Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 bamba

Tagság: 2004-04-27 06:03:37 Tagszám: #10208 Hozzászólások: 1512 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2164. Elküldve: 2016-01-06 01:51:51, Szakemberek segítsenek!
|
[5302.] |
Na ez az...
|
| | |
[előzmény: (2162) skystar, 2016-01-05 03:41:07] |
|
|
|
|
 celeburdi

Tagság: 2009-10-06 08:25:38 Tagszám: #78387 Hozzászólások: 3114 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
2162. Elküldve: 2016-01-05 03:41:07, Szakemberek segítsenek!
|
[5304.] |
tudom, hogy a szomszedban lax, de ha erre jarsz,
odaadom egy par napra a 4K-t, nyomkodd egy kicsit,
utana egy SOLO2 is benanak fog tunni,
a Dream-et, foleg egy 500-ast meg egybol kidobod az ablakon
az Uni is fasza dolog, ha szerelo vagy, mert konnyebb telepiteni,
a koltsegeket pedig nyilvan a tulaj allja,
sot, a munkadij is tobb lehet, mert latszatra bonyolultabb a programozasa..
aztan ha kesobb egy masik holdat is bediszekelnel, netan egy mocit tennel fel melleje,
- nos, ekkor jonnek a problemak, es kezdheteted elolrol a kabelezest,
az Uni meg mehet a sufniba
|
| | | [válaszok erre: #2164 #2168] |
[előzmény: (2148) adriankoooo, 2016-01-04 18:39:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
2161. Elküldve: 2016-01-05 03:28:03, Szakemberek segítsenek!
|
[5305.] |
gratulalok, tenyleg jol osszeszedted, foleg, hogy 3 helyrol, persze olcso a fuvar..
de leginkabb a kabel teCCik, f@sza gagyi rezezett vas, es kimondottan "kulteri" - feher, hogy a napon par ev alatt elporladjon,
de legalabb 3D es HD !! - ez nagyon fontos !
a Drimhez meg latom felesleges ervelni,
ugyis mindent mindenkinel jobban tuCC,
sok sikert es elvezd majd a szeretett antik-vevodet
|
| | |
[előzmény: (2150) herrLeon, 2016-01-04 18:48:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skystar

Tagság: 2003-01-19 00:00:00 Tagszám: #823 Hozzászólások: 5612 |
2160. Elküldve: 2016-01-05 02:51:31, Szakemberek segítsenek!
|
[5306.] |
" A kábelezés ... valoban zsenialis,
nem is tudtam, hogy a szoba kozepen is mehet a koax, az elosztok meg siman az asztalon ..
- sokat segitett az eljovendo telepitesekhez .
kolonben teljesen igazad van, mindent ki lehet guglizni,
mi a faxnak is akkor ez a forum,
tegnap is feleslegesen sz@rtam el fel orat, hogy potyogtem ide
|
| | |
[előzmény: (2145) sztar1, 2016-01-04 10:17:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2159. Elküldve: 2016-01-05 00:54:06, Szakemberek segítsenek!
|
[5307.] |
Hát már ne haragudj, de így azért ne állj neki. Pont a múltkor volt téma a koaxos kábel-net. Tudtommal, és akkor egy szerelő meg is erősítette, "általában" az alsó frekvenciákon adják a netet a szolgáltatók. Szóval a szolgáltatód ismert...megtudod azt most is kérdezni előtte, hogy mely frekin jön a net, és az unikábelnél is lehet tudni a frekvenciákat.
"Lehet az egész csak pénzkidobás lesz....nem tudom, még! "
Nézd, azért itt több tízezerről van szó. Arról nem is beszélve, hogy evés közben jön meg az étvágy. Szóval lehet jövőre bővíteni akarod, aztán megint egy talicska pénz lesz. Még meggondolhatod: ennyiért szerintem kimennek Exxzuu-ék és quattro koaxot húznak be neked, horonymaróval a vakolat alá. Aztán nyoma sem látszik a rombolásnak. Öcsémnél pár éve a szobákba így húztunk LAN kábelt..nyoma sem volt estére a munkának.
|
| | |
[előzmény: (2155) herrLeon, 2016-01-04 19:15:26] |
|
|
|
|
 adriankoooo

Tagság: 2004-12-25 20:13:35 Tagszám: #14655 Hozzászólások: 1016 |
2158. Elküldve: 2016-01-04 19:53:59, Szakemberek segítsenek!
|
[5308.] |
Én is csak egy dolog miatt merek váltani: a VU+-on is ugyan az a Enigma2 fut, mint a Dreameken. Csak hardverileg meg sokkalta erősebbek.
|
| | |
[előzmény: (2152) herrLeon, 2016-01-04 19:05:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 herrLeon

Tagság: 2008-03-12 20:53:12 Tagszám: #57014 Hozzászólások: 377 |
2157. Elküldve: 2016-01-04 19:18:23, Szakemberek segítsenek!
|
[5309.] |
Ami jó az jó. Van azért újitás..csak a kisbetüs részt olvasni kell...pontosabban 500hd V2, vagyis másodszériás. Szoftveres támogatáshoz azt mondanám: Ha utánaolvas az ember gyereke. Rengeteg dolgot lehet találni..föleg Német oldalakon..De ki mit szeret.
|
| | |
[előzmény: (2154) Patyomkin, 2016-01-04 19:14:39] |
|
Törzstag
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 herrLeon

Tagság: 2008-03-12 20:53:12 Tagszám: #57014 Hozzászólások: 377 |
2155. Elküldve: 2016-01-04 19:15:26, Szakemberek segítsenek!
|
[5311.] |
Köszönöm az infót. Nem ez lesz feltéve. Meg van még pár dolog ami hozzáadódik. A lényegesebbeket tettem be.
Nállam még csk az lehet a probléma, hogy eddig elfért egy kábelben a normál sat + a kábeles internet. Ezután derül ki, hogy az unikabel jel és a kábeles internet is szeretik e majd egymást. Lehet az egész csak pénzkidobás lesz....nem tudom, még!
|
| | | [válaszok erre: #2159] |
[előzmény: (2153) Smart0, 2016-01-04 19:11:08] |
|
Törzstag
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
2154. Elküldve: 2016-01-04 19:14:39, Szakemberek segítsenek!
|
[5312.] |
A Dream egy kicsit már régi vas. Az utóbbi időben nemigen újítottak semmit. Az, hogy szoftveresen van támogatása, hát....
Én Vu+ párti vagyok, pedig csak egy kínai klónom van bő 3 éve. (Cloud Ibox). Sosem volt gondom vele, csak az első fél évben, mire kitapasztaltam, hogy melyik image a jó és megfelelő.
|
| | | [válaszok erre: #2157] |
[előzmény: (2152) herrLeon, 2016-01-04 19:05:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Smart0

Tagság: 2015-07-23 16:54:56 Tagszám: #131807 Hozzászólások: 1977 |
2153. Elküldve: 2016-01-04 19:11:08, Szakemberek segítsenek!
|
[5313.] |
Szerintem kicsit profibb F csatit vegyél, akkor is, ha ezeket a rácsavarósakat úgy is megkapod. Léteznek szerszám nélkül is használható típusok is.
|
| | | [válaszok erre: #2155 #2156] |
[előzmény: (2152) herrLeon, 2016-01-04 19:05:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 herrLeon

Tagság: 2008-03-12 20:53:12 Tagszám: #57014 Hozzászólások: 377 |
2152. Elküldve: 2016-01-04 19:05:55, Szakemberek segítsenek!
|
[5314.] |
Biztos Dreamboxot veszek. Ezeknek az egyik legjobb a szoftveres támogatása és hardveresen is sokmindent kapni hozzá. Persze nem clon van most sem. 100%-os megbizhatósággal müködik. Évente max akkor van újrainditva ha csatornalistát csak szoktot frissitek. Kikapcsolva sosem. Ennek ellenére kifogástalanul müködik. Lehet van jobb...stb. De én ennél maradok.
|
| | | [válaszok erre: #2153 #2154 #2158] |
[előzmény: (2151) adriankoooo, 2016-01-04 18:57:00] |
|
Törzstag
|
|
 adriankoooo

Tagság: 2004-12-25 20:13:35 Tagszám: #14655 Hozzászólások: 1016 |
2151. Elküldve: 2016-01-04 18:57:00, Szakemberek segítsenek!
|
[5315.] |
Thx, de pont nem szállít hozzánk (SK).
Biztos Dreamet veszel? Én hosszú évnyi Dreamezés után (800, 800SE, 500HD) váltok. Remélem nem bánom meg.
---
A beállításnak utánanézve nem is tűnik annyira bonyolultnak, ha minden igaz csak user definded módban a frekiket kell megadni.
Az 1 és 3-as kérdésem még mindig él. :)
|
| | | [válaszok erre: #2152] |
[előzmény: (2149) herrLeon, 2016-01-04 18:43:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 herrLeon

Tagság: 2008-03-12 20:53:12 Tagszám: #57014 Hozzászólások: 377 |
|
Törzstag
|
|
 herrLeon

Tagság: 2008-03-12 20:53:12 Tagszám: #57014 Hozzászólások: 377 |
|
Törzstag
|
|
 adriankoooo

Tagság: 2004-12-25 20:13:35 Tagszám: #14655 Hozzászólások: 1016 |
2148. Elküldve: 2016-01-04 18:39:18, Szakemberek segítsenek!
|
[5318.] |
Pont most találtam rá az Unicable megoldásra, erre Rentner nem azt mondja, hogy pont erről van szó a fórumon?
Nagyon gondolkodok (még mindig) egy VU+-on. Per pill a 4K modell tetszik, persze az ára egy jó visszatartó ok.
De azért játszunk el a gondolattal:
1 kábel jön le a tetőről, illetve kettő, a másik DVB-T. Mivel nem DVB-T-zünk, gondolkodtam egy Twin fejen és egy dual tuneren. De most, hogy olvastam az Unicable megoldásról új ötleteim vannak.
Ugye általában egy Unicable fejen van 2 Legacy (nem Unicables beltériknek) és 1 Unicable kimenet.
Ha jól értem 1 Unicable kimenet összesen 4 különálló beltérit (vagy tunert) tud ellátni.
Kérdések:
- Az 1 Unicable kimenetet használva (1 kábel) összesen 4 teljesen különálló "virtuális LNB-m" lenne? Tehát mindegy melyik poláron/TP-n nézek egy adott csatit, az összes többi 4-en bármi mást lehet nézni az adott holdról?
-a beállítása nem kicsit tűnik bonyolultnak, van itt valakinek működő beállítása?
Egy fej kb 15000 HUF-ból megvan, ehhez általában adnak egy 1/2-es splittert. Viszont sehol nem látok 1/4-es Unicable kompatibilis splittert. Tudtok egy ilyet linkelni? Igencsak hülyén mutatna 3 darab 1/2-es splitter a beltéri mögött.
|
| | | [válaszok erre: #2149 #2162] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gyurka6

Tagság: 2004-12-22 20:56:41 Tagszám: #14620 Hozzászólások: 936 |
2147. Elküldve: 2016-01-04 14:11:42, Szakemberek segítsenek!
|
[5319.] |
Köszi!
Találni találtam, csak túl olcsónak tűnt.
Gyurka
|
| | |
[előzmény: (2144) celeburdi, 2016-01-04 09:52:56] |
|
Törzstag
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
2146. Elküldve: 2016-01-04 10:47:03, Szakemberek segítsenek!
|
[5320.] |
Ráírva ugyan nincs /nem találtam/ de az Alien is tudja. Az LNB beállításokban kell keresni.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (2144) celeburdi, 2016-01-04 09:52:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11352 |
2145. Elküldve: 2016-01-04 10:17:11, Szakemberek segítsenek!
|
[5321.] |
A kábelezésre akart utalni a sztar1 felhasználo.
Amugy meg ott a techtime tv youtube oldala. Ott is van video. Meg a gigablue academy is. Csak meg kell allitani a videot es latszik minden beirando frekvenci az europai vetelhez.
Megegyszet mondom,ha youtube videomegoszton valami nincs fent,akkor az nem is létezik! De a google is bedob egy rakat elérést már a unicabel szora. Szoval nem tudom miert is nem jo ez a videos segitseg. Nem a mühold a lenyeg.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #2160] |
[előzmény: (2136) skystar, 2016-01-03 23:42:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 celeburdi

Tagság: 2009-10-06 08:25:38 Tagszám: #78387 Hozzászólások: 3114 |
2144. Elküldve: 2016-01-04 09:52:56, Szakemberek segítsenek!
|
[5322.] |
Nincs külön unicable vevő.
Vagy tudja a firmware vagy nem
A vezérlés diseqc parancsokkal megy, tehát plusz hw nem kell a vevőben csak firmware tudás.
A dreambox-ok tudják.
De nagyon sok vevő unicable kompatibilis. Ezekre rá is írják.
|
| | | [válaszok erre: #2146 #2147] |
[előzmény: (2142) Gyurka6, 2016-01-04 09:05:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
2143. Elküldve: 2016-01-04 09:21:35, Szakemberek segítsenek!
|
[5323.] |
Azért jó lenne, ha valaki jelentkezne is akinél mukodik is ez az Unicable megoldás, hogy mik a tapasztalatok. Mert eddig olyan teoretikusnak néz ki a hozzászólásokból.
|
| | | [válaszok erre: #2150] |
[előzmény: (2141) celeburdi, 2016-01-04 07:24:07] |
|
|
|
|
 Gyurka6

Tagság: 2004-12-22 20:56:41 Tagszám: #14620 Hozzászólások: 936 |
2142. Elküldve: 2016-01-04 09:05:12, Szakemberek segítsenek!
|
[5324.] |
Hali!
Egy ilyen rendszerhez a vevő mennyibe kerül? (Nem találom...)
Gyurka
|
| | | [válaszok erre: #2144] |
[előzmény: (2141) celeburdi, 2016-01-04 07:24:07] |
|
Törzstag
|
|
 celeburdi

Tagság: 2009-10-06 08:25:38 Tagszám: #78387 Hozzászólások: 3114 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|