Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
856. Elküldve: 2014-05-12 21:21:25, Szakemberek segítsenek!
|
[6601.] |
Várjál, ez is 8-as, és van 10-esben is!
De nem kevésbé fontos a szár-távolság sem.
Arról nem beszélve, hogy időnként elhasználódnak a motortartó bilincsek, de "idősebb" tükör típusok bilincsei is beszerezhetetlenek.
Szerencsére ilyen esetben a sat-kollégák segítik ki a másikat, de ez is véges lehetőség.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #859] |
[előzmény: (853) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-12 20:38:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8044 |
855. Elküldve: 2014-05-12 21:10:54, Szakemberek segítsenek!
|
[6602.] |
Szia.
Bilincseket utoljára két éve vettem náluk.
Hogy manapság tartanak-e, azt nem tudom.
Villamossági (villanyszerelési) és egyes barkácsboltok is forgalmaznak bilincseket, igaz, nem kifejezetten parabolaantennákhoz, de a kutyát sem érdekli, ha méretileg hasonlóak és csereszabatosak.
De, lehet készíteni tömör rozsdamentes köracélból, ha van satud, menetmetsződ...
Vagy elkészítteted valamelyik maszek lakatossal, bár úgy kissé drága lesz.
|
| | |
[előzmény: (852) Merlot, 2014-05-12 20:33:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gilszkilabor

Tagság: 2013-12-02 17:53:27 Tagszám: #129146 Hozzászólások: 1026 |
854. Elküldve: 2014-05-12 20:42:28, Szakemberek segítsenek!
|
[6603.] |
Csavarboltban kapni 1 m hosszú menetes szárat, létezik belőle saválló is. Azokból könnyedén készíthető egy patkó.
|
| | | [válaszok erre: #857] |
[előzmény: (852) Merlot, 2014-05-12 20:33:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
|
|
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
852. Elküldve: 2014-05-12 20:33:41, Szakemberek segítsenek!
|
[6605.] |
Ott esetleg ilyen bilincsek is kaphatók?
Ez egy erkélytartó bilincse, aminek a menete ment tönkre.
Nekünk "antennásoknak" elég nagy gond az eltört, leamortizálódott bilincsek beszerzése.
Van az országban olyan bolt, ahol ezeket kielégítő választékban forgalmazzák
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #853 #854 #855] |
[előzmény: (841) Amatőr61, 2014-05-09 15:29:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 blackpanther

Tagság: 2002-11-16 00:00:00 Tagszám: #439 Hozzászólások: 246 |
851. Elküldve: 2014-05-10 19:23:28, Szakemberek segítsenek!
|
[6606.] |
#850. Merlot, #849. Robertooo
Köszönöm a tippeket!
A tükör peremén és a tükör hátulján látszik a rozsda, elülső hasznos felületen még sértetlen a festés.
Ilyen állapotban is teljes festést kellene alkalmazni vagy linkelt spray is elegendő?
|
| | |
[előzmény: (850) Merlot, 2014-05-10 15:24:29] |
|
Haladó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
850. Elküldve: 2014-05-10 15:24:29, Szakemberek segítsenek!
|
[6607.] |
Olvass vissza a "Parabola méretben kérek tanácsot" c. topik, 2943. Zolien hozzászólásától előre.
Ott sok hasznosat találsz.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #851] |
[előzmény: (848) blackpanther, 2014-05-10 15:06:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
|
|
|
|
 blackpanther

Tagság: 2002-11-16 00:00:00 Tagszám: #439 Hozzászólások: 246 |
|
Haladó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661 |
847. Elküldve: 2014-05-10 08:11:26, Szakemberek segítsenek!
|
[6610.] |
Aluantennához ezt használtam.:
/Ez volt itthon. előnye a 2,5Cm-es fej. De M10-es a menet....../
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (846) Merlot, 2014-05-10 06:47:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
846. Elküldve: 2014-05-10 06:47:48, Szakemberek segítsenek!
|
[6611.] |
Van ilyen típus is, amin nem az a széles, négyzetes váll van, hanem csak 3 kisebb, ék alakú kiképzés. Ezen a képen látható a rosszabb fajta, mert nincs a csavarfejben az a kereszt alakú bevágás, ami pedig kell a jó meghúzáskor (ellentartó csavarhúzó számára), de főleg egy esetleges szétszedéskor, mert különben szépen forog körbe , és nem mozdul az anya.
http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=83390&m=t
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #847] |
[előzmény: (845) yaksi, 2014-05-09 21:44:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
845. Elküldve: 2014-05-09 21:44:22, Szakemberek segítsenek!
|
[6612.] |
Úgy illeszkedett be, hogy szépen lassan meghúztam a csavarokat, és kitágította magának...
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | | [válaszok erre: #846] |
[előzmény: (844) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-09 20:57:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
844. Elküldve: 2014-05-09 20:57:33, Szakemberek segítsenek!
|
[6613.] |
Nekem nem illeszkedett a lyukba, sokkal kisebb volt a lyuk, mint a csavaron lévő perem, megerőszakolni meg nem akartam
|
| | | [válaszok erre: #845] |
[előzmény: (843) yaksi, 2014-05-09 20:53:21] |
|
|
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
843. Elküldve: 2014-05-09 20:53:21, Szakemberek segítsenek!
|
[6614.] |
Akkor mi van, ha én nem törekedtem arra, hogy ne legyen kis perem a kapupánt csavaron? Nekem volt, de szépen beilleszkedett a lyukba. Legalább nem fog elforogni, ha esetleg szét kell szedni...
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | | [válaszok erre: #844] |
[előzmény: (840) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-09 14:52:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
842. Elküldve: 2014-05-09 15:32:34, Szakemberek segítsenek!
|
[6615.] |
Szia!
Írtam valamelyik nap pü-t még lehet nem olvastad. Rozsdamentes alátétem és anyám van nekem is csak csavarom nincs. De akkor majd megbeszéljük pü-ben
|
| | |
[előzmény: (841) Amatőr61, 2014-05-09 15:29:08] |
|
|
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8044 |
841. Elküldve: 2014-05-09 15:29:08, Szakemberek segítsenek!
|
[6616.] |
Szia.
Én Budapesten, a Róbert Károly körúton (Nagy és Nagy csavarbolt) szoktam rozsdamentes csavarokat vásárolni : http://nagycsavar.unas.hu/spg/668174/Elerhetosegek-letoltesek
Ha privátban elküldöd a levélcímedet, hétfőn feladok a számodra (ingyen) 4 db 6-os csavart + anyát.
|
| | | [válaszok erre: #842 #852] |
[előzmény: (840) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-09 14:52:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
840. Elküldve: 2014-05-09 14:52:28, Szakemberek segítsenek!
|
[6617.] |
Köszi, előbb kipróbálom ezt, nem akarok túl sokat rákölteni, gondolom a Hämmerite nem túl olcsó bár tény, hogy az arra van kitalálva.
De szerencsére az enyém még nem ennyire rozsdás, csak éppen hogy látszik rajta.
Már csak az a kérdés, hogy lehet kapni olyan kis 6-os kapupánt csavart, ami a tükröt fogja? Bár még van 1-2 db tartalékom de sehol se találok olyat, aminek a nyaka alatt ne legyen egy kis perem, mivel a gyári csavarja nyaka alatt teljesen sima. Néztem csavar nagykerben és ott se volt olyan. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2014-05-09 14:58:07]
|
| | | [válaszok erre: #841 #843] |
[előzmény: (838) Merlot, 2014-05-09 14:23:12] |
|
|
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
839. Elküldve: 2014-05-09 14:26:53, Szakemberek segítsenek!
|
[6618.] |
Central Asia-Middle East területek fed le a footprintje, de ez csak az Eutelsat előzeteséből derül ki, beam térképet még nem találtam erről.
Ha Te ott így vetted, akkor náluk még rosszabb lehet a helyzet.
Azaz a 125-ös helyett talán még 2.40-es is kellhet.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (835) JV16BAR, 2014-05-09 11:20:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
838. Elküldve: 2014-05-09 14:23:12, Szakemberek segítsenek!
|
[6619.] |
Az is jó, ha már....
De a Hämmerite-t arra találták ki, hogy rozsdás felületre is festheted.
Ilyen volt...
...ilyen lett.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #840] |
[előzmény: (837) Leíratkozott felhasználó, 2014-05-09 12:36:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
837. Elküldve: 2014-05-09 12:36:41, Szakemberek segítsenek!
|
[6620.] |
Közben vettem ezüstszürke akril festéket spray formájában befestem 2-3 réteggel gondolom kibír egy pár évet.
|
| | | [válaszok erre: #838] |
|
|
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
836. Elküldve: 2014-05-09 11:27:06, Szakemberek segítsenek!
|
[6621.] |
Régi antennáknál a horganyzott részeket amelyek kicsit rozsdásodnak mivel célszerű lefesteni ha felújítjuk? Vagy megérné újra horganyoztatni? Bár nem tudom hol csinálnak ilyesmit felénk.
|
| |
|
|
|
|
 JV16BAR

Tagság: 2003-06-10 09:27:26 Tagszám: #5074 Hozzászólások: 1239 |
835. Elküldve: 2014-05-09 11:20:02, Szakemberek segítsenek!
|
[6622.] |
Feltételezem, hogy erről a holdról van szó:
Afghansat 1 (Eutelsat 48D) - 48° Kelet.
Sikerült vételezzem, de nagyon a határon, a következő felszereléssel:
Gibertini 1.25, LNB Inverto BU single, TBS-6925 PC kártya, ~ 20:15 óra (április 28.-i vétel)
TBS: 6925, 6985, 6982SE, 6902, TT S2-4100, Dr.HD D15, Amiko X-Finder, Gibertini 125 + IBU 66.0°E - 30.0°W, Triax Unique multifeed + 6x Inverto quad 23°E-1°W, VDR.
|
| | | [válaszok erre: #839] |
[előzmény: (833) Barna Imre, 2014-05-09 10:44:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
834. Elküldve: 2014-05-09 10:48:56, Szakemberek segítsenek!
|
[6623.] |
Melyik holdon, Imre?
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (833) Barna Imre, 2014-05-09 10:44:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barna Imre

Tagság: 2010-04-03 17:12:52 Tagszám: #83811 Hozzászólások: 99 |
833. Elküldve: 2014-05-09 10:44:51, Szakemberek segítsenek!
|
[6624.] |
Kedves Fórumtársak!
Kérdezem, hogy valamelyikőtöknek sikerült már megfogni az AFGHANSAT egyetlen csomagját a Flysat, vagy a Lygsat által közölt paraméterekkel. Nekem 180-as tükörrel meg se nyikkan.
Esetleg nincs itt valami elírás ?
Köszönöm a választ.
Üdvözlettel:
Barna Sándor
|
| | | [válaszok erre: #834 #835] |
|
|
Kezdő
|
|
 DzsabiCsipa

Tagság: 2013-10-05 18:37:39 Tagszám: #128753 Hozzászólások: 245 |
832. Elküldve: 2014-05-05 18:15:53, Szakemberek segítsenek!
|
[6625.] |
Nem is az antenára gondoltam, hanem pont azokra, amiket felsoroltál. Volt már szerencsém 230-as túlfesz "áldáshoz", a képen látható Strong-hoz a szerelő hetekig várta a megfelelő biztosítékot.
|
| | |
[előzmény: (831) stubyte, 2014-05-05 08:53:17] |
|
Haladó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|