Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499777/14 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (67/15
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

Leíratkozott felhasználó
2040. Elküldve: 2015-12-17 15:47:41,

Szakemberek segítsenek!

[5426.]

icon18.gif Az van nekem is! Én sem gatyamadzaggal húzok le 80 méteres távot. De míg nálad a tetőantennánál van 18dB csillapítás, nálam másfél giga felett több mint 30dB.
[válaszok erre: #2042] [előzmény: (2024) Patyomkin, 2015-12-16 19:32:06]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
2039. Elküldve: 2015-12-17 11:40:51,

Szakemberek segítsenek!

[5427.]

Szia.

Elég egy sima kettes sat osztó, például ez : http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1123

A lényeg - ahogy írtad is -, hogy : az osztó után lévő készülékek közül mindig csak az egyik üzemeljen, a másiknak kikapcsolt (készenléti) állapotban kell lennie.
Megjegyzés : léteznek olyan beltérik, amelyek készenlétben is kiadják a fejtápot, ha ilyen a készüléked, akkor a másik beüzemelése előtt nem elég csak kikapcsolni, teljesen áramtalanítani kell - villás dugó kihúzás, de, inkább kapcsolható köztes dugalj vagy kapcsolóval ellátott hosszabbító alkalmazása célszerű.
[válaszok erre: #2041] [előzmény: (2023) Nandi1, 2015-12-16 19:26:58]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
2038. Elküldve: 2015-12-17 08:52:01,

Szakemberek segítsenek!

[5428.]

Nyilván a profi megoldás az lenne, ha vennék egy quad fejet (multiconnectet, mert szorosan vannak így is fejek a tartóban (6kHUF), húznék még egy madzagot (30-40m 2-3kHUF, plusz szerelési idő).

De mivel írtam is, hogy nem kell, hogy egyszerre menjen majd a meglévőkkel, ezért a fenti megoldás nálam(!) árban és időben sem versenyképes egy osztással.

Abból indultam ki, hogy a loop sem véletlenül van sok dobozon, hisz kikapcsolt boxnál a felfűzött teljes értékűen tud működni. Na ezt kellene megoldanom loop kimenet nélkül.
[előzmény: (2037) ITI, 2015-12-17 08:31:54]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
2037. Elküldve: 2015-12-17 08:31:54,

Szakemberek segítsenek!

[5429.]

Nekem is műholdas Digim van, kezdetekkor adtak felfűzhető beltériket 1 fejjel, de mióta H és V poláros csatik vannak, azóta ez nem működik, ezért nem jó az osztó. Az ugyanis nem tudja szétválasztani a 14 V-ot a 18-ról. Az átkapcsoló esetében Az egyik ág teljesen független a másiktól.
Írtad hogy quad fej nem férne el a fejtartódba, nem tudom mire gondoltál, ugyanis van olyan quad fej, amelyik méreteiben teljesen megegyezik a single fej méreteivel.
LNB QUAD INVERTO CLASSIC műholdvevő parabola fej konverter, a Technik B-Sat-nál 4490 Ft. Lehet hogy mégis ez lenne a legjobb megoldás?
[válaszok erre: #2038] [előzmény: (2036) Nandi1, 2015-12-17 07:41:46]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
2036. Elküldve: 2015-12-17 07:41:46,

Szakemberek segítsenek!

[5430.]

Egyébként a műholdas Digi anno úgy építette ki a társasházban a rendszerét, hogy sima (még csak nem is dc iránycsatolt) osztókra simán rákötötte a boxokat. Így minden box a H sáv tetejét látta, ahol a magyar csatornák 95%-a volt anno.

Ezt csak azért írtam, hogy lassuk, lehet olyan helyzet ahol az osztásnak is letjogosulsaga van.

De közben találtam diódás elosztót, az is megér egy próbát már csak kíváncsiságból is.
[válaszok erre: #2037] [előzmény: (2034) ITI, 2015-12-16 21:06:53]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
2035. Elküldve: 2015-12-16 21:18:23,

Szakemberek segítsenek!

[5431.]

Köszi, megnézem!
[előzmény: (2034) ITI, 2015-12-16 21:06:53]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
2034. Elküldve: 2015-12-16 21:06:53,

Szakemberek segítsenek!

[5432.]

Elosztóval nem lehet megoldani, csak átkapcsolóval, mint amit írtam.
UMSCHALTER SWITCH SCHALTET 1 LNB AUF 2 SAT-RECEIVER ANALOG DIGITAL UMSCHALTUNG
Itt láthatod a képét, itthon is lehetett kapni, úgy emlékszem 1200 Ft-ért.
[válaszok erre: #2035 #2036] [előzmény: (2030) Nandi1, 2015-12-16 20:45:10]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
2033. Elküldve: 2015-12-16 20:57:12,

Szakemberek segítsenek!

[5433.]

6os fejtartom van, a twin is multiconnect már, és vagy 40m madzag mögött vagyok. Másrészt menne amugy sem egyszerre a kettő, úgyhogy tényleg osztani kellene...
[előzmény: (2032) Patyomkin, 2015-12-16 20:53:17]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2032. Elküldve: 2015-12-16 20:53:17,

Szakemberek segítsenek!

[5434.]

"Köszi, de nem fér be a fejtartoba"
Az meg miért nem? Mindegyiknek egyforma nyaka van, persze vannak kivételek. Ki a régit, be az újat.

"Az elosztas tényleg ilyen szentségtörés?"
Nem az, csak egyszerűbb, ésszerűbb és könnyebb megoldani annyi kimenetes fejjel, amennyi boxod van.
[válaszok erre: #2033] [előzmény: (2030) Nandi1, 2015-12-16 20:45:10]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
2031. Elküldve: 2015-12-16 20:49:36,

Szakemberek segítsenek!

[5435.]

Az elosztas tényleg ilyen szentségtörés? Amelyik box megy az adja a tapfeszt ill a 22khzet ha kell. Valos kikapcsolt allapotban egy diodas oszto mogott valszleg nem kavar be a nem aktiv box, de akkor nincs mese kipróbálom.
[előzmény: (2029) ITI, 2015-12-16 20:27:52]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
2030. Elküldve: 2015-12-16 20:45:10,

Szakemberek segítsenek!

[5436.]

Köszi, de nem fér be a fejtartoba. Nem véletlenül kérdeztem az elosztas módját...
[válaszok erre: #2032 #2034] [előzmény: (2028) Patyomkin, 2015-12-16 20:11:11]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
2029. Elküldve: 2015-12-16 20:27:52,

Szakemberek segítsenek!

[5437.]

Létezik 12 V-os külső tápról működtetett relés antenna kábel átkapcsoló, 40-2300 MHz re. A külső táp lehet valamelyik beltéri tápja is, amikor az van bekapcsolva, annak a beltérinek kapcsolja a fej kábelét, kikapcsolt állapotban meg a másiknak.
[válaszok erre: #2031] [előzmény: (2027) Nandi1, 2015-12-16 20:00:59]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2028. Elküldve: 2015-12-16 20:11:11,

Szakemberek segítsenek!

[5438.]

Akkor quad fej (4 kimenetes) kell. icon50.gif
[válaszok erre: #2030] [előzmény: (2027) Nandi1, 2015-12-16 20:00:59]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
2027. Elküldve: 2015-12-16 20:00:59,

Szakemberek segítsenek!

[5439.]

Twin fej van fent, ez lenne a harmadik box, szóval mindenképpen elosztoval kell megoldanom.
[válaszok erre: #2028 #2029] [előzmény: (2025) Patyomkin, 2015-12-16 19:32:49]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
2026. Elküldve: 2015-12-16 19:46:19,

Szakemberek segítsenek!

[5440.]

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=6402&x_p=3
58840 hsz.-ben van valami hasonló , amit keresel !
[előzmény: (2022) Leíratkozott felhasználó, 2015-12-16 19:14:12]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2025. Elküldve: 2015-12-16 19:32:49,

Szakemberek segítsenek!

[5441.]

Twin(2 kimenetes) fej a megoldás+levezető koax kábel. icon50.gif
[válaszok erre: #2027] [előzmény: (2023) Nandi1, 2015-12-16 19:26:58]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
2024. Elküldve: 2015-12-16 19:32:06,

Szakemberek segítsenek!

[5442.]

Ne erősítőt vegyél, hanem rg11-es koaxot. Ekkora távolságot én is azzal hidalok át, sima tető antennás vételnél is.
Ha kell, van itthon+krimpelhető csatlakozóm is.
[válaszok erre: #2040] [előzmény: (2022) Leíratkozott felhasználó, 2015-12-16 19:14:12]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Nandi1



Tagság: 2013-05-01 12:42:55
Tagszám: #127796
Hozzászólások: 814
2023. Elküldve: 2015-12-16 19:26:58,

Szakemberek segítsenek!

[5443.]

Sziasztok,

Két beltérit szeretnék egy fejre kötni, viszont nincs loop out a boxokon. Nyilván nem mehet egyszerre a két box majd, ezt tudom, viszont milyen osztó kell, elég egy sima is, vagy legyen valami diódával leválasztott?

Köszi
Nándi
[válaszok erre: #2025 #2039]
Törzstag
Nandi1 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
2022. Elküldve: 2015-12-16 19:14:12,

Szakemberek segítsenek!

[5444.]

Normális erősítőt keresek sat-ra.
Vettem régebben egy kis Triax fejerősítőt, de semmirevaló. Mondjuk volt tán még ezer ft. is. icon25.gif
A bajom az vele, hogy a sáv alján szinte semmit nem erősít, csak a nagyobb frekiken. Anno DVB-T antennához vettem olyant amin lehetett állítani (korrigálni) hogy a sáv alján vagy tetején erősítsen többet. Sat erősítőből nem tud valaki valami normálisat? Diseq jeleket engedje át, mert egy 10-es kapcsoló után lenne a 80 méteres gerincvezetéken, hogy a végén is legyen jel.
Van aki a Spaun-t ajánlotta, de több helyen olvasom, hogy némelyik már újonnan sem működik. 10 ezret meg nem dobnék ki potyára.
Ami a lényeg, hogy lineáris erősítése legyen az L-sávban. Hogy ezt egy kis csavarhúzóval nekem kell állítsam, vagy már tudja..nem lényeg. Viszont az erősítés szintjét szeretném én állítani.
http://www.spaun.de/files/912a8_en_2010%20-%20TELE%20satellite%20-%20SVN%20231%20F%20-%20EN.pdf

Ezt néztem ki, de két üzlet vevő-visszajelzésénél is olvasom, hogy már mikor megkapta...nem működött. icon18.gif Már ezt is valami bódéban szerelik össze?
[válaszok erre: #2024 #2026 #2043]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


sa79



Tagság: 2014-05-30 14:11:04
Tagszám: #130155
Hozzászólások: 103
2021. Elküldve: 2015-12-16 11:39:41,

Szakemberek segítsenek!

[5445.]

A KingOfSat szerint visszatért az 1N a 19.2E pozícióba
[előzmény: (2020) sa79, 2015-12-14 11:12:05]
Haladó
sa79 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sa79



Tagság: 2014-05-30 14:11:04
Tagszám: #130155
Hozzászólások: 103
2020. Elküldve: 2015-12-14 11:12:05,

Szakemberek segítsenek!

[5446.]

Tényleg azt nem is vettem figyelembe, hogy naponta 0,15 fokot mozdul nyugat felé.
Kérdés , hogy meddig
[válaszok erre: #2021] [előzmény: (2019) Smart0, 2015-12-14 10:52:30]
Haladó
sa79 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
2019. Elküldve: 2015-12-14 10:52:30,

Szakemberek segítsenek!

[5447.]

A King of Sat szerint "Moving 0.15°W/day". Akkor még le sem állt? Miért mozdították el? Németek nem panaszkodnak? A régi helyen pl. az Astra 1L-en is vannak német nyelvű adók.
[válaszok erre: #2020] [előzmény: (2015) sa79, 2015-12-14 09:53:43]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


skystar



Tagság: 2003-01-19 00:00:00
Tagszám: #823
Hozzászólások: 5612
2018. Elküldve: 2015-12-14 10:40:47,

Szakemberek segítsenek!

[5448.]

akkor te biztos tudod egy fejjel venni a torok 7E meg a 9E-t

- vagy a 3E- 5E, mivel ezek csak 2 fokra vannak

UGYES !!

de ha 3 fokot vesszuk, akkor a 16 - 19, vagy a 13 - 16 is megy nalad 1 fejjel ?
[előzmény: (2016) sztar1, 2015-12-14 09:59:11]
Kiváló dolgozó
skystar adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sa79



Tagság: 2014-05-30 14:11:04
Tagszám: #130155
Hozzászólások: 103
2017. Elküldve: 2015-12-14 10:16:40,

Szakemberek segítsenek!

[5449.]

Köszönöm a választ
[előzmény: (2016) sztar1, 2015-12-14 09:59:11]
Haladó
sa79 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sztar1



Tagság: 2004-09-21 15:47:12
Tagszám: #12751
Hozzászólások: 11352
2016. Elküldve: 2015-12-14 09:59:11,

Szakemberek segítsenek!

[5450.]

Semmi. 3 fokon belül 1fej tudja venni.

DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
[válaszok erre: #2017 #2018] [előzmény: (2015) sa79, 2015-12-14 09:53:43]
Kiváló dolgozó
sztar1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0097219944000244 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail