Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499779/2 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (57/32
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
2265. Elküldve: 2016-01-26 09:21:55,

Szakemberek segítsenek!

[5201.]

Szia.
Az is számít, hogy van-e valami közted és az adó között. Fa, domboldal, belógó tető stb. Meg persze az adó teljesítménye sem elhanyagolható.

Ilyen hosszú kábelezésnél és a két diplexerrel megfejelve már elképzelhető, hogy kevés jel jut le. De ha tudsz, akkor szerezz két F toldót, és a két diplexer ideiglenes kiiktatásával nézd meg, hogy javul-e a DVB-T vételed.

Az Iskra elég jó antenna, én is ilyet használok egy elég lehetetlen helyen. Nem hiszem, hogy gond lenne nálad, hogy túl erős, de ha mégis, lehet kapni fix csillapítókat (3, 6, 9 dB), beteszel egy olyat a T-s ágadra, és máris jó.
[válaszok erre: #2267 #2268] [előzmény: (2262) gurabli, 2016-01-26 08:25:48]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2264. Elküldve: 2016-01-26 09:17:54,

Szakemberek segítsenek!

[5202.]

Ismerős a helyzet.
Hasonlóan egyszerű antennával (a termék lapon a "nagy nyereség" nagy kamu!) próbáltam én is 3 éve a szintén Synaps földi vevőt megtáplálni, hasonlóan közel az adóhoz (rálátok a lodzsáról kinézve), nem egészen 20 méternyi kábellel.
Az eredmény a tiédhez hasonló volt, pedig még Sat/földi diplexer sem volt közbeiktatva.

Én úgy oldottam meg, hogy közbeiktattam ezt a kompakt erősítőt.
http://muholdvetel.hu/jelerositok/438-triax-afa-micro-antenna-erosito.html

A helyzet nálad ennél bonyolultabb, mert ott van még a két diplexer is.
A belinkelt típusnál ugyan a közös ki-bemenete és a SAT ág DC csatolt a fejtáp átvezetésére, ezzel az LNB táplálása megoldva.
Azonban a kis Triax erősító 5-12 V-os tápellátását is meg kellene oldani!

Arra nincs lehetőséged, hogy a yagi antenna közelében helyezz el egy másik erősítő típust, aminek a tápegysége egy közeli konnektorba csatlakozzon?

Ha ez nem megy, marad a nagyobb nyereségű antenna alkalmazása...

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #2266] [előzmény: (2262) gurabli, 2016-01-26 08:25:48]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2263. Elküldve: 2016-01-26 09:15:36,

Szakemberek segítsenek!

[5203.]

Még ekkora távolságnál is kevés az az antenna. A 2 diplexer és a 30m koax is elvesz a nyereségből.

Blöffből nem tudod kiiktatni a 2 diplexert? Kösd össze fenn és lenn 1-1 F toldóval és lesd meg a jelszinteket. Ebből kiderül, hogy a diplexerek mennyit vesznek el.

Amit linkeltél antenna szerintem már túlzás de ha megengedheted magadnak, akkor vedd meg.

Szerintem egy jobb lepke is megtenné.
[előzmény: (2262) gurabli, 2016-01-26 08:25:48]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gurabli



Tagság: 2010-08-04 09:34:06
Tagszám: #87393
Hozzászólások: 413
2262. Elküldve: 2016-01-26 08:25:48,

Szakemberek segítsenek!

[5204.]

Sziasztok!

Adott a következő felállás:

Tetőn egy Triax 78-as tükör, szépen teszi a dolgát.
Mellette egy Synaps AHD-309 dvb-t antenna.
Az egész rákötve egy diplexerre (http://www.betacom.hu/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=103&virtuemart_category_id=15 ha jól emlékszem, egy, illetve két ilyenre. Úgy 25-30m kábelen jön le hozzám az első emeletre, majd ugye a második ilyen diplexer szétválasztja a jelet a műholdas és a földi tunerre.

A gondom az, hogy elég gyenge a jelminőség dvb-t esetén. Az adóhoz közel lakom, szerintem légvonalban nem lehet több 1 km, de inkább kevesebb, és egy másik adó is szintén nagyon közel van.

A szerelő azt mondta, hogy a kis Synaps elegendő. De lehet, hogy tévedett, és az aránylag hosszú távolság (30 m kábel) valamnt a diplexer lehet, hogy már igen csak lecsökkenti a jelerősséget?
Egy külön kábel lehúzűa nem opció.

Érdemes lehet pl. egy ISKRA P – 47 N TRIPLEX UHF YAGI szélessávú antennára cserélni a kis Synaps antennát? Ez az Iskra elég komolynak tűnik, és biztos, hogy jóval erősebb is. Az nem lehet gond, hogy az adóhoz túl közel túl nagy (erős?) antennát használok?
Esetleg milyen antennát lenne érdemes még kipróbálni, ami biztos, hogy sokkal jobb lenne, mint a Synaps, de nem 15e+ ar ára.

A műholdas jelerősséggel nincs semmi gond, minden mindig nézhető gond nélkül.

Köszönet!
[válaszok erre: #2263 #2264 #2265 #2269 #2290]
Törzstag
gurabli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2261. Elküldve: 2016-01-26 08:22:33,

Szakemberek segítsenek!

[5205.]

Persze hogy oda sok lett volna, én sem a nagykecskének csináltam. icon50.gif
[előzmény: (2260) Barczik L, 2016-01-26 08:17:20]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
2260. Elküldve: 2016-01-26 08:17:20,

Szakemberek segítsenek!

[5206.]

"JV16BAR" fórumtársunknál lehet hogy nem volt szükség annyira erős tartóra. De sajna pár hiba csúszott bele. Az ismerteken kívül.:
1.,Nem volt egyforma a mélység. Toldani kellett volna a 3. lábhoz hogy a beton mélyebbre kerüljön.
2.,Nem kockát hanem járólapot használt. Kb 5cm a magassága. Kézzel simán kiemelhető. Szerencsésebb lett volna oldalával leásni és a lábat a felső élére rögzíteni.
3.,A kész betonnál macerás a föld visszatömörítése. Nem folyhat be mellé/alá a víz, hólé.
Iszapolni kell visszatemetéskor. Megvárni míg elszivárog a víz majd újra földet rakni, döngölni locsolni.
Mélységtől függően több lépésben.

3,5., Az árboc tetejét persze le kell zárni.

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #2261] [előzmény: (2259) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-26 07:41:40]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2259. Elküldve: 2016-01-26 07:41:40,

Szakemberek segítsenek!

[5207.]

Az én verzióm is állja a kemény fagyot, a 2257-es hozzászólásban kb az első rajzon található verzió lett megvalósítva.

Vascső kb 115 cm mélyre leásva, 14-es menetes szár 2 helyen keresztben át a csövön elfordulás ellen + 5 talicska beton.

Extra ráadás 3 betonkocka 65 cm mélyre leásva (darabonként kb 2 talicska betonból) kifeszítési pontnak 8-as drótkötéllel.
[válaszok erre: #2260] [előzmény: (2258) Merlot, 2016-01-25 23:55:38]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2258. Elküldve: 2016-01-25 23:55:38,

Szakemberek segítsenek!

[5208.]

Az általad említett módszer a nyerő és általánosan elterjedt az udvar vagy a kert területén elhelyezett nagyobbacska tükrök esetében, ahogy az alábbi képen is látható:

23713766_2ce021938204969513b837469f9a7d39_l.jpg

Egy 150-es és egy 125-ös Gibertini van ilyen módon telepítve.
De a 180-as Prodelinhez sem építettem árbócot hármas kitámasztással, hanem csak egy 76 mm-es vastagfalú csövet engedtem le 120 cm-re a földbe. Alul természetesen keresztben áttolt elfordulás gátlóval, és kb. 3 talicska betonnal megtöltve a szőlőtelepítő talajfúróval előkészített "gödröt".

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #2259] [előzmény: (2253) ITI, 2016-01-25 14:44:17]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2257. Elküldve: 2016-01-25 23:29:41,

Szakemberek segítsenek!

[5209.]

Itt van egy ezzel foglalkozó cikkből a lényeg:

"You should never let the concrete form a slab over the ground. If the ground underneath freezes, it can push up on the concrete mass. When the ground thaws, the mast will be loose and no longer stable."

És hozzá a rajzok a betonozás helyes és helytelen voltáról.

23713756_934e7274ebf7a5d3143d6e7b230bdf65_m.gif

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (2251) JV16BAR, 2016-01-25 13:49:19]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2256. Elküldve: 2016-01-25 19:29:22,

Szakemberek segítsenek!

[5210.]

Én nem használok, de utoljára egy maszek busz tetején láttam. Körsugárzó dipól. Nyeresége kicsivel a félhullámú dipól alatt van. Szerintem 1,5dB
[előzmény: (2250) Tom25, 2016-01-25 13:36:39]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


bamba



Tagság: 2004-04-27 06:03:37
Tagszám: #10208
Hozzászólások: 1512
2255. Elküldve: 2016-01-25 19:23:30,

Szakemberek segítsenek!

[5211.]

Köszi.
[előzmény: (2246) fgabor87, 2016-01-25 10:00:08]
Kiváló dolgozó
bamba adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
2254. Elküldve: 2016-01-25 16:01:17,

Szakemberek segítsenek!

[5212.]

Köszönöm!

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[előzmény: (2252) Patyomkin, 2016-01-25 13:49:49]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
2253. Elküldve: 2016-01-25 14:44:17,

Szakemberek segítsenek!

[5213.]

Ennél még az is jobb lett volna, ha csak simán leversz egy csövet 1 m. mélyre. De ha előtte lefúrsz egy kézi talajfúróval 1 m-ig és körbebetonozod, akkor biztos hogy nem mozdul el. A fagyhatár nálunk 80 cm, az alá kell menni hogy biztosan ne fagyjon fel és emelje meg a csövet.
[válaszok erre: #2258] [előzmény: (2251) JV16BAR, 2016-01-25 13:49:19]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2252. Elküldve: 2016-01-25 13:49:49,

Szakemberek segítsenek!

[5214.]

A nyereség görbe ott van alul a leírásnál.
1 helyen raktam öcsémnek de elég gyengusz antenna. Olyan helyre érdemes, ahol több helyről van vétel és van teljesítmény is az adónál. Viszont mindenképpen érdemes kirakni egy árbócra.

Ha teheted, inkább egy ilyet vegyél: http://www.antennak.hu/index.php?urh_radioantenna_dipol_3rz_b_88108_mhz_&kat=10&id=862

[válaszok erre: #2254] [előzmény: (2250) Tom25, 2016-01-25 13:36:39]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JV16BAR



Tagság: 2003-06-10 09:27:26
Tagszám: #5074
Hozzászólások: 1239
2251. Elküldve: 2016-01-25 13:49:19,

Szakemberek segítsenek!

[5215.]

Igen, mivel ez egy "domboldalon" van, ezért vannak különböző mélységekben a lapok, hogy kijöjjön a függőleges.
Le fogom ellenőrizni, amit írtál, logikusnak tűnik..

TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
[válaszok erre: #2253 #2257] [előzmény: (2249) Barczik L, 2016-01-25 13:32:16]
Kiváló dolgozó
JV16BAR adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
2250. Elküldve: 2016-01-25 13:36:39,

Szakemberek segítsenek!

[5216.]

Előre is elnézést ha ez itt nagyon off,de használ valaki ilyen vagy ehhez hasonló antennát fm vételre?
Vélemény érdekelne mert nyereséget sehol nem találok..
http://www.antennak.hu/index.php?kat=11&id=75

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[válaszok erre: #2252 #2256]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
2249. Elküldve: 2016-01-25 13:32:16,

Szakemberek segítsenek!

[5217.]

Azok járdalapok?

-A 2 láb Kb 30 cm mélyen míg a 3. szinte a talajszinten van.
Azt a 3.-at emelte meg a fagy. Ha függőbe raktad akkor ezt le is tudod ellenőrizni.
Olvadás után lehet hogy nem módosul de ismételt fagynál biztosan. icon50.gif

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #2251] [előzmény: (2248) JV16BAR, 2016-01-25 13:18:27]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JV16BAR



Tagság: 2003-06-10 09:27:26
Tagszám: #5074
Hozzászólások: 1239
2248. Elküldve: 2016-01-25 13:18:27,

Szakemberek segítsenek!

[5218.]

Akkor mindenkinek elrettentésképpen: így nem telepítünk antennát (legalábbis olyan helyen, ahol a talaj megfagyhat):

DSC00708.jpg

TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
[válaszok erre: #2249] [előzmény: (2247) sanca2, 2016-01-25 12:29:07]
Kiváló dolgozó
JV16BAR adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanca2



Tagság: 2007-07-03 18:20:45
Tagszám: #46676
Hozzászólások: 16092
2247. Elküldve: 2016-01-25 12:29:07,

Szakemberek segítsenek!

[5219.]

Így van

Elfog mászni icon25.gif
[válaszok erre: #2248] [előzmény: (2245) JV16BAR, 2016-01-25 09:52:51]
Kiváló dolgozó
sanca2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
2246. Elküldve: 2016-01-25 10:00:08,

Szakemberek segítsenek!

[5220.]

Igen, jól gondolod. Bár nálam mikor meglátta a Telekomos szerelő, hogy nincs rajta HPF, kiakadt. Erre mondtam neki, hogy dehát MMWO, erre csak annyit mondott, hogy jó, dehát akkor is.

De szerintem semmi jelentősége, csak biztos szereti látni, hogy ott egy kis henger. :D
Bezzeg, hogy az oszlopokon mekkora kupit hagynak néha szerelés után, az már más tészta. :D
[válaszok erre: #2255] [előzmény: (2243) bamba, 2016-01-24 15:17:26]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JV16BAR



Tagság: 2003-06-10 09:27:26
Tagszám: #5074
Hozzászólások: 1239
2245. Elküldve: 2016-01-25 09:52:51,

Szakemberek segítsenek!

[5221.]

Fejet próbáltam finoman mozdítani, kábelt is természetesen, de egyértelmű javulást (+4-5dB) az antenna moccantása hozott. Most azon gondolkodom, hogyha tényleg az állvány miatt mozdult el, akkor melegben, mikor a talaj kienged, megint el fog mászni?


TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
[válaszok erre: #2247] [előzmény: (2244) stubyte, 2016-01-25 08:50:30]
Kiváló dolgozó
JV16BAR adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
2244. Elküldve: 2016-01-25 08:50:30,

Szakemberek segítsenek!

[5222.]

A 3 (vékony) főleg alu pálcás kiviteleknél -6 ; -8 C fok alatt tapasztalok én is mászkálást, még a nagykecskénél is. Ez a hatás különösen a kora tavaszi hónapokban figyelhető meg, mikor éjjel még rendesen fagy, de nappal napsütésben már jelentős pluszok vannak.

Találkoztam már olyan hibaokkal is, mikor az F-csatinál relatíve rövid volt a belső vezető lecsupaszítása, éppen, hogy elérte az LNB-t. Nagy hidegben viszont már a galvanikus kapcsolat megszakadt, így abszolút 0 volt a jel, minden TP-n. icon50.gif

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #2245] [előzmény: (2237) JV16BAR, 2016-01-23 17:05:23]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bamba



Tagság: 2004-04-27 06:03:37
Tagszám: #10208
Hozzászólások: 1512
2243. Elküldve: 2016-01-24 15:17:26,

Szakemberek segítsenek!

[5223.]

Ha egy teletronik mmwo/5-862-vel szétosztom a kábeltv-s jelet tv-re és modemre, akkor a tv ágra nem kell külön hpf szűrő, ugye jól gondolom?!
[válaszok erre: #2246]
Kiváló dolgozó
bamba adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2242. Elküldve: 2016-01-24 09:26:17,

Szakemberek segítsenek!

[5224.]

Szia!

Szintén ilyen problémával szembesültem. Szombat este írtam a Telstar topikba, hogy hová lett az MSNBC a 15 W ről. A napok óta tartó erős fagy elmozdította az árbócot. 100-as cső van bebetonozva. 5 éve van fenn a fix antenna a Telstarra, s ilyen még nem történt vele.
[előzmény: (2237) JV16BAR, 2016-01-23 17:05:23]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


chucky



Tagság: 2003-09-09 17:54:16
Tagszám: #6516
Hozzászólások: 5497
2241. Elküldve: 2016-01-23 23:06:56,

Szakemberek segítsenek!

[5225.]

A lyngsat szerint a turner csomag van ott.
[előzmény: (2240) f2f2, 2016-01-23 21:59:39]
Kiváló dolgozó
chucky adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010793924331665 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail