Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499781/4 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (56/28
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

Leíratkozott felhasználó
2290. Elküldve: 2016-01-26 18:08:40,

Szakemberek segítsenek!

[5176.]

Már ne haragudj, de az antennád ennyiért egy vicc, ha ennyit tud. (feltéve ha NEM HIBÁS)
Nekem ilyen van:
http://www.exxzuu.hu/foldi-tv-vetel--mindig-tv-_35/teto-antenna_53/iskra-2845-logper-mindig-tv-antenna-_527
Aztán 100km-ről stabil a Kabhegy...30Km-ről Győr...
Tettem rá egy Triax erősítőt, de csak azért mert 3 felé osztom 3 Tv-nek. 1 Tv-t simán visz. És nálam is közös kábelen van a sat-al egyik TV-n. Kábelhossz is több mint 20 méter...
icon50.gif
[válaszok erre: #2292] [előzmény: (2262) gurabli, 2016-01-26 08:25:48]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
2289. Elküldve: 2016-01-26 17:12:24,

Szakemberek segítsenek!

[5177.]

"Emígy van olyan, hogy megfelelő jel érték dB-ben?
Pl. 562 MHz esetén 20 dB az mond valamit, vagy ez vevőtől, mérőműszertől függ és változik?"

Antenna jelszintjét dBuV-ban , vagy dBm-ben szokták mérni a műszerek , ebben a formátum(ok)ban mondana valamit !
Pl.: a mindigtv hivatalos (általános) minimum vételi jelszintje 47dBuV , átszámítva -61,75 dBm

http://www.qsl.net/pa2ohh/jsdbmdbu.htm
[válaszok erre: #2291] [előzmény: (2285) gurabli, 2016-01-26 15:28:18]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2288. Elküldve: 2016-01-26 17:02:58,

Szakemberek segítsenek!

[5178.]

Én használok erősítőt (szabályozható erősítésűt), mert 3 felé osztom utána jelet, és ez biztosítja, hogy mindhárom tuner "elégedett" legyen.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (2287) stubyte, 2016-01-26 15:37:36]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
2287. Elküldve: 2016-01-26 15:37:36,

Szakemberek segítsenek!

[5179.]

A 22-es is elégséges, de a 48-as tuti.
Légvonalban 13km-re a Kékest 92-essel veszem :-)

p.s.: Az erősítőt le is kellett szednem róla icon33.gif icon33.gif icon33.gif icon33.gif

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #2288] [előzmény: (2283) Merlot, 2016-01-26 15:09:17]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
2286. Elküldve: 2016-01-26 15:34:46,

Szakemberek segítsenek!

[5180.]

Szerintetek 5,6 km-re egy nagy teljesítményű adótól nagy nyereségű antenna kell? Talán még a kislepke is sok. Az még a szobában is elfér.
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2285. Elküldve: 2016-01-26 15:28:18,

Szakemberek segítsenek!

[5181.]

Rábízom a szerelőre, most hoz egy valamivel nagyobb antennát és kipróbáljuk azzal.

Az is lehet, hogy gond, hogy két adó is van aránylag közel és annak a jelei zavarnak be.

Ha meg túl erős a jel, akkor majd beiktatunk egy csillapítót.

Emígy van olyan, hogy megfelelő jel érték dB-ben?
Pl. 562 MHz esetén 20 dB az mond valamit, vagy ez vevőtől, mérőműszertől függ és változik?
[válaszok erre: #2289] [előzmény: (2283) Merlot, 2016-01-26 15:09:17]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
2284. Elküldve: 2016-01-26 15:14:53,

Szakemberek segítsenek!

[5182.]

Lehet kapni pár száz ft-ért kis F csatlakozós csillapítókat 3-6-9 dB értékben ha túl sok a jel.
Szerintem a legjobb megoldás, ha valaki túlméretezi az antennát.
[előzmény: (2283) Merlot, 2016-01-26 15:09:17]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2283. Elküldve: 2016-01-26 15:09:17,

Szakemberek segítsenek!

[5183.]

Biztos, hogy elegendő a 48-as Pécsen,
- csak sok ne legyen! -, mert nekem a Balatonnál ugyanez a 80 km-re lévő adót gond nélkül veszi.
A 15 km-re lévő Kabhegy jele ezzel akkora, hogy simán összezavarodik a vevő.

Ezért voltam kénytelen délre fordítani.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #2284 #2285 #2287] [előzmény: (2279) stubyte, 2016-01-26 13:49:39]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
2282. Elküldve: 2016-01-26 15:06:58,

Szakemberek segítsenek!

[5184.]

2 méter 38 cm ha jól emléxem icon32.gif

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[előzmény: (2280) gurabli, 2016-01-26 14:20:27]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2281. Elküldve: 2016-01-26 14:58:13,

Szakemberek segítsenek!

[5185.]

Náluk éppen nincs raktáron. icon21.gif

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (2278) Amatőr61, 2016-01-26 13:40:36]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2280. Elküldve: 2016-01-26 14:20:27,

Szakemberek segítsenek!

[5186.]

A 92-es nem fér el:) Az óriási.

beszéltem a szerelővel, hoz majd egy nagyobb antennát és megnézzük.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
[válaszok erre: #2282] [előzmény: (2279) stubyte, 2016-01-26 13:49:39]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
2279. Elküldve: 2016-01-26 13:49:39,

Szakemberek segítsenek!

[5187.]

http://www.betacom.hu/webaruhaz/foldi-tv-vetel/antenna/iskra-dtx-48-f-uhf-szelessavu-yagi-antenna-detail

A DTX sorozat nagyon jó, én sok 92-est szereltem, de neked a 48-as is elegendő lehet, ha elfér akkor inkább 92-es. icon50.gif
Lényeg hogy passzív antenna legyen !

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #2280 #2283] [előzmény: (2277) gurabli, 2016-01-26 13:15:45]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
2278. Elküldve: 2016-01-26 13:40:36,

Szakemberek segítsenek!

[5188.]

Szia.

Triax MFC 101 Sat/TV diplexer : http://bolt.sat.hu/triax_mfc_101_sattv_diplexer_793#.VqdoUPnhDIU
[válaszok erre: #2281] [előzmény: (2277) gurabli, 2016-01-26 13:15:45]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2277. Elküldve: 2016-01-26 13:15:45,

Szakemberek segítsenek!

[5189.]

Köszönöm!

A jó minőségű kábel megvan, erre külön figyeltünk. A jó csatlakozók is.

- Linkelnél konkrét deiplexert, ami biztos, hogy jó (és nem 10e ft/db)?
- Konkrétan melyik YAGI antenna lenne az, ami szerinted megfelelő lenne?

Üdv
[válaszok erre: #2278 #2279] [előzmény: (2276) stubyte, 2016-01-26 12:38:48]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
2276. Elküldve: 2016-01-26 12:38:48,

Szakemberek segítsenek!

[5190.]

A 30 m koax nem távolság, ha jó minőségű és 75 Ohm-os réz akkor nem lehet vele gond.
A diplexerek csillapításának a szórása már elég nagy, itt már lehet probléma. Ebből (is) érdemes jó minőséget venni.
A másik az UHF antenna. Igazi jó YAGI-t javaslok külön erősítő nélkül, ilyen közel az adóhoz felesleges is, inkább az antenna legyen kicsit nagyobb. Fontos a pontos irány és az egyéb zaj kérdése. Mert ha ez - főleg erősítve - megy át a diplexereken, akkor annak nem jó vége lesz.
A DVB-T-nél az erős jel gyakorlatilag ugyanúgy rossz, mint a túlságosan gyenge.
Ami kell hozzá :
- Jó YAGI antenna - erősítő nélkül
- réz belső érrel 3x árnyékolással koax
- legalább préselt F-csatlakozók
- minőségi diplexerek (legalább TRIAX)

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #2277] [előzmény: (2275) gurabli, 2016-01-26 12:17:46]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2275. Elküldve: 2016-01-26 12:17:46,

Szakemberek segítsenek!

[5191.]

Igen, van műszere, és nagyon profin dolgozik, precízen és jól.
Az én esetem kicsit szélsőséges, a műhold + földi vétel, társasház tetőn.
Amikor szereltük, akkor egy jól bevállt antennát rakott fel, a legtöbb helyen ez hibátlanul működik a környéken, de ugye ott nincs diplexer, 30m kábel.

Valamint nem a Synaps antennát szokta használni, de amikor szereltük, akkor az volt. Lehet, hogy egyszerűen nem elegendő a Synaps erre a kiépítésre.

A diplexer nélkül nem is érdemes próbálni, mert mind a kettő kell majd, így olyan antennát kell találnunk, aminek elég nyeresége van (marad) a 30 m vezeték és a diplexer mellett is. Kétlem, hogy ne lehetne megoldani.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
[válaszok erre: #2276] [előzmény: (2272) t65lala, 2016-01-26 10:13:00]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
2274. Elküldve: 2016-01-26 11:55:34,

Szakemberek segítsenek!

[5192.]

Én a helyedben először megpróbálnák egy szobaantennát, lehet hogy azzal is jó vételed lenne és nem lenne szükség diplexerre, meg 30 m kábelre. Van rá esély ilyen közel az adóhoz.
[előzmény: (2270) gurabli, 2016-01-26 09:57:55]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
2273. Elküldve: 2016-01-26 10:35:49,

Szakemberek segítsenek!

[5193.]

A linked nem működik.
Antennák közül a Triax DIGI 343 és hasonló triplexek népszerűek. Ebben épp LTE szűrő is van, ami elvileg csökkenti a nyereséget 1-2 dB-vel, de ezt semelyik antennánál nem jelzik.
[előzmény: (2269) Goldman, 2016-01-26 09:51:28]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
2272. Elküldve: 2016-01-26 10:13:00,

Szakemberek segítsenek!

[5194.]

A szerelődnek van műszere ?
Mert a nélkül csak tapogatóztok a sötétben !
[válaszok erre: #2275] [előzmény: (2270) gurabli, 2016-01-26 09:57:55]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2271. Elküldve: 2016-01-26 10:05:27,

Szakemberek segítsenek!

[5195.]

"Ő a szerelő, majd megmondja. "
Megmondta, ajánlott is egyet, aztán jól be is fürödtél. Milyen szakember az, aki le sem teszteli a vételi eredményeket? Én garanciában hívnám csak vissza.

Egyébként lejjebb ajánlottam. icon50.gif
[előzmény: (2270) gurabli, 2016-01-26 09:57:55]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2270. Elküldve: 2016-01-26 09:57:55,

Szakemberek segítsenek!

[5196.]

A lakásból (első emelet) nincs rálátásom az adóra, valamint panelok körülöttem, szóval a tető sokkal előnyösebb.

Igen, Pécsen vagyok, közel van a Misina-tető és a Diána tér pedig légvonalban kb 500 m.

majd hívom a szerelőt, aki kiépítette, hogy neki mi a véleménye.

Úgy látom, hogy a kis Synaps helyett egy nagyobb antenna kellene, de lehet, hogy nem az a hatalmas Iskra. Ő a szerelő, majd megmondja.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
[válaszok erre: #2271 #2272 #2274] [előzmény: (2269) Goldman, 2016-01-26 09:51:28]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Goldman



Tagság: 2007-11-09 08:48:48
Tagszám: #51477
Hozzászólások: 660
2269. Elküldve: 2016-01-26 09:51:28,

Szakemberek segítsenek!

[5197.]

"Gondolom az nem gond, ha az adóhoz közel vagyok és nagy nyereségű, méretben is nagy antennát használok?"

De nem is előny. A túlméretezett antennával ugyanott vagy, mint egy kis teljesítményűvel. Ráadásul, mint írod közelben egy másik adó ami be is zavarhat.
Nem hiába gyártanak többféle antennát.
Egyébként meg nem is értem mit kínlódsz tetőantennával ha csak egy km-re van az adó. Ha van rálátásod miért nem oldod meg másképp?
Amúgy meg:
http://www.ostelsat.hu/ebolt-tv-sat-tv-antennak,4351.htm

És ha segítség kell ebben az ügyben akkor kérdezz tőlük. Ne ijedj meg ha egy kellemes női hang szól a telefonba
[válaszok erre: #2270 #2273] [előzmény: (2262) gurabli, 2016-01-26 08:25:48]
Törzstag
Goldman adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2268. Elküldve: 2016-01-26 09:33:15,

Szakemberek segítsenek!

[5198.]

"Ilyen hosszú kábelezésnél és a két diplexerrel megfejelve már elképzelhető, hogy kevés jel jut le."

Ez szinte biztos, de a sat vételnél ennél sokkal hosszabb kábel sem okoz gondot.
Van egy tükör egy magas tetőn egy másik vételi helyemen, a vevőtől 47 méterre, közbeiktatva nálam is két sat/földi diplexer.
Csak az a mázlim, hogy kábel TV van rákötve a földi ágra, ahol elég nagy jelszintet biztosít a szolgáltató.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (2265) fgabor87, 2016-01-26 09:21:55]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2267. Elküldve: 2016-01-26 09:29:08,

Szakemberek segítsenek!

[5199.]

Köszönöm!

Vagyis létezik olyan is, hogy túl erős lenne a jel? :)

Akkor azt mondjátok, hogy az ISKRA P - 47 N TRIPLEX UHF YAGI antenna számítana a legjobb választásnak? Mert ez árban sem vészes, be is tudom helyben szerezni és elég komolynak is tűnik (de én nem értek hozzá).

Ha van jobb választás, akkor jelezzétek:)

Köszönöm!
[előzmény: (2265) fgabor87, 2016-01-26 09:21:55]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2266. Elküldve: 2016-01-26 09:23:03,

Szakemberek segítsenek!

[5200.]

Köszönöm részletes válaszod!

Úgy látszik, hogy ez a Synaps antenna nem valami túl jó választás. Viccesen kicsi, de gondoltam, hogy nem gond, hiszen rálátok az adóra, meg hát négy emeletes tetején van, stb. De valószínű, hogy nagyon gagyi és eleve minimális a nyeresége, amit tovább ront a diplexer és az egy kábel.

Az említett Iskra jóval erősebb és jobb antenna? Mit ajánlanátok, ami esetleg még jobb lenne, mert nem szeretnék többet antennát cserélgetni.

Gondolom az nem gond, ha az adóhoz közel vagyok és nagy nyereségű, méretben is nagy antennát használok?
[előzmény: (2264) Merlot, 2016-01-26 09:17:54]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010755062103271 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail