Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499735/56 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (90/40
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

gombilaci



Tagság: 2007-01-22 17:12:40
Tagszám: #40408
Hozzászólások: 7018
64231. Elküldve: 2023-02-10 21:17:43,

OFF TOPIC

[4851.]

Én kapásból egy dolgot nem értek.

Ugyebár be lett vezetve ,hogy pl. netes vásárlás esetén kell a telekód és az sms kód is. (legalábbis otp esetében biztosan)

Ez teljesen jól működik, viszont az utóbbi időben 2x is sikerült úgy fizetnem a neten ,hogy nem kellett sms kód hozzá.
Beírtam a kártya adatokat , tovább,tovább,sikeres fizetés.

Most akkor ha idegen/rosszakaró kezébe kerül a kátyám vagy az adatai, akkor rápróbál és random módon vagy sikerül neki fozetni vagy nem ?


Őszintés szólva ,nyugodtabb lennék ha minden egyes alkalommal 2FA lenne a fizetés.

[válaszok erre: #64233 #64233 #64234 #64237 #64240 #64244] [előzmény: (64230) Amatőr61, 2023-02-10 20:52:35]
Kiváló dolgozó
gombilaci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8045
64230. Elküldve: 2023-02-10 20:52:35,

OFF TOPIC

[4852.]

Állítólag újabb adathalászok kalózkodnak kishazánkban, most a K&H Bank ügyfelei a kiszemeltek.

A bank a módszerről a legfontosabb tudnivalókat összegyűjtötte: https://www.kh.hu/adathalaszat
[válaszok erre: #64231 #64232]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
64229. Elküldve: 2023-02-09 12:43:19,

OFF TOPIC

[4853.]

A Telekom boxot majdnem fullra állítom, hogy legyen némi lavírozási lehetőségem. Nem minden hangmérnök áll a feladata magaslatán.

földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
[előzmény: (64228) garga pista, 2023-02-09 07:33:54]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5630
64228. Elküldve: 2023-02-09 07:33:54,

OFF TOPIC

[4854.]

A Telekom boxnak van saját hangerője. Lődd be annak úgy hangerőjét, hogy a tv-vel egy szintbe legyen. Feltéve ha a Telekom box-on tudod még feljebb venni a hangerőt.

Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[válaszok erre: #64229 #64261 #64467] [előzmény: (64225) masodikmusor, 2023-02-08 20:36:16]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Voyager1977



Tagság: 2018-07-15 09:16:45
Tagszám: #135335
Hozzászólások: 1816
64227. Elküldve: 2023-02-09 07:12:49,

OFF TOPIC

[4855.]

Meg! Körülbelül úgy, mint a mobileszközök berobbanása. És az, hogy hasznos-e vagy sem és tud-e vele megfelelően bánni az ember, majd kiderül. Reméljük a legjobbakat!


SAT QTH Térkép
[előzmény: (64219) KWP, 2023-02-07 00:56:44]
Kiváló dolgozó
Voyager1977 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
64226. Elküldve: 2023-02-08 23:45:12,

OFF TOPIC

[4856.]

Nálunk ugyanez van. Ha a DIGI-s doboz megy, akkor fullon kell nyomatni a hangerőt a scart-on; ha meg a belső DVB-S tuner megy, akkor üvölt..... (Általában ilyenkor némítani szoktuk.)
[előzmény: (64225) masodikmusor, 2023-02-08 20:36:16]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
64225. Elküldve: 2023-02-08 20:36:16,

OFF TOPIC

[4857.]

Van-e hangerő- szabvány a digitális műsorterjesztésnél? Arról fogalmam sincs, tekinthető-e fiziológiai hanegő-szabályozásnak, amit a Philips tévém produkál. Már eleve népbutítás, hogy a maximális hangerőhöz a 60-as szintet jelölték meg.
A kérdés lényege, hogy ha a TELEKOM csatornákat nézem, ajkor 47-ee állítom a hangerőt, ha a TV készüléken nézem ugyanazt, akkor 30-ra.
Hol van már az FM korszakban alkalmazott frekvencialöket?

földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
[válaszok erre: #64226 #64228]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


blikkk



Tagság: 2007-02-16 05:18:50
Tagszám: #41612
Hozzászólások: 1086
64224. Elküldve: 2023-02-07 13:19:54,

OFF TOPIC

[4858.]

Üdv!
Új fejlesztésem:
facebook.com/esp8266os

Bíró úr, esküszöm, véletlen jött be a hbo.
https://www.esp8266.org
Kiváló dolgozó
blikkk adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP



Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
64223. Elküldve: 2023-02-07 11:37:45,

OFF TOPIC

[4859.]

Igen, hát azt nem mondom, hogy feltétlenül pozitív irányban.
Én úgy gondolom, lesznek pozitív oldalai is nyilván, de mint minden komoly változásnak, ennek is lesznek vesztesei, illetve megkérdőjelezhető következményei, mint pl. rengeteg ember munkájának elvesztése, komoly döntések átadása a gépnek, emiatt megkérdőjelezhető morális döntések, stb.
[előzmény: (64221) gardiner, 2023-02-07 05:55:13]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
64222. Elküldve: 2023-02-07 10:55:10,

OFF TOPIC

[4860.]

Van ami ebből már ma is létezik. Pl. hangfelismerő rendszer az ügyfélszolgálatokon.
De azóta is azon gondolkodom, hogy a gyakorlatban ez mire is lesz jó?

A másik, hogy rengeteg idő volt az informatika térhódítása is. Sokmindent technikailag már 20-30 éve is meg lehetett volna valósítani abból, ami ma létezik, de a társadalom még nem volt elég érett rá......
[előzmény: (64220) gomey, 2023-02-07 01:27:49]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gardiner



Tagság: 2004-10-21 09:01:13
Tagszám: #13316
Hozzászólások: 3909
64221. Elküldve: 2023-02-07 05:55:13,

OFF TOPIC

[4861.]


" 5-6 éven belül ez a teljes, általunk jelenleg ismert világot gyökeresen meg fogja változtatni "

----> sajnos..... icon16.gif bár szvsz nem ez lesz a legnagyobb negatív változás.... <----


icon17.gif . icon17.gif

QTH : 47,83N - 19,00E
[válaszok erre: #64223] [előzmény: (64219) KWP, 2023-02-07 00:56:44]
Kiváló dolgozó
gardiner adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
64220. Elküldve: 2023-02-07 01:27:49,

OFF TOPIC

[4862.]

5-6 év már olyan nagy idő a technika történetében, ami a világot már akkor is megváltoztatná, hogy ha ez a technika még csak nem is létezne......
[válaszok erre: #64222] [előzmény: (64219) KWP, 2023-02-07 00:56:44]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP



Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
64219. Elküldve: 2023-02-07 00:56:44,

OFF TOPIC

[4863.]

A cikk elolvasása után talán mindenki elkezdi belátni, hogy itt ezúttal többről van szó, mint egy felturbózott Google-keresőről. Kitartok az állításom mellett, hogy 5-6 éven belül ez a teljes, általunk jelenleg ismert világot gyökeresen meg fogja változtatni.
[válaszok erre: #64220 #64221 #64227] [előzmény: (64218) anas.tasia, 2023-02-06 15:27:28]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


anas.tasia



Tagság: 2008-07-24 10:48:48
Tagszám: #61801
Hozzászólások: 4255
64218. Elküldve: 2023-02-06 15:27:28,

OFF TOPIC

[4864.]

Hogy mik vannak:
Mesterséges intelligencia prédikált vasárnap a dömösi 1000 éves templomban
https://qubit.hu/2023/02/06/mesterseges-intelligencia-predikalt-vasarnap-a-domosi-1000-eves-templomban
icon43.gif

QTH: Nyírlövő - Munkács
[válaszok erre: #64219] [előzmény: (64105) KWP, 2023-01-28 17:05:39]
Kiváló dolgozó
anas.tasia adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
64217. Elküldve: 2023-02-06 14:22:34,

OFF TOPIC

[4865.]

Szia(sztok),

köszönöm a válaszokat, reakcióként idéznék egy számomra, de talán többek számára is klasszikusnak nevezhető filmből (Oscar) „Tudtam, csak nem sejtettem!” :-)

Szóval igen, ez volt a „sejtés”, miszerint igen erősen meghatározható a követelmény erre az igényre, a konzol, pedig maga sem ér ennyit, mert sajnos nem eredeti, így ilyen összegért, már beszerezhető a HDMI kimentettel rendelkező original, „mini” változata is.

Utóbbiakból, szerencsére magam is rendelkezem egy-egy példánnyal, kiválóan teljesítenek a 4K 55’ televízión is, (Famicom, PS1) fantasztikus érzés néha elővenni, játszani, miközben a retro feeling ámulatába esik az ember…. de ez már egy másik topik témája….
[előzmény: (64216) garga pista, 2023-02-06 08:01:39]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5630
64216. Elküldve: 2023-02-06 08:01:39,

OFF TOPIC

[4866.]

Tudom miről írok, használok LG smart tv-n régi konzolokat, nincs lag a tv saját RCA bementén.
Nyilván biztos van olyan tv amiről ez nem mondható el, de érdemes a beállításokban is bekapcsolni a game módot, meg a bement típusát is konzolra állítani. Tesztelni ingyen le lehet, és ha nem jó az eredmény lehet alternatív megoldást keresni.

De mint írtam, ezek a kis noname kütyük biztosan nem jók a feladatra, nem véletlen lettek a lenti linken lévő komoly hardverrel rendelkező upscalerek kifejlesztve.


Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[válaszok erre: #64217] [előzmény: (64215) gomey, 2023-02-05 21:21:51]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
64215. Elküldve: 2023-02-05 21:21:51,

OFF TOPIC

[4867.]

LCD TV eleve nem igazán jó erre.
Van 1 késés a jelfeldolgozó áramkör miatt.
Amíg analóg TV-m volt, nem volt gond, ha az erősítő mellett szólt a TV is.
LCD-nél már kánonban szól...... :)
[válaszok erre: #64216] [előzmény: (64213) garga pista, 2023-02-05 17:39:02]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


foreman



Tagság: 2009-05-31 18:29:00
Tagszám: #74811
Hozzászólások: 1478
64214. Elküldve: 2023-02-05 17:46:20,

OFF TOPIC

[4868.]

Nem vagyok témában, de a Sony Trinitronnal nagyon egyetértek, nálam is van egy ütött-kopott példány, vigyázok is rá!
[előzmény: (64213) garga pista, 2023-02-05 17:39:02]
Kiváló dolgozó
foreman adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5630
64213. Elküldve: 2023-02-05 17:39:02,

OFF TOPIC

[4869.]

Szia!
Ha jót akar, nem veszi meg egyik olcsó átalakítót sem, hanem ha LCD/LED, stb. tévére akarja kötni:
a.) ha van a tv-n scart, akkor RGB kábellel köti rá
b.) ha van rca bement, közvetlen oda köti RCA-n
(koax RF modulátoros megoldás teljesen felejtős, moslék lesz a kép)
c.) vesz egy drága HDMI upscalert, ami direkt retro konzolokhoz van (RetroTINK, OSSC, stb.)
Néhány infó angolul itt: https://www.retrorgb.com/upscalers.html

d.) Vesz használtan egy jó állapotú CRT tv-t, retro konzolos körökben nagy favorit a Sony Trinitron, mert eszméletlen szép képe van (nyilván itt az analóg konzolok jelforrására gondolok). Nekem csak ezért van egy kicsi 55 és nagy 72 centis megtartva). Sőt a legtöbb még NTSC jelet is fogad, max szerviz menüben kell bekapcsolni.


Az olcsó eszközökkel (a Conardos 10-20 ezres túlárazottak is ide tartoznak) olyan input lag lesz, hogy élvezhetetlen lesz a játék. De leírod pontosan melyik konzolt akarja, lehet pontosabb tanácsot adni (pl. nem minden konzol ad ki RGB vagy S-VIDEO jelet mod nélkül, stb..)
Van 3 régi konzolom is (NES,SNES,N64) így képben vagyok a témával, plusz van ismerős, aki szokott streamelni, utánajártunk alaposan, hogy minél jobb minőséget tudjunk kihozni a régi masinákból, főleg a stream miatt. icon13.gif

Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[válaszok erre: #64214 #64215] [előzmény: (64209) SaTom, 2023-02-05 16:36:09]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gardiner



Tagság: 2004-10-21 09:01:13
Tagszám: #13316
Hozzászólások: 3909
64212. Elküldve: 2023-02-05 17:17:47,

OFF TOPIC

[4870.]


" a technikai megoldás, mosógépdob… :-) nagyon kreatív! "

- szabadalmazott 'know-how' ---> egyébiránt próba volt ---> de kb 1/3 - 1/4 fa elég (!) ugyanazon eredményhez....

- szegény-szegény CHM, fel kéne már 'élesztenem' icon11.gif


icon17.gif . icon17.gif

QTH : 47,83N - 19,00E
[előzmény: (64211) SaTom, 2023-02-05 16:52:52]
Kiváló dolgozó
gardiner adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
64211. Elküldve: 2023-02-05 16:52:52,

OFF TOPIC

[4871.]

S látom, nálatok még a hó is nyomokban fellelhető…

Ami készülni látszik, biztosan nagyon finom, azt hiszem, felétek kell vigyen utam, nem is nagy a távolság, talán még időben odaérek :-)
…no és az a technikai megoldás, mosógépdob… :-) nagyon kreatív!

Örülök, hogy személyesen is fogadhattalak szerény birtokomon, remélem „szemrevaló” volt, amit láthattál, valamint NAGYON KÖSZÖNÖM az ajándékot (Marconi, blue cap)!

Úriembernek, kiváló tudással bíró hobbitársnak ismerhettelek meg, bízom benne, hogy még sokszor összehoz minket a közös érdeklődési körünk. :-)

[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-02-05 17:19:10]
[válaszok erre: #64212] [előzmény: (64208) gardiner, 2023-02-05 13:30:53]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
64210. Elküldve: 2023-02-05 16:48:51,

OFF TOPIC

[4872.]

Idézet:
arra is szívesen fogadok ajánlatot.

Ilyen cuccokat én a CONRAD-ban szoktam megvenni.
[előzmény: (64209) SaTom, 2023-02-05 16:36:09]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
64209. Elküldve: 2023-02-05 16:36:09,

OFF TOPIC

[4873.]

Sziasztok,

egy kedves ismerősöm számára keresek megbízható, jó minőségű RCA to HDMI átalakítót, nem túlzott áron, régi Nintendo konzolhoz használatára.
Kérem, ha rendelkeztek tapasztalattal e téren, osszátok meg számomra, illetve az is érdekel, hogy van e esetleg olyam szempont, melyet egy ilyen eszköz kiválasztása során figyelembe kell venni, ha pedig netán lenne eladó példány, arra is szívesen fogadok ajánlatot.

Köszönöm,

Üdv.
SaTom


[válaszok erre: #64210 #64213]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gardiner



Tagság: 2004-10-21 09:01:13
Tagszám: #13316
Hozzászólások: 3909
64208. Elküldve: 2023-02-05 13:30:53,

OFF TOPIC

[4874.]


- mai ebéd (készül) & ChannelMaster 1.8 .... -



627ed802ee6ced6dab2ad3829310c1fc.md.jpg


icon17.gif . icon17.gif

QTH : 47,83N - 19,00E
[válaszok erre: #64211]
Kiváló dolgozó
gardiner adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
64207. Elküldve: 2023-02-05 13:08:18,

OFF TOPIC

[4875.]

Idézet:
De azt hiszem kattintgatni nem kell.

Rosszul emlékeztem. Kevertem a bekapcsolással.
Most direkt odamentem a W10-es gépemhez, és kipróbáltam:
a felhasználóra nekem is külön kell rányomni;
szóval valszeg nem kikapcsolható.

(Tévedés joga fenntartva!)
[előzmény: (64206) gomey, 2023-02-05 11:46:05]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010376930236816 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail