Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1865. Elküldve: 2015-10-05 18:55:54, Szakemberek segítsenek!
|
[5601.] |
A rajzon minden szépen látszik.
Nem okoz gondot az összekötés, HA JÓL VAN ÖSSZEKÖTVE!
Tehát még egyszer:
-Nem eszközöket kapcsolunk össze hanem "hálózatokat". Ez azt jelenti, hogy adott esetben létező EPH gerincvezetékre kötünk kazánt...vízcsövet...radiátort...fém ajtókeretet..stb. És nem használunk sem csövet sem burkolatot sorosan vezetőnek...nem fűzzük róluk tovább az EPH hálózatot.
Ugyanígy kell legyen egy villámvédelmi levezető gerincvezeték...illetve egy hiradástechnikai gerincvezeték. Ezeket közösítjük a földelésnél vagy villanyóránál.
Azért kell mindenhol gerincvezeték, mert ha belecsap a villám a cserepeslemez tetőbe vagy villámhárítóba, akkor az áram a legkisebb ellenállás felé folyik...vagyis a gerincvezetéken a föld felé ÉS NEM KERÜL SEMMI MÁS VILLÁMCSAPÁSBÓL EREDŐ ÁRAM ALÁ!
Tehát bár össze van drótolva, nem csap agyon, ha épp a kazánod burkolatát simogatod. Ugyanígy, ha sz@r inverteres tápokat használsz (PC táp) és csíp a fémburkolat....akkor a csípés nem zaklatja a rádiód...nem cseszi el a lapos TV-d...stb, hanem a legrövidebb úton elfolyik a föld felé.
Most gondold el, ha a vízcsövet földelnéd....majd azt mondva, hogy "óó, az már föld" rákötnéd a villámhárítót. Aztán ha belecsapna a villám a villámhárítóba, jó eséllyel odasülnél a vízcsőhöz, mert azon át folyna a villám ereje a föld felé...meg rajtad keresztül.
|
| | | [válaszok erre: #1868 #1870] |
|
|
|
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1864. Elküldve: 2015-10-05 11:38:00, Szakemberek segítsenek!
|
[5602.] |
Szóval akkor hogy érdemes kialakítani? Bejövő kábelre egy földhurok leválasztót, majd mondjuk az első splittert földelni?
Mondjuk a rajta lógó készülékek így sem lesznek függetlenek egymástól.
Mi erre a bevett szokás?
|
| | | [válaszok erre: #1866] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 stubyte

Tagság: 2007-06-23 13:43:03 Tagszám: #46295 Hozzászólások: 10168 |
1863. Elküldve: 2015-10-05 09:42:19, Szakemberek segítsenek!
|
[5603.] |
Idézet:
| De főleg egybekötve
| |
ezt nevezzük szép magyar szóval
egyenpotenciálra hozásnak. - Nagyon hasznos dolog.
A műanyag cső ha még nem is vezeti az áramot, a súrlódás hatására statikusan feltöltődik, ami szintén okozhat kellemetlenségeket.
STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
|
| | |
[előzmény: (1860) Barczik L, 2015-10-04 21:07:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1862. Elküldve: 2015-10-05 08:20:02, Szakemberek segítsenek!
|
[5604.] |
Hát, pontosan már nem tudom hogy van kiépítve. Ezt tudom, hogy van egy saját földelés jó mélyen a talajban, elvileg talajvízig. Ha minden igaz, erre van kötve a konnektorok földelős része. Tehát a harmadik vezeték. :) A nulla és a fázis az oszlopról jön.
Sajnos bejövő koaxok csak a készülékeken keresztül vannak földelve, ezt szeretném valahogy helyrerakni.
Ezen kívül van egy külön villámvédelmi rendszer, annak külön földelése van, erre egyelőre csak a villámhárítók, és a tetőantenna árboca van rákötve.
|
| | |
[előzmény: (1858) Leíratkozott felhasználó, 2015-10-04 20:24:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
1861. Elküldve: 2015-10-04 23:00:57, Szakemberek segítsenek!
|
[5605.] |
Egymás zavarásáról nem is beszélve. Jobb helyeken másik ösvényrõl megy a betonkeverõ, mint a vibrátor. Eltér a turmixgép tápútja, meg a szobai elektronikáké.
|
| | |
[előzmény: (1860) Barczik L, 2015-10-04 21:07:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1860. Elküldve: 2015-10-04 21:07:52, Szakemberek segítsenek!
|
[5606.] |
A vízvezeték csövei többnyire már műanyagból vannak. A lakásban pedig többféle anyagokból. Van ami vezeti van ami nem az áramot. De nem védőföldre valók tényleg.
Ha viszont minden bejövő kábelt egybekötve /antennát is/ leföldelem akkor szinte minden a lakásban található elektromos eszköz is le lesz földelve. De főleg egybekötve.
Nem okoz nagy gondot egy közeli villámcsapásnak a közlekedés.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #1861 #1863] |
[előzmény: (1858) Leíratkozott felhasználó, 2015-10-04 20:24:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1859. Elküldve: 2015-10-04 20:24:49, Szakemberek segítsenek!
|
[5607.] |
Mindent értek, köszönöm! :)
|
| | |
[előzmény: (1857) Barczik L, 2015-10-04 19:46:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1858. Elküldve: 2015-10-04 20:24:05, Szakemberek segítsenek!
|
[5608.] |
Hát vagy én értettem valamit félre, vagy kuszálódnak a dolgok.
Családi ház villamos energia betápja vagy 2 ér vagy 4. (3 fázis esetén)
Ez áll a fázisvezetőből (1 vagy 3) és a nulla vezetőből. Aztán a villanyóra szekrényben ebből a 2-ből csinálnak 3-at illetve a 4-ből 5-öt úgy, hogy a nulla vezetéket kettébontják kék illetve zöldsárga (védőföld és nem földelés) vezetékre. Ere azért van szükség mert a nulla vezeték áramjárta vezeték ezért nem lehet fémburkolatra kötni.
Innentől sejteni lehet hogy sem a nulla sem a védőnulla vezeték köszönő viszonyban sincs legtöbbször a földeléssel. Az EPH és villámvédelem megint tök más, nem szerencsés ide keverni. Hiradástechnikai (nagyfrekis) eszközt adott helyen földelünk és nem a fél világot behálózó vezetékekhez. A tökéletes az, ha adott családi ház telkén kialakításra kerül egy földelés. (nálam az ásott kútban van 9 méter mélyen a víz alatt egy 1nm-es alu trapézlemez) Majd a villamos elosztónál (villanyszekrény) közösíteni kell a lakás EPH hálózatának gerincvezetékét (már ha van....családi háznál nem jellemző) ugyanide kell kötni a ház villámvédelmét illetve a védőföldet. A rajzon PE pont.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=166475
A rajzon nem szerepel de ebből a PE pontból illik húzni egy vastag drótot a padlásra és rákötni a bejövő kábelek árnyékolását illetve tetőantennák árnyékát..stb.
VÍZCSŐHÖZ MEG NEM FÖLDELÜNK! mert az nem áram hanem víz vezetésre lett kitalálva.
|
| | | [válaszok erre: #1860 #1862] |
|
|
|
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1857. Elküldve: 2015-10-04 19:46:06, Szakemberek segítsenek!
|
[5609.] |
Igaz!
A föld az föld. Nálad a szomszédnál és az oszlopnál is.
Persze csak ha a szomszéd nem marslakó és onnan hozza az áramot és a földelést /marsolást/ is.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #1859] |
[előzmény: (1856) fgabor87, 2015-10-04 19:08:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1856. Elküldve: 2015-10-04 19:08:28, Szakemberek segítsenek!
|
[5610.] |
Ez világos. Oszlopon megy a kábel, valószínűleg be is van kötve. Csak mi meg nem az oszlopos EPH-ba vagyunk kötve, saját földelése van a háznak. Ezért lepődtem meg, hogy gyakorlatilag 0 ellenállást mér a műszer. Bár akkor valószínűleg ez így van rendben. Igaz?
|
| | | [válaszok erre: #1857] |
[előzmény: (1855) EnJoe, 2015-10-04 19:05:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 EnJoe

Tagság: 2004-10-20 08:27:53 Tagszám: #13293 Hozzászólások: 1938 |
1855. Elküldve: 2015-10-04 19:05:03, Szakemberek segítsenek!
|
[5611.] |
Hogy is van ez? - kábel TV hálózatot is "földelni" kell, vagyis védőföldeléssel kell ellátni a tartósodronyt és az aktív elemek burkolatát, amin keresztül a koax árnyékolása is föld potenciálra kerül. Ha az elektromos szolgáltató oszlopsorán fut a kábel, akkor az oszlopon kiépített "EPH"-ba kell kötni a KTV hálózatot is -> ilyenkor nem "föld független" az elektromos hálózat és a KTV.
|
| | | [válaszok erre: #1856] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1854. Elküldve: 2015-10-04 19:04:45, Szakemberek segítsenek!
|
[5612.] |
Természetesen a védőföldhöz mértem, nem a 0-hoz. Azt nem is tudom melyik.
A koax kábel hossza véges, nem tudom csaptelephez vinni. Esetleg a radiátor csöve, de a konnektor közelebb volt, és az meg ugye biztosan földelt.
De nem értem miért mutatott zárlatot a műszer. Szakadást vártam volna.
|
| | |
[előzmény: (1851) Barczik L, 2015-10-04 17:59:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1853. Elküldve: 2015-10-04 18:27:41, Szakemberek segítsenek!
|
[5613.] |
Max a védőföldeléssel mértem volna. Vagy valami földelt dologgal inkább. /Csaptelep/
Rémlik mintha írta volna hogy valami megrázta picit. Néhány TV típus ad ki az árnyékolásain 40-50V-ot.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (1852) Zolien, 2015-10-04 18:03:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
1852. Elküldve: 2015-10-04 18:03:06, Szakemberek segítsenek!
|
[5614.] |
Potenciál-különbséget keresett?
|
| | | [válaszok erre: #1853] |
[előzmény: (1851) Barczik L, 2015-10-04 17:59:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1851. Elküldve: 2015-10-04 17:59:07, Szakemberek segítsenek!
|
[5615.] |
Ez a régi történet folytatása vagy egy másik már?
A bejövő koaxkábel testjét mérted a 220V-os hálózat nullájával össze?
Mert?
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #1852 #1854] |
[előzmény: (1850) fgabor87, 2015-10-04 17:38:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1850. Elküldve: 2015-10-04 17:38:24, Szakemberek segítsenek!
|
[5616.] |
Egy számomra érdekes jelenségre lettem figyelmes ma. Vagy csak lehet, hogy elbénáztam valamit. A padláson lévő osztóról lekötöttem mindent, maradt annyi, hogy bejövő kábel, MMWO osztó, modem ág. Modem ágon a kábel végén a szigetelést hozzámértem a konnektor föld részéhez, és nem mutatott szakadást. :O Valami fura, vagy félreértem a dolgot, és ennek így kell lennie?
|
| | | [válaszok erre: #1851] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
1849. Elküldve: 2015-10-04 15:19:46, Szakemberek segítsenek!
|
[5617.] |
Nincs hűségem (csak az asszonyhoz).
|
| | |
[előzmény: (1848) Zolien, 2015-10-04 15:05:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
1848. Elküldve: 2015-10-04 15:05:14, Szakemberek segítsenek!
|
[5618.] |
A 4 beltérivel ennyi, 2 éves hûséggel?
|
| | | [válaszok erre: #1849] |
[előzmény: (1846) ITI, 2015-10-03 19:26:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1847. Elküldve: 2015-10-04 14:06:54, Szakemberek segítsenek!
|
[5619.] |
Hát az majd akkor, amikor IPTV-t akarnak ránk erőltetni. :) Addig marad ez.
|
| | |
[előzmény: (1846) ITI, 2015-10-03 19:26:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
1846. Elküldve: 2015-10-03 19:26:18, Szakemberek segítsenek!
|
[5620.] |
Nem ismerem a lehetőségeidet, de a műholdas megoldás megfontolandó. Én 8 éve vagyok Digi előfizető, 7-en nézzük a csatornákat 4 beltérivel. A havi díj 3800, 2 HD és 2 SD box van nálunk. A helyi tv-t nem tudjuk nézni, de nem is hiányzik. Helyi újságból mindenről értesülünk. A Digi sokat javult minőségben és már 13 csatornát lehet nézni HD-ben. Ez nem reklám, csak információ.
|
| | | [válaszok erre: #1847 #1848] |
[előzmény: (1845) fgabor87, 2015-10-03 18:51:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1845. Elküldve: 2015-10-03 18:51:27, Szakemberek segítsenek!
|
[5621.] |
Nem lehet sajnos, nincs más szolgáltató. Esetleg műholdazni lehetne, de probléma lenne a beltérik számával. Meg szüleimnek kellene a helyi tv, az meg csak kábelen van.
Illetve nagy segítség lenne ha legalább a mindigtv elérhető lenne, de az sincs. Egyelőre marad az, hogy 1 tv-n lesz adás, és panaszt teszek az NMHH-nál a Telekomra. Aztán nem tudom mi lesz.
|
| | | [válaszok erre: #1846] |
[előzmény: (1844) ITI, 2015-10-03 18:46:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
1844. Elküldve: 2015-10-03 18:46:22, Szakemberek segítsenek!
|
[5622.] |
Ez a baj a szolgáltatókkal. Direkt lebutítják a boxokat. De hogy a digitális box LCD-n nézhetetlen, akkor sürgősen szolgáltatót kell váltani.
|
| | | [válaszok erre: #1845] |
[előzmény: (1843) fgabor87, 2015-10-03 18:39:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1843. Elküldve: 2015-10-03 18:39:28, Szakemberek segítsenek!
|
[5623.] |
Ennyire jól szabványosítva vannak ezek? :(
Az LCD TV-t átkapcsolja, a CRT-t nem. Viszont LCD-n olyan szar képminőséget produkál, hogy nézhetetlen, azaz ez a box csak CRT-re jó, de azt meg nem kapcsolja át. :S
Sajnos menüben kb semmi nem kapcsolható, telekomos firmware van rajta, amiben minden lehetséges dolog le van tiltva.
|
| | | [válaszok erre: #1844] |
[előzmény: (1842) ITI, 2015-10-03 18:35:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
1842. Elküldve: 2015-10-03 18:35:12, Szakemberek segítsenek!
|
[5624.] |
Szerintem megtaláltad a hibát. A box nem ad ki 12 V-ot. De nincs kizárva hogy a menüben be lehet kapcsolni.
|
| | | [válaszok erre: #1843] |
[előzmény: (1841) fgabor87, 2015-10-03 18:26:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fgabor87

Tagság: 2014-04-02 14:17:03 Tagszám: #129911 Hozzászólások: 1630 |
1841. Elküldve: 2015-10-03 18:26:10, Szakemberek segítsenek!
|
[5625.] |
Szóval összefoglaló:
8-ast visszakötve semmi változás, nem kapcsol.
16-ost is visszakötve fut a kép, és a hang az analóg tv-től jön
18-ast is visszakötve sokkal gyorsabban fut a kép, hang szintén a tv tunertől jön
Multiméterrel mérve a box teljesen máshogy adja a feszültségeket az említett lábakon.
16-18-as lábakon:
VHS: 0 volt
BOX: 3 volt
8-16-os lábakon:
VHS: 5 volt
BOX: 0 volt
8-18-as lábakon:
VHS 12 volt
BOX: 0 volt
(a második szám mindig az, amit testnek használtam a mérésben)
|
| | | [válaszok erre: #1842] |
[előzmény: (1840) fgabor87, 2015-10-03 18:02:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|