OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 Szilveszter63

Tagság: 2008-07-08 19:31:01 Tagszám: #61273 Hozzászólások: 192 |
13263. Elküldve: 2009-03-31 20:26:58, OFF TOPIC
|
[55101.] |
A Conficker a közelmúlt vírussztárja. A tavaly novemberben felfedezett vírus a Windows egyik védelmi hiányosságát használja ki. A technika tulajdonképpen meglehetősen egyszerű. Az USB-eszköz behelyezésekor a Windows az eszközön található Autorun.inf fájlt ellenőrzi annak érdekében, hogy tudja, milyen akciót kell végrehajtania (pl. egy program azonnali futtatása). A vírusok ezt a fájlt írják át úgy, hogy az USB eszközök csatlakoztatásakor maga a fertőző komponens aktiválódjon.
A Conficker a számítógépre települve újabb kártevőket tölt le a netről, például a leütéseket megjegyző banki adatokat gyűjtő programokat vagy spamküldő szoftvereket, de a fertőzött gépekkel akár egy összehangolt és honlapok elérését ellehetetlenítő támadást is indíthatnak a program alkotói, akikre egyébként 60 millió forintos vérdíjat tűzött ki a Microsoft.
Az ingyenesen, mindenki számára elérhető „USB vakcinát” a Panda Security dolgozta ki, amellyel az „USB-n keresztül fertőző” (valójában az USB-s eszközök csatlakoztatásakor aktiválódó) vírusok hatástalaníthatók. A vakcina innen érhető el.
http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/usbvaccine/
|
| |
|
Haladó
|
|
 kex2

Tagság: 2007-11-17 18:32:55 Tagszám: #51780 Hozzászólások: 2947 |
13262. Elküldve: 2009-03-31 20:23:54, OFF TOPIC
|
[55102.] |
"Barátom"
Ez a topik azért lett létre hozva ! Itt Lehet OFF-!!!!! Téma!
|
| | |
[előzmény: (13261) Szilveszter63, 2009-03-31 20:14:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilveszter63

Tagság: 2008-07-08 19:31:01 Tagszám: #61273 Hozzászólások: 192 |
|
Haladó
|
|
 kex2

Tagság: 2007-11-17 18:32:55 Tagszám: #51780 Hozzászólások: 2947 |
13260. Elküldve: 2009-03-31 19:08:17, OFF TOPIC
|
[55104.] |
A Miniszterek és államtitkárok ellátogatnak az egyik óvodába,
megnézik,
hogyan élnek a gyerekeink. A látogatás végén a kultuszminiszter
megjegyzi:
- A gyerekeknek túl nagy az ebédadagjuk, ennek a fele is éppen
elegendő.
A kelleténél jóval több játékuk van, takarékossági szempontból
kevesebbet kell játékokra költeni.
Másik alkalommal, ugyanez a csapat meglátogat egy általános
iskolát. A
látogatás végén a kultuszminiszter ismét megjegyzést tesz:
- A gyerekeknek túl nagy az ebédadagjuk, ennek a fele is
bőségesen
elegendő. Fölösleges minden iskolának számítógép, elegendő, ha
minden
másodikban van.
A legközelebbi alkalommal, egy neves büntetés-végrehajtó
intézetet
látogat meg a kis team. Mikor a látogatás végére érnek,
miniszterünk
megjegyzi:
- Itt a raboknak nagyon gyenge a koszt, fel kell javítani, több
hús jár
nekik. Újabb konditermet kell nyitni nekik, és lehetővé kell
tenni, hogy
minden szinten legyen Internet-elérés.
Mire az egyik társa megkérdezi:
- Te viccelsz? Az ovisoknak, meg az iskolásoknak az ételt felére
csökkentetted, a játékot, meg a számítógépet elvetted tőlük, itt
pedig a
raboknak a lehető legmaximálisabb kedvezményeket akarod adni?
- Dehogy is viccelek, óvodába meg iskolába már nem fogunk járni,
de ide
még bármelyikünk bekerülhet.
|
| | | [válaszok erre: #13261] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 stmiklos

Tagság: 2009-01-17 18:22:10 Tagszám: #69302 Hozzászólások: 681 |
13259. Elküldve: 2009-03-31 18:27:28, OFF TOPIC
|
[55105.] |
Szevasz!
Az szinte biztos, hogy van lehetőség "megjavítani". Ezeket a szerkezeteket univerzálisra gyártják. A benne lévő program, processzor, veőegység egy bizonyos tartományon belül /88-108MHz/ mindent tud. Többek között a többféle rasztert is /csatornatávolság és frekvencia/.
Értékesítési területe, országa válogatja, mire "jumperolják". Ezek olykor egymással szemben lévő forrszigetek, ezek összekötése, nyitva hagyása megfelelő kombinációban más-mást "eredményez". Létezik még szoftveres megoldás is. Bekapcsolás előtt olykor 2-3 gombot nyomva, úgy bekapcsolva lehet "feléledése" után programozni. Adó-vevő készülékeknél is használt lehetőségek ezek, sok példát ismerek.
Azt azután megválaszolni, hogy a Te készülékedben melyik megoldás "működik", azt hiszem igen nehéz.
Üdv: StMiklos
|
| | |
[előzmény: (13254) mkriszadmin, 2009-03-31 00:33:33] |
|
Törzstag
|
|
 Rönó

Tagság: 2004-10-08 18:01:16 Tagszám: #13089 Hozzászólások: 567 |
13258. Elküldve: 2009-03-31 08:20:49, OFF TOPIC
|
[55106.] |
Szia!
Nagyon köszönöm a választ!
Üdv: Rönó
|
| | |
[előzmény: (13245) lorenzen, 2009-03-30 20:05:07] |
|
Törzstag
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 VKaroly

Tagság: 2002-08-24 00:00:00 Tagszám: #226 Hozzászólások: 940 |
13256. Elküldve: 2009-03-31 02:08:37, OFF TOPIC
|
[55108.] |
Ha valakit érdekel (a feleségem az egyik kezdeményező):
"Kedves Barátaim,
Egy jótékonysági felhívásra szeretném felhívni a figyelmeteket.
26 gasztroblogger anyuka összefogott, hogy jótékonysági sütést rendezzen a Lea Anyaotthon számára, hogy az aukció során befolyt pénzből tárgyi adományokkal tegye szebbé az elkövetkezendő anyák napját. A süteményekre mától április 2. éjfélig lehet licitálni.
Minden részletet megtaláltok itt:
http://segitsuti.freeblog.hu/
Ha pedig valaki pont a mi sütinkre kiváncsi, az itt található:
http://vkorsi.blogspot.com/2009/03/zerbe-viennois.html
Köszönöm,
Vaczkó Kovács Orsi"
VKaroly
A fenti gondolatmenet a személyes véleményemet tükrözi és nem tekinthető az általam képviselt cégek, vállalatok, egyéb szervezetek hivatalos állásfoglalásának az adott témakörben.
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
13255. Elküldve: 2009-03-31 01:15:07, OFF TOPIC
|
[55109.] |
Automatikusan rááll a frekvenciára ahol a legerősebb jelet látja. Ezzel nemfogsz tudni mit csinálni, ez egy autórádió autotuninggal, nem pedig egy nagyérzékenységű/szelektvitású asztali high-end tuner:) Az FM sáv iszonyat zsúfolt, ennek csak a DABra való átállás fog véget vetni, de akkor oda a vadászat öröme is:)
|
| | |
[előzmény: (13254) mkriszadmin, 2009-03-31 00:33:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mkriszadmin

Tagság: 2008-09-11 17:03:11 Tagszám: #63445 Hozzászólások: 989 |
13254. Elküldve: 2009-03-31 00:33:33, OFF TOPIC
|
[55110.] |
Szia
Bocsi a késésért amerikai autó rádiójáról van szó.
példát mondok 100.7MHz, 100.9MHz stb... ezek fogja de a 100.8MHz, 101MHz nem
|
| | | [válaszok erre: #13255 #13259] |
[előzmény: (13252) stmiklos, 2009-03-30 22:17:56] |
|
Törzstag
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357 |
13253. Elküldve: 2009-03-31 00:27:15, OFF TOPIC
|
[55111.] |
Hát jó igaz, de mit fertőzöl meg rajta? Egy linuxban nincs registry, az automatikus indítást egészen más helyen és módon kell megoldani mint egy Windowsban, nincsennek .dll file-ok...
szóval jó, lehet olyan programot készíteni amely _elindul_ minden oprendszer alatt, és erre a Java amit mondtál tényleg jó példa... de az elindulása után mit csinál? Ahogy egy Windowst megfertőz, ez a módszer totál alkalmatlan egy Linux megfertőzésére, és viszont is igaz.
Ehhez az kéne, hogy a javás program futáskor felismerje hogy milyen oprendszer alatt fut, és az annak az oprendszernek megfelelő kártékony kódot futtassa le.
Végülis, elméletben ez lehetséges... de hála az égnek még senkinek nem jutott eszébe.
|
| | |
[előzmény: (13240) lorenzen, 2009-03-30 18:57:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 stmiklos

Tagság: 2009-01-17 18:22:10 Tagszám: #69302 Hozzászólások: 681 |
13252. Elküldve: 2009-03-30 22:17:56, OFF TOPIC
|
[55112.] |
Ezeket a frekvenciákat az adóban kvarcstabilan állítják elő, azt meg sejted, hogyan lehet megváltoztatni.
Tied az 5 pont! Ezért: "Hol es miert van szukseg erre?" Mi meg itt találgatunk.
Üdv: StMiklos
|
| | | [válaszok erre: #13254] |
[előzmény: (13250) zolcsi68, 2009-03-30 21:53:57] |
|
Törzstag
|
|
 stmiklos

Tagság: 2009-01-17 18:22:10 Tagszám: #69302 Hozzászólások: 681 |
13251. Elküldve: 2009-03-30 22:10:43, OFF TOPIC
|
[55113.] |
Szevasz!
Az itt megnevezett frekvenciák nálam a CCIR FM adókra emlékeztetnek.
Hol van egy FM vevőben fej meg csavar, amely a "finomhangolást" lehetővé teszi?
/Pedig már párszor megfogadtam, ha a feltett kérdés nem egyértelmű és nem teljes, nem válaszolok. Úgy kell nekem!/
Na szevasztok! StMiklos
|
| | |
[előzmény: (13250) zolcsi68, 2009-03-30 21:53:57] |
|
Törzstag
|
|
 zolcsi68

Tagság: 2005-12-10 17:19:49 Tagszám: #24478 Hozzászólások: 781 |
13250. Elküldve: 2009-03-30 21:53:57, OFF TOPIC
|
[55114.] |
Nem ennyire bonyolult. leteznek olyan fejek amelyekben van ket csavar es ilyen kissebb allitas lehetseges veluk. Hol es miert van szukseg erre?
Wood floor SaRaSota
|
| | | [válaszok erre: #13251 #13252] |
[előzmény: (13249) stmiklos, 2009-03-30 21:33:23] |
|
Törzstag
|
|
 stmiklos

Tagság: 2009-01-17 18:22:10 Tagszám: #69302 Hozzászólások: 681 |
13249. Elküldve: 2009-03-30 21:33:23, OFF TOPIC
|
[55115.] |
Szevasz!
Elméletileg semmi akadálya, kell hozzá egy helyi oszcillátor, ami 0,1MHz-el feljebb vagy lejjebb jár /igy lesz majd alsó vagy felső keverésű/, egy keverőfokozat, majd egy azt követő szűrő, amely a "kikeveredett" frekvenciákból /100,7, 100,8, 100,9/ "kiválasztja" a neked megfelelőt. Ilyen közeli frekvenciák esetén igen nagy oldalmeredekségű szűrő szükséges, megvalósítása nem egyszerű. /Létezhet más megoldás is./
Üdv: StMiklos
|
| | | [válaszok erre: #13250] |
[előzmény: (13238) mkriszadmin, 2009-03-30 17:39:47] |
|
Törzstag
|
|
 tuto558

Tagság: 2006-05-01 19:51:44 Tagszám: #30154 Hozzászólások: 1307 |
13248. Elküldve: 2009-03-30 21:06:04, OFF TOPIC
|
[55116.] |
Természetesen azért kéne ilyen úton h ne kelljen megvenni.
|
| | |
[előzmény: (13247) Böszi, 2009-03-30 21:00:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Böszi

Tagság: 2007-06-12 16:41:10 Tagszám: #45957 Hozzászólások: 325 |
|
Törzstag
|
|
 tuto558

Tagság: 2006-05-01 19:51:44 Tagszám: #30154 Hozzászólások: 1307 |
13246. Elküldve: 2009-03-30 20:49:32, OFF TOPIC
|
[55118.] |
Hali!
Azt szeretném kérdezni h van-e ilyen könyve vkinek pdf-ben: SQL Teljesítményfokozás?
Üdv.: Tuto558
|
| | | [válaszok erre: #13247] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
13245. Elküldve: 2009-03-30 20:05:07, OFF TOPIC
|
[55119.] |
http://processorfinder.intel.com
Itt megkeresed a processzorodat.
Az adatlapon szerepel a max. üzemi hőmérséklet. (A magonkénti maximumról nincs infóm.)
|
| | | [válaszok erre: #13258] |
[előzmény: (13244) Rönó, 2009-03-30 19:40:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Rönó

Tagság: 2004-10-08 18:01:16 Tagszám: #13089 Hozzászólások: 567 |
13244. Elküldve: 2009-03-30 19:40:51, OFF TOPIC
|
[55120.] |
Szia!
Nagyon köszönöm a gyors segítséget!
Viszont nem tudod véletlenül hogy mennyi a magonkénti normál hőérték?
Üdv: Rönó
|
| | | [válaszok erre: #13245] |
[előzmény: (13243) lorenzen, 2009-03-30 19:17:33] |
|
Törzstag
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Rönó

Tagság: 2004-10-08 18:01:16 Tagszám: #13089 Hozzászólások: 567 |
13242. Elküldve: 2009-03-30 19:14:04, OFF TOPIC
|
[55122.] |
Sziasztok!
Nekem egy olyan pc-s programra lenne szükségem ami viszonylag pontosan megmutatja a processzor (core2 quad) hőmérsékletét illetve a processzorhűtő ventilátor fordulatszámát. Aki tud ilyet kérem ossza meg velem.!
Előre is köszi!
Üdv: Rönó
|
| | | [válaszok erre: #13243] |
|
|
Törzstag
|
|
 @malacka@

Tagság: 2005-05-02 12:33:43 Tagszám: #18390 Hozzászólások: 3037 |
13241. Elküldve: 2009-03-30 18:58:58, OFF TOPIC
|
[55123.] |
Szerintem is.
______________________________
Vu+ Zero4K (PurE2), Triax TDS 65A (28,3°E-30°W), Inverto Black Ultra Twin
|
| | |
[előzmény: (13239) TonySoprano, 2009-03-30 18:18:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
13240. Elküldve: 2009-03-30 18:57:22, OFF TOPIC
|
[55124.] |
Elméletileg nem annyira lehetetlen az, hogy több platformon is működjön egy kártékony program.
Egy közös pont elegendő. Például a JAVA programok gond nélkül tudnak futni a böngészőkben. Függetlenül attól, hogy Windows, Linux, Leopard vagy más op.rendszer fut a gépen.
|
| | | [válaszok erre: #13253] |
[előzmény: (13232) KWP, 2009-03-30 13:25:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 TonySoprano

Tagság: 2008-03-20 09:55:10 Tagszám: #57283 Hozzászólások: 1372 |
13239. Elküldve: 2009-03-30 18:18:08, OFF TOPIC
|
[55125.] |
Fake
High Quality 771 hetvenegy
|
| | | [válaszok erre: #13241] |
[előzmény: (13237) Gazember, 2009-03-30 14:49:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|