Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2190. Elküldve: 2016-01-17 16:58:55, Szakemberek segítsenek!
|
[5276.] |
Ez az! Bár az enyém (még) rozsdás.
|
| | |
[előzmény: (2187) Czenke, 2016-01-17 15:59:47] |
|
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2189. Elküldve: 2016-01-17 16:57:03, Szakemberek segítsenek!
|
[5277.] |
Igen, innen van nekem is!
|
| | |
[előzmény: (2182) Amatőr61, 2016-01-17 14:23:57] |
|
|
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2188. Elküldve: 2016-01-17 16:26:17, Szakemberek segítsenek!
|
[5278.] |
Kösz!
Látod, így már egyértelmű.
Amatőr társunk - hála évtizedes gyakorlatának -, jól felismerte már a fejtartóról is.
Nekem is volt egy ilyen tükröm, az első komolyabb antennám volt.
(Ebből lett később a madáritató. )
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2187) Czenke, 2016-01-17 15:59:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
2186. Elküldve: 2016-01-17 14:56:02, Szakemberek segítsenek!
|
[5280.] |
Nagy valószínűséggel a Satsystem gyártotta.
|
| | |
[előzmény: (2184) Czenke, 2016-01-17 14:50:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2185. Elküldve: 2016-01-17 14:54:33, Szakemberek segítsenek!
|
[5281.] |
Az a baj, hogy rendszerint elfelejtitek lefotózni a tükör hátoldalát is, ami döntő lehet egy típus azonosítása szempontjából...
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2187] |
[előzmény: (2184) Czenke, 2016-01-17 14:50:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Czenke

Tagság: 2013-06-20 15:53:25 Tagszám: #128114 Hozzászólások: 18 |
2184. Elküldve: 2016-01-17 14:50:30, Szakemberek segítsenek!
|
[5282.] |
Sajnos nem tudom megmondani,hogy honnan származik az antenna, én is úgy kaptam, de a fényképek alapján 99.9% hogy egyforma scansatelit antennájával
Technisat Digicorder S2 WaweFrontier T90
|
| | | [válaszok erre: #2185 #2186] |
[előzmény: (2180) Atilu, 2016-01-17 11:31:25] |
|
Zöldfülű
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2183. Elküldve: 2016-01-17 14:50:16, Szakemberek segítsenek!
|
[5283.] |
Ki gondolná, hogy az műanyag fejtartók ázsiója olykor megnő?
Példa erre a 150-es Gibertini esete, ahol stubyte mester is az eredeti
helyett műanyagot javasol.
Aztán vannak olyan szerencsések, akik tudnak szerezni a 85-ös Gibi fémmel kombinált műanyag fejtartójából, ami mutatós és tartós egyben.
Persze az egyenes fejtartó kar méreteinek stimmelnie kell!
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2182) Amatőr61, 2016-01-17 14:23:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
2182. Elküldve: 2016-01-17 14:23:57, Szakemberek segítsenek!
|
[5284.] |
Szia.
A 2177. számú beírásban szereplő fejtartót régebben a Satsystem (Már megszűntek!) és a Betacom is árulta, kb. 450 Forintért.
Sajnos a Betacom-nál sem látom már, lehet, hogy beszüntették a forgalmazását.
Az alábbi linken található műanyag fejtartók viszont nagyon olcsón kaphatóak, érdemes belőle pár darabot a fiókban tárolni : http://antennabolt.superwebaruhaz.hu/fejtarto-muanyag-t343134
|
| | | [válaszok erre: #2183 #2189] |
[előzmény: (2181) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-17 13:03:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2181. Elküldve: 2016-01-17 13:03:45, Szakemberek segítsenek!
|
[5285.] |
Nem keserítesz el. Ép ellenkezőleg. Ha visszaolvasol látni fogod hogy Czenke pincéjében olyan antenna van mint amit én kaptam. Csak neki dupla fejes kell nekem szimpla. Ezért cserélünk.
Eddigieknél meg ezek szerint szerencsém volt, mert amiket kaptam/találtam, azokon 99%-ban volt fejtartó de törött vagy elfűrészelt (így mentette le a hozzáértő tulaj az analóg idők semmitérő LNB-jét ) De majdnem ugyanolyan fejtartó volt rajtuk.
Van egy szintén ősöreg lavórom új fejtartóval, aminek felületi pontossága/fókusza jobb mint a biztosító által "juttatott" 125-ös Gibertini (volt....míg el nem adtam.) Ugyanis nevezett Gibertinit az Eutelsat 16A-ra szántam méghozzá a 21,5 Ghz-es Ka sávra. De akárhogy állítgattam kevesebbet adott mint ez a vén lavór. És tudvalevő, hogy az a jobb lavór ami kisebb hullámhosszon jobban teljesít. Ami tök jó C-sávra az lehet hogy pocsék lesz Ku-n. Innentől meg mint középszerű antennát szokás emlegetni. Ezekből is van jócskán nálam is. Van ami már csak a 2/3-át tudja mint méretétől várható lenne. (de ez még mindig elég arra amerre néz)
Mivel helyhiányban nem szenvedek, inkább veszek egy "bejáratott" 120-as öreget arra a holdra amire az új 100-as elég lenne. Egy 20 éves antenna ugyanis 2ezer és nem 20ezer. Aztán a tapasztalat azt mutatja, hogy még mindig csak kellemesen csalódtam. Van 90cm-es prímesem amit anno 3mm-es alumínium lemezből nyomtak. Aztán simán átvészelt 10 évet egy diófa tövében. És máig hozza a mérete nyereségét. Persze ezek fix telepítésűek és nem DX antennák.
|
| | | [válaszok erre: #2182] |
[előzmény: (2180) Atilu, 2016-01-17 11:31:25] |
|
|
|
|
 Atilu

Tagság: 2006-12-08 18:52:09 Tagszám: #38313 Hozzászólások: 5619 |
2180. Elküldve: 2016-01-17 11:31:25, Szakemberek segítsenek!
|
[5286.] |
Nem akarlak elkeseriteni, a kulonbozo fejtartoknak kicsi az eselye a kompatibilitasnak. Az, hogy feltudod tenni ra egy dolog, de mivel a doles szog (a fejtarto rud as a bilincs) akar kis merteku elterese is .... a nem is irom
|
| | | [válaszok erre: #2181 #2184 #2191] |
[előzmény: (2178) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-17 10:28:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Czenke

Tagság: 2013-06-20 15:53:25 Tagszám: #128114 Hozzászólások: 18 |
2179. Elküldve: 2016-01-17 11:13:30, Szakemberek segítsenek!
|
[5287.] |
OK
Technisat Digicorder S2 WaweFrontier T90
|
| | |
[előzmény: (2178) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-17 10:28:23] |
|
Zöldfülű
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2178. Elküldve: 2016-01-17 10:28:23, Szakemberek segítsenek!
|
[5288.] |
Akkor cserélünk!
|
| | | [válaszok erre: #2179 #2180] |
[előzmény: (2176) Czenke, 2016-01-16 20:24:31] |
|
|
|
|
 Czenke

Tagság: 2013-06-20 15:53:25 Tagszám: #128114 Hozzászólások: 18 |
2176. Elküldve: 2016-01-16 20:24:31, Szakemberek segítsenek!
|
[5290.] |
Azt hiszem ez kell neked:
Itt röfög a pincémben, pillanatnyilag nem használom. Ha édekel a dolog, akkor jelezd!
(Én meg mit szenvedtem, hogy még egy fejet mellé aplikáljak...)
Technisat Digicorder S2 WaweFrontier T90
|
| | | [válaszok erre: #2177 #2178] |
[előzmény: (2169) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-16 15:58:49] |
|
Zöldfülű
|
|
 anntszer

Tagság: 2006-02-14 19:43:43 Tagszám: #27060 Hozzászólások: 756 |
2175. Elküldve: 2016-01-16 19:40:23, Szakemberek segítsenek!
|
[5291.] |
Bocs kb.20 éve
nincs nekem semmi ...
|
| | |
[előzmény: (2174) anntszer, 2016-01-16 19:39:21] |
|
Törzstag
|
|
 anntszer

Tagság: 2006-02-14 19:43:43 Tagszám: #27060 Hozzászólások: 756 |
2174. Elküldve: 2016-01-16 19:39:21, Szakemberek segítsenek!
|
[5292.] |
Szia! Semmi gond ehhez az antennához az eredeti (1 lnb) is lejjebb ill. beljebb volt ezt anno 19.2 ill. 13 fokra készítették igy is múködött valami ITI s tükör volt ez kb 30 éve...
nincs nekem semmi ...
|
| | | [válaszok erre: #2175] |
[előzmény: (2171) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-16 16:30:58] |
|
Törzstag
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2173. Elküldve: 2016-01-16 16:43:52, Szakemberek segítsenek!
|
[5293.] |
A régi típusú fejeknél - ha megnézed a valóságban is a birtokodba került fejet -, csak egy viszonylag keskeny sáv van a bilincsbe fogáshoz.
A mostani modern műanyag házasoknál a hosszú, azonos átmérőjű 40 mm-es fejrész miatt jó pár centit tudod előre-hátra tologatni a fejet a tartóban.
Így aztán semmi gond...
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (2172) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-16 16:34:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2172. Elküldve: 2016-01-16 16:34:25, Szakemberek segítsenek!
|
[5294.] |
Ha megnézel egy hasonlót, ott a fejtartó végénél a bilincs széle.
|
| | | [válaszok erre: #2173] |
[előzmény: (2170) Atilu, 2016-01-16 16:06:48] |
|
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2171. Elküldve: 2016-01-16 16:30:58, Szakemberek segítsenek!
|
[5295.] |
Eszembe jutott, de ahogy nézem, ha erre egy hagyományos műanyag fejtartót teszek akkor beljebb esik a mostani fejeknél 1-2 centivel. Szóval vagy most vannak fordítva a fejtartó bilincsek (a T lemezen belül kellene legyenek?) vagy nemtudom...
|
| | | [válaszok erre: #2174] |
[előzmény: (2170) Atilu, 2016-01-16 16:06:48] |
|
|
|
|
 Atilu

Tagság: 2006-12-08 18:52:09 Tagszám: #38313 Hozzászólások: 5619 |
2170. Elküldve: 2016-01-16 16:06:48, Szakemberek segítsenek!
|
[5296.] |
Az egyik leszedett bilincset középre teszed és már kész is.
|
| | | [válaszok erre: #2171 #2172] |
[előzmény: (2169) Leíratkozott felhasználó, 2016-01-16 15:58:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2169. Elküldve: 2016-01-16 15:58:49, Szakemberek segítsenek!
|
[5297.] |
Kaptam egy 120-as parabola antennát. Mély sajnálatomra a fejtartó rúd nem 20 vagy 30 mm széles (ehhez van itthon egy szatyor fejtartó) hanem 40mm.
Plusz 2 fejes. Mivel akitől kaptam az pár éve vette a házat és csak most szedték le tetőcserekor, az antennát meg az előző lakó szereltette fel, de már ő sem használta a kábel TV miatt, így semmi infóm róla. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez 1 fejes fejtartó van-é, illetve ha kiszedem a lemezt a két fejtartó bilinccsel, akkor 1 az 1-ben mehet-e a helyére? Ha valakinek ehhez való fejtartó van eladó, arra is vevő lennék.
Köszi
|
| | | [válaszok erre: #2170 #2176] |
|
|
|
|
|
 adriankoooo

Tagság: 2004-12-25 20:13:35 Tagszám: #14655 Hozzászólások: 1016 |
2168. Elküldve: 2016-01-13 22:24:22, Szakemberek segítsenek!
|
[5298.] |
Szia skystar,
Nem vagyok szerelő, csak szeretném az életem megkönnyíteni. :) Motor stb. nem lesz a jövőben sem.
Kérdés:
Ugye a 4K-ban valami spéci FBC tuner van. Ez egyszerre akár 8 transzpondert is tud dekódolni?
Még egy kérdés: tehát, ha 4K-t választanám és egy kábelem van jelenleg: mennyi TP-t tudok felvenni/nézni egyszerre? Lehet teljesen felesleges lenne a Unicable.
Itt 8 adást vesz fel egyszerre + néz egyet + pip-el egyet:
https://www.youtube.com/watch?v=eXKiTr-MLdY
|
| | |
[előzmény: (2162) skystar, 2016-01-05 03:41:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 bamba

Tagság: 2004-04-27 06:03:37 Tagszám: #10208 Hozzászólások: 1512 |
2167. Elküldve: 2016-01-08 21:42:29, Szakemberek segítsenek!
|
[5299.] |
Köszi.
|
| | |
[előzmény: (2166) Amatőr61, 2016-01-08 21:36:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
2166. Elküldve: 2016-01-08 21:36:45, Szakemberek segítsenek!
|
[5300.] |
Szia.
Igen, jól gondolod.
|
| | | [válaszok erre: #2167] |
[előzmény: (2165) bamba, 2016-01-08 21:30:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|