Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499778/1 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (66/32
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

Leíratkozott felhasználó
2190. Elküldve: 2016-01-17 16:58:55,

Szakemberek segítsenek!

[5276.]

Ez az! Bár az enyém (még) rozsdás. icon32.gif
[előzmény: (2187) Czenke, 2016-01-17 15:59:47]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
2189. Elküldve: 2016-01-17 16:57:03,

Szakemberek segítsenek!

[5277.]

icon32.gif
Igen, innen van nekem is!
[előzmény: (2182) Amatőr61, 2016-01-17 14:23:57]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2188. Elküldve: 2016-01-17 16:26:17,

Szakemberek segítsenek!

[5278.]

Kösz!

Látod, így már egyértelmű.
Amatőr társunk - hála évtizedes gyakorlatának -, jól felismerte már a fejtartóról is.
Nekem is volt egy ilyen tükröm, az első komolyabb antennám volt. icon50.gif

(Ebből lett később a madáritató. icon21.gif )

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (2187) Czenke, 2016-01-17 15:59:47]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Czenke



Tagság: 2013-06-20 15:53:25
Tagszám: #128114
Hozzászólások: 18
2187. Elküldve: 2016-01-17 15:59:47,

Szakemberek segítsenek!

[5279.]

Íme:

Technisat Digicorder S2 WaweFrontier T90

Csatolt kép - 17286535.pic

17286535.pic

[válaszok erre: #2188 #2190] [előzmény: (2185) Merlot, 2016-01-17 14:54:33]
Zöldfülű
Czenke adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
2186. Elküldve: 2016-01-17 14:56:02,

Szakemberek segítsenek!

[5280.]

Nagy valószínűséggel a Satsystem gyártotta.

icon50.gif
[előzmény: (2184) Czenke, 2016-01-17 14:50:30]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2185. Elküldve: 2016-01-17 14:54:33,

Szakemberek segítsenek!

[5281.]

Az a baj, hogy rendszerint elfelejtitek lefotózni a tükör hátoldalát is, ami döntő lehet egy típus azonosítása szempontjából...

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #2187] [előzmény: (2184) Czenke, 2016-01-17 14:50:30]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Czenke



Tagság: 2013-06-20 15:53:25
Tagszám: #128114
Hozzászólások: 18
2184. Elküldve: 2016-01-17 14:50:30,

Szakemberek segítsenek!

[5282.]

Sajnos nem tudom megmondani,hogy honnan származik az antenna, én is úgy kaptam, de a fényképek alapján 99.9% hogy egyforma scansatelit antennájával

Technisat Digicorder S2 WaweFrontier T90
[válaszok erre: #2185 #2186] [előzmény: (2180) Atilu, 2016-01-17 11:31:25]
Zöldfülű
Czenke adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2183. Elküldve: 2016-01-17 14:50:16,

Szakemberek segítsenek!

[5283.]

Ki gondolná, hogy az műanyag fejtartók ázsiója olykor megnő?
Példa erre a 150-es Gibertini esete, ahol stubyte mester is az eredeti

23687376_5232b419c93a285a7856e5aae395bcb4_m.jpg

helyett műanyagot javasol.


Aztán vannak olyan szerencsések, akik tudnak szerezni a 85-ös Gibi fémmel kombinált műanyag fejtartójából, ami mutatós és tartós egyben.
Persze az egyenes fejtartó kar méreteinek stimmelnie kell!

23687378_b0a014bbf7e23d4b07b05ac691b5f605_m.jpg

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (2182) Amatőr61, 2016-01-17 14:23:57]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
2182. Elküldve: 2016-01-17 14:23:57,

Szakemberek segítsenek!

[5284.]

Szia.

A 2177. számú beírásban szereplő fejtartót régebben a Satsystem (Már megszűntek!) és a Betacom is árulta, kb. 450 Forintért.
Sajnos a Betacom-nál sem látom már, lehet, hogy beszüntették a forgalmazását.

Az alábbi linken található műanyag fejtartók viszont nagyon olcsón kaphatóak, érdemes belőle pár darabot a fiókban tárolni : http://antennabolt.superwebaruhaz.hu/fejtarto-muanyag-t343134
[válaszok erre: #2183 #2189] [előzmény: (2181) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-17 13:03:45]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2181. Elküldve: 2016-01-17 13:03:45,

Szakemberek segítsenek!

[5285.]

Nem keserítesz el. Ép ellenkezőleg. Ha visszaolvasol látni fogod hogy Czenke pincéjében olyan antenna van mint amit én kaptam. Csak neki dupla fejes kell nekem szimpla. Ezért cserélünk.

Eddigieknél meg ezek szerint szerencsém volt, mert amiket kaptam/találtam, azokon 99%-ban volt fejtartó de törött vagy elfűrészelt (így mentette le a hozzáértő tulaj az analóg idők semmitérő LNB-jét icon53.gif ) De majdnem ugyanolyan fejtartó volt rajtuk.

Van egy szintén ősöreg lavórom új fejtartóval, aminek felületi pontossága/fókusza jobb mint a biztosító által "juttatott" 125-ös Gibertini (volt....míg el nem adtam.) Ugyanis nevezett Gibertinit az Eutelsat 16A-ra szántam méghozzá a 21,5 Ghz-es Ka sávra. De akárhogy állítgattam kevesebbet adott mint ez a vén lavór. És tudvalevő, hogy az a jobb lavór ami kisebb hullámhosszon jobban teljesít. Ami tök jó C-sávra az lehet hogy pocsék lesz Ku-n. Innentől meg mint középszerű antennát szokás emlegetni. Ezekből is van jócskán nálam is. Van ami már csak a 2/3-át tudja mint méretétől várható lenne. (de ez még mindig elég arra amerre néz)
Mivel helyhiányban nem szenvedek, inkább veszek egy "bejáratott" 120-as öreget arra a holdra amire az új 100-as elég lenne. Egy 20 éves antenna ugyanis 2ezer és nem 20ezer. Aztán a tapasztalat azt mutatja, hogy még mindig csak kellemesen csalódtam. Van 90cm-es prímesem amit anno 3mm-es alumínium lemezből nyomtak. Aztán simán átvészelt 10 évet egy diófa tövében. És máig hozza a mérete nyereségét. Persze ezek fix telepítésűek és nem DX antennák.
icon50.gif
[válaszok erre: #2182] [előzmény: (2180) Atilu, 2016-01-17 11:31:25]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Atilu



Tagság: 2006-12-08 18:52:09
Tagszám: #38313
Hozzászólások: 5619
2180. Elküldve: 2016-01-17 11:31:25,

Szakemberek segítsenek!

[5286.]

Nem akarlak elkeseriteni, a kulonbozo fejtartoknak kicsi az eselye a kompatibilitasnak. Az, hogy feltudod tenni ra egy dolog, de mivel a doles szog (a fejtarto rud as a bilincs) akar kis merteku elterese is .... a nem is irom
[válaszok erre: #2181 #2184 #2191] [előzmény: (2178) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-17 10:28:23]
Kiváló dolgozó
Atilu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Czenke



Tagság: 2013-06-20 15:53:25
Tagszám: #128114
Hozzászólások: 18
2179. Elküldve: 2016-01-17 11:13:30,

Szakemberek segítsenek!

[5287.]

OK

Technisat Digicorder S2 WaweFrontier T90
[előzmény: (2178) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-17 10:28:23]
Zöldfülű
Czenke adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2178. Elküldve: 2016-01-17 10:28:23,

Szakemberek segítsenek!

[5288.]

icon32.gif
Akkor cserélünk!
icon50.gif
[válaszok erre: #2179 #2180] [előzmény: (2176) Czenke, 2016-01-16 20:24:31]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Czenke



Tagság: 2013-06-20 15:53:25
Tagszám: #128114
Hozzászólások: 18
2177. Elküldve: 2016-01-16 21:34:32,

Szakemberek segítsenek!

[5289.]

Bocs, most talán már látszik is.

Technisat Digicorder S2 WaweFrontier T90

Csatolt kép - 17286360.pic

17286360.pic

[előzmény: (2176) Czenke, 2016-01-16 20:24:31]
Zöldfülű
Czenke adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Czenke



Tagság: 2013-06-20 15:53:25
Tagszám: #128114
Hozzászólások: 18
2176. Elküldve: 2016-01-16 20:24:31,

Szakemberek segítsenek!

[5290.]

Azt hiszem ez kell neked:view.php

Itt röfög a pincémben, pillanatnyilag nem használom. Ha édekel a dolog, akkor jelezd!
(Én meg mit szenvedtem, hogy még egy fejet mellé aplikáljak...)

Technisat Digicorder S2 WaweFrontier T90
[válaszok erre: #2177 #2178] [előzmény: (2169) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-16 15:58:49]
Zöldfülű
Czenke adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


anntszer



Tagság: 2006-02-14 19:43:43
Tagszám: #27060
Hozzászólások: 756
2175. Elküldve: 2016-01-16 19:40:23,

Szakemberek segítsenek!

[5291.]

Bocs kb.20 éve

nincs nekem semmi ...
[előzmény: (2174) anntszer, 2016-01-16 19:39:21]
Törzstag
anntszer adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


anntszer



Tagság: 2006-02-14 19:43:43
Tagszám: #27060
Hozzászólások: 756
2174. Elküldve: 2016-01-16 19:39:21,

Szakemberek segítsenek!

[5292.]

Szia! Semmi gond ehhez az antennához az eredeti (1 lnb) is lejjebb ill. beljebb volt ezt anno 19.2 ill. 13 fokra készítették igy is múködött valami ITI s tükör volt ez kb 30 éve...

nincs nekem semmi ...
[válaszok erre: #2175] [előzmény: (2171) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-16 16:30:58]
Törzstag
anntszer adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
2173. Elküldve: 2016-01-16 16:43:52,

Szakemberek segítsenek!

[5293.]

A régi típusú fejeknél - ha megnézed a valóságban is a birtokodba került fejet -, csak egy viszonylag keskeny sáv van a bilincsbe fogáshoz.
A mostani modern műanyag házasoknál a hosszú, azonos átmérőjű 40 mm-es fejrész miatt jó pár centit tudod előre-hátra tologatni a fejet a tartóban.
Így aztán semmi gond...

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (2172) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-16 16:34:25]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2172. Elküldve: 2016-01-16 16:34:25,

Szakemberek segítsenek!

[5294.]

3273_os_monoblock_fejtart.jpg

Ha megnézel egy hasonlót, ott a fejtartó végénél a bilincs széle.
icon50.gif
[válaszok erre: #2173] [előzmény: (2170) Atilu, 2016-01-16 16:06:48]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
2171. Elküldve: 2016-01-16 16:30:58,

Szakemberek segítsenek!

[5295.]

Eszembe jutott, de ahogy nézem, ha erre egy hagyományos műanyag fejtartót teszek akkor beljebb esik a mostani fejeknél 1-2 centivel. Szóval vagy most vannak fordítva a fejtartó bilincsek (a T lemezen belül kellene legyenek?) vagy nemtudom...
[válaszok erre: #2174] [előzmény: (2170) Atilu, 2016-01-16 16:06:48]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Atilu



Tagság: 2006-12-08 18:52:09
Tagszám: #38313
Hozzászólások: 5619
2170. Elküldve: 2016-01-16 16:06:48,

Szakemberek segítsenek!

[5296.]

Az egyik leszedett bilincset középre teszed és már kész is.
[válaszok erre: #2171 #2172] [előzmény: (2169) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-16 15:58:49]
Kiváló dolgozó
Atilu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2169. Elküldve: 2016-01-16 15:58:49,

Szakemberek segítsenek!

[5297.]

Kaptam egy 120-as parabola antennát. Mély sajnálatomra a fejtartó rúd nem 20 vagy 30 mm széles (ehhez van itthon egy szatyor fejtartó) hanem 40mm. icon15.gif
Plusz 2 fejes. Mivel akitől kaptam az pár éve vette a házat és csak most szedték le tetőcserekor, az antennát meg az előző lakó szereltette fel, de már ő sem használta a kábel TV miatt, így semmi infóm róla. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez 1 fejes fejtartó van-é, illetve ha kiszedem a lemezt a két fejtartó bilinccsel, akkor 1 az 1-ben mehet-e a helyére? Ha valakinek ehhez való fejtartó van eladó, arra is vevő lennék.
52420160116_001_.jpg
42420160116.jpg
Köszi
[válaszok erre: #2170 #2176]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


adriankoooo



Tagság: 2004-12-25 20:13:35
Tagszám: #14655
Hozzászólások: 1016
2168. Elküldve: 2016-01-13 22:24:22,

Szakemberek segítsenek!

[5298.]

Szia skystar,

Nem vagyok szerelő, csak szeretném az életem megkönnyíteni. :) Motor stb. nem lesz a jövőben sem.

Kérdés:

Ugye a 4K-ban valami spéci FBC tuner van. Ez egyszerre akár 8 transzpondert is tud dekódolni?

Még egy kérdés: tehát, ha 4K-t választanám és egy kábelem van jelenleg: mennyi TP-t tudok felvenni/nézni egyszerre? Lehet teljesen felesleges lenne a Unicable.

Itt 8 adást vesz fel egyszerre + néz egyet + pip-el egyet:

https://www.youtube.com/watch?v=eXKiTr-MLdY
[előzmény: (2162) skystar, 2016-01-05 03:41:07]
Kiváló dolgozó
adriankoooo adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bamba



Tagság: 2004-04-27 06:03:37
Tagszám: #10208
Hozzászólások: 1512
2167. Elküldve: 2016-01-08 21:42:29,

Szakemberek segítsenek!

[5299.]

Köszi. icon50.gif
[előzmény: (2166) Amatőr61, 2016-01-08 21:36:45]
Kiváló dolgozó
bamba adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
2166. Elküldve: 2016-01-08 21:36:45,

Szakemberek segítsenek!

[5300.]

Szia.

Igen, jól gondolod.
[válaszok erre: #2167] [előzmény: (2165) bamba, 2016-01-08 21:30:33]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011435031890869 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail