Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499684/5 Témák: 19670 Tagok: 113671 Legújabb tag: soraaipro Online: (67/33
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
856. Elküldve: 2014-05-12 21:21:25,

Szakemberek segítsenek!

[6601.]

Várjál, ez is 8-as, és van 10-esben is!
De nem kevésbé fontos a szár-távolság sem.

Arról nem beszélve, hogy időnként elhasználódnak a motortartó bilincsek, de "idősebb" tükör típusok bilincsei is beszerezhetetlenek.

Szerencsére ilyen esetben a sat-kollégák segítik ki a másikat, de ez is véges lehetőség.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #859] [előzmény: (853) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-12 20:38:05]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
855. Elküldve: 2014-05-12 21:10:54,

Szakemberek segítsenek!

[6602.]

Szia.

Bilincseket utoljára két éve vettem náluk.
Hogy manapság tartanak-e, azt nem tudom.

Villamossági (villanyszerelési) és egyes barkácsboltok is forgalmaznak bilincseket, igaz, nem kifejezetten parabolaantennákhoz, de a kutyát sem érdekli, ha méretileg hasonlóak és csereszabatosak.

De, lehet készíteni tömör rozsdamentes köracélból, ha van satud, menetmetsződ...
Vagy elkészítteted valamelyik maszek lakatossal, bár úgy kissé drága lesz.
[előzmény: (852) Merlot, 2014-05-12 20:33:41]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gilszkilabor



Tagság: 2013-12-02 17:53:27
Tagszám: #129146
Hozzászólások: 1026
854. Elküldve: 2014-05-12 20:42:28,

Szakemberek segítsenek!

[6603.]

Csavarboltban kapni 1 m hosszú menetes szárat, létezik belőle saválló is. Azokból könnyedén készíthető egy patkó.
[válaszok erre: #857] [előzmény: (852) Merlot, 2014-05-12 20:33:41]
Kiváló dolgozó
Gilszkilabor adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
853. Elküldve: 2014-05-12 20:38:05,

Szakemberek segítsenek!

[6604.]

Ha nem kell túl hosszú belőle akkor kipufogóbilincs is megteheti, igaz az nem 6-os hanem 8-as vastagságú (legalábbis amit felénk lehet kapni). Bár van belőle nagyobb és hosszabb verzió is.

http://kerner.addel.hu/30181-akcio-2014-marcius/525863-kipufogo-bilincs-
[válaszok erre: #856] [előzmény: (852) Merlot, 2014-05-12 20:33:41]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
852. Elküldve: 2014-05-12 20:33:41,

Szakemberek segítsenek!

[6605.]

Ott esetleg ilyen bilincsek is kaphatók?

21034187_cb6556b148b743092a7329b24ee28c52_s.jpg

Ez egy erkélytartó bilincse, aminek a menete ment tönkre.
Nekünk "antennásoknak" elég nagy gond az eltört, leamortizálódott bilincsek beszerzése.

Van az országban olyan bolt, ahol ezeket kielégítő választékban forgalmazzák icon5.gif

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #853 #854 #855] [előzmény: (841) Amatőr61, 2014-05-09 15:29:08]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


blackpanther



Tagság: 2002-11-16 00:00:00
Tagszám: #439
Hozzászólások: 246
851. Elküldve: 2014-05-10 19:23:28,

Szakemberek segítsenek!

[6606.]

#850. Merlot, #849. Robertooo

Köszönöm a tippeket!

A tükör peremén és a tükör hátulján látszik a rozsda, elülső hasznos felületen még sértetlen a festés.

Ilyen állapotban is teljes festést kellene alkalmazni vagy linkelt spray is elegendő?
[előzmény: (850) Merlot, 2014-05-10 15:24:29]
Haladó
blackpanther adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
850. Elküldve: 2014-05-10 15:24:29,

Szakemberek segítsenek!

[6607.]

Olvass vissza a "Parabola méretben kérek tanácsot" c. topik, 2943. Zolien hozzászólásától előre.
Ott sok hasznosat találsz. icon50.gif

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #851] [előzmény: (848) blackpanther, 2014-05-10 15:06:43]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
849. Elküldve: 2014-05-10 15:15:53,

Szakemberek segítsenek!

[6608.]

http://www.budalakkinnova.hu/hun/termekek/leirasok/adhezor.htm
[előzmény: (848) blackpanther, 2014-05-10 15:06:43]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


blackpanther



Tagság: 2002-11-16 00:00:00
Tagszám: #439
Hozzászólások: 246
848. Elküldve: 2014-05-10 15:06:43,

Szakemberek segítsenek!

[6609.]

110cm-es rozsdás vastükröt, mivel érdemes festeni?

pl.: http://www.festekdiszkont.hu/dbimages/36b594661edeb841a7d02c1810975958.jpg
[válaszok erre: #849 #850]
Haladó
blackpanther adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10661
847. Elküldve: 2014-05-10 08:11:26,

Szakemberek segítsenek!

[6610.]

Aluantennához ezt használtam.:
/Ez volt itthon. előnye a 2,5Cm-es fej. De M10-es a menet....../
P1000309_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[előzmény: (846) Merlot, 2014-05-10 06:47:48]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
846. Elküldve: 2014-05-10 06:47:48,

Szakemberek segítsenek!

[6611.]

Van ilyen típus is, amin nem az a széles, négyzetes váll van, hanem csak 3 kisebb, ék alakú kiképzés. Ezen a képen látható a rosszabb fajta, mert nincs a csavarfejben az a kereszt alakú bevágás, ami pedig kell a jó meghúzáskor (ellentartó csavarhúzó számára), de főleg egy esetleges szétszedéskor, mert különben szépen forog körbe , és nem mozdul az anya.

http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=83390&m=t

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #847] [előzmény: (845) yaksi, 2014-05-09 21:44:22]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
845. Elküldve: 2014-05-09 21:44:22,

Szakemberek segítsenek!

[6612.]

Úgy illeszkedett be, hogy szépen lassan meghúztam a csavarokat, és kitágította magának... icon53.gif

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #846] [előzmény: (844) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-09 20:57:33]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
844. Elküldve: 2014-05-09 20:57:33,

Szakemberek segítsenek!

[6613.]

Nekem nem illeszkedett a lyukba, sokkal kisebb volt a lyuk, mint a csavaron lévő perem, megerőszakolni meg nem akartam icon50.gif
[válaszok erre: #845] [előzmény: (843) yaksi, 2014-05-09 20:53:21]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
843. Elküldve: 2014-05-09 20:53:21,

Szakemberek segítsenek!

[6614.]

Akkor mi van, ha én nem törekedtem arra, hogy ne legyen kis perem a kapupánt csavaron? Nekem volt, de szépen beilleszkedett a lyukba. Legalább nem fog elforogni, ha esetleg szét kell szedni... icon53.gif

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #844] [előzmény: (840) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-09 14:52:28]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
842. Elküldve: 2014-05-09 15:32:34,

Szakemberek segítsenek!

[6615.]

Szia!

Írtam valamelyik nap pü-t még lehet nem olvastad. Rozsdamentes alátétem és anyám van nekem is csak csavarom nincs. De akkor majd megbeszéljük pü-ben icon50.gif
[előzmény: (841) Amatőr61, 2014-05-09 15:29:08]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
841. Elküldve: 2014-05-09 15:29:08,

Szakemberek segítsenek!

[6616.]

Szia.

Én Budapesten, a Róbert Károly körúton (Nagy és Nagy csavarbolt) szoktam rozsdamentes csavarokat vásárolni : http://nagycsavar.unas.hu/spg/668174/Elerhetosegek-letoltesek

Ha privátban elküldöd a levélcímedet, hétfőn feladok a számodra (ingyen) 4 db 6-os csavart + anyát.
[válaszok erre: #842 #852] [előzmény: (840) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-09 14:52:28]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
840. Elküldve: 2014-05-09 14:52:28,

Szakemberek segítsenek!

[6617.]

Köszi, előbb kipróbálom ezt, nem akarok túl sokat rákölteni, gondolom a Hämmerite nem túl olcsó bár tény, hogy az arra van kitalálva.

De szerencsére az enyém még nem ennyire rozsdás, csak éppen hogy látszik rajta.

Már csak az a kérdés, hogy lehet kapni olyan kis 6-os kapupánt csavart, ami a tükröt fogja? Bár még van 1-2 db tartalékom de sehol se találok olyat, aminek a nyaka alatt ne legyen egy kis perem, mivel a gyári csavarja nyaka alatt teljesen sima. Néztem csavar nagykerben és ott se volt olyan.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2014-05-09 14:58:07]
[válaszok erre: #841 #843] [előzmény: (838) Merlot, 2014-05-09 14:23:12]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
839. Elküldve: 2014-05-09 14:26:53,

Szakemberek segítsenek!

[6618.]

Central Asia-Middle East területek fed le a footprintje, de ez csak az Eutelsat előzeteséből derül ki, beam térképet még nem találtam erről.

Ha Te ott így vetted, akkor náluk még rosszabb lehet a helyzet.
Azaz a 125-ös helyett talán még 2.40-es is kellhet.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (835) JV16BAR, 2014-05-09 11:20:02]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
838. Elküldve: 2014-05-09 14:23:12,

Szakemberek segítsenek!

[6619.]

Az is jó, ha már....
De a Hämmerite-t arra találták ki, hogy rozsdás felületre is festheted.

Ilyen volt...

6653085_851b1bafca9609841bba00c26aabf08f_m.jpg

...ilyen lett.

20027653_8236cc5908ebca22f062b99fdaaf0408_m.jpg

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #840] [előzmény: (837) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-09 12:36:41]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
837. Elküldve: 2014-05-09 12:36:41,

Szakemberek segítsenek!

[6620.]

Közben vettem ezüstszürke akril festéket spray formájában befestem 2-3 réteggel gondolom kibír egy pár évet.
[válaszok erre: #838]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
836. Elküldve: 2014-05-09 11:27:06,

Szakemberek segítsenek!

[6621.]

Régi antennáknál a horganyzott részeket amelyek kicsit rozsdásodnak mivel célszerű lefesteni ha felújítjuk? Vagy megérné újra horganyoztatni? Bár nem tudom hol csinálnak ilyesmit felénk.
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


JV16BAR



Tagság: 2003-06-10 09:27:26
Tagszám: #5074
Hozzászólások: 1239
835. Elküldve: 2014-05-09 11:20:02,

Szakemberek segítsenek!

[6622.]

Feltételezem, hogy erről a holdról van szó:
Afghansat 1 (Eutelsat 48D) - 48° Kelet.

Sikerült vételezzem, de nagyon a határon, a következő felszereléssel:
Gibertini 1.25, LNB Inverto BU single, TBS-6925 PC kártya, ~ 20:15 óra (április 28.-i vétel)

042848_E2.jpg

TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
[válaszok erre: #839] [előzmény: (833) Barna Imre, 2014-05-09 10:44:51]
Kiváló dolgozó
JV16BAR adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
834. Elküldve: 2014-05-09 10:48:56,

Szakemberek segítsenek!

[6623.]

Melyik holdon, Imre? icon21.gif

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (833) Barna Imre, 2014-05-09 10:44:51]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barna Imre



Tagság: 2010-04-03 17:12:52
Tagszám: #83811
Hozzászólások: 99
833. Elküldve: 2014-05-09 10:44:51,

Szakemberek segítsenek!

[6624.]

Kedves Fórumtársak!

Kérdezem, hogy valamelyikőtöknek sikerült már megfogni az AFGHANSAT egyetlen csomagját a Flysat, vagy a Lygsat által közölt paraméterekkel. Nekem 180-as tükörrel meg se nyikkan.
Esetleg nincs itt valami elírás ?

Köszönöm a választ.

Üdvözlettel:

Barna Sándor
[válaszok erre: #834 #835]
Kezdő
Barna Imre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DzsabiCsipa



Tagság: 2013-10-05 18:37:39
Tagszám: #128753
Hozzászólások: 245
832. Elküldve: 2014-05-05 18:15:53,

Szakemberek segítsenek!

[6625.]

Nem is az antenára gondoltam, hanem pont azokra, amiket felsoroltál. Volt már szerencsém 230-as túlfesz "áldáshoz", a képen látható Strong-hoz a szerelő hetekig várta a megfelelő biztosítékot.
[előzmény: (831) stubyte, 2014-05-05 08:53:17]
Haladó
DzsabiCsipa adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011775970458984 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail