Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499764/1 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (82/32
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

charli



Tagság: 2008-08-22 08:20:21
Tagszám: #62777
Hozzászólások: 116
13113. Elküldve: 2009-03-23 20:18:27,

OFF TOPIC

[55251.]

hát akkor -nagy fehér testvérem; rakd ki a sufniba, 'oszt akkor nem hallod a sz icon20.gif obában a hangját.
[előzmény: (13112) Zolien, 2009-03-23 20:09:56]
Haladó
charli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13112. Elküldve: 2009-03-23 20:09:56,

OFF TOPIC

[55252.]

no! figyeljunk testverek, NEM AKAROM HUZNI. hangero csokkenteserol kezdtem el diskuralni:) meg mindig ez a cel. orajel marad!
[válaszok erre: #13113 #13115] [előzmény: (13110) charli, 2009-03-23 20:03:01]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


charli



Tagság: 2008-08-22 08:20:21
Tagszám: #62777
Hozzászólások: 116
13111. Elküldve: 2009-03-23 20:05:06,

OFF TOPIC

[55253.]

igen, erre céloztam... hehe...
hogy állsz a kapuval???
sikerült választonod motort?
[válaszok erre: #13114] [előzmény: (13104) fiat1954, 2009-03-23 19:34:24]
Haladó
charli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


charli



Tagság: 2008-08-22 08:20:21
Tagszám: #62777
Hozzászólások: 116
13110. Elküldve: 2009-03-23 20:03:01,

OFF TOPIC

[55254.]

hááááááááát...
a lényege a cerkáknak akkor is az volt, hogy húzni lehetett -ezért vettük.
>a régi celeron processzorok tönkretehetetlenek
ez így ebben a formában...
azért én láttam anno pár száz megsütött procit...

DE!
kicsit olvass utánna -ezer helyen meg fogod találni (pl. orosz testvéreknél még tuti megtalálod), hogy meddig lehet; illetve meddig érdemes húzni.
bár kérdés, hogy mire kell; miért akarod húzni (játék; op rendszer váltás felfelé; stb...)
[válaszok erre: #13112] [előzmény: (13109) Zolien, 2009-03-23 19:55:41]
Haladó
charli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13109. Elküldve: 2009-03-23 19:55:41,

OFF TOPIC

[55255.]

Akkor batrabban kiserletezek, koszi Oriza_Triznyák:)
[válaszok erre: #13110] [előzmény: (13108) Oriza_Triznyák, 2009-03-23 19:48:59]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oriza_Triznyák



Tagság: 2003-10-26 13:25:19
Tagszám: #7101
Hozzászólások: 3429
13108. Elküldve: 2009-03-23 19:48:59,

OFF TOPIC

[55256.]

Azok a régi celeron processzorok tönkretehetetlenek. Max lefagy, de el nem romlik.
[válaszok erre: #13109] [előzmény: (13107) Zolien, 2009-03-23 19:46:56]
Kiváló dolgozó
Oriza_Triznyák adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13107. Elküldve: 2009-03-23 19:46:56,

OFF TOPIC

[55257.]

Szorzok itt nem jatszanak, mondom, ezzel eldocogok de ennel lassabb tenyleg hasznalhatatlan volna mar nekem is. 1 szo mint szaz, halkabba akarnam csak tenni, de mint megnezegettem most alaposabban: se nem ventifordulat szabalyozasra nincs lehetoseg (csak meresre ellenben igen) + ugy nez ki a CPU homersekletet sem fogom tudni kihuzni ebbol a vasbol... igy jartam. Mindenesetre azert probalkozni fogok, csak az elszallast kellene valahogy kikuszobolni, tehat ha nagyobb hutoborda kell es az eddigi nem volt eleg neki azt ne egy elfustolessel hozza tudomasomra:)
Lehet hogy nem erdemes vele foglalkozni de penzem nincs most jobbra, ez a nagy harci helyzet.
Ja, egy erdekesseg: amikor megkaptam ezt a gepet ugy 1 eve 233MHz volt az orajel, ugy par honapja meg felvaltott 266-ra (azt tudni kell, hogy a BIOS nem igen szuperal mar, tobbszoros elemcsere utan is minden kikapcsolassal felejt, meghozza mindent es 1998-at irunk bekapcsolaskor:)). Ugy hogy vannak itt rejtelyes dolgok:)
[válaszok erre: #13108] [előzmény: (13105) Oriza_Triznyák, 2009-03-23 19:36:46]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13106. Elküldve: 2009-03-23 19:39:09,

OFF TOPIC

[55258.]

Latom... Mindenesetre jool megmondtad icon31.gif
[előzmény: (13101) TonySoprano, 2009-03-23 19:13:09]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oriza_Triznyák



Tagság: 2003-10-26 13:25:19
Tagszám: #7101
Hozzászólások: 3429
13105. Elküldve: 2009-03-23 19:36:46,

OFF TOPIC

[55259.]

Emlékeim szerint majd az összes Celeron processzor esetében lockolt a szorzó állítás, de pont a régi slot1 sorozatból voltak olyanok, amik gyárilag nem voltak lockolva. Egyébként a 266-os szerintem bőven elmegy passzív hűtéssel. Az megint más kérdés, hogy egyáltalán érdemes-e ezekkel a régi cuccokkal foglalkozni. Szerintem nem, de te tudod.
[válaszok erre: #13107] [előzmény: (13091) Zolien, 2009-03-23 18:13:39]
Kiváló dolgozó
Oriza_Triznyák adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fiat1954



Tagság: 2004-06-27 15:40:43
Tagszám: #11187
Hozzászólások: 4104
13104. Elküldve: 2009-03-23 19:34:24,

OFF TOPIC

[55260.]

szia biztosan ismered ezt az adomát,de nagyon jó: tárgyalóterem ..biró szólitja az alperest ,adja elő a mondandóját..majd igazat ad neki..felperes adja elő a mondandóját..magának is igaza van,mire egy a tárgyalóteremben lévő ember magából kikelve mondja: de biró úr ,mindenkinek nem lehet igaza..vakarja a fejét a biró...tudja mit magának is igaza van! icon53.gif
[válaszok erre: #13111] [előzmény: (13098) charli, 2009-03-23 19:02:37]
Kiváló dolgozó
fiat1954 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


@malacka@



Tagság: 2005-05-02 12:33:43
Tagszám: #18390
Hozzászólások: 3037
13103. Elküldve: 2009-03-23 19:29:26,

OFF TOPIC

[55261.]

Régen a CPU Idle program volt erre kitalálva.

______________________________
Vu+ Zero4K (PurE2), Triax TDS 65A (28,3°E-30°W), Inverto Black Ultra Twin
[előzmény: (13095) Zolien, 2009-03-23 18:40:41]
Kiváló dolgozó
@malacka@ adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Oriza_Triznyák



Tagság: 2003-10-26 13:25:19
Tagszám: #7101
Hozzászólások: 3429
13102. Elküldve: 2009-03-23 19:23:07,

OFF TOPIC

[55262.]

Alapvetően nincs is probléma azzal, ha esetleg egy-két betűt elüt valaki, vagy kihagy egy vesszőt. Az ablak, ahová a hozzászólást lehet írni elég keskeny, és a betűkészlet is elég problémás, hiszen baromira kicsi és vastaggal szedett betűkkel kell a hozzászólást írni, de bizony van lehetőség a szerkesztésre. Van azonban olyan hozzászólás is, ahol az illető által elkövetett helyesírási hibák már a szöveg megértését akadályozzák meg. Volt olyan, aki ezt szóvá is tette.
[előzmény: (13101) TonySoprano, 2009-03-23 19:13:09]
Kiváló dolgozó
Oriza_Triznyák adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


TonySoprano



Tagság: 2008-03-20 09:55:10
Tagszám: #57283
Hozzászólások: 1372
13101. Elküldve: 2009-03-23 19:13:09,

OFF TOPIC

[55263.]

Nem vagyok egy irodalmár de még mindig helyesebben és normálisabban írok ide mint a fórumozók java része.
De helyes magyarsággal:Leszarom ki,hogy ír,mert a tartalmat figyelem és értelmezem.
Amit meg te szóltál be nekem,ráadásul még a magyar karaktereket sem használva,egyenesen bunkó parasztságnak tartok.De nem vettem hadüzenetnek.


High Quality 771 hetvenegy
[válaszok erre: #13102 #13106] [előzmény: (13097) Zolien, 2009-03-23 18:54:35]
Kiváló dolgozó
TonySoprano adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


charli



Tagság: 2008-08-22 08:20:21
Tagszám: #62777
Hozzászólások: 116
13100. Elküldve: 2009-03-23 19:11:09,

OFF TOPIC

[55264.]

háztartási gépek javítása???
van itt valaki aki javít hűtőket?

-olyan jelenséget tapasztalok... nem vagyok jártas e témában; és csak tátom a számat.

a beteg egy Indesit kombi (alsó fagysztóval).
kb. két éves.
hűt rendesen, de...
kapaszkodjatok:
valahol az ajtónyílás helyén (a vázon, ahová csukodik az ajtó) kb. egy hete sűrű és ragadós FEKETE folyadék jelent meg -a zsanéllal ellentétes oldalon.
nem folyt bele semmi; de szinte minden nap megjelenik valahonnan ez a folyadék -egyre sűrűbb az állaga.
mi a kutya füle lehet ez???
van egy kis zománc leverődés arra; de tudtommal nincs ott semmi folyadék egy frigóban.
köze van ennek ahhoz, hogy "becuppan" az ajtó ha becsukom?

örülnék valami okosításnak...
köszönöm!
[válaszok erre: #13118]
Haladó
charli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13099. Elküldve: 2009-03-23 19:10:08,

OFF TOPIC

[55265.]

mindannyian masra vagyunk erzekenyek. ennyi. azert alant emlitett problemahalmazt se feledjuk! varom az okossagokat.

kulonben meg nem adhatsz neki igazat, annyira durva volt a toldalekolasa. na, el van intezve:)
[előzmény: (13098) charli, 2009-03-23 19:02:37]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


charli



Tagság: 2008-08-22 08:20:21
Tagszám: #62777
Hozzászólások: 116
13098. Elküldve: 2009-03-23 19:02:37,

OFF TOPIC

[55266.]

bocsi, de most én is TonySoprano-nak adok igazat...
a kisbetű még hagyján; de azért az ékezetek...
> ha nem nem
és itt is hibádzik valami -ugyebár icon21.gif
amúgy meg mindenkinek igaza van -hehe
[válaszok erre: #13099 #13104] [előzmény: (13097) Zolien, 2009-03-23 18:54:35]
Haladó
charli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13097. Elküldve: 2009-03-23 18:54:35,

OFF TOPIC

[55267.]

Nem haduzenet ez. Ha akarod hasznositod a jovoben (elonyodre), ha nem nem. Nem lehet mindenkit megvaltani, engem sem.
[válaszok erre: #13098 #13101] [előzmény: (13096) TonySoprano, 2009-03-23 18:43:21]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


TonySoprano



Tagság: 2008-03-20 09:55:10
Tagszám: #57283
Hozzászólások: 1372
13096. Elküldve: 2009-03-23 18:43:21,

OFF TOPIC

[55268.]

Én meg azt nem bírom nézni,hogy kis betűvel kezdesz minden mondatot.....
Szóval..........

High Quality 771 hetvenegy
[válaszok erre: #13097] [előzmény: (13094) Zolien, 2009-03-23 18:27:39]
Kiváló dolgozó
TonySoprano adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13095. Elküldve: 2009-03-23 18:40:41,

OFF TOPIC

[55269.]

Koszi a valaszaid amdrulez. Arra jo, amire hasznalom, netezesre, OS futtatasra, egyszoval egyetlen es teljeserteku gep ez nekem. A tapventi fordulatszamat hogy tudnam csokkenteni? Mert bar a venti egy modernebb, 3 eres csatlakozoja van, a tap alaplapjan csak 2, igy szoftveresen biztosan nem megoldhato ez. Ez meg regi tap, itt a hatuljan van venti, ahova terveztek. Ha nem muszaj nem koltok 12cm-es ventire (ez 8), csak nem tudom melyikkel ernek el halkabb eredmenyt.
A proc teljesitmenyet valoban nem szeretnem csokkenteni:) speedfanhoz lehet hogy en vagyok hulye, de miert nekem kell mindent megadni, alaplapot, chipsetet, ezekbol szamol hofokot? Nekem az kell, hogy lassam, hasznalat kozben mennyi a homerseklet, biztosra. Ez segitene a tesztelesben, kulonfele hutobordak eseteben. Everestet letoltom.
En meg azzal is kiegyeznek ha passzivban nem megy el (fel haznyi passziv hutoborda hianyaban) viszont a venti fordulatszamat lehetne szabalyozni, ezt tudja az Everest?
Winyonal megvan, hogy hany fok az idealis, CPU-knal is van egy konstans szam erre? Vagy teljesitmenytol fugg )(minel nagyobb orajel annal magasabb hofok megengedett).
[válaszok erre: #13103] [előzmény: (13093) amdrulez, 2009-03-23 18:27:39]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13094. Elküldve: 2009-03-23 18:27:39,

OFF TOPIC

[55270.]

-omat. ha roviditest toldalekolunk akkor is az eredeti, teljes szo hangalakjahoz keszitjuk a toldalekot. aki ezt szorszalhasogatasnak veszi az nem tud erdekelni. en nem birom nezni, igen gyakori hiba.
[válaszok erre: #13096] [előzmény: (13092) TonySoprano, 2009-03-23 18:15:52]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


amdrulez



Tagság: 2005-03-29 16:10:53
Tagszám: #17223
Hozzászólások: 1345
13093. Elküldve: 2009-03-23 18:27:39,

OFF TOPIC

[55271.]

Szia!

Nem tudom mire elég ez a 266Mhz, de szerintem elég kevés.
Amire jó, azt egy mai router tudja (printserver, Torrent, Ftp, Hálózati tároló, kártyamegosztás stb)

Egy kis utánaolvasással szerintem fentiek megoldhatók - nekem sajnos még régi routerem van, az nem támogatja ezeket.

A kérdésedre: Nem tudom, mivel próbálkoztál, de everest - régebbi verzió tökéletes erre, vagy speedfan.
Az intel homelapján meg lehet találni a CPU technikai adatait /fogyasztás/. Abból már tudsz számolni hűtőbordát neki.

Passzívba nem tudom, hogy elmegy e, de a következőket lehet az ügy érdekében tenni:
1 - csökkented órajelet /266-ot szerintem már nem érdemes jobban csökkenteni/ - ez az órajellel arányos csökkenést eredményez, hőtermelésben
2 - csökkented a mag feszültségét /ezt meg akkor tudod, ha alaplap támogatja/ - viszont itt négyzetesen csökken a teljesítmény.

Táp: ha jól méretezett a táp, és nincs névleges teljesítményen járatva, akkor a venti fordulatszámát le lehet csökkenteni, de nem leállítani. Ha kicsit forog a venti, akkor az már annyira javítja hőleadást - álló helyzethez képest -, hogy nem lesz belőle gond. Persze, ha hűtőbordára rárakódik a por, akkor csökken a hőleadó képessége ->nagyobb fordulaton kell járnia ventinek->hangosabb :)
Elhelyezése. Ha venti megy, akkor mindegy, ha nem, akkor célszerű úgy kialakítani a légútat, hogy a meleg levegő felfelé ki tudjon áramolni, alulról meg a hidegebb levegő be a tápba.
[válaszok erre: #13095] [előzmény: (13091) Zolien, 2009-03-23 18:13:39]
Kiváló dolgozó
amdrulez adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


TonySoprano



Tagság: 2008-03-20 09:55:10
Tagszám: #57283
Hozzászólások: 1372
13092. Elküldve: 2009-03-23 18:15:52,

OFF TOPIC

[55272.]

Visszavonom a 13048. Elküldve: 2009-03-21 12:08:07 hsz-emet.

High Quality 771 hetvenegy
[válaszok erre: #13094]
Kiváló dolgozó
TonySoprano adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
13091. Elküldve: 2009-03-23 18:13:39,

OFF TOPIC

[55273.]

Celeron 266MHz processzorom homersekletet szeretnem merni, de egyszeruen nem talalok mukodo programot erre, tudtok ajanlani valamit ami nem fagy le, nem korlatozott es normalisan mukodik? tovabba passziv hutesre tippeket javaslatokat varok erre a procira es/vagy proci szabalyzas lehetosege is erdekelne.

Mas: Tapba ha lefektetbe beteszek lefektetve egy 12cm ventilatort akkor az is megfelel neki? ilyen infot hallottam de szerintem a legszallitas nem biztos hogy a megfelelo iranyba tortenik ilyenkor, tapasztalatok? Egy elso generacios ATX taprol van szo, ebbe meg 8cm-es megy eredetileg.
[válaszok erre: #13093 #13105]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
13090. Elküldve: 2009-03-23 13:06:26,

OFF TOPIC

[55274.]

A kép ikonon jobb egérgomb, kép megnyitása új odlalon, és így megnézhető... icon25.gif

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[előzmény: (13089) Kardos Attila, 2009-03-23 12:57:22]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kardos Attila



Tagság: 2002-10-22 00:00:00
Tagszám: #375
Hozzászólások: 11882
13089. Elküldve: 2009-03-23 12:57:22,

OFF TOPIC

[55275.]

<IMG src="<IMG src="wow2.jpg" border="0">" border="0">

Na mindegy, ha a fórum motor nem akarja... én jót röhögtem...
[válaszok erre: #13090]
Kiváló dolgozó
Kardos Attila adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.009972095489502 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail