Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499683/4 Témák: 19670 Tagok: 113671 Legújabb tag: soraaipro Online: (69/30
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
831. Elküldve: 2014-05-05 08:53:17,

Szakemberek segítsenek!

[6626.]

Idézet:
a tápegység panelén 2 elektrolit kondi is elhalálozott. Nem volt nehéz kitaláljam, hogy túlmelegedés miatt



vagy éppen az elhalálozott kondik miatt melegedett fel jobban.

Már az egyszerűbb SD vevőkben is gagyinak számít, ha csak 85 C-os kondikat pakolnak bele. Én ha hozzányúlok egy táphoz 105 C-nél alacsonyabbat nem rakok bele. Komolyabb HD-s vevőknél (belső SATA és egyéb plusz terhelések esetén) ha van kéznél 180 C-s azt is megérdemli.

A kondenzátor gyakorlatilag filléres alkatrész. Érdemes megvenni a minőségi gyártók termékeit és a legalább 105 C-st.

p.s. : "komoly vihar esetén széthúzom a rendszert"
Előbb kap az ember égi áldást a 230 V-os bejövő hálózatról, meg kábeltévéről, telefonról vagy internetről, mint a parabolától.

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #832] [előzmény: (830) DzsabiCsipa, 2014-05-05 00:47:59]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DzsabiCsipa



Tagság: 2013-10-05 18:37:39
Tagszám: #128753
Hozzászólások: 245
830. Elküldve: 2014-05-05 00:47:59,

Szakemberek segítsenek!

[6627.]

Nem véletlenül "játszanak" burkolat nélkül.
Még anno 2 éve volt egy eset egy Humax Digi+3-as készülékkel, ami egyre gyakrabban lefagyogatott, majd mikor már bekapcsolni sem lehetett, gondoltam belenézek. Mikor ki akartam emelni a polcról majdnem leejtettem, olyan forró volt.
Mikor szétszedtem, a tápegység panelén 2 elektrolit kondi is elhalálozott. Nem volt nehéz kitaláljam, hogy túlmelegedés miatt, mivel amikor a polcáról kiemelve a forrósága miatt (ugye mint azt fentebb írtam) majdnem elejtettem, nem volt nehéz megsaccolni, hogy bőven meghaladta azt a hőmérsékletet a tápegység, amit szerencsétlen kondenzátor elbírt.
Mivel szinte majdnem szünet nélkül üzemelnek a beltérik szomszédos helyekre való jelszórás miatt, ezért nem kellene, hogy "leolvadjanak" a készülékek, ha olyan kedvük van. Nem vagyok egy asztalos, sőt egyáltalán nem, de fabrikáltam egy spéci, jól szellőző polcot a vevőknek, szóval nem igazán potyognak bele dolgok, bogarakra figyelni szoktam, rovarokat nem hagyok beleszállni (szúnyogháló) és komoly vihar esetén széthúzom a rendszert.
Mellékelnék egy kis képet, hogy hogyan néz ki a tákolmány a mini "rendszerben" és az emlékbe elrakott, elhalálozott kondik egyikéről. Nem tudom mennyire lesz belőle kivehető bármi is, lényeg, hogy a vevőkben így jobban jár a levegő, nem melegszenek annyira a kondin pedig talán-talán látható, hogy bizony elfolyt szerencsétlenje.

Csatolt kép - 16985050.pic

16985050.pic

[válaszok erre: #831] [előzmény: (822) stubyte, 2014-04-30 10:26:49]
Haladó
DzsabiCsipa adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DzsabiCsipa



Tagság: 2013-10-05 18:37:39
Tagszám: #128753
Hozzászólások: 245
829. Elküldve: 2014-05-05 00:27:23,

Szakemberek segítsenek!

[6628.]

Köszönöm szépen az információt!
Akkor nem véletlenül vannak "hőhullámai" az adott chip-nek.
[előzmény: (820) EnJoe, 2014-04-29 23:32:20]
Haladó
DzsabiCsipa adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


blackpanther



Tagság: 2002-11-16 00:00:00
Tagszám: #439
Hozzászólások: 246
828. Elküldve: 2014-05-04 20:48:33,

Szakemberek segítsenek!

[6629.]

Régi univerzális fej tönkrement. (műanyag kupak eleje szétrepedt és levált.)

Melyiket érdemes megvásárolni, Amiko Premium single 0,1dB LNB L-104 vagy Inverto Black Eco LNB 0,1dB?

Berettyóújfaluban vagy környékén van olyan szerelő, akitől lehet vásárolni LNB-t?
Haladó
blackpanther adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
827. Elküldve: 2014-04-30 22:41:55,

Szakemberek segítsenek!

[6630.]

Kösz a gyors infot! icon32.gif

Szinte hihetetlen, amit írsz, de biztosan igaz.
Az én példányomat nem látom ilyen jónak, sokkal kisebb jelszinteket mutat vele az Illu, mint pl. az Inverto flange+a kisruszki eredeti sugárzója az orosz 60-asban.

Ennek a fejtípusnak az egysávos elődje viszont döbbenetesen szépen dolgozik a maga 1.0 dB-s zajtényezőjével.
A 180-asban alig jöttek vele gyengébben az akkori 1N tp-i, mint a fent említett Inverto/kisruszki sugárzó párossal.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (825) donsony1, 2014-04-30 22:12:01]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


donsony1



Tagság: 2007-04-29 08:53:03
Tagszám: #44425
Hozzászólások: 980
826. Elküldve: 2014-04-30 22:31:53,

Szakemberek segítsenek!

[6631.]

Ez már a második verzió, sajnos nincs olyan jó mint az első darab:

[IMG]b56aae0d0691t.jpg[/IMG]
[előzmény: (825) donsony1, 2014-04-30 22:12:01]
Törzstag
donsony1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


donsony1



Tagság: 2007-04-29 08:53:03
Tagszám: #44425
Hozzászólások: 980
825. Elküldve: 2014-04-30 22:12:01,

Szakemberek segítsenek!

[6632.]

Most is használatban van...
Ezt a tipust szerkesztettem át primesre ,
a tesztalany cirka egy invacom tudásával rendelkezik + - 2-3% a tesztek alapján.
icon32.gif
[válaszok erre: #826 #827] [előzmény: (824) Merlot, 2014-04-30 21:45:54]
Törzstag
donsony1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
824. Elküldve: 2014-04-30 21:45:54,

Szakemberek segítsenek!

[6633.]

Régi "motoros" kollégák!

Szerelt valaki anno ilyen típusú fejet?

20943881_c689d922361b7764984983fb9a6fb069_m.jpg

Mostanában szereltem le egy tetőről egy ütött-kopott Bozsért, ebben volt ez az LNB.

És a lényeg:
Még működik! icon21.gif

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #825]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
823. Elküldve: 2014-04-30 17:24:01,

Szakemberek segítsenek!

[6634.]

Így látatlanban - LNB "skew" beállítási probléma lehet...ez a jelszinten nem sokat ront, de a minőségen nagyon...a HD adás a magasabb modulációs mód miatt érzékenyebb a minőségre. Németországból nézve a Thort, még ott is a függőlegestől 5 óra irányában kell forgatni a "fejet".
üdv EnJoe
[előzmény: (821) Joke, 2014-04-30 10:06:47]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
822. Elküldve: 2014-04-30 10:26:49,

Szakemberek segítsenek!

[6635.]

Idézet:
a túlmelegedés elkerülése érdekében egyiken sincs rajta a burkolata



max. 45 C fokos lehet a burkolat külső hőmérséklete. Ez szabvány. A CPU, a számítógépekhez hasonlóan akár 80-85 fokon is tud huzamosabb ideig működni.

A burkolatot felesleges levenni és nem is érdemes, mert bármi beleeshet, jobban koszolódik, illetve a trafó primer oldala is okozhat meglepetéseket

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #830] [előzmény: (818) DzsabiCsipa, 2014-04-12 01:46:23]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Joke



Tagság: 2013-03-07 21:22:00
Tagszám: #127359
Hozzászólások: 140
821. Elküldve: 2014-04-30 10:06:47,

Szakemberek segítsenek!

[6636.]

Sziasztok,

próbálok segíteni a barátomnak, aki szeretné nézni a upc csatornáit Németországban. Tudom, hogy hivatalosan ez nem legális, de nincs más megoldás sajna. Szóval megvette a parabolát, be is állította szépen kézzel, viszont csak az sd adások jönnek be. A beltéri egy amiko mini hd se, szóval azzal nem lehet gond. Az sd csatornáknál a szint az 80, a minőség 70. Ennél jobban nem sikerült beállítania. Viszont az hd adásoknál semmi jel nincs. Ez mitől lehet?
[válaszok erre: #823]
Haladó
Joke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
820. Elküldve: 2014-04-29 23:32:20,

Szakemberek segítsenek!

[6637.]

Hello, ez a vevők processzora, de ezt inkább microcontroller-nek nevezhetjük, mert az összes vezérlést illetve mpeg video/audio jel feldolgozást ez a chip végzi. Az OMEGA nem a cég neve, ez csak a "ST microelectronics" STi55xx jelű chip családjának a neve - tudtommal. A chippen látnod kell egy ilyen logót is, ez a gyártó "jele".
STMicroelectronics_logo_with_tagline.png
üdv EnJoe
[válaszok erre: #829] [előzmény: (818) DzsabiCsipa, 2014-04-12 01:46:23]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


raczandris



Tagság: 2005-10-07 23:08:30
Tagszám: #22642
Hozzászólások: 4760
819. Elküldve: 2014-04-29 22:35:57,

Szakemberek segítsenek!

[6638.]

Mivel ez a " szakemberek segítsenek " oldal ezért
itt egy elérhetőség antennaszerelés ügyben.
(Budapest 16.ker. és körzete)

R.A.
http://antennaszerelés.hu
Kiváló dolgozó
raczandris adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DzsabiCsipa



Tagság: 2013-10-05 18:37:39
Tagszám: #128753
Hozzászólások: 245
818. Elküldve: 2014-04-12 01:46:23,

Szakemberek segítsenek!

[6639.]

Szép napot, újra fárasztanám a népet, ha megengeditek:
Van 3 db műholdvevőm:
- teljesen független öreg Strong
- Humax Digi+2
- szürke Philips (UPC)
Mivel tunerekkel szomszédos helyiségekbe szórom a jelet, napi 16 órát legalább mennek, és a túlmelegedés elkerülése érdekében egyiken sincs rajta a burkolata.
Kérdés:
Mind a 3 vevő elektronikájának a közepén egy bazinagy chip található, érdekes módon mindenhol ugyanazzal az OMEGA felirattal. Ez micsoda? Olyan mint a számítógép CPU-nál az Intel vagy AMD?
Azt is megfigyeltem, hogy a táp vasmagos tekercse után ez a legmelegebb alkatrész mind a 3 vevőben. Akkor ez végzi a dekódolást? Ezek szerint az Omega egy dekódoló chip-et gyártó cég volna műholdvevők számára?
Köszönöm előre is, ha nem voltam túl fárasztó és válaszol valaki. icon29.gif
[válaszok erre: #820 #822]
Haladó
DzsabiCsipa adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LiMiX



Tagság: 2006-12-16 19:00:29
Tagszám: #38624
Hozzászólások: 1026
817. Elküldve: 2014-04-11 23:31:04,

Szakemberek segítsenek!

[6640.]

110cm antennával nálam:

9PeFFxc.jpg
[előzmény: (816) rolikukta, 2014-04-11 23:17:49]
Kiváló dolgozó
LiMiX adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rolikukta



Tagság: 2013-12-13 18:46:01
Tagszám: #129211
Hozzászólások: 28
816. Elküldve: 2014-04-11 23:17:49,

Szakemberek segítsenek!

[6641.]

Helló
T1-ess kellene 110-ess tükörrel biztos lenne a vétel és köszönöm az eddigi segítséget
[válaszok erre: #817] [előzmény: (813) LiMiX, 2014-04-11 22:57:21]
Zöldfülű
rolikukta adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szabi



Tagság: 2013-12-08 10:48:51
Tagszám: #129181
Hozzászólások: 233
815. Elküldve: 2014-04-11 23:07:25,

Szakemberek segítsenek!

[6642.]

Az időjárási tartalékra is kell gondolni!
Azért fontos a megfelelő méret ,mert a nagyobb felület több párhuzamos jelet fog fel. Ezáltal még akkor is tartható a még elégséges jelszínt amikor azt pl:az időjárás gyengítí.
[előzmény: (812) szabi, 2014-04-11 22:51:34]
Haladó
szabi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
814. Elküldve: 2014-04-11 22:57:45,

Szakemberek segítsenek!

[6643.]

Szia.

Ha a T1 kell, akkor 110 cm-s tükröt érdemes besterezned.
[előzmény: (811) rolikukta, 2014-04-11 22:44:00]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LiMiX



Tagság: 2006-12-16 19:00:29
Tagszám: #38624
Hozzászólások: 1026
813. Elküldve: 2014-04-11 22:57:21,

Szakemberek segítsenek!

[6644.]

konkrétan melyik TP érdekel, én itt vagyok dél somogyban
[válaszok erre: #816] [előzmény: (811) rolikukta, 2014-04-11 22:44:00]
Kiváló dolgozó
LiMiX adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szabi



Tagság: 2013-12-08 10:48:51
Tagszám: #129181
Hozzászólások: 233
812. Elküldve: 2014-04-11 22:51:34,

Szakemberek segítsenek!

[6645.]

Szia.
Szerintem annyira nem kellene kicentizni. Én egy 110 vennék a helyedbe.
Üdv: szabi
[válaszok erre: #815] [előzmény: (811) rolikukta, 2014-04-11 22:44:00]
Haladó
szabi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rolikukta



Tagság: 2013-12-13 18:46:01
Tagszám: #129211
Hozzászólások: 28
811. Elküldve: 2014-04-11 22:44:00,

Szakemberek segítsenek!

[6646.]

Helló
Dél Somogy
[válaszok erre: #812 #813 #814] [előzmény: (810) Amatőr61, 2014-04-11 22:38:49]
Zöldfülű
rolikukta adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
810. Elküldve: 2014-04-11 22:38:49,

Szakemberek segítsenek!

[6647.]

Szia.

Előbb tisztázni kellene, hogy hol van a vételi hely.
Itt, Aszódon már egy 90 cm-s tükör is elég.
[válaszok erre: #811] [előzmény: (809) rolikukta, 2014-04-11 22:29:27]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rolikukta



Tagság: 2013-12-13 18:46:01
Tagszám: #129211
Hozzászólások: 28
809. Elküldve: 2014-04-11 22:29:27,

Szakemberek segítsenek!

[6648.]

Helló
Gondolod hogy elég lenne egy 100-as tükör vagy jobb lenne egyből egy 110-ess nehogy a 100-as se legyen elég
[válaszok erre: #810] [előzmény: (808) pedro5413, 2014-04-11 20:11:00]
Zöldfülű
rolikukta adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pedro5413



Tagság: 2011-03-30 12:28:45
Tagszám: #92973
Hozzászólások: 1971
808. Elküldve: 2014-04-11 20:11:00,

Szakemberek segítsenek!

[6649.]

80-assal nekem sem jönnek, de a 110-essel már igen.
Lehet, hogy egy 100-as is elég volna.

...............................................................................
VU+Zero 4K, Axas HIS 4K Combo+, Alien shd 8900, Amiko Mini HD, Ariva 100E HD
, 110-es Bozsér, BU fej, DM 3800 (75 E - 45 W)
[válaszok erre: #809] [előzmény: (805) rolikukta, 2014-04-11 18:48:27]
Kiváló dolgozó
pedro5413 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
807. Elküldve: 2014-04-11 19:35:53,

Szakemberek segítsenek!

[6650.]

Talán mert a "T1 - Nordic beam"-en sugározzák és kicsi hozzá az antennád.
http://www.telenorsat.com/satellites-teleports/satellite-fleet/thor-5-t1-2/#Thor5T1
[előzmény: (805) rolikukta, 2014-04-11 18:48:27]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010655879974365 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail