Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499772/9 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (104/45
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

Szilveszter63



Tagság: 2008-07-08 19:31:01
Tagszám: #61273
Hozzászólások: 192
13263. Elküldve: 2009-03-31 20:26:58,

OFF TOPIC

[55101.]

A Conficker a közelmúlt vírussztárja. A tavaly novemberben felfedezett vírus a Windows egyik védelmi hiányosságát használja ki. A technika tulajdonképpen meglehetősen egyszerű. Az USB-eszköz behelyezésekor a Windows az eszközön található Autorun.inf fájlt ellenőrzi annak érdekében, hogy tudja, milyen akciót kell végrehajtania (pl. egy program azonnali futtatása). A vírusok ezt a fájlt írják át úgy, hogy az USB eszközök csatlakoztatásakor maga a fertőző komponens aktiválódjon.

A Conficker a számítógépre települve újabb kártevőket tölt le a netről, például a leütéseket megjegyző banki adatokat gyűjtő programokat vagy spamküldő szoftvereket, de a fertőzött gépekkel akár egy összehangolt és honlapok elérését ellehetetlenítő támadást is indíthatnak a program alkotói, akikre egyébként 60 millió forintos vérdíjat tűzött ki a Microsoft.

Az ingyenesen, mindenki számára elérhető „USB vakcinát” a Panda Security dolgozta ki, amellyel az „USB-n keresztül fertőző” (valójában az USB-s eszközök csatlakoztatásakor aktiválódó) vírusok hatástalaníthatók. A vakcina innen érhető el.

http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/usbvaccine/
Haladó
Szilveszter63 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kex2



Tagság: 2007-11-17 18:32:55
Tagszám: #51780
Hozzászólások: 2947
13262. Elküldve: 2009-03-31 20:23:54,

OFF TOPIC

[55102.]

"Barátom"

Ez a topik azért lett létre hozva ! Itt Lehet OFF-!!!!! Téma!

[előzmény: (13261) Szilveszter63, 2009-03-31 20:14:41]
Kiváló dolgozó
kex2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilveszter63



Tagság: 2008-07-08 19:31:01
Tagszám: #61273
Hozzászólások: 192
13261. Elküldve: 2009-03-31 20:14:41,

OFF TOPIC

[55103.]

Ez jópofa, de itt aktuálisabb lenne.



http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=18151
[válaszok erre: #13262] [előzmény: (13260) kex2, 2009-03-31 19:08:17]
Haladó
Szilveszter63 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kex2



Tagság: 2007-11-17 18:32:55
Tagszám: #51780
Hozzászólások: 2947
13260. Elküldve: 2009-03-31 19:08:17,

OFF TOPIC

[55104.]

A Miniszterek és államtitkárok ellátogatnak az egyik óvodába,
megnézik,
hogyan élnek a gyerekeink. A látogatás végén a kultuszminiszter
megjegyzi:
- A gyerekeknek túl nagy az ebédadagjuk, ennek a fele is éppen
elegendő.
A kelleténél jóval több játékuk van, takarékossági szempontból
kevesebbet kell játékokra költeni.
Másik alkalommal, ugyanez a csapat meglátogat egy általános
iskolát. A
látogatás végén a kultuszminiszter ismét megjegyzést tesz:
- A gyerekeknek túl nagy az ebédadagjuk, ennek a fele is
bőségesen
elegendő. Fölösleges minden iskolának számítógép, elegendő, ha
minden
másodikban van.
A legközelebbi alkalommal, egy neves büntetés-végrehajtó
intézetet
látogat meg a kis team. Mikor a látogatás végére érnek,
miniszterünk
megjegyzi:
- Itt a raboknak nagyon gyenge a koszt, fel kell javítani, több
hús jár
nekik. Újabb konditermet kell nyitni nekik, és lehetővé kell
tenni, hogy
minden szinten legyen Internet-elérés.
Mire az egyik társa megkérdezi:
- Te viccelsz? Az ovisoknak, meg az iskolásoknak az ételt felére

csökkentetted, a játékot, meg a számítógépet elvetted tőlük, itt
pedig a
raboknak a lehető legmaximálisabb kedvezményeket akarod adni?
- Dehogy is viccelek, óvodába meg iskolába már nem fogunk járni,
de ide
még bármelyikünk bekerülhet.
[válaszok erre: #13261]
Kiváló dolgozó
kex2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stmiklos



Tagság: 2009-01-17 18:22:10
Tagszám: #69302
Hozzászólások: 681
13259. Elküldve: 2009-03-31 18:27:28,

OFF TOPIC

[55105.]

Szevasz!
Az szinte biztos, hogy van lehetőség "megjavítani". Ezeket a szerkezeteket univerzálisra gyártják. A benne lévő program, processzor, veőegység egy bizonyos tartományon belül /88-108MHz/ mindent tud. Többek között a többféle rasztert is /csatornatávolság és frekvencia/.
Értékesítési területe, országa válogatja, mire "jumperolják". Ezek olykor egymással szemben lévő forrszigetek, ezek összekötése, nyitva hagyása megfelelő kombinációban más-mást "eredményez". Létezik még szoftveres megoldás is. Bekapcsolás előtt olykor 2-3 gombot nyomva, úgy bekapcsolva lehet "feléledése" után programozni. Adó-vevő készülékeknél is használt lehetőségek ezek, sok példát ismerek.
Azt azután megválaszolni, hogy a Te készülékedben melyik megoldás "működik", azt hiszem igen nehéz.
Üdv: StMiklos
[előzmény: (13254) mkriszadmin, 2009-03-31 00:33:33]
Törzstag
stmiklos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Rönó



Tagság: 2004-10-08 18:01:16
Tagszám: #13089
Hozzászólások: 567
13258. Elküldve: 2009-03-31 08:20:49,

OFF TOPIC

[55106.]

Szia!
Nagyon köszönöm a választ!
Üdv: Rönó icon32.gif icon50.gif
[előzmény: (13245) lorenzen, 2009-03-30 20:05:07]
Törzstag
Rönó adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gombilaci



Tagság: 2007-01-22 17:12:40
Tagszám: #40408
Hozzászólások: 7018
13257. Elküldve: 2009-03-31 05:47:39,

OFF TOPIC

[55107.]

nrj hits online (vagy felvétel, nem tudom)

http://www.jopeta.com/tv/tv/mu/NRJ-Hits.html
[válaszok erre: #13268]
Kiváló dolgozó
gombilaci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


VKaroly



Tagság: 2002-08-24 00:00:00
Tagszám: #226
Hozzászólások: 940
13256. Elküldve: 2009-03-31 02:08:37,

OFF TOPIC

[55108.]

Ha valakit érdekel (a feleségem az egyik kezdeményező):

"Kedves Barátaim,

Egy jótékonysági felhívásra szeretném felhívni a figyelmeteket.

26 gasztroblogger anyuka összefogott, hogy jótékonysági sütést rendezzen a Lea Anyaotthon számára, hogy az aukció során befolyt pénzből tárgyi adományokkal tegye szebbé az elkövetkezendő anyák napját. A süteményekre mától április 2. éjfélig lehet licitálni.

Minden részletet megtaláltok itt:
http://segitsuti.freeblog.hu/

Ha pedig valaki pont a mi sütinkre kiváncsi, az itt található:
http://vkorsi.blogspot.com/2009/03/zerbe-viennois.html

Köszönöm,

Vaczkó Kovács Orsi"




VKaroly



A fenti gondolatmenet a személyes véleményemet tükrözi és nem tekinthető az általam képviselt cégek, vállalatok, egyéb szervezetek hivatalos állásfoglalásának az adott témakörben.
Törzstag
VKaroly adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13255. Elküldve: 2009-03-31 01:15:07,

OFF TOPIC

[55109.]

Automatikusan rááll a frekvenciára ahol a legerősebb jelet látja. Ezzel nemfogsz tudni mit csinálni, ez egy autórádió autotuninggal, nem pedig egy nagyérzékenységű/szelektvitású asztali high-end tuner:) Az FM sáv iszonyat zsúfolt, ennek csak a DABra való átállás fog véget vetni, de akkor oda a vadászat öröme is:)
[előzmény: (13254) mkriszadmin, 2009-03-31 00:33:33]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mkriszadmin



Tagság: 2008-09-11 17:03:11
Tagszám: #63445
Hozzászólások: 989
13254. Elküldve: 2009-03-31 00:33:33,

OFF TOPIC

[55110.]

Szia

Bocsi a késésért amerikai autó rádiójáról van szó.

példát mondok 100.7MHz, 100.9MHz stb... ezek fogja de a 100.8MHz, 101MHz nem
[válaszok erre: #13255 #13259] [előzmény: (13252) stmiklos, 2009-03-30 22:17:56]
Törzstag
mkriszadmin adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP



Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
13253. Elküldve: 2009-03-31 00:27:15,

OFF TOPIC

[55111.]

Hát jó igaz, de mit fertőzöl meg rajta? Egy linuxban nincs registry, az automatikus indítást egészen más helyen és módon kell megoldani mint egy Windowsban, nincsennek .dll file-ok...
szóval jó, lehet olyan programot készíteni amely _elindul_ minden oprendszer alatt, és erre a Java amit mondtál tényleg jó példa... de az elindulása után mit csinál? Ahogy egy Windowst megfertőz, ez a módszer totál alkalmatlan egy Linux megfertőzésére, és viszont is igaz.
Ehhez az kéne, hogy a javás program futáskor felismerje hogy milyen oprendszer alatt fut, és az annak az oprendszernek megfelelő kártékony kódot futtassa le.
Végülis, elméletben ez lehetséges... de hála az égnek még senkinek nem jutott eszébe. icon27.gif
[előzmény: (13240) lorenzen, 2009-03-30 18:57:22]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stmiklos



Tagság: 2009-01-17 18:22:10
Tagszám: #69302
Hozzászólások: 681
13252. Elküldve: 2009-03-30 22:17:56,

OFF TOPIC

[55112.]

Ezeket a frekvenciákat az adóban kvarcstabilan állítják elő, azt meg sejted, hogyan lehet megváltoztatni.
Tied az 5 pont! Ezért: "Hol es miert van szukseg erre?" Mi meg itt találgatunk.
Üdv: StMiklos
[válaszok erre: #13254] [előzmény: (13250) zolcsi68, 2009-03-30 21:53:57]
Törzstag
stmiklos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stmiklos



Tagság: 2009-01-17 18:22:10
Tagszám: #69302
Hozzászólások: 681
13251. Elküldve: 2009-03-30 22:10:43,

OFF TOPIC

[55113.]

Szevasz!
Az itt megnevezett frekvenciák nálam a CCIR FM adókra emlékeztetnek.
Hol van egy FM vevőben fej meg csavar, amely a "finomhangolást" lehetővé teszi?
/Pedig már párszor megfogadtam, ha a feltett kérdés nem egyértelmű és nem teljes, nem válaszolok. Úgy kell nekem!/
Na szevasztok! StMiklos
[előzmény: (13250) zolcsi68, 2009-03-30 21:53:57]
Törzstag
stmiklos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zolcsi68



Tagság: 2005-12-10 17:19:49
Tagszám: #24478
Hozzászólások: 781
13250. Elküldve: 2009-03-30 21:53:57,

OFF TOPIC

[55114.]

Nem ennyire bonyolult. leteznek olyan fejek amelyekben van ket csavar es ilyen kissebb allitas lehetseges veluk. Hol es miert van szukseg erre?

Wood floor SaRaSota
[válaszok erre: #13251 #13252] [előzmény: (13249) stmiklos, 2009-03-30 21:33:23]
Törzstag
zolcsi68 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stmiklos



Tagság: 2009-01-17 18:22:10
Tagszám: #69302
Hozzászólások: 681
13249. Elküldve: 2009-03-30 21:33:23,

OFF TOPIC

[55115.]

Szevasz!
Elméletileg semmi akadálya, kell hozzá egy helyi oszcillátor, ami 0,1MHz-el feljebb vagy lejjebb jár /igy lesz majd alsó vagy felső keverésű/, egy keverőfokozat, majd egy azt követő szűrő, amely a "kikeveredett" frekvenciákból /100,7, 100,8, 100,9/ "kiválasztja" a neked megfelelőt. Ilyen közeli frekvenciák esetén igen nagy oldalmeredekségű szűrő szükséges, megvalósítása nem egyszerű. /Létezhet más megoldás is./
Üdv: StMiklos
[válaszok erre: #13250] [előzmény: (13238) mkriszadmin, 2009-03-30 17:39:47]
Törzstag
stmiklos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tuto558



Tagság: 2006-05-01 19:51:44
Tagszám: #30154
Hozzászólások: 1307
13248. Elküldve: 2009-03-30 21:06:04,

OFF TOPIC

[55116.]

Természetesen azért kéne ilyen úton h ne kelljen megvenni.
[előzmény: (13247) Böszi, 2009-03-30 21:00:00]
Kiváló dolgozó
tuto558 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Böszi



Tagság: 2007-06-12 16:41:10
Tagszám: #45957
Hozzászólások: 325
13247. Elküldve: 2009-03-30 21:00:00,

OFF TOPIC

[55117.]

Szia!

http://www.kiskapu.hu/index.php?BODY=BookInfo&;OP=details&ID=52357


Ezt találtam neked!

Üdv


http://www.forumboard.hu/
[válaszok erre: #13248] [előzmény: (13246) tuto558, 2009-03-30 20:49:32]
Törzstag
Böszi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tuto558



Tagság: 2006-05-01 19:51:44
Tagszám: #30154
Hozzászólások: 1307
13246. Elküldve: 2009-03-30 20:49:32,

OFF TOPIC

[55118.]

Hali!
Azt szeretném kérdezni h van-e ilyen könyve vkinek pdf-ben: SQL Teljesítményfokozás?
Üdv.: Tuto558
[válaszok erre: #13247]
Kiváló dolgozó
tuto558 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lorenzen



Tagság: 2005-07-12 15:17:01
Tagszám: #20376
Hozzászólások: 2488
13245. Elküldve: 2009-03-30 20:05:07,

OFF TOPIC

[55119.]

http://processorfinder.intel.com

Itt megkeresed a processzorodat.
Az adatlapon szerepel a max. üzemi hőmérséklet. (A magonkénti maximumról nincs infóm.)
[válaszok erre: #13258] [előzmény: (13244) Rönó, 2009-03-30 19:40:51]
Kiváló dolgozó
lorenzen adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Rönó



Tagság: 2004-10-08 18:01:16
Tagszám: #13089
Hozzászólások: 567
13244. Elküldve: 2009-03-30 19:40:51,

OFF TOPIC

[55120.]

Szia!
Nagyon köszönöm a gyors segítséget!
Viszont nem tudod véletlenül hogy mennyi a magonkénti normál hőérték?
Üdv: Rönó icon50.gif icon50.gif
[válaszok erre: #13245] [előzmény: (13243) lorenzen, 2009-03-30 19:17:33]
Törzstag
Rönó adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lorenzen



Tagság: 2005-07-12 15:17:01
Tagszám: #20376
Hozzászólások: 2488
13243. Elküldve: 2009-03-30 19:17:33,

OFF TOPIC

[55121.]

http://www.cpuid.com/hwmonitor.php
Magonként is mutatja a hőmérsékletet
[válaszok erre: #13244] [előzmény: (13242) Rönó, 2009-03-30 19:14:04]
Kiváló dolgozó
lorenzen adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Rönó



Tagság: 2004-10-08 18:01:16
Tagszám: #13089
Hozzászólások: 567
13242. Elküldve: 2009-03-30 19:14:04,

OFF TOPIC

[55122.]

Sziasztok!
Nekem egy olyan pc-s programra lenne szükségem ami viszonylag pontosan megmutatja a processzor (core2 quad) hőmérsékletét illetve a processzorhűtő ventilátor fordulatszámát. Aki tud ilyet kérem ossza meg velem.!
Előre is köszi!
Üdv: Rönó icon50.gif icon50.gif
[válaszok erre: #13243]
Törzstag
Rönó adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


@malacka@



Tagság: 2005-05-02 12:33:43
Tagszám: #18390
Hozzászólások: 3037
13241. Elküldve: 2009-03-30 18:58:58,

OFF TOPIC

[55123.]

Szerintem is.

______________________________
Vu+ Zero4K (PurE2), Triax TDS 65A (28,3°E-30°W), Inverto Black Ultra Twin
[előzmény: (13239) TonySoprano, 2009-03-30 18:18:08]
Kiváló dolgozó
@malacka@ adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lorenzen



Tagság: 2005-07-12 15:17:01
Tagszám: #20376
Hozzászólások: 2488
13240. Elküldve: 2009-03-30 18:57:22,

OFF TOPIC

[55124.]

Elméletileg nem annyira lehetetlen az, hogy több platformon is működjön egy kártékony program.
Egy közös pont elegendő. Például a JAVA programok gond nélkül tudnak futni a böngészőkben. Függetlenül attól, hogy Windows, Linux, Leopard vagy más op.rendszer fut a gépen.
[válaszok erre: #13253] [előzmény: (13232) KWP, 2009-03-30 13:25:14]
Kiváló dolgozó
lorenzen adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


TonySoprano



Tagság: 2008-03-20 09:55:10
Tagszám: #57283
Hozzászólások: 1372
13239. Elküldve: 2009-03-30 18:18:08,

OFF TOPIC

[55125.]

Fake

High Quality 771 hetvenegy
[válaszok erre: #13241] [előzmény: (13237) Gazember, 2009-03-30 14:49:01]
Kiváló dolgozó
TonySoprano adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010799884796143 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail