagymaros D multiplexe. Az E is interferálna, ha lenne. AH-s mérőautós erre csak megvonta a vállát, és annyit mondott, hogy előfordul.

Szóval az SFN önmagában nem garantál semmit.
[válaszok erre: #2309] [előzmény: (2305) Patyomkin, 2016-01-29 08:12:39]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2307. Elküldve: 2016-01-29 08:52:29,

Szakemberek segítsenek!

[5159.]

A fő adó (vagy hogy mondják ezt) a Misina-tető (ez van tőle valamivel messzebb), a kisteljesítményű adó (Diana té), ez van hozzám Google maps szerint 620 méterre légvonalban. A frekvenciák azonosak.
Az antenna most a Diana téi adóra van állítva.
[előzmény: (2305) Patyomkin, 2016-01-29 08:12:39]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2306. Elküldve: 2016-01-29 08:49:43,

Szakemberek segítsenek!

[5160.]

Egész biztos, hogy valami gond van, ezt a szerelő is mondta telefonon. Már megvan a csereantenna, két új diplexer, jön szombaton vagy vasárnap és megnézzük. Az is lehet, hogy pl. elmozdult az antenna, megsérült a kinti diplexer, de minden ki fog derülni hamarosan. Egy biztos, működni fog:)

Én laikusként azt érzem, hogy ez a kis Synaps antenna valami nagyon tré antenna, eleve nem valami nagy nyereségű és lehet, hogy pár hónap alatt a fagyban me gis adta magát. De valóban kár most találgatni, hétvégén ki fog derülni. Amikor felrakta (először használt ilyen antennát, mert csak ez volt kéznél), akkor rendben működött, én ugyan nem nézegettem jelszintet meg ilyesmit, engem nem igazán érdekel, csak az, hogy működik vagy sem. Akkor működött, nem is volt vele gondom.
Most meg nem működik. Szóval valami történt, kár ezt tovább ragozni.

Emígy a szobában szinte semmi jel nincs, hiába vagyok közel, köztem és az adó között jó pár panelsor van, (vas)beton dögivel, szerencsére fák is, gondolom ez elég ahhoz, hogy ne lehessen első emeleten szobaantennával nézni. Máas is próbálta szobaantennával a közelben, senkinek sem működött.

Majd beszámolok, ha megvolt a javítás!
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2305. Elküldve: 2016-01-29 08:12:39,

Szakemberek segítsenek!

[5161.]

Minden szomszédos adó sfn-ben van, vagy más frekvencián ad. Tehát, nem ütközhetnek, nem is interferálhatnak. Ott más gond van de majd a "szakid" megoldja. icon50.gif
[válaszok erre: #2307 #2308] [előzmény: (2301) gurabli, 2016-01-28 09:12:33]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
2304. Elküldve: 2016-01-29 04:20:17,

Szakemberek segítsenek!

[5162.]

Napok óta én is figyelemmel követem a topicot,az jut eszembe mikor Kecskeméten laktam.
Kb 500méterre volt tőlem a víztornyon lévő Mindigtv átjátszója kb 4kw-tal.
HA SEMMIT SEM dugtam a tv-be antenna gyanánt AKKOR IS jött minden max jelszinttel,minőséggel.
90watt nyilván nem sok na de pár km-re a 60-70kw?
Kiváncsi leszek a végeredményre.. :)

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[előzmény: (2303) ITI, 2016-01-28 20:55:48]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
2303. Elküldve: 2016-01-28 20:55:48,

Szakemberek segítsenek!

[5163.]

Ez nekem is magas!
Az igaz hogy ami 500 m-re van csak 90 W-os, de ami 5,6 km-re van az 60-70 kW-os. Ott valami nagyon nem kerek.
[válaszok erre: #2304] [előzmény: (2302) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-28 20:16:23]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2302. Elküldve: 2016-01-28 20:16:23,

Szakemberek segítsenek!

[5164.]

Hát akkor én ezt feladom. Az én tudományom itt véget ér, de kíváncsi leszek a végeredményre. 500 méterre egy Tv adótól TETŐANTENNÁVAL...nem kevés nyereség hanem a túl sok szokott inkább gondot okozni. Itt valami árulás lesz...
icon50.gif
[válaszok erre: #2303] [előzmény: (2297) gurabli, 2016-01-26 21:10:20]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2301. Elküldve: 2016-01-28 09:12:33,

Szakemberek segítsenek!

[5165.]

Mind két adó ugyanazokon a frekvenciákon suágroz, de ha jól értettem, ez is gond lehet...
[válaszok erre: #2305] [előzmény: (2300) t65lala, 2016-01-27 16:30:01]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
2300. Elküldve: 2016-01-27 16:30:01,

Szakemberek segítsenek!

[5166.]

Baluntrafó az antennafejben , a koaxkábel és maga az antenna közötti , illesztést biztosító kis panel , amiben a fix F-csatlakozó szokott elválni , kitörni helyéből , így okoz vételkiesést !
A grafikonon nem látszik másik adó jele , csak a helyi tv (586MHz) !
[válaszok erre: #2301] [előzmény: (2299) gurabli, 2016-01-27 12:28:20]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2299. Elküldve: 2016-01-27 12:28:20,

Szakemberek segítsenek!

[5167.]

Mivel elvileg jók a kürölmények, ezért valahol valami hiba van, az biztos. Azt pedig ki lehet majd javítani.
Nem tudom, hogy mi az antenna baluntrafója, de majd a szerelő tudja. Mindenképpen hoz egy új antennát, egy nagyobbat, de nem túl nagyot, mert ő is mondta, hogy ilyen vételi körülmények között nem túl szerencsés túl nagy antennát használni.
Megnézzük majd a diplexereket is, kicseréli egy másikra.

Annyit ő is mondott, hogy a két közeli torony okozhat gondot, de egy "szűkebb" antennával kizárható a másik adótorony.

Meglátjuk, hogy mire jutunk, elvileg a jövő héten.
[válaszok erre: #2300] [előzmény: (2298) t65lala, 2016-01-26 21:31:23]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
2298. Elküldve: 2016-01-26 21:31:23,

Szakemberek segítsenek!

[5168.]

-48dBm ajánlott , mert jobb lenne a (C/N) jel/zaj viszony is , ami az ábrán 20-23 dB között van , és még , amit nem látni a képen , javulna a BER érték is , mert ez utóbbi mutatná meg a mért jel minőségét !
Azt mondod , hogy kizárt a kábel , és a diplexer hiba , szerintem az antenna baluntrafója , vagy annak a bekötése körül kellene keresgélni , és mérni ! Csak utána gondolkozz el antennacserében !
[válaszok erre: #2299] [előzmény: (2296) gurabli, 2016-01-26 21:07:26]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2297. Elküldve: 2016-01-26 21:10:20,

Szakemberek segítsenek!

[5169.]

Hehe, ez jó:)
A szobaantenna nem jó, próbáltuk. Körülöttem mindenhol panelházak, tiszta beton (sajnos) minden.

Esetleg még a diplexer lehet rossz. Azt is megnézzük, de én laikusként is erre a kis Synaps antennára gyanakszom. Esetleg arra, hogy elmozdult. Jön majd a szerelő, akkor megnézzük.
[válaszok erre: #2302] [előzmény: (2295) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-26 21:03:48]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2296. Elküldve: 2016-01-26 21:07:26,

Szakemberek segítsenek!

[5170.]

Ez a két diplexer után, a tuner helyén lett mérve. Elég körülményes felmenni a tetőre, illetve ha ott jó is, akkor sem számít, mert lent kell, hogy jó legyen.

Hát, -48dBm-től elég messze vagyok, még a -56dBm sincs túl közel, és ha jól értem, a -48dBm a minimum, ami ajánlott. Ez biztos, hogy a kis és nem túl jó Synaps antenna miatt lesz. Majd meglátjuk, ha lecseréljük egy nagyobbra, akkor mi lesz a helyzet.
Nem csoda, hogy nem működik rendesen. Gondolom ha épp jobbak voltak a körülmények, akkor tudtam nézni, különben meg nem volt jel, vagy szétesett a kép, főleg HD adóknál.

A kábel biztos, hogy jó, mert a műhold az hibátlanul megy, soha semmi gondom nincs vele.
[válaszok erre: #2298] [előzmény: (2293) t65lala, 2016-01-26 20:45:03]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2295. Elküldve: 2016-01-26 21:03:48,

Szakemberek segítsenek!

[5171.]

Ez cirka fele annak amit én jónak nevezek.
Nálam ennél kisebb csillapítást 2 Ghz-en produkált 85 méter koax...meg a kapcsolók.
30 méter kábel ezen a frekvencián nem létezik, hogy ennyit rontson.
Szerintem menj fel, és a koax belső erére forrassz egy méteres huzalt. Egy sima botantennát. 500 méterről kép kell legyen. (mielőtt költségbe vered magad)
icon50.gif
[válaszok erre: #2297] [előzmény: (2291) gurabli, 2016-01-26 20:22:07]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
2294. Elküldve: 2016-01-26 20:52:47,

Szakemberek segítsenek!

[5172.]

Nézd, 500métert írtál az adótól.
Itt Győrben a Szabadhegyi adótól 5-6 kilométerre is szobaantenna elég NULLA rálátással. Ilyen távolságnál a reflexiós (visszaverődött) jelek is oly erősek, hogy az adótól ellenkező irányba fordított antenna is tökéletes képet ad a házfalról visszaverődött jelből. És ugye hála a digitális korszaknak, szellemkép nélkül. Nálad más gondot gyanítok. Vagy hibás az antenna, vagy a kábel/csatlakozó gond esetleg. Legalább a kábelt mérd ki, hogy nem szakadt-e.
[előzmény: (2292) gurabli, 2016-01-26 20:24:31]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
2293. Elküldve: 2016-01-26 20:45:03,

Szakemberek segítsenek!

[5173.]

602-est leszámítva mind gyenge , legalább -48dBm (60dBuV)-ra lenne jó feltornázni !
Ezt fent az antennánál , vagy lent a vevő előtt a két diplexer után lett mérve ? Jó volna mindkét helyen mérni !
[válaszok erre: #2296] [előzmény: (2291) gurabli, 2016-01-26 20:22:07]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2292. Elküldve: 2016-01-26 20:24:31,

Szakemberek segítsenek!

[5174.]

Cserélve lesz egy nagyobbra, mert szinte biztos, hogy az a gond, hogy egyszerűen túl kicsi ez az antenna (és talán nem is egy túl jó konstrukció).
[válaszok erre: #2294] [előzmény: (2290) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-26 18:08:40]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2291. Elküldve: 2016-01-26 20:22:07,

Szakemberek segítsenek!

[5175.]

Köszönöm!

Ez így mond valamit, ez alapján milyen a jelszintem?

IDQpTMJ.png
[válaszok erre: #2293 #2295] [előzmény: (2289) t65lala, 2016-01-26 17:12:24]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010408878326416 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail