Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
2265. Elküldve: 2016-01-26 09:21:55, Szakemberek segítsenek!
|
[5201.] |
Szia.
Az is számít, hogy van-e valami közted és az adó között. Fa, domboldal, belógó tető stb. Meg persze az adó teljesítménye sem elhanyagolható.
Ilyen hosszú kábelezésnél és a két diplexerrel megfejelve már elképzelhető, hogy kevés jel jut le. De ha tudsz, akkor szerezz két F toldót, és a két diplexer ideiglenes kiiktatásával nézd meg, hogy javul-e a DVB-T vételed.
Az Iskra elég jó antenna, én is ilyet használok egy elég lehetetlen helyen. Nem hiszem, hogy gond lenne nálad, hogy túl erős, de ha mégis, lehet kapni fix csillapítókat (3, 6, 9 dB), beteszel egy olyat a T-s ágadra, és máris jó.
|
| | | [válaszok erre: #2267 #2268] |
[előzmény: (2262) gurabli, 2016-01-26 08:25:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2264. Elküldve: 2016-01-26 09:17:54, Szakemberek segítsenek!
|
[5202.] |
Ismerős a helyzet.
Hasonlóan egyszerű antennával (a termék lapon a "nagy nyereség" nagy kamu!) próbáltam én is 3 éve a szintén Synaps földi vevőt megtáplálni, hasonlóan közel az adóhoz (rálátok a lodzsáról kinézve), nem egészen 20 méternyi kábellel.
Az eredmény a tiédhez hasonló volt, pedig még Sat/földi diplexer sem volt közbeiktatva.
Én úgy oldottam meg, hogy közbeiktattam ezt a kompakt erősítőt.
http://muholdvetel.hu/jelerositok/438-triax-afa-micro-antenna-erosito.html
A helyzet nálad ennél bonyolultabb, mert ott van még a két diplexer is.
A belinkelt típusnál ugyan a közös ki-bemenete és a SAT ág DC csatolt a fejtáp átvezetésére, ezzel az LNB táplálása megoldva.
Azonban a kis Triax erősító 5-12 V-os tápellátását is meg kellene oldani!
Arra nincs lehetőséged, hogy a yagi antenna közelében helyezz el egy másik erősítő típust, aminek a tápegysége egy közeli konnektorba csatlakozzon?
Ha ez nem megy, marad a nagyobb nyereségű antenna alkalmazása...
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2266] |
[előzmény: (2262) gurabli, 2016-01-26 08:25:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
2263. Elküldve: 2016-01-26 09:15:36, Szakemberek segítsenek!
|
[5203.] |
Még ekkora távolságnál is kevés az az antenna. A 2 diplexer és a 30m koax is elvesz a nyereségből.
Blöffből nem tudod kiiktatni a 2 diplexert? Kösd össze fenn és lenn 1-1 F toldóval és lesd meg a jelszinteket. Ebből kiderül, hogy a diplexerek mennyit vesznek el.
Amit linkeltél antenna szerintem már túlzás de ha megengedheted magadnak, akkor vedd meg.
Szerintem egy jobb lepke is megtenné.
|
| | |
[előzmény: (2262) gurabli, 2016-01-26 08:25:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gurabli

Tagság: 2010-08-04 09:34:06 Tagszám: #87393 Hozzászólások: 413 |
2262. Elküldve: 2016-01-26 08:25:48, Szakemberek segítsenek!
|
[5204.] |
Sziasztok!
Adott a következő felállás:
Tetőn egy Triax 78-as tükör, szépen teszi a dolgát.
Mellette egy Synaps AHD-309 dvb-t antenna.
Az egész rákötve egy diplexerre (http://www.betacom.hu/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=103&virtuemart_category_id=15 ha jól emlékszem, egy, illetve két ilyenre. Úgy 25-30m kábelen jön le hozzám az első emeletre, majd ugye a második ilyen diplexer szétválasztja a jelet a műholdas és a földi tunerre.
A gondom az, hogy elég gyenge a jelminőség dvb-t esetén. Az adóhoz közel lakom, szerintem légvonalban nem lehet több 1 km, de inkább kevesebb, és egy másik adó is szintén nagyon közel van.
A szerelő azt mondta, hogy a kis Synaps elegendő. De lehet, hogy tévedett, és az aránylag hosszú távolság (30 m kábel) valamnt a diplexer lehet, hogy már igen csak lecsökkenti a jelerősséget?
Egy külön kábel lehúzűa nem opció.
Érdemes lehet pl. egy ISKRA P – 47 N TRIPLEX UHF YAGI szélessávú antennára cserélni a kis Synaps antennát? Ez az Iskra elég komolynak tűnik, és biztos, hogy jóval erősebb is. Az nem lehet gond, hogy az adóhoz túl közel túl nagy (erős?) antennát használok?
Esetleg milyen antennát lenne érdemes még kipróbálni, ami biztos, hogy sokkal jobb lenne, mint a Synaps, de nem 15e+ ar ára.
A műholdas jelerősséggel nincs semmi gond, minden mindig nézhető gond nélkül.
Köszönet!
|
| | | [válaszok erre: #2263 #2264 #2265 #2269 #2290] |
|
|
Törzstag
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2261. Elküldve: 2016-01-26 08:22:33, Szakemberek segítsenek!
|
[5205.] |
Persze hogy oda sok lett volna, én sem a nagykecskének csináltam.
|
| | |
[előzmény: (2260) Barczik L, 2016-01-26 08:17:20] |
|
|
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
2260. Elküldve: 2016-01-26 08:17:20, Szakemberek segítsenek!
|
[5206.] |
"JV16BAR" fórumtársunknál lehet hogy nem volt szükség annyira erős tartóra. De sajna pár hiba csúszott bele. Az ismerteken kívül.:
1.,Nem volt egyforma a mélység. Toldani kellett volna a 3. lábhoz hogy a beton mélyebbre kerüljön.
2.,Nem kockát hanem járólapot használt. Kb 5cm a magassága. Kézzel simán kiemelhető. Szerencsésebb lett volna oldalával leásni és a lábat a felső élére rögzíteni.
3.,A kész betonnál macerás a föld visszatömörítése. Nem folyhat be mellé/alá a víz, hólé.
Iszapolni kell visszatemetéskor. Megvárni míg elszivárog a víz majd újra földet rakni, döngölni locsolni.
Mélységtől függően több lépésben.
3,5., Az árboc tetejét persze le kell zárni.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #2261] |
[előzmény: (2259) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-26 07:41:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2259. Elküldve: 2016-01-26 07:41:40, Szakemberek segítsenek!
|
[5207.] |
Az én verzióm is állja a kemény fagyot, a 2257-es hozzászólásban kb az első rajzon található verzió lett megvalósítva.
Vascső kb 115 cm mélyre leásva, 14-es menetes szár 2 helyen keresztben át a csövön elfordulás ellen + 5 talicska beton.
Extra ráadás 3 betonkocka 65 cm mélyre leásva (darabonként kb 2 talicska betonból) kifeszítési pontnak 8-as drótkötéllel.
|
| | | [válaszok erre: #2260] |
[előzmény: (2258) Merlot, 2016-01-25 23:55:38] |
|
|
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2258. Elküldve: 2016-01-25 23:55:38, Szakemberek segítsenek!
|
[5208.] |
Az általad említett módszer a nyerő és általánosan elterjedt az udvar vagy a kert területén elhelyezett nagyobbacska tükrök esetében, ahogy az alábbi képen is látható:
Egy 150-es és egy 125-ös Gibertini van ilyen módon telepítve.
De a 180-as Prodelinhez sem építettem árbócot hármas kitámasztással, hanem csak egy 76 mm-es vastagfalú csövet engedtem le 120 cm-re a földbe. Alul természetesen keresztben áttolt elfordulás gátlóval, és kb. 3 talicska betonnal megtöltve a szőlőtelepítő talajfúróval előkészített "gödröt".
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2259] |
[előzmény: (2253) ITI, 2016-01-25 14:44:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2257. Elküldve: 2016-01-25 23:29:41, Szakemberek segítsenek!
|
[5209.] |
Itt van egy ezzel foglalkozó cikkből a lényeg:
"You should never let the concrete form a slab over the ground. If the ground underneath freezes, it can push up on the concrete mass. When the ground thaws, the mast will be loose and no longer stable."
És hozzá a rajzok a betonozás helyes és helytelen voltáról.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2251) JV16BAR, 2016-01-25 13:49:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2256. Elküldve: 2016-01-25 19:29:22, Szakemberek segítsenek!
|
[5210.] |
Én nem használok, de utoljára egy maszek busz tetején láttam. Körsugárzó dipól. Nyeresége kicsivel a félhullámú dipól alatt van. Szerintem 1,5dB
|
| | |
[előzmény: (2250) Tom25, 2016-01-25 13:36:39] |
|
|
|
|
 bamba

Tagság: 2004-04-27 06:03:37 Tagszám: #10208 Hozzászólások: 1512 |
2255. Elküldve: 2016-01-25 19:23:30, Szakemberek segítsenek!
|
[5211.] |
Köszi.
|
| | |
[előzmény: (2246) fgabor87, 2016-01-25 10:00:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tom25

Tagság: 2007-01-28 03:41:35 Tagszám: #40695 Hozzászólások: 2008 |
2254. Elküldve: 2016-01-25 16:01:17, Szakemberek segítsenek!
|
[5212.] |
Köszönöm!
110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben
GtMedia Gt Combo
|
| | |
[előzmény: (2252) Patyomkin, 2016-01-25 13:49:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
2253. Elküldve: 2016-01-25 14:44:17, Szakemberek segítsenek!
|
[5213.] |
Ennél még az is jobb lett volna, ha csak simán leversz egy csövet 1 m. mélyre. De ha előtte lefúrsz egy kézi talajfúróval 1 m-ig és körbebetonozod, akkor biztos hogy nem mozdul el. A fagyhatár nálunk 80 cm, az alá kell menni hogy biztosan ne fagyjon fel és emelje meg a csövet.
|
| | | [válaszok erre: #2258] |
[előzmény: (2251) JV16BAR, 2016-01-25 13:49:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 JV16BAR

Tagság: 2003-06-10 09:27:26 Tagszám: #5074 Hozzászólások: 1239 |
2251. Elküldve: 2016-01-25 13:49:19, Szakemberek segítsenek!
|
[5215.] |
Igen, mivel ez egy "domboldalon" van, ezért vannak különböző mélységekben a lapok, hogy kijöjjön a függőleges.
Le fogom ellenőrizni, amit írtál, logikusnak tűnik..
TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
|
| | | [válaszok erre: #2253 #2257] |
[előzmény: (2249) Barczik L, 2016-01-25 13:32:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tom25

Tagság: 2007-01-28 03:41:35 Tagszám: #40695 Hozzászólások: 2008 |
2250. Elküldve: 2016-01-25 13:36:39, Szakemberek segítsenek!
|
[5216.] |
Előre is elnézést ha ez itt nagyon off,de használ valaki ilyen vagy ehhez hasonló antennát fm vételre?
Vélemény érdekelne mert nyereséget sehol nem találok..
http://www.antennak.hu/index.php?kat=11&id=75
110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben
GtMedia Gt Combo
|
| | | [válaszok erre: #2252 #2256] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
2249. Elküldve: 2016-01-25 13:32:16, Szakemberek segítsenek!
|
[5217.] |
Azok járdalapok?
-A 2 láb Kb 30 cm mélyen míg a 3. szinte a talajszinten van.
Azt a 3.-at emelte meg a fagy. Ha függőbe raktad akkor ezt le is tudod ellenőrizni.
Olvadás után lehet hogy nem módosul de ismételt fagynál biztosan.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #2251] |
[előzmény: (2248) JV16BAR, 2016-01-25 13:18:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 JV16BAR

Tagság: 2003-06-10 09:27:26 Tagszám: #5074 Hozzászólások: 1239 |
2248. Elküldve: 2016-01-25 13:18:27, Szakemberek segítsenek!
|
[5218.] |
Akkor mindenkinek elrettentésképpen: így nem telepítünk antennát (legalábbis olyan helyen, ahol a talaj megfagyhat):
TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
|
| | | [válaszok erre: #2249] |
[előzmény: (2247) sanca2, 2016-01-25 12:29:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
2247. Elküldve: 2016-01-25 12:29:07, Szakemberek segítsenek!
|
[5219.] |
Így van
Elfog mászni
|
| | | [válaszok erre: #2248] |
[előzmény: (2245) JV16BAR, 2016-01-25 09:52:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
2246. Elküldve: 2016-01-25 10:00:08, Szakemberek segítsenek!
|
[5220.] |
Igen, jól gondolod. Bár nálam mikor meglátta a Telekomos szerelő, hogy nincs rajta HPF, kiakadt. Erre mondtam neki, hogy dehát MMWO, erre csak annyit mondott, hogy jó, dehát akkor is.
De szerintem semmi jelentősége, csak biztos szereti látni, hogy ott egy kis henger. :D
Bezzeg, hogy az oszlopokon mekkora kupit hagynak néha szerelés után, az már más tészta. :D
|
| | | [válaszok erre: #2255] |
[előzmény: (2243) bamba, 2016-01-24 15:17:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 JV16BAR

Tagság: 2003-06-10 09:27:26 Tagszám: #5074 Hozzászólások: 1239 |
2245. Elküldve: 2016-01-25 09:52:51, Szakemberek segítsenek!
|
[5221.] |
Fejet próbáltam finoman mozdítani, kábelt is természetesen, de egyértelmű javulást (+4-5dB) az antenna moccantása hozott. Most azon gondolkodom, hogyha tényleg az állvány miatt mozdult el, akkor melegben, mikor a talaj kienged, megint el fog mászni?
TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
|
| | | [válaszok erre: #2247] |
[előzmény: (2244) stubyte, 2016-01-25 08:50:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 stubyte

Tagság: 2007-06-23 13:43:03 Tagszám: #46295 Hozzászólások: 10168 |
2244. Elküldve: 2016-01-25 08:50:30, Szakemberek segítsenek!
|
[5222.] |
A 3 (vékony) főleg alu pálcás kiviteleknél -6 ; -8 C fok alatt tapasztalok én is mászkálást, még a nagykecskénél is. Ez a hatás különösen a kora tavaszi hónapokban figyelhető meg, mikor éjjel még rendesen fagy, de nappal napsütésben már jelentős pluszok vannak.
Találkoztam már olyan hibaokkal is, mikor az F-csatinál relatíve rövid volt a belső vezető lecsupaszítása, éppen, hogy elérte az LNB-t. Nagy hidegben viszont már a galvanikus kapcsolat megszakadt, így abszolút 0 volt a jel, minden TP-n.
STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
|
| | | [válaszok erre: #2245] |
[előzmény: (2237) JV16BAR, 2016-01-23 17:05:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 bamba

Tagság: 2004-04-27 06:03:37 Tagszám: #10208 Hozzászólások: 1512 |
2243. Elküldve: 2016-01-24 15:17:26, Szakemberek segítsenek!
|
[5223.] |
Ha egy teletronik mmwo/5-862-vel szétosztom a kábeltv-s jelet tv-re és modemre, akkor a tv ágra nem kell külön hpf szűrő, ugye jól gondolom?!
|
| | | [válaszok erre: #2246] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2242. Elküldve: 2016-01-24 09:26:17, Szakemberek segítsenek!
|
[5224.] |
Szia!
Szintén ilyen problémával szembesültem. Szombat este írtam a Telstar topikba, hogy hová lett az MSNBC a 15 W ről. A napok óta tartó erős fagy elmozdította az árbócot. 100-as cső van bebetonozva. 5 éve van fenn a fix antenna a Telstarra, s ilyen még nem történt vele.
|
| | |
[előzmény: (2237) JV16BAR, 2016-01-23 17:05:23] |
|
|
|
|
 chucky

Tagság: 2003-09-09 17:54:16 Tagszám: #6516 Hozzászólások: 5497 |
2241. Elküldve: 2016-01-23 23:06:56, Szakemberek segítsenek!
|
[5225.] |
A lyngsat szerint a turner csomag van ott.
|
| | |
[előzmény: (2240) f2f2, 2016-01-23 21:59:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|