OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
13038. Elküldve: 2009-03-20 18:18:33, OFF TOPIC
|
[55326.] |
tegyek meg ra egy lapattal??
teszek! tesek ezt elolvasni!
Szigorodott az internethasználat Kubában
Kubában új törvény szabályozza az Internet használatát, mely tiltja a modemes hozzáférést, helyette dollárban fizetendő hozzáférési pontokat állít fel.
A törvény szerint az eddigi telefonos hozzáférések illegálisnak minősülnek, és a közösség érdekeire, illetve a szűkös anyagi forrásokra hivatkozva csak dollárban fizethető rendszert állít fel. Az Amnesty International emberjogi szervezet szerint a lépés a szigorú kormánykontroll alatt álló médiával rendelkező országban elszigeteli a lakosságot az alternatív nézetektől. A kubai kormány határozottan cáfolta ezeket a feltételezéseket, kijelentve, hogy az iskolákban és a munkahelyeken továbbra is hozzáférhető az Internet.
Kína: kemény állami cenzúra
Kínában a felmérés szerint idén szeptemberben tizenhétmillióan interneteznek, számuk évente megduplázódik. A szolgáltatóknak szűrniük kell a nyugati hírportálokat, az emberi jogi szervezetek oldalait, a Falun Kung szekta, a tibeti és a kínai emigránsok oldalait. Az internetszolgáltatóknak az információipari minisztériumhoz kell folyamodniuk engedélyért, hatvan napig tárolniuk kell a felhasználók adatait, az általuk böngészett oldalak adatait, emailjeiket, és weben folytatott beszélgetéseket. Az adatokat a rendőrség megkeresésére kötelesek kiadni, ellenkező esetben a céget felszámolják. Külföldi cégek jelenleg legfeljebb 49 százalékos tulajdonrészhez juthatnak kínai internetes cégekben.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #13040 #13042] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
13037. Elküldve: 2009-03-20 18:11:09, OFF TOPIC
|
[55327.] |
pedig ez a kemeny valosag! ott tenyleg tilos a müholdas vetel es az internet. emlekszel,annak idejen jarta egy vicc a vilagot,hogy hogyan korlatozzak az oroszok az internetet?? internyet!
kuba,ha tetszik ha nem,komunnista orszag,es a kubai törvenyek tiltjak az angol vagy mas europai orszagok televizio adasainak megtekinteset. eppen ezert engedik csak a turisztikai intezmenyeknek / ertsd : szallodak / akik a turistak miatt kell hogy biztositsag a televizio elerhetöseget. viszont csakis es kizarolag a turistak nezhetik. nincs olyan mint magyarorszagon,hogy a recepcion van egy tv,hogy az ejszakas tudjon valami müsort nezni.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | |
[előzmény: (13036) Zolien, 2009-03-20 18:05:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
13036. Elküldve: 2009-03-20 18:05:48, OFF TOPIC
|
[55328.] |
Ertem en, hogy cenzura, meg kommunizmus, de most komolyan azt kell elkepzelni hogy ott nincs net?! Ez nekem nehezen megy, foleg a mai wi-fis korban. Nem 3. vilag ez.
|
| | | [válaszok erre: #13037] |
[előzmény: (13035) sztar1, 2009-03-20 17:46:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
13035. Elküldve: 2009-03-20 17:46:47, OFF TOPIC
|
[55329.] |
Börtönt kaptak a műholdas vétel miatt
Kubában börtönbüntetésre ítéltek embereket, mert műholdas tévéadás vételére alkalmas műszaki hálózatot építettek ki, ami tilos a kommunista országban. A Granma című pártlap közlése szerint a havannai bíróság egyeseket háromévi börtönre, másokat javító-nevelő munkára ítélt. Vétkük hivatalosan „illegális gazdasági tevékenység” volt. A Kubai Kommunista Párt hivatalos lapja óvott attól a veszélytől, amelyet „a kubai valóságot eltorzítani akaró, a kulturális és hazafias értékeket aláásni szándékozó üzenetek vétele jelent”. Kubában a műholdas tévéadásokat, vagy a kábeltévét csak az állami és a turisztikai intézményeknek engedélyezik. Az internet használata szintén tilos a háztartások számára. (MTI)
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #13036] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sanca2

Tagság: 2007-07-03 18:20:45 Tagszám: #46676 Hozzászólások: 16092 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gazember

Tagság: 2003-02-01 00:00:00 Tagszám: #919 Hozzászólások: 2475 |
13033. Elküldve: 2009-03-20 16:14:24, OFF TOPIC
|
[55331.] |
http://www.youtube.com/watch?v=n6vMz02d9dQ&feature=related
|
| | | [válaszok erre: #13034] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
13031. Elküldve: 2009-03-20 14:32:12, OFF TOPIC
|
[55333.] |
ja a pontos cim:
Rudolf Diesel Straße 30,
2700 Wiener Neustadt
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | |
[előzmény: (13030) sztar1, 2009-03-20 14:18:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
13030. Elküldve: 2009-03-20 14:18:04, OFF TOPIC
|
[55334.] |
akit erdekel esetleg,az holnap+holnaputan latogasson el Wiener Neustad-ba az Arena Nova kiallito központba megrendezendö auto-motor show-ra.
napi jegy ara 9 Euro
kedvezmenyes jegy 7 Euro
14-ev alatt a belepes ingyenes!
a kedvezmenyes jegy vasarlashoz töltsetek le ezt : http://presse.drive2009.at/flyer_website.pdf es az elsö oldalt nyomtassatok ki. ez egy fö reszere 2 euro kedvezmenyt biztosit. ha csaladdal mentek,akkor többet erdemes kinyomtatni es mindenki maganak vegye meg a belepöt.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #13031] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
13029. Elküldve: 2009-03-20 12:38:05, OFF TOPIC
|
[55335.] |
Így kell másfél év alatt 320 ezer forintot keresni. (Nem Neked, a banknak.) És néha úgy viselkednek, mintha különösen nagy kegyet gyakorolnának akkor is, amikor odaadják a pénzt, és akkor is, amikor engedik az előtörlesztést.
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | |
[előzmény: (13027) subbidubbi, 2009-03-20 11:56:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilveszter63

Tagság: 2008-07-08 19:31:01 Tagszám: #61273 Hozzászólások: 192 |
13028. Elküldve: 2009-03-20 12:08:28, OFF TOPIC
|
[55336.] |
Szeretek társalogni én is, csak közben két számítögépet próbálok újraéleszteni.
|
| | |
[előzmény: (13026) charli, 2009-03-20 11:52:11] |
|
Haladó
|
|
 subbidubbi

Tagság: 2005-12-25 15:06:25 Tagszám: #24943 Hozzászólások: 140 |
13027. Elküldve: 2009-03-20 11:56:14, OFF TOPIC
|
[55337.] |
Azt mondják ne lopj!
1.5 éve felvettem 550000 Ft CHF-os hitelt.
Hétfőig vissza fizettem kb 1200 CHF-et.
Tegnap vissza fizettem a teljes hitel maradékát 614000 Ft-ot.Ne lopj légy tisztességes.
|
| | | [válaszok erre: #13029] |
[előzmény: (13019) subbidubbi, 2009-03-20 10:54:13] |
|
Haladó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
13026. Elküldve: 2009-03-20 11:52:11, OFF TOPIC
|
[55338.] |
Szilveszter!
Tegnap nem szóltam -csak nem reagáltam az utolsó bejegyzésedre; ahogy más sem... (ez is egy reakció...)
-Ma azért had' tegyek egy megjegyzést:
ha valaki ír valamit, azzal lehet egyetérteni; vagy egyet nem érteni. lehet helyeselni, vagy fröcsögni rá >DE.
ugyan azt szajkózni, szűkebb szókinccsel >vagy leegyszerüsíteni, hogy elvesszen az értelme...
-na ennek nem sok teteje van...
szeretek társalogni (ahogy itt többen is) -de ehhez az kell, hogy a másik félnek is legyenek gondolatai...
(minegy milyen irányú; de könyörgöm: legyen!)
-bocsi mindenkitől...
(és jó étvágyat az ebédhez!)
|
| | | [válaszok erre: #13028] |
[előzmény: (13025) Szilveszter63, 2009-03-20 11:41:12] |
|
Haladó
|
|
 Szilveszter63

Tagság: 2008-07-08 19:31:01 Tagszám: #61273 Hozzászólások: 192 |
13025. Elküldve: 2009-03-20 11:41:12, OFF TOPIC
|
[55339.] |
Ők még nagyobb tolvajok, el akarják terelni magukról a figyelmet.
Erre megy ki az egész.
|
| | | [válaszok erre: #13026] |
[előzmény: (13022) charli, 2009-03-20 11:30:36] |
|
Haladó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
13024. Elküldve: 2009-03-20 11:40:44, OFF TOPIC
|
[55340.] |
könyörgöm: ne kérjen mindíg bocsánatot mindenki... semmi okod rá...
akinek meg oka lenne az úgy sem fog...
akkor meg minek...
semmi ostoboságot nem tettél -vannak akik kapitális hülyeségeket írnak itt -azok bocsánatot kérnek?
én csak jeleztem; ha érdekel a "téma" hátha vissza olvasol, és bekapcsolódsz a csevejbe...
|
| | |
[előzmény: (13023) subbidubbi, 2009-03-20 11:36:45] |
|
Haladó
|
|
 subbidubbi

Tagság: 2005-12-25 15:06:25 Tagszám: #24943 Hozzászólások: 140 |
13023. Elküldve: 2009-03-20 11:36:45, OFF TOPIC
|
[55341.] |
Bocs! Nem olvastam vissza.
|
| | | [válaszok erre: #13024] |
|
|
Haladó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
13022. Elküldve: 2009-03-20 11:30:36, OFF TOPIC
|
[55342.] |
igen; erről van szó.
csak tudod mi csapda itt?
a "nagyok" (politikusok, üzletemberek; média politikusok) folyton azt beszélik belénk, hogy ez lopás -de az iszonyatos nagy haszonkulcsuk; az elszámoltathatatlan költségtérítések; azok viszont "járnak".
A kulcs szó az egyensúly.
ha a világ büdzsét nézzük; kb. 200 éve nem lenne szabad senkinek meghalnia az éhségtől. és még így is lenne gazdag réteg...
-Ha viszont ilyesmit emlegetsz -pláne ha számokkal alá is támasztod: elkönyvelnek először idealistának; aztán (az előbb említett "nagyok") demoralizáló ellenségnek; majd ha még mindíg járna a szád >
és szevasz... [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-03-20 11:37:38]
|
| | | [válaszok erre: #13025] |
[előzmény: (13020) Zolien, 2009-03-20 11:19:23] |
|
Haladó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
13021. Elküldve: 2009-03-20 11:24:48, OFF TOPIC
|
[55343.] |
te, ezt mindha már idézte volna valaki tegnap is ezen témáztunk...
|
| | |
[előzmény: (13019) subbidubbi, 2009-03-20 10:54:13] |
|
Haladó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
13020. Elküldve: 2009-03-20 11:19:23, OFF TOPIC
|
[55344.] |
En nem mondom azt hogy lopni jo, vagy tisztesseges, vagy kell. De amikor szolgaltatasokat, rendszereket, kereskedoket latok nem egyszer tobbszaz %-os haszonkulccsal dolgoznak, nekem valahogy eszembe sem jut fizetni erte ha nem muszaj.. Mivel egyensuly nincs, nem art ha mindenki sajat maganak talalja meg/alakitja ki.
|
| | | [válaszok erre: #13022] |
[előzmény: (13012) charli, 2009-03-19 18:29:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 subbidubbi

Tagság: 2005-12-25 15:06:25 Tagszám: #24943 Hozzászólások: 140 |
|
Haladó
|
|
 szandokan13

Tagság: 2007-01-22 14:23:38 Tagszám: #40398 Hozzászólások: 645 |
13018. Elküldve: 2009-03-19 21:14:45, OFF TOPIC
|
[55346.] |
Igy igaz egyetértek veled nagyon jól láto d a dolgokat!!!
|
| | |
[előzmény: (12992) charli, 2009-03-19 13:30:41] |
|
Törzstag
|
|
 K78

Tagság: 2007-02-26 20:48:44 Tagszám: #42183 Hozzászólások: 3806 |
13017. Elküldve: 2009-03-19 20:33:13, OFF TOPIC
|
[55347.] |
Deluxe Music az Astra műholdon elég sok ilyen zenét játszik.
|
| | |
[előzmény: (13014) zoro67, 2009-03-19 19:09:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zoro67

Tagság: 2007-07-25 12:14:24 Tagszám: #47407 Hozzászólások: 3775 |
13016. Elküldve: 2009-03-19 20:04:32, OFF TOPIC
|
[55348.] |
köszi szépen
LG OLED55B9SLA Tv
Dreambox 920UHD--Ustym 4K--Sat-
Andrew 370 prím K90-W45 (ku sáv) Fortec Star 240 K93-W40,5 (C-sáv) Körner 19,3, 2x Körner 9.2
Wave Frontier
|
| | |
[előzmény: (13015) cz80, 2009-03-19 19:27:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 cz80

Tagság: 2008-12-27 21:07:59 Tagszám: #67977 Hozzászólások: 711 |
13015. Elküldve: 2009-03-19 19:27:58, OFF TOPIC
|
[55349.] |
Talán a bliss a 28° keleten bár az sem annyira de több zene megy ebből a z időből. És fta . Ennyire szűkített körben egyik sem igazán játszik!
|
| | | [válaszok erre: #13016 #13039] |
[előzmény: (13014) zoro67, 2009-03-19 19:09:03] |
|
Törzstag
|
|
 zoro67

Tagság: 2007-07-25 12:14:24 Tagszám: #47407 Hozzászólások: 3775 |
13014. Elküldve: 2009-03-19 19:09:03, OFF TOPIC
|
[55350.] |
Sziasztok von olyan szabadon fogható zenecsatorna vagy a zenecsatornán műsor amibe 1995-2000-es évek popzenéit játszák
LG OLED55B9SLA Tv
Dreambox 920UHD--Ustym 4K--Sat-
Andrew 370 prím K90-W45 (ku sáv) Fortec Star 240 K93-W40,5 (C-sáv) Körner 19,3, 2x Körner 9.2
Wave Frontier
|
| | | [válaszok erre: #13015 #13017] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|