Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 f2f2

Tagság: 2006-01-31 16:40:43 Tagszám: #26456 Hozzászólások: 4045 |
2240. Elküldve: 2016-01-23 21:59:39, Szakemberek segítsenek!
|
[5226.] |
TV Esporte Interativo
– Intelsat 11 at 43.1°W –
3963V 15000 //
(TV Esporte Interativo)
3963-V-13400 //
(Turner / TNT Sudamerica)
Drága szakemberek
Lehet ilyen hogy a konrkrét holdról C TPfreki azonos csak SR érték különbözik és jönnek különböző csatik így ?
Vagy ennél már valamelyik nincs is ott
|
| | | [válaszok erre: #2241] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2239. Elküldve: 2016-01-23 19:49:21, Szakemberek segítsenek!
|
[5227.] |
Semmi gond Sanca2.
Amit írtál viszont igaz. Ha nem fagyhatárig ment, a fagy kimozdíthatta simán. Belegondolva, nálam az utcai ajtó nem csukódik télen...de csak télen és -X hidegnél. Már nem is bántom, mert ha enyhül megjavul. (betonláb)
Ahogy Barczik fórumtárs is írja, a földben feszít a fagy. Megemel akármit. Gyanítom hogy tavasszal elő kell kerüljön a talicska meg a betonkeverő.
|
| | |
[előzmény: (2236) sanca2, 2016-01-23 16:56:31] |
|
|
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
2238. Elküldve: 2016-01-23 17:54:24, Szakemberek segítsenek!
|
[5228.] |
Kicsi, vagyis nem elég mély a gödör
A vihart kibírja, de fagy az más...............a fagyhatár alá kell engedni a tartő csöveket
Akkor meg is van, hogy miért csak a 2 felső TP hibázott ( ha csak azt lested vele )
|
| | |
[előzmény: (2237) JV16BAR, 2016-01-23 17:05:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 JV16BAR

Tagság: 2003-06-10 09:27:26 Tagszám: #5074 Hozzászólások: 1239 |
2237. Elküldve: 2016-01-23 17:05:23, Szakemberek segítsenek!
|
[5229.] |
Őszintén szólva magam sem tudom, hogy konkrétan hol okozott gondot a fagy, mindaz, amit írtam, csak feltételezés. És azért feltételezem, mert ez az 1.60-as antenna tavasz óta fel van szerelve (még képeket is tettem ide valamelyik topikba, mikor beástam a háromlábú állványát), és jónéhány erős vihart átvészelt gond nélkül. Nyár végén még egyszer ellenőríztem a beállítást, és teljesen a helyén volt, nem kellett hozzanyúlni. Most viszont 3-4 nap alatt elállítódott úgy, hogy közben alig volt szél, inkább a hőmérséklet ingadozás volt nagy (-17 és +3 fok között). Ebből gondoltam, hogy talán a fagy "nyomta el" az antennát.
Ezt a tányért jelenleg csak erre a két tp-re használom (forgató sincs rajta), egy BU quad fej van benne.
UI. Megvan a kép is.
TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
|
| | | [válaszok erre: #2238 #2242 #2244] |
[előzmény: (2234) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-23 14:55:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
2236. Elküldve: 2016-01-23 16:56:31, Szakemberek segítsenek!
|
[5230.] |
Én nem arra írtam, bocsika
Én erre jegyeztem meg amit.........................
""Akár a fej is okozhatja...talán."
Hidegben a fej rövid idő alatt bemelegszik."
|
| | | [válaszok erre: #2239] |
[előzmény: (2233) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-23 14:45:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
2235. Elküldve: 2016-01-23 15:22:15, Szakemberek segítsenek!
|
[5231.] |
Te írtad hogy megfagy! Csak nem kívül hanem a kar belsejében. Ha nincs furat alulról vagy az épen el van dugaszolva. /Darázs és egyéb ok/
"scansatelit"
Az oszlopot /árbocot/ is képes a fagy mozgatni.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2016-01-23 15:30:09]
|
| | |
[előzmény: (2232) Merlot, 2016-01-23 14:17:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2234. Elküldve: 2016-01-23 14:55:14, Szakemberek segítsenek!
|
[5232.] |
Hát kíváncsi leszek hol okozott a fagy elállítódást. El nem bírom képzelni, hogy a fagy (ami csak zárt helyen bír feszíteni) hogy állít el antennát kívül. (max a súlya?) Az írásból én nem látom, hogy a fejtartó karba folyt volna és a fejet kinyomta volna a fókuszból. Ugyanis azt írja, hogy az antennát állította kicsit odébb. Ha rossz helyre, fókuszon kívül kerül a fej, akkor hiába tekergeti az antennát. A másik, hogy még mindig nem értem, hogy EZ miért csak két transzponderre volt hatással?
|
| | | [válaszok erre: #2237] |
|
|
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2233. Elküldve: 2016-01-23 14:45:14, Szakemberek segítsenek!
|
[5233.] |
Szerintem nem olvastátok el mit írt. Mióta érint termikus zaj csak 2 felső sávú transzpondert?
BEMELEGEDŐ FEJ? Akkor tőlünk délebbre nem néznek műholdas adókat?
Én eddig úgy tudtam ,hogy a DRO LNB-ket hőfoktartományra kalibrálják és nem melegre. Aztán túl azon hogy ez mennyire sikeres (meg igaz..olyan lnb-knél amire pofátlanul a 0,1dB-t írják a -30..+60 C mellé) a hőmérséklet határok (ami 2 és nem csak 1) széle felé a magasabb frekvenciákon kezd előbb szűkülni, instabillá válni a vétel.
Persze nem kizárt, hogy tévedek.
|
| | | [válaszok erre: #2236] |
[előzmény: (2225) gomey, 2016-01-23 09:34:35] |
|
|
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2232. Elküldve: 2016-01-23 14:17:00, Szakemberek segítsenek!
|
[5234.] |
Se a tetején, se a belsejében a furat miatt nem tud megállni a víz, mert ez a kar legmélyebb pontja.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2235] |
[előzmény: (2231) Barczik L, 2016-01-23 14:09:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
2231. Elküldve: 2016-01-23 14:09:27, Szakemberek segítsenek!
|
[5235.] |
Csak nem a tetején hanem belül a zártszelvény belsejében.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #2232] |
[előzmény: (2228) Merlot, 2016-01-23 13:59:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
2230. Elküldve: 2016-01-23 14:02:19, Szakemberek segítsenek!
|
[5236.] |
"Csak éppen arányaiban lesz más a kettő!"
Kifejtenéd bővebben ?
Köszi
|
| | |
[előzmény: (2229) gomey, 2016-01-23 13:59:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
2229. Elküldve: 2016-01-23 13:59:30, Szakemberek segítsenek!
|
[5237.] |
"Jobb helyeken folyékony Nitrogénnel hűtik"
Csak éppen arányaiban lesz más a kettő!
|
| | | [válaszok erre: #2230] |
[előzmény: (2226) sanca2, 2016-01-23 09:59:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2228. Elküldve: 2016-01-23 13:59:07, Szakemberek segítsenek!
|
[5238.] |
"... a megolvadt hólé visszafagyott, és ettől mászhatott el az antenna egy kicsit,..."
Bizony, ez télen előfordulhat. Rácz Andris (nevével és írásaival a fórumon mint nagy gyakorlatú szerelő találkozhatsz), kedvenc példája erre a fejtartó karok bizonyos kialakítása esetén, az oda belefagyó víz okozta deformáció, ami értelem szerűen "elhajlítja" a kart, ettől a végén befogott fej többé nem az ideális fókuszban van.
Ergo: a jelszint azonnal lecsökken, jönnek a vételi zavarok.
A pirossal megjelölt könyöknél a szög alu (vagy vas) lapítva van, ettől egy mélyedés keletkezik, amiben megáll a később befagyó víz.
Megelőzhető egy 3-as furattal, amin kifolyik a víz, tehát nincs minek megfagynia.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2231] |
[előzmény: (2227) JV16BAR, 2016-01-23 13:08:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 JV16BAR

Tagság: 2003-06-10 09:27:26 Tagszám: #5074 Hozzászólások: 1239 |
2227. Elküldve: 2016-01-23 13:08:10, Szakemberek segítsenek!
|
[5239.] |
Tegnap este végre rájöttem a titok nyitjára: elállítódott az antenna. Valami olyasi történt, hogy a megolvadt hólé visszafagyott, és ettől mászhatott el az antenna egy kicsit, mert ugyan volt szél, de korábban ennél sokkal nagyobb szélben sem volt gond.
Tegnap délután egy minimálisat állítottam az antennán, és azóta minden ok - ez látszik a grafikonon is.
Tehát a jelszintcsökkenésnek volt köze a hideghez - de nem abban a formában, ahogy feltételeztem :)
TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
|
| | | [válaszok erre: #2228] |
[előzmény: (2226) sanca2, 2016-01-23 09:59:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
2226. Elküldve: 2016-01-23 09:59:51, Szakemberek segítsenek!
|
[5240.] |
Melegben nem ?
Hidegben kisebb a termikus zaj, ami a jel szempontjából nagyon jó
Jobb helyeken folyékony Nitrogénnel hűtik
|
| | | [válaszok erre: #2227 #2229] |
[előzmény: (2225) gomey, 2016-01-23 09:34:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
2225. Elküldve: 2016-01-23 09:34:35, Szakemberek segítsenek!
|
[5241.] |
"Akár a fej is okozhatja...talán."
Hidegben a fej rövid idő alatt bemelegszik.
|
| | | [válaszok erre: #2226 #2233] |
[előzmény: (2224) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-23 04:43:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2224. Elküldve: 2016-01-23 04:43:18, Szakemberek segítsenek!
|
[5242.] |
"Általánosan elfogadott tény, hogy hideg, tiszta időben általában jobb a vétel - magam is ezt tapasztaltam. "
Ezt én urbán legendának nevezném így ebben a formában.
A mikrohullámok átvitelét befolyásolják a légköri gázok (bármily hihetetlen az atmoszféra gáz összetétele változó)
Troposzférikus és Ionoszférikus szcintilláció és a levegő páratartalma.
Mivel magad is írod hogy "általában" ezért gondolom akkor az vitán felül áll, hogy téli hidegben "általában" alacsony a levegő páratartalma...de nem mindig. És nem kell ahhoz felhő vagy eső, hogy épp magasabb legyen....akár a légkörbe került szennyező anyagoktól.
De ebben az esetben én inkább a felső légkör szcintillációját tenném felelőssé. Tekintettel arra, hogy egy frekvenciatartományt érint. Aki rádiózott tudja, hogy ez gyakorlatilag a fading-hez hasonló. Az analóg fading hebegés is adott frekvenciát, frekvenciatartományt érint. Hosszabb rövidebb ideig áll fenn. Gyakorlatilag az esőcsillapítás és felhőképződéssel egyenértékű csillapítást okoz, de mint mondottam szűkebb-szélesebb tartományban csak. Persze ahogy mondják 1 mérés nem mérvadó. Több fejjel érdemes lenne kipróbálni, mert az elektronikák is máshogy viselkednek hőmérséklet függvényében. Akár a fej is okozhatja...talán.
|
| | | [válaszok erre: #2225] |
[előzmény: (2223) JV16BAR, 2016-01-20 08:20:24] |
|
|
|
|
 JV16BAR

Tagság: 2003-06-10 09:27:26 Tagszám: #5074 Hozzászólások: 1239 |
2223. Elküldve: 2016-01-20 08:20:24, Szakemberek segítsenek!
|
[5243.] |
Egy érdekes jelenségre szeretnék magyarázatot kapni.
Általánosan elfogadott tény, hogy hideg, tiszta időben általában jobb a vétel - magam is ezt tapasztaltam.
Ehhez képest arra lettem figyelmes, hogy két Arabsat (26 fok Kelet) transponderen a hőmérséklettel nagyjából arányosan csökken a jelszint is.
Itt van 3 grafikon:
http://fuley.ro/cgi-bin/signal.cgi
A legfelsőn (zölddel satírozva illetve sárga vonal) a két tp jelszintje dB-ben. Alája odatettem a kinti hőmérséklet grafikonját, aminek segítségével látható, hogy az éjszakai fagyokban nem nőtt a jelszint, hanem inkább csökkent.
A legalsó grafikonon a BER értéke látható, ami bár többnyire 0, azért a nagy hidegben ott is előugrik néha egy-egy alacsony érték.
Még annyit szeretnék mondani, hogy normál esetben mindkét tp-n stabil vételem van 9.5-11dB közötti értékekkel.
A fenti méréseket egy TBS6982 kártyával (linux alatt) és egy arduino-hoz csatlakoztatott DS18B20 hőmérséklet szenzorral végeztem.
TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
|
| | | [válaszok erre: #2224] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Brunó1945

Tagság: 2009-01-05 16:38:13 Tagszám: #68782 Hozzászólások: 708 |
2222. Elküldve: 2016-01-19 20:35:37, Szakemberek segítsenek!
|
[5244.] |
Igaz-igaz stubyte mester,"mintha csak magam mondottam volna"
brunó1945
|
| | |
[előzmény: (2218) stubyte, 2016-01-19 11:05:44] |
|
Törzstag
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
2221. Elküldve: 2016-01-19 11:45:58, Szakemberek segítsenek!
|
[5245.] |
Tegyél be a fejtartóba egy 40-es műanyag lefolyócsövet, kb. 50 cm hosszút és rögtön látni fogod, hova néz a fej.
|
| | |
[előzmény: (2220) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-19 11:20:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2220. Elküldve: 2016-01-19 11:20:35, Szakemberek segítsenek!
|
[5246.] |
Hát köszönöm mindenkinek a segítséget. Nem gondoltam volna, hogy ennyiféle verzió létezik egyazon típusból. Szerencsére a fejtartó kar helyzetére fény derült. Ahogy nézem legrosszabb esetben egy csőbilincs fog ideiglenesen fejtartónak rákerülni, aztán jöhet a napfény teszt. Bár mostanra 99%-os sikert remélek, mert elég pontosan be lett lőve a fej helye. Messze attól ahogy eddig lett próbálgatva. :)
|
| | | [válaszok erre: #2221] |
|
|
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2219. Elküldve: 2016-01-19 11:11:25, Szakemberek segítsenek!
|
[5247.] |
Ezt a napfény tesztet megnézzük mindenképpen.
Ahogy méregetem, ha ott kell legyen a fej mint anas.tasia antennáján, akkor ez a műanyag fejtartó úgy lenne jó rá, ha a feltartó rúd merőlegesen lenne szerelve a hátlapi zártszelvényre...és természetesen csak egyenes, törés nélkül. A képen csal kicsit, de az asztalon kiméregettem. Gondolom azért váltottak idővel egyenes fejtartó rúdra, mert kikoptak a lemez fejtartók, és lettek szögbe állított műanyagok.
Valahogy így:
|
| |
|
|
|
|
 stubyte

Tagság: 2007-06-23 13:43:03 Tagszám: #46295 Hozzászólások: 10168 |
2218. Elküldve: 2016-01-19 11:05:44, Szakemberek segítsenek!
|
[5248.] |
Az alsó kép a helyes !
STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
|
| | | [válaszok erre: #2222] |
[előzmény: (2215) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-19 10:13:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2217. Elküldve: 2016-01-19 10:41:10, Szakemberek segítsenek!
|
[5249.] |
Mi lenne, ha felraknád egy provizórikus árbócra földközelben, és csinálnál egy napfény tesztet, ehhez most ragyogó, napos idő van, ha kissé hideg is?
Ez a módszer nem hazudik, megfelelően kis átmérőjű, és közel kerek fényfolt csak akkor látható, ha rendben van a fókusz.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2215) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-19 10:13:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2216. Elküldve: 2016-01-19 10:30:43, Szakemberek segítsenek!
|
[5250.] |
Így van, az enyémen ezt jól lehet látni:
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2211) yaksi, 2016-01-19 07:43:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|