OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 decis

Tagság: 2006-05-25 18:09:09 Tagszám: #30947 Hozzászólások: 1781 |
64031. Elküldve: 2023-01-15 18:13:28, OFF TOPIC
|
[5051.] |
Sziasztok.---Van olyan oldal ahol megtudom hogy melyik Providernek mi a CAID ja? pl VAN IRDETOM AMINEK A CAIDJA 0639 de nemtudom melyik az.....
SS2, SSHD2,SilverCrest SL65, /65, 100, 120 cm lavorok:S/ C-sávos LNB Strong SRT C980+ 150cm- es kacsausztato: S2100 Vu Zero 4k.Ab -cryptobox. LG NanoCell 4K tv. 100cm a motoron. 3 Ab Cryptobox Uhd. 125 cm emme esse motoral
|
| | | [válaszok erre: #64032] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Blindspot

Tagság: 2016-07-23 22:01:36 Tagszám: #133271 Hozzászólások: 2891 |
64030. Elküldve: 2023-01-15 13:43:57, OFF TOPIC
|
[5052.] |
Avidemux
|
| | |
[előzmény: (64029) gombilaci, 2023-01-15 13:14:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
64029. Elküldve: 2023-01-15 13:14:40, OFF TOPIC
|
[5053.] |
Audio konvertálásban kérnék kis segítséget.
Milyen (lehetőleg ingyenes és GUI-val ellátott) win10 progival tudom egyszerűen google chromecast kompatilissé konvertálni az mp4/mkv hangsávot?
Természetesen a video sávra elég a másolás opció.
Idézet a google oldaláról:
Idézet:
|
Supported audio formats
HE-AAC
LC-AAC
MP3
Vorbis
WAV (LPCM)
Opus
FLAC with support for high-resolution streams (24-bit / 96 KHz)
| |
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-15 13:19:42]
|
| | | [válaszok erre: #64030] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
64028. Elküldve: 2023-01-15 13:06:28, OFF TOPIC
|
[5054.] |
Minden szolgaltatásnak lehet konfigurálni a 2FA részét. Ehhez be kell lépni és valahol a profil/bizgonság menüben kell nézelődni.
Mindegyikben lehet kikapcsolni/bekapcsolni ,illetve lehet bármilyen másik hitelesítő szolgáltatáshoz párosítani.
Sajnos nem értem milyen qr kódot olvastál be, vagy mit csináltál pontosan.
Ha nem volt hitelesítő app, akkor mivel és miért olvastál be qr kódot? Hiiszen ezt a kódot a appal szokás beolvasni , azzal párosítod
|
| | |
[előzmény: (64024) egedi, 2023-01-15 11:30:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
64027. Elküldve: 2023-01-15 12:58:02, OFF TOPIC
|
[5055.] |
Idézet:
| HDMI kimentes DVD/Bluray lejátszó/felvevőt venni használtan
| | Vagy akár újonnan is.
Nekünk Philips van, azon már van HDMI.
(Besz@rt a régi DVD....)
|
| | |
[előzmény: (64026) garga pista, 2023-01-15 12:07:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
64026. Elküldve: 2023-01-15 12:07:52, OFF TOPIC
|
[5056.] |
Ezek a SCART->HDMI átalakítók nagyon silány minőségűek. Ami ténylegesen, jó minőségben tud felskálázni, "irreálisan" drága.
Sokkal több értelme van egy jó minőségű HDMI kimentes DVD/Bluray lejátszó/felvevőt venni használtan, pl. Panasonic-ot vagy Pioneer-t.
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | | [válaszok erre: #64027] |
[előzmény: (63911) masodikmusor, 2023-01-08 19:59:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
64025. Elküldve: 2023-01-15 12:04:31, OFF TOPIC
|
[5057.] |
Van hozzá recovery kód, de ha azt sem töltötted le, akkor sütheted... Nálam fut még egy, a nagyoktól független hitelesítő is, a 2 faktoros azonosításhoz, az Okta Verify, ahol lehet, ezt használom, ahol nem, ott a Google Authenticator...
DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-15 12:19:14]
|
| | |
[előzmény: (64024) egedi, 2023-01-15 11:30:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
64024. Elküldve: 2023-01-15 11:30:29, OFF TOPIC
|
[5058.] |
Köszi.
És mi van ha PayPal fiókomba ugyan a QR kódot beolvastam valamikor, de akkor nem volt még hitelesítő telepítve.
Utólag, hogyan lehet rávenni a hitelesítő app-ot, hogy' kapcsolódjon' a PayPal-al?
|
| | | [válaszok erre: #64025 #64028] |
[előzmény: (64023) gombilaci, 2023-01-15 10:55:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
64023. Elküldve: 2023-01-15 10:55:00, OFF TOPIC
|
[5059.] |
Pl. google hitelesítő, de van a microsoftnak is.
Egyszerű. Az appot összepárosítod a szolgáltatásokkal és így minden regisztrált szolgáltatashoz (paypal,gmail, stb....) létrejön egy-egy külön hatjegyű kód.
Amikor szükség van a kódra megnyitod az appot és ott van.
Minden hatjegyű kód az appban kb 20 másodpercenként újra generálódik.
Én úgy szoktam csinálni, hogy ha lehet megadok sms -hez is telszámot, illetve mindent regisztráltam ,akkor egy régebbi nem használt droid telefonra is exportálok egy másolatot a hitelesítőből (google erre ad lehetőséget) ,hogy ha a telefonom elromlik nem zárjam ki magam kód hiányában sehonnan sem.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-15 11:22:17]
|
| | | [válaszok erre: #64024] |
[előzmény: (64022) egedi, 2023-01-15 10:44:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
64022. Elküldve: 2023-01-15 10:44:31, OFF TOPIC
|
[5060.] |
Valaki eltudná magyarázni, hogy működik egy hitelesítő alkalmazás.
A PayPal kér a belépéshez egy 6 szám jegyű hitelesítő kódot.
Melyik hitelesítő alkalmazás generálja ezt a kódot? Honna tudja az alkamazás, hogy a PayPal belépéshez kell kódot generálni?
Köszönöm
|
| | | [válaszok erre: #64023] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vakegér1276

Tagság: 2008-10-24 11:30:33 Tagszám: #64779 Hozzászólások: 879 |
64021. Elküldve: 2023-01-15 07:51:58, OFF TOPIC
|
[5061.] |
Valószínűleg ki akarják vezetni a Scart csatalakozókat, az új
tv-nél nincs, feláras tv-n van, nem alapfelszerelés sajnos.
Viszont olyan Scart-al nem találkoztam,ahol zajos lett volna a kép ott valami gond volt, pedig mi régen forrasztottunk sat-video-video-tv kábeleket is.
Hdmi elosztóval és konverterrel már volt gondom, egyszerűen a passzív eszközöknek kevés lehet az áram, aktív esetén nincs képhiba.
|
| | |
[előzmény: (64020) gomey, 2023-01-15 00:12:14] |
|
Törzstag
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
64020. Elküldve: 2023-01-15 00:12:14, OFF TOPIC
|
[5062.] |
Idézet:
| Olyan a HDMI konverter, mint egy régi zajos távolsági vétel.
| | Szerintem már ki akarják a SCART-ot vezetni, emiatt nekiálltak legagyizni. Több TV-vel találkoztam már, aminek SCART-on keresztül olyan volt a képe, mint 1 rossz analóg adásé.
Ugyanakkor van olyan készülékem, aminél ha nem mondom, hogy SCART, magadtól rá nem jössz. Pl. a Vodafone reklámja piros, az LCD olyan telt pirosat ad, hogy az valósággal világít.
|
| | | [válaszok erre: #64021] |
[előzmény: (63911) masodikmusor, 2023-01-08 19:59:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 qvadis

Tagság: 2003-05-15 21:37:50 Tagszám: #4182 Hozzászólások: 1218 |
64019. Elküldve: 2023-01-14 18:22:08, OFF TOPIC
|
[5063.] |
Minek az ugyan?Felteszed a Iobit Malware Fightert akkor nem kell Defender
|
| | |
[előzmény: (64017) Gabywap, 2023-01-14 17:17:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
64018. Elküldve: 2023-01-14 17:25:01, OFF TOPIC
|
[5064.] |
Elvileg csak céges hálót érint.
(Defender endpoint)
Illetve már kiadták a javítást.
|
| | |
[előzmény: (64017) Gabywap, 2023-01-14 17:17:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
64016. Elküldve: 2023-01-14 14:17:20, OFF TOPIC
|
[5066.] |
Nekem pl. bármennyi pénzt megér ,hogy 20perc install után leülhetek és ott a kész ,használható gép.
Ezt több konfigon is kipróbálva , eddig csak a win tudta.
|
| | | [válaszok erre: #64017] |
[előzmény: (64015) gomey, 2023-01-14 14:03:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
64015. Elküldve: 2023-01-14 14:03:24, OFF TOPIC
|
[5067.] |
Azért az MS jócskán úgy fejlesztett, hogy figyelte az igényeket, és abba az irányba ment. Gondolok itt főleg az Office-programokra. Azóta jelentek meg ingyenes klónok, na de hát az MS piaci előnye azért még jókora.....
Rühellem, amit csinálnak, de pl. azért az a kényelem ls támogatottság, amit az OP.-rendszerük tud, azért megér annyit, mint amennyibe kerül.
Mondom ezt úgy, hogy 1 időben én is Linuxoztam.
|
| | | [válaszok erre: #64016] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
64014. Elküldve: 2023-01-14 13:12:26, OFF TOPIC
|
[5068.] |
"A Microsoft pontosan tudja, hogy nincs nagyobb úr a megszokásnál."
Az biztos, én az Excelt, Outlookot, Accesst rengeteget használom a munkához, de a privát gépemre is megvettem a kulcsot, mintsem letölsem a LibreOffice-ot vagy OpenOffice-ot. Eszem ágában sincs még kipróbálni sem, mert meg vagyok az MS-el elégedve, gond nélkül megy a használata. Majd megtanulok mást ha tényleg szükség lesz rá.
Ugyanígy vagyok a telefonnal is, androidos teló volt az első okos amit vettem 2017-ben, illetve a céges is androidos. Lenne pénzem az iphonera, de nincs kedvem megtanulni egy másik OS-t. És van ismerős, aki évetne viszi javítani az iphone-ját, vagy vesz másiakt használtan, de akkor se vesz androidosat, hiába jönne ki olcsóbban, mert nem akarja megtanulni.
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (64012) KWP, 2023-01-14 12:19:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
64013. Elküldve: 2023-01-14 12:38:37, OFF TOPIC
|
[5069.] |
Idézet:
| "A Microsoft pontosan tudja, hogy nincs nagyobb úr a megszokásnál.
Ha az ember még diákkorában a Windows, illetve a Microsoft Office rendszereket ismeri meg, és ezeket tanítják meg vele, valószínűleg az iskolapadból kikerülve is ugyanezeket fogja keresni az életben...."
| |
Pontosan! A legtöbb munkáltatónál (már nagyon régóta), alapfeltétel az MS alkalmazások ismerete. Enélkül manapság nagyon nehéz, vagy inkább lehetetlen "jól fizető" munkát találni. Mondom ezt úgy, hogy én 20 éve ugyanannál a cégnél dolgozom Mechatronikai mérnökként és megannyi interjú alkalmával volt szerencsém megtapasztalni, hogy milyen ismeretekkel érkeznek az iskolából az ifjak.
SAT QTH Térkép
|
| | |
[előzmény: (64012) KWP, 2023-01-14 12:19:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357 |
64012. Elküldve: 2023-01-14 12:19:06, OFF TOPIC
|
[5070.] |
Igen, hát nem véletlenül írtam én tegnap, hogy ez olyan téma, amiből kilóméteres viták lehetnek :)
Ehhez amit írsz, a megszokáshoz, még a következőt tenném hozzá:
Dolgoztam én régen jó pár évet középiskolában informatikus rendszergazdaként, szóval ismerem a magyar informatika oktatást.
Hogy ma mi van azt nem tudom, de pár éve még a középiskolai informatika 4 éves tananyaga majdnem 100%-ban kimerült a Microsoft Office programcsomag megtanításában.
Hogy néz ki egy normál szintű informatikai érettségi? Elmondom én annak, akik nincs képben vele, és bocsánat, ha nem teljesen precízen mondom, csak emlékezetből.
Kb 50 %-tól megvan a kettes.
A legelső feladat a Microsoft Wordről szól, ha hibátlanul megcsinálod, kb a pontok 45%-át éri.
Utána jön valamennyi Excel, egy Powerpoint, és ha még bírod a mélyvizet, némi Access feladat, esetleg egy nagyon pici alapszintű weblapkészítés HTML-ben.
Ha a Wordöt viszonylag jól megcsinálod, és a következő feladatok bármelyikébe bele tudsz érdemben kezdeni, a kettesed már megvan.
Miért írom most le ezt, a linuxos témával kapcsolatban?
Mert a Microsoft tonnányi pénzt tol a középiskolákba. (Vagyis ez így túlzás: valójában egyetlen fillért sem tol beléjük, csak lemond arról a kieső bevételről, amit a suliknak fizetniük kéne a használt MS-termékek után.) Az összes általános- és középiskola e pillanatban is teljesen ingyen használhatja a Microsoft termékeit: ingyen licenszkulcsuk van a Windows és Office termékek különböző változatainak korlátlan számú telepítésére.
Miért csinálja ezt a Microsoft? Vajon azért, mert ő ilyen jófej, és támogatja vele a magyar oktatást és a diákokat?
A nagy lóf*szt.
A Microsoft pontosan tudja, hogy nincs nagyobb úr a megszokásnál.
Ha az ember még diákkorában a Windows, illetve a Microsoft Office rendszereket ismeri meg, és ezeket tanítják meg vele, valószínűleg az iskolapadból kikerülve is ugyanezeket fogja keresni az életben. Ha alapít majd egy vállalkozást, céget, ott is jó eséllyel Windowsos gépek lesznek, Microsoft Word szövegszerkesztővel. Vannak pl. ingyenes kiváló professzionális irodai csomagok, amik simán ki tudják váltani az Office-t, ott van az OpenOffice vagy a LibreOffice. Dehát mégis mindenki a Microsoft Office-t használja, pedig itt rá se lehet fogni a szakmai hozzáértés hiányát: egy OpenOffice pont úgy feltelepül a meglévő Windows rendszerbe, mint a Microsoft-féle, sőt az előbbi ingyenes is.
Dehát a megszokás mindennél nagyobb úr.
Ha hétfő reggeltől elkezdenének Linuxot tanítani a középiskolában mindenkinek, na úgy gondolom, hogy AKKOR pár éven belül elindulna egy komoly térhódítása a Linuxnak. A Microsoft viszont gondoskodik róla, hogy ezt még csírájában elfojtsa. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-14 12:27:28]
|
| | | [válaszok erre: #64013 #64014] |
[előzmény: (64010) tottika, 2023-01-14 11:04:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
64011. Elküldve: 2023-01-14 11:23:17, OFF TOPIC
|
[5071.] |
Illetve az egyik gyártóhoz van telefonszám és hivatalos support.
|
| | |
[előzmény: (64010) tottika, 2023-01-14 11:04:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tottika

Tagság: 2008-08-14 21:54:57 Tagszám: #62576 Hozzászólások: 552 |
64010. Elküldve: 2023-01-14 11:04:38, OFF TOPIC
|
[5072.] |
Kedves Fórumtársak!
Ez egy parttalan vita, pláne azért, mert a legtöbb felhasználó, azt sem tudja igazán, hogy mi az a "Linux ". A Windows-zal meg azért már szinte mindenki találkozott. A gyerekeknek úgy szoktam tanítani, hogy ha mindkettő autó lenne, akkor a Windows olyan lenne amihez csináltak egy alvázat meg egy motort és ezt és a felépítményt senki sem háborgathatja. Néha a gyár ráncfelvarrást csinál, de halandó nem változtathat. Ezzel szemben a Linux olyan autó lenne, aminek a felépítményét bárki, egy ember otthon, illetve egy nagy gyár is változtathatja. Ezért sokféle van, attól függően, hogy mire akarjuk használni. Az alapja viszont, a futómű és a motor midnél ugyan az. Ez elhajt egy kamiont is, de fűnyírót is képes működtetni. Aztán még szoktam ragozni és jön utána a biztonság is, hogy mit miért, de a lényeg ez. Bátran utazhatunk a windowsos autóval is, ha betartjuk a szabályokat, de a linuxos is egyszerűen használható már. A többiről nem is beszélve.
- USTYM 4K PRO - ME ELO UNO - DM800 -
|
| | | [válaszok erre: #64011 #64012] |
|
|
Törzstag
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
64009. Elküldve: 2023-01-14 10:47:53, OFF TOPIC
|
[5073.] |
Ez elég pontos meglátás!
Én is értem a linuxot (persze csak módjában) még sem villogok vele!
De várj még ha azt írja maga süti a kenyerét, meg saját maga építette fel a házát! Az már b....rás lenne! :D Villanyt vizet is bevezeti! :D
Sőt még mint a suszter is megcsinálja a cipőt!
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (64004) KWP, 2023-01-14 00:04:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
64008. Elküldve: 2023-01-14 10:37:22, OFF TOPIC
|
[5074.] |
Még ha azt mondta volna, hogy "vannak veszélyei".....
De vírus van Linuxra is......
|
| | |
[előzmény: (64007) Voyager1977, 2023-01-14 10:25:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
64007. Elküldve: 2023-01-14 10:25:31, OFF TOPIC
|
[5075.] |
"Értelmes ember otthon már eleve nem használ netre kötött Windowsos gépet!!! "
Ez az évtized egyik legostobább és egyben legviccesebb kijelentése.
SAT QTH Térkép
|
| | | [válaszok erre: #64008] |
[előzmény: (63985) gombilaci, 2023-01-13 19:31:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|