Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
|
|
|
|
 t65lala

Tagság: 2010-06-26 20:03:21 Tagszám: #86368 Hozzászólások: 1403 |
2289. Elküldve: 2016-01-26 17:12:24, Szakemberek segítsenek!
|
[5177.] |
"Emígy van olyan, hogy megfelelő jel érték dB-ben?
Pl. 562 MHz esetén 20 dB az mond valamit, vagy ez vevőtől, mérőműszertől függ és változik?"
Antenna jelszintjét dBuV-ban , vagy dBm-ben szokták mérni a műszerek , ebben a formátum(ok)ban mondana valamit !
Pl.: a mindigtv hivatalos (általános) minimum vételi jelszintje 47dBuV , átszámítva -61,75 dBm
http://www.qsl.net/pa2ohh/jsdbmdbu.htm
|
| | | [válaszok erre: #2291] |
[előzmény: (2285) gurabli, 2016-01-26 15:28:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2288. Elküldve: 2016-01-26 17:02:58, Szakemberek segítsenek!
|
[5178.] |
Én használok erősítőt (szabályozható erősítésűt), mert 3 felé osztom utána jelet, és ez biztosítja, hogy mindhárom tuner "elégedett" legyen.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2287) stubyte, 2016-01-26 15:37:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 stubyte

Tagság: 2007-06-23 13:43:03 Tagszám: #46295 Hozzászólások: 10168 |
2287. Elküldve: 2016-01-26 15:37:36, Szakemberek segítsenek!
|
[5179.] |
A 22-es is elégséges, de a 48-as tuti.
Légvonalban 13km-re a Kékest 92-essel veszem :-)
p.s.: Az erősítőt le is kellett szednem róla
STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
|
| | | [válaszok erre: #2288] |
[előzmény: (2283) Merlot, 2016-01-26 15:09:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
2286. Elküldve: 2016-01-26 15:34:46, Szakemberek segítsenek!
|
[5180.] |
Szerintetek 5,6 km-re egy nagy teljesítményű adótól nagy nyereségű antenna kell? Talán még a kislepke is sok. Az még a szobában is elfér.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2285. Elküldve: 2016-01-26 15:28:18, Szakemberek segítsenek!
|
[5181.] |
Rábízom a szerelőre, most hoz egy valamivel nagyobb antennát és kipróbáljuk azzal.
Az is lehet, hogy gond, hogy két adó is van aránylag közel és annak a jelei zavarnak be.
Ha meg túl erős a jel, akkor majd beiktatunk egy csillapítót.
Emígy van olyan, hogy megfelelő jel érték dB-ben?
Pl. 562 MHz esetén 20 dB az mond valamit, vagy ez vevőtől, mérőműszertől függ és változik?
|
| | | [válaszok erre: #2289] |
[előzmény: (2283) Merlot, 2016-01-26 15:09:17] |
|
Törzstag
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
2284. Elküldve: 2016-01-26 15:14:53, Szakemberek segítsenek!
|
[5182.] |
Lehet kapni pár száz ft-ért kis F csatlakozós csillapítókat 3-6-9 dB értékben ha túl sok a jel.
Szerintem a legjobb megoldás, ha valaki túlméretezi az antennát.
|
| | |
[előzmény: (2283) Merlot, 2016-01-26 15:09:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2283. Elküldve: 2016-01-26 15:09:17, Szakemberek segítsenek!
|
[5183.] |
Biztos, hogy elegendő a 48-as Pécsen,
- csak sok ne legyen! -, mert nekem a Balatonnál ugyanez a 80 km-re lévő adót gond nélkül veszi.
A 15 km-re lévő Kabhegy jele ezzel akkora, hogy simán összezavarodik a vevő.
Ezért voltam kénytelen délre fordítani.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2284 #2285 #2287] |
[előzmény: (2279) stubyte, 2016-01-26 13:49:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 stubyte

Tagság: 2007-06-23 13:43:03 Tagszám: #46295 Hozzászólások: 10168 |
2282. Elküldve: 2016-01-26 15:06:58, Szakemberek segítsenek!
|
[5184.] |
2 méter 38 cm ha jól emléxem
STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
|
| | |
[előzmény: (2280) gurabli, 2016-01-26 14:20:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2281. Elküldve: 2016-01-26 14:58:13, Szakemberek segítsenek!
|
[5185.] |
Náluk éppen nincs raktáron.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2278) Amatőr61, 2016-01-26 13:40:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2280. Elküldve: 2016-01-26 14:20:27, Szakemberek segítsenek!
|
[5186.] |
A 92-es nem fér el:) Az óriási.
beszéltem a szerelővel, hoz majd egy nagyobb antennát és megnézzük.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
|
| | | [válaszok erre: #2282] |
[előzmény: (2279) stubyte, 2016-01-26 13:49:39] |
|
Törzstag
|
|
 stubyte

Tagság: 2007-06-23 13:43:03 Tagszám: #46295 Hozzászólások: 10168 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2277. Elküldve: 2016-01-26 13:15:45, Szakemberek segítsenek!
|
[5189.] |
Köszönöm!
A jó minőségű kábel megvan, erre külön figyeltünk. A jó csatlakozók is.
- Linkelnél konkrét deiplexert, ami biztos, hogy jó (és nem 10e ft/db)?
- Konkrétan melyik YAGI antenna lenne az, ami szerinted megfelelő lenne?
Üdv
|
| | | [válaszok erre: #2278 #2279] |
[előzmény: (2276) stubyte, 2016-01-26 12:38:48] |
|
Törzstag
|
|
 stubyte

Tagság: 2007-06-23 13:43:03 Tagszám: #46295 Hozzászólások: 10168 |
2276. Elküldve: 2016-01-26 12:38:48, Szakemberek segítsenek!
|
[5190.] |
A 30 m koax nem távolság, ha jó minőségű és 75 Ohm-os réz akkor nem lehet vele gond.
A diplexerek csillapításának a szórása már elég nagy, itt már lehet probléma. Ebből (is) érdemes jó minőséget venni.
A másik az UHF antenna. Igazi jó YAGI-t javaslok külön erősítő nélkül, ilyen közel az adóhoz felesleges is, inkább az antenna legyen kicsit nagyobb. Fontos a pontos irány és az egyéb zaj kérdése. Mert ha ez - főleg erősítve - megy át a diplexereken, akkor annak nem jó vége lesz.
A DVB-T-nél az erős jel gyakorlatilag ugyanúgy rossz, mint a túlságosan gyenge.
Ami kell hozzá :
- Jó YAGI antenna - erősítő nélkül
- réz belső érrel 3x árnyékolással koax
- legalább préselt F-csatlakozók
- minőségi diplexerek (legalább TRIAX)
STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
|
| | | [válaszok erre: #2277] |
[előzmény: (2275) gurabli, 2016-01-26 12:17:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2275. Elküldve: 2016-01-26 12:17:46, Szakemberek segítsenek!
|
[5191.] |
Igen, van műszere, és nagyon profin dolgozik, precízen és jól.
Az én esetem kicsit szélsőséges, a műhold + földi vétel, társasház tetőn.
Amikor szereltük, akkor egy jól bevállt antennát rakott fel, a legtöbb helyen ez hibátlanul működik a környéken, de ugye ott nincs diplexer, 30m kábel.
Valamint nem a Synaps antennát szokta használni, de amikor szereltük, akkor az volt. Lehet, hogy egyszerűen nem elegendő a Synaps erre a kiépítésre.
A diplexer nélkül nem is érdemes próbálni, mert mind a kettő kell majd, így olyan antennát kell találnunk, aminek elég nyeresége van (marad) a 30 m vezeték és a diplexer mellett is. Kétlem, hogy ne lehetne megoldani.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
|
| | | [válaszok erre: #2276] |
[előzmény: (2272) t65lala, 2016-01-26 10:13:00] |
|
Törzstag
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
2274. Elküldve: 2016-01-26 11:55:34, Szakemberek segítsenek!
|
[5192.] |
Én a helyedben először megpróbálnák egy szobaantennát, lehet hogy azzal is jó vételed lenne és nem lenne szükség diplexerre, meg 30 m kábelre. Van rá esély ilyen közel az adóhoz.
|
| | |
[előzmény: (2270) gurabli, 2016-01-26 09:57:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Smart0

Tagság: 2015-07-23 16:54:56 Tagszám: #131807 Hozzászólások: 1977 |
2273. Elküldve: 2016-01-26 10:35:49, Szakemberek segítsenek!
|
[5193.] |
A linked nem működik.
Antennák közül a Triax DIGI 343 és hasonló triplexek népszerűek. Ebben épp LTE szűrő is van, ami elvileg csökkenti a nyereséget 1-2 dB-vel, de ezt semelyik antennánál nem jelzik.
|
| | |
[előzmény: (2269) Goldman, 2016-01-26 09:51:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 t65lala

Tagság: 2010-06-26 20:03:21 Tagszám: #86368 Hozzászólások: 1403 |
2272. Elküldve: 2016-01-26 10:13:00, Szakemberek segítsenek!
|
[5194.] |
A szerelődnek van műszere ?
Mert a nélkül csak tapogatóztok a sötétben !
|
| | | [válaszok erre: #2275] |
[előzmény: (2270) gurabli, 2016-01-26 09:57:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
2271. Elküldve: 2016-01-26 10:05:27, Szakemberek segítsenek!
|
[5195.] |
"Ő a szerelő, majd megmondja. "
Megmondta, ajánlott is egyet, aztán jól be is fürödtél. Milyen szakember az, aki le sem teszteli a vételi eredményeket? Én garanciában hívnám csak vissza.
Egyébként lejjebb ajánlottam.
|
| | |
[előzmény: (2270) gurabli, 2016-01-26 09:57:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2270. Elküldve: 2016-01-26 09:57:55, Szakemberek segítsenek!
|
[5196.] |
A lakásból (első emelet) nincs rálátásom az adóra, valamint panelok körülöttem, szóval a tető sokkal előnyösebb.
Igen, Pécsen vagyok, közel van a Misina-tető és a Diána tér pedig légvonalban kb 500 m.
majd hívom a szerelőt, aki kiépítette, hogy neki mi a véleménye.
Úgy látom, hogy a kis Synaps helyett egy nagyobb antenna kellene, de lehet, hogy nem az a hatalmas Iskra. Ő a szerelő, majd megmondja.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
|
| | | [válaszok erre: #2271 #2272 #2274] |
[előzmény: (2269) Goldman, 2016-01-26 09:51:28] |
|
Törzstag
|
|
 Goldman

Tagság: 2007-11-09 08:48:48 Tagszám: #51477 Hozzászólások: 660 |
2269. Elküldve: 2016-01-26 09:51:28, Szakemberek segítsenek!
|
[5197.] |
"Gondolom az nem gond, ha az adóhoz közel vagyok és nagy nyereségű, méretben is nagy antennát használok?"
De nem is előny. A túlméretezett antennával ugyanott vagy, mint egy kis teljesítményűvel. Ráadásul, mint írod közelben egy másik adó ami be is zavarhat.
Nem hiába gyártanak többféle antennát.
Egyébként meg nem is értem mit kínlódsz tetőantennával ha csak egy km-re van az adó. Ha van rálátásod miért nem oldod meg másképp?
Amúgy meg:
http://www.ostelsat.hu/ebolt-tv-sat-tv-antennak,4351.htm
És ha segítség kell ebben az ügyben akkor kérdezz tőlük. Ne ijedj meg ha egy kellemes női hang szól a telefonba
|
| | | [válaszok erre: #2270 #2273] |
[előzmény: (2262) gurabli, 2016-01-26 08:25:48] |
|
Törzstag
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2268. Elküldve: 2016-01-26 09:33:15, Szakemberek segítsenek!
|
[5198.] |
"Ilyen hosszú kábelezésnél és a két diplexerrel megfejelve már elképzelhető, hogy kevés jel jut le."
Ez szinte biztos, de a sat vételnél ennél sokkal hosszabb kábel sem okoz gondot.
Van egy tükör egy magas tetőn egy másik vételi helyemen, a vevőtől 47 méterre, közbeiktatva nálam is két sat/földi diplexer.
Csak az a mázlim, hogy kábel TV van rákötve a földi ágra, ahol elég nagy jelszintet biztosít a szolgáltató.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2265) fgabor87, 2016-01-26 09:21:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2267. Elküldve: 2016-01-26 09:29:08, Szakemberek segítsenek!
|
[5199.] |
Köszönöm!
Vagyis létezik olyan is, hogy túl erős lenne a jel? :)
Akkor azt mondjátok, hogy az ISKRA P - 47 N TRIPLEX UHF YAGI antenna számítana a legjobb választásnak? Mert ez árban sem vészes, be is tudom helyben szerezni és elég komolynak is tűnik (de én nem értek hozzá).
Ha van jobb választás, akkor jelezzétek:)
Köszönöm!
|
| | |
[előzmény: (2265) fgabor87, 2016-01-26 09:21:55] |
|
Törzstag
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2266. Elküldve: 2016-01-26 09:23:03, Szakemberek segítsenek!
|
[5200.] |
Köszönöm részletes válaszod!
Úgy látszik, hogy ez a Synaps antenna nem valami túl jó választás. Viccesen kicsi, de gondoltam, hogy nem gond, hiszen rálátok az adóra, meg hát négy emeletes tetején van, stb. De valószínű, hogy nagyon gagyi és eleve minimális a nyeresége, amit tovább ront a diplexer és az egy kábel.
Az említett Iskra jóval erősebb és jobb antenna? Mit ajánlanátok, ami esetleg még jobb lenne, mert nem szeretnék többet antennát cserélgetni.
Gondolom az nem gond, ha az adóhoz közel vagyok és nagy nyereségű, méretben is nagy antennát használok?
|
| | |
[előzmény: (2264) Merlot, 2016-01-26 09:17:54] |
|
Törzstag
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|