Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499778/1 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (67/27
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

Leíratkozott felhasználó
2215. Elküldve: 2016-01-19 10:13:17,

Szakemberek segítsenek!

[5251.]

Így fölé néz:
ckeenoi7jz2jtt1gahvc.jpg

tán így lenne jó:
6ql82cf5581ewena05bs.jpg
[válaszok erre: #2217 #2218]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
2214. Elküldve: 2016-01-19 10:11:37,

Szakemberek segítsenek!

[5252.]

Így az antenna fölé néz:
[IMG]http" border="0">://kepkezelo.com//images/ckeenoi7jz2jtt1gahvc.jpg[/IMG]

Szerintem így lenne jó:
[IMG]http" border="0">://kepkezelo.com//images/6ql82cf5581ewena05bs.jpg[/IMG]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
2213. Elküldve: 2016-01-19 10:05:04,

Szakemberek segítsenek!

[5253.]

Sziasztok.
Megfordítottam a fejtartó kart. Hát...arra a félkörös U alakú rögzített végre majd merőlegesen van hegesztve a 20x20-as zártszelvény...szóval éppen hogy picit feljebb áll így. Az eredeti fejtartóját nem láttam....ez azonban így tuti nem lesz jó rá. Szóval továbbra is úgy látom mintha ez a fejtartó az egyenes fejtartó karokhoz illeszkedne. Ehhez valami más volt.
icon50.gif
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
2212. Elküldve: 2016-01-19 09:47:32,

Szakemberek segítsenek!

[5254.]

Az elevációt lehet (sőt kell) fordítva felrakni, attól függően, hogy mennyire kell dönteni a tányért, lefelé, vagy felfelé.
Már nyugat 4-5 fok esetén fordítva kell feltenni, különben megnyomódik a tányér. icon50.gif

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[előzmény: (2211) yaksi, 2016-01-19 07:43:52]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
2211. Elküldve: 2016-01-19 07:43:52,

Szakemberek segítsenek!

[5255.]

Ezeket nem is lehet fordítva összerakni, mert a hátlaphoz csatlakozó végén ott a perem, és a lyuk a csavaroknak, amivel fel kell rögzíteni. Fordítva nem lehet összeszerelni.

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #2212 #2216] [előzmény: (2205) Merlot, 2016-01-18 22:10:13]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanca2



Tagság: 2007-07-03 18:20:45
Tagszám: #46676
Hozzászólások: 16092
2210. Elküldve: 2016-01-19 06:52:12,

Szakemberek segítsenek!

[5256.]

http://ftp.unpad.ac.id/orari/library/library-sw-hw/amateur-radio/ant/parabolic-antenna/Satellite%20Receiving%20Antennas.htm
Kiváló dolgozó
sanca2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


feri



Tagság: 2004-07-25 11:37:07
Tagszám: #11669
Hozzászólások: 1773
2209. Elküldve: 2016-01-19 06:29:12,

Szakemberek segítsenek!

[5257.]

Ez egy regebbi tipus, en az elobbi fenykepen levo tipusra reagaltam.A lenyeg, hogy a fej korulbelul az antenna kozepe tajekara nezzen.
[előzmény: (2205) Merlot, 2016-01-18 22:10:13]
Kiváló dolgozó
feri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
2208. Elküldve: 2016-01-18 23:58:23,

Szakemberek segítsenek!

[5258.]

Szia.

Az idők folyamán többféle fejtartó kialakítása volt a Bozsér antennáknak, az utóbbi 10-12 évben már csak egyenes fejtartó karral és műanyag fejtartó bilinccsel szerelték.

Például Pedro5413 fórumtársunk (a sárgára festett), antennája egy korábbi gyártású.
[előzmény: (2205) Merlot, 2016-01-18 22:10:13]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pedro5413



Tagság: 2011-03-30 12:28:45
Tagszám: #92973
Hozzászólások: 1971
2207. Elküldve: 2016-01-18 23:39:36,

Szakemberek segítsenek!

[5259.]

Pedig már a szomszéd góréját terveztem felgyújtani. icon21.gif


...............................................................................
VU+Zero 4K, Axas HIS 4K Combo+, Alien shd 8900, Amiko Mini HD, Ariva 100E HD
, 110-es Bozsér, BU fej, DM 3800 (75 E - 45 W)
[előzmény: (2206) pedro5413, 2016-01-18 22:35:14]
Kiváló dolgozó
pedro5413 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pedro5413



Tagság: 2011-03-30 12:28:45
Tagszám: #92973
Hozzászólások: 1971
2206. Elküldve: 2016-01-18 22:35:14,

Szakemberek segítsenek!

[5260.]

"Érdekes módon nem panaszkodik gyenge vételre, pedig jól láthatóan nem lefelé néz a hajlított rész."

Olyannyira nem, hogy mióta kivettem egy gyanúsan belógó fát, azóta "visszajött a 75 E.
icon33.gif

...............................................................................
VU+Zero 4K, Axas HIS 4K Combo+, Alien shd 8900, Amiko Mini HD, Ariva 100E HD
, 110-es Bozsér, BU fej, DM 3800 (75 E - 45 W)
[válaszok erre: #2207] [előzmény: (2205) Merlot, 2016-01-18 22:10:13]
Kiváló dolgozó
pedro5413 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2205. Elküldve: 2016-01-18 22:10:13,

Szakemberek segítsenek!

[5261.]

Akkor mindenki rosszul szerelné fel?

Egyik fórumtársunknál szolgál az alábbi Bozsér:

23692056_3da450f36ee5da7446c2a14a38bdb79b_m.jpg

Érdekes módon nem panaszkodik gyenge vételre, pedig jól láthatóan nem lefelé néz a hajlított rész.

Aztán itt van egy, az egyik hirdetési oldalon eladásra kínált, szinte vadiúj Bozsér példány.
A képen nem egyértelmű, de úgy tűnik, a fejtartó kar itt egyenes. Értelemszerűen összeszerelt állapotban a műanyag fejtartó az égnek meredne.

23692054_bc5530149b5eca2512d8c5d1f2be4842_l.jpg

És végül anas.tasia fórumtársunk példánya, amit multifeedre épített meg.
Jól láthatóan a kar a fejeknél kiegyenesedik, azaz vízszintesre vált.
Ez a felvétel pedig feri igazát támasztaná alá.

21000725_c251a5c03f3339ba74d05bf2a85af3d6_l.jpg


GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #2206 #2208 #2208 #2208 #2209 #2211] [előzmény: (2202) feri, 2016-01-18 12:50:14]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


feri



Tagság: 2004-07-25 11:37:07
Tagszám: #11669
Hozzászólások: 1773
2204. Elküldve: 2016-01-18 13:49:43,

Szakemberek segítsenek!

[5262.]

Garantaltan nem fog fole nezni!Tobb 100-at szereltem, ez igy nagyon is jol van!
[előzmény: (2203) Smart0, 2016-01-18 12:53:42]
Kiváló dolgozó
feri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
2203. Elküldve: 2016-01-18 12:53:42,

Szakemberek segítsenek!

[5263.]

Először én is arra gondoltam, de a kép alapján akkor az antenna fölé nézne a fej.
[válaszok erre: #2204] [előzmény: (2202) feri, 2016-01-18 12:50:14]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


feri



Tagság: 2004-07-25 11:37:07
Tagszám: #11669
Hozzászólások: 1773
2202. Elküldve: 2016-01-18 12:50:14,

Szakemberek segítsenek!

[5264.]

NEM!A hajlitott resze legyen a fejtartonal, de ne folfele, nezzen a hajlitott resz, hanem majdnem vizszintesen.( a hossztengelye korul forditsd el 180 fokot)
[válaszok erre: #2203 #2205] [előzmény: (2201) Smart0, 2016-01-18 12:13:10]
Kiváló dolgozó
feri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
2201. Elküldve: 2016-01-18 12:13:10,

Szakemberek segítsenek!

[5265.]

Lehet, hogy csak nekem nem egyértelmű, de a megfordítás azt jelenti, hogy a rövid hajlított része legyen a tányérnál és a hosszú egyenes része a fejnél?
[válaszok erre: #2202] [előzmény: (2198) feri, 2016-01-18 11:41:39]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
2200. Elküldve: 2016-01-18 12:11:40,

Szakemberek segítsenek!

[5266.]

Szia.

Nálad a pont, ez nem a régi Bozsér - ahogy azt én feltételeztem - hanem az újabb keletű, a műanyag fejtartóval szerelt változat.

Jó szem, remek agyműködés - mi lenne velünk Nélküled !

icon50.gif icon61.gif
[előzmény: (2196) Rentner, 2016-01-18 10:49:16]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


feri



Tagság: 2004-07-25 11:37:07
Tagszám: #11669
Hozzászólások: 1773
2199. Elküldve: 2016-01-18 11:47:44,

Szakemberek segítsenek!

[5267.]

Mindenesetre a digis szerelorol is megvan a velemenyem, hogy ,,nem vette eszre", a fejtzarto rud forditva van felszerelve!
[előzmény: (2194) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-18 09:27:44]
Kiváló dolgozó
feri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


feri



Tagság: 2004-07-25 11:37:07
Tagszám: #11669
Hozzászólások: 1773
2198. Elküldve: 2016-01-18 11:41:39,

Szakemberek segítsenek!

[5268.]

Ahogy az elobbi forumtars is irta fordosd meg a fejtarto karjat, ahol a muanyag fejtarto csatlakozik, ne folfele alljon, hanem majdnem vizszintesen! Ennyi!
[válaszok erre: #2201 #2224] [előzmény: (2197) Merlot, 2016-01-18 11:33:01]
Kiváló dolgozó
feri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2197. Elküldve: 2016-01-18 11:33:01,

Szakemberek segítsenek!

[5269.]

Hááát...nem tudom.

Ezen e képen a saját, eredeti, nem modifikált Bozsérom látható.
Annyi biztos, hogy a mostani elemzéshez nem túl jó szögben fényképezett antenna fejtartó karja, és annak szögben meghajtott fejtartója végen csücsülő műanyag fejtartó mintha más szöget zárna be, mint a scansatelit barátunké.

23691160_a6006481990e1075077491f25fbe3f07_l.jpg

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #2198] [előzmény: (2195) Amatőr61, 2016-01-18 09:57:54]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Rentner



Tagság: 2008-09-02 17:29:09
Tagszám: #63179
Hozzászólások: 4406
2196. Elküldve: 2016-01-18 10:49:16,

Szakemberek segítsenek!

[5270.]

[email protected]!

Nincs ezzel semmi baj. (azon kivül, hogy van icon20.gif )

Meg kell forditsad a fejtartó kart, és értelemszerüen a végén a müag. fejbilincset is.
(180°- ot fordits rajt, és ugy rögzitsd a fügőleges zártszelvényhez)

icon50.gif icon61.gif icon61.gif

(és jó irányba fog mutatni a fej tengelye)

Üdv. Laci . Jó vételt!
DM 7020 - Illu-C3 - (T-Combo) - Alu.ant. - 8 LNB - (28.5E>>>4.0W).
[válaszok erre: #2200] [előzmény: (2194) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-18 09:27:44]
Kiváló dolgozó
Rentner adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
2195. Elküldve: 2016-01-18 09:57:54,

Szakemberek segítsenek!

[5271.]

Szia.

Ez nem Satsystem gyártmány, ez egy Bozsér antenna.
A fejtartó kar végén egy lemezdarab volt felfogatva, amely fémbilincsben végződött.
A fej pozíciója lényegesen lejjebb volt a mostani, műanyag fejes állapotnál.
A vélt (berajzolt) állapot sem jó.

Ha nincs elvetemedve - oldalról belenézve nagyjából egyetlen síkot kell(ene) látni - azaz nincs benne nyolcas, akkor egy kézben tartott fejjel is meg lehet találni a fókuszt.

(Lehetőleg ne a Thor, hanem például az Astra vagy a Hot Bird holdon keresd meg.)
[válaszok erre: #2197] [előzmény: (2194) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-18 09:27:44]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2194. Elküldve: 2016-01-18 09:27:44,

Szakemberek segítsenek!

[5272.]

Itt az antenna:
92620160118_001_.jpg

Na ez nem működött. Még a kiérkező digis szerelő is azt mondta, hogy a lábának támasztva is beállítja. Nem sikerült neki sem és csak a fejét csóválta. Most hogy a fejtartót nézem, látom, hogy ennél a fejtartó karon állították be a szöget. Normál antennánál a kar egyenes és a műanyag fejtartó adja a szöget, hogy az LNB a tükör közepe felé nézzen. Ennél így kétszer van meg a szög. Most hogy tudom mit nézzek...durva. icon53.gif
Persze úgy emlékszem, hogy ezt kompletten kapta, csak tán fém bilincs volt a fejtartó vagy mittudomén, de nem akart vesződni én meg felajánlottam a készletemből egy 50 ft-os fejtartót. hahaha....ez lett a vége.
Esetleg valaki emlékszik erre a típusra? Szerintem ezen egyenes fejtartó kellett legyen, de olyan nem találtam.
[válaszok erre: #2195 #2195 #2195 #2196 #2199]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
2193. Elküldve: 2016-01-17 19:14:15,

Szakemberek segítsenek!

[5273.]

icon32.gif
Basszus, ennek a füle úgy áll mint a repülőgépben a műhorizont. Mutatja a dőlésszöget. Kétség kívül praktikus "jármű" beépített saját navigációval.
Nekem sajna nem telik rá. Ahogy látom eredeti bőr ülések és kárpitozás....
[előzmény: (2192) Merlot, 2016-01-17 18:01:42]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2192. Elküldve: 2016-01-17 18:01:42,

Szakemberek segítsenek!

[5274.]

Jobban járnál, ha más közlekedési eszközt választanál.

23688060_2012b2b96967f94a997bb7a226df2bb2_m.jpg

icon21.gif icon21.gif

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #2193] [előzmény: (2191) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-17 17:10:49]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2191. Elküldve: 2016-01-17 17:10:49,

Szakemberek segítsenek!

[5275.]

icon28.gif
Beletetted a bogarat a fülembe. Nem átallottam felöltözni ebben a k..hidegben és kimenni az antennáimhoz. Hát azok amiken cseréltem, szerencsére úgy állnak ahogy kell, cirka az antenna közepe felé. Tavasszal azért a bilincsen lazítok és billentek a fejen, aztán meglátom lesz-e javulás.
VISZONT! Egyik ismerősömmel újítottunk fel egy tükröt, ami mai napig nála a garázsban a falra van akasztva. A digist akarták nagyobbra cserélni, de állítólag nem tudták beállítani. Most hogy mondtad..nem is csoda. Elbicikliztem hozzá és elkértem. Nem kis mutatvány volt ebben a szélben egy 120-as tükörrel 5 utcát bicajozni. Holnap rakok fel róla képet.
Ez is egy érdekes kivitelű antenna.
icon50.gif
[válaszok erre: #2192] [előzmény: (2180) Atilu, 2016-01-17 11:31:25]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010530948638916 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail