OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 lalipapi

Tagság: 2005-09-20 14:46:33 Tagszám: #22107 Hozzászólások: 1449 |
12936. Elküldve: 2009-03-16 10:52:25, OFF TOPIC
|
[55426.] |
A dvd lejátszód divx-es?
|
| | |
[előzmény: (12935) davekyr, 2009-03-16 10:49:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12935. Elküldve: 2009-03-16 10:49:22, OFF TOPIC
|
[55427.] |
egy másik ilyen lemeznél nekem sikerült lejátszani srt fájlt alatta, de igaz nem a felírat gomb tette rá...akkor ez hogy létezik?
az ilyen filmeket külső dvd lejátszóba meg sem lehet nézni srt felirattal?
|
| | | [válaszok erre: #12936 #12938] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12934. Elküldve: 2009-03-16 10:45:21, OFF TOPIC
|
[55428.] |
mert az a dvd lemez felirat sávjára vonatkozik; és nem külső .srt -re...
|
| | |
[előzmény: (12933) davekyr, 2009-03-16 10:38:44] |
|
Haladó
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12933. Elküldve: 2009-03-16 10:38:44, OFF TOPIC
|
[55429.] |
megvan sikerült a Crystal Player lejátszóval
már csak az nem tudom hogy rendes dvd lejátszóba, miért nem akarja a feliratot játszani, a felírat gomb nem csinál semmit...
|
| | | [válaszok erre: #12934] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12932. Elküldve: 2009-03-16 10:34:23, OFF TOPIC
|
[55430.] |
akkor ez codek gond -nem lejástszó...
|
| | |
[előzmény: (12931) davekyr, 2009-03-16 10:31:37] |
|
Haladó
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12931. Elküldve: 2009-03-16 10:31:37, OFF TOPIC
|
[55431.] |
próbáltam már sokféle lejátszóval, de egyik sem játssza le. a power dvd meg csak a hangot jásza le , képet, feliratot nem, tudsz esetleg valami más lejátszót mondani?
amúgy egy másik filmnél, ami ugyancsak ilyen azt lejátsza szépen ott alá tudom rakni az srt fájlt, csak ennél vacakolodik
|
| | | [válaszok erre: #12932] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 lalipapi

Tagság: 2005-09-20 14:46:33 Tagszám: #22107 Hozzászólások: 1449 |
12930. Elküldve: 2009-03-16 10:31:01, OFF TOPIC
|
[55432.] |
Pl. Crystal Player....ingyenes verzió is van...a menüben egyszer kipipálod, hogy automatikusan töltse be a feliratot, és többé nincs vele gond. De több hasonó lejátszót találsz a neten.
|
| | |
[előzmény: (12928) davekyr, 2009-03-16 10:20:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12929. Elküldve: 2009-03-16 10:27:42, OFF TOPIC
|
[55433.] |
-talán úgy, hogy nem csak az avi-t; hanem a "felíratót" is betöltöd >vagy olyan lejátszót teszel fel, ami automatikusan megteszi helyetted...
|
| | |
[előzmény: (12928) davekyr, 2009-03-16 10:20:55] |
|
Haladó
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12928. Elküldve: 2009-03-16 10:20:55, OFF TOPIC
|
[55434.] |
helo
kérdésem lenne: adott egy avi fájl, és egy felírat fájl (srt). hogyan tudom úgy lejátszani az avit, hogy alatta menjen a felírat?
milyen lejátszó szükséges hozzá, vagy mit kell beállítani hogy lehessen látni a felíratót?
köszönöm
|
| | | [válaszok erre: #12929 #12930] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12927. Elküldve: 2009-03-16 10:17:12, OFF TOPIC
|
[55435.] |
sajnos ugyan ezt tapasztaltam anno az orvosi karon.
nem a diákokkal volt a legnagyobb gondom -sőt...
mondok egy primitívnek tűnő példát:
voltak olyan tanszékek, ahol a legrosszabbul kereső tanársegéd (rorházi fizetés+oktatói pótlékok+ügyelet) 170.000 körül volt.
nos, ezen a tanszéken, nem volt olyan hét, hogy ne tünt volna el egy-egy (kb. 800ft-s) egér...
és ez így ment folyamatosan...
apróság, tudodm; de amikor reggel dühöngve hív fel egy doki személyesen engem, hogy: küldjek már egy embert, aki hoz egy egeret, mert nem tudja használni a diagnosztikai készüléket, és tele a váró...
szóval... amikor egy héten van két-három ilyen telefon...
akkor az ember elgondolkodik a világ dolgain...
el kellett bocsátanom miatta két emberem; de kiszálltam... (az egyiket beraktam ugyan ide -fix. állás)
pedig jó pénz volt -de a család itta meg a levét, hogy fél évig holt feszült voltam...
szóval, szerintem itt az erkölcsel; morállal van gond elsősorban -hogy nem tiszteki senki a másikban a szakit; sem az embert; de mindenki okos...
tanácsokat ad -itt is... hogy miként kell üzemeltetni hálózatokat... ilyenkor kíváncsi lennék, hogy milyen hálózatot üzemeltet az illető; hol és mikor végzett -stb...
mint írtam, ebben az országban két dologhoz (foci és informatika) mindenki ért...
elég régóta tanítok is; az alap amit sulykolni szoktam a diákoknak: ehhez a szakmához 80% türelem kell elsősorban. akinek nincs, vagy kevés van -de mégis meg akarja szerezni a mérnök-informatikus oklevelet; az már most kezdjen el gondolkodni azon, hogy miből fog megélni... mert ha nem egy nagyon békés; türelmes természettel áldotta meg a természet; ebben a szakmában nem lesz jövője -az tuti... [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-03-16 10:24:09]
|
| | |
[előzmény: (12925) KWP, 2009-03-15 23:28:12] |
|
Haladó
|
|
 hackman27697

Tagság: 2009-03-04 14:54:53 Tagszám: #71356 Hozzászólások: 28 |
12926. Elküldve: 2009-03-15 23:34:21, OFF TOPIC
|
[55436.] |
Sziasztok!
2 problémával fordulok hozzátok.
Azt szeretném kérdezni, tőletek, legalábbis attól aki ért egy kicsit a Tv- szereléshez, hogy van egy // Sony KV-C292 1D // 74cm -es CRT televízióm. Nagyon jó áron szerezem, működik, kép meg hang is van csak az a baj, hogy mikor bekapcsolom kb 10 - 30 percig (ez változhat mikor meddig) iszonyatosan serceg, vagy recseg vagy valami hülye hangot ad ki a hangszóróból, de ezt csak akkor csinálja, ha valamilyen világos dolog van a képrnyőn, ha elsötétedik egyből nem recseg, és kristály tiszta a hang, (AV- n tökéletes). Ezért azt gondolom, hogy valamilyen hangolási baja lehet, de azt szeretném kérdezni, hogy igy a leírtak alapján, valaki nem tudná egy kicsit pontosabban meghatározni nekem a probléma forrását? (( arra godolok, hogy esetleg mi ment ki meg hasonlók))
-ez lenne a tv.
A másik gondom, a távirányítóval van. Mindenre alkalmas, kivéve a menü behozására, és állítgatására, tehát csak csatikat tudom állítani, menteni nem mert azt ugye a menüben kéne (gondolom én), meg a teletext van meg az ilyen alapvető dolgok amit a menün kívül meg lehet csinálni egy távirányítóval. Ja amúgy a távirányító amit hozzá ADTAK, (nem biztos, hogy hozzá is való, gondolom én) egy kétoldalas RM-833 -as persze az is originalt Sony, nem utángyártott.
Ha valakinek lenne ötlete bármelyik probléma megoldására, azt nagyon megöszönném!!
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-03-15 23:40:38]
|
| |
|
Zöldfülű
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357 |
12925. Elküldve: 2009-03-15 23:28:12, OFF TOPIC
|
[55437.] |
Még csak annyit, ha már itt egy hozzászólásban szóba került a diploma, és a vele együtt (nem) járó intelligencia, hogy egy pillanatig se higyje senki, hogy a számítástechnikai eszközöket a diákoktól kell félteni. Afffrászt!
A diák tudja hogy vonatkoznak rá szabályok, és a legtöbb esetben jóhiszeműen igyekszik be is tartani, és fél hogy ha elront valamit, kirúgják érte vagy kifizettetik vele. A másik oldalon lévő pedagógusban viszont nincs ilyen félelem.
A pedagógustól láttunk már fordítva beerőltetett monitorkábelt(!!!) (igen, valahogy megoldotta, természetesen az összes tüske szarráment)... még összeszerelés alatt álló interaktív-táblát szétbontani azzal az indokkal hogy neki most kell a monitorcsatlakozó hogy vetítsen... kifejezett kérésünk ellenére szanaszét húzni az egyik géptermi tanári gépet, és a seggébe bedugni a pendrive-ot, közbe persze kiszakad az összes bedugott zsinór a gépből, visszadugni pedig már büdös.... és egy csomó olyan dolgot ami után fél órán át tanakodtunk, hogy vajon mi okozhatott ilyen jelenséget.
Szóval ilyesmiket a diákok nem mernek megcsinálni.
A legszebb bónusz pedig az volt, amikor nemmondom melyik munkatársnő kölcsönkérte az iskolai fényképezőt néhány percre, hogy lefotózzon egy baglyot ami az ablak elé repült. Visszahozza a gépet... megnézzük a készült képeket.. furcsán vörösszem-effektusa van a bagolynak. Mondom "belevakuztál a bagoly szemébe?" "Igen, miért...?" Mondom "Gratulálok! Reménykedj, hogy nem vakult meg.". - "Dehát a fényképező volt így beállítva..."
Ez a beszélgetés szó szerint így zajlott.
És ennek állítólag diplomája van. Csókoltatom az egyetemet amelyik odaadta neki. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-03-15 23:35:12]
|
| | | [válaszok erre: #12927] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357 |
12924. Elküldve: 2009-03-15 23:17:24, OFF TOPIC
|
[55438.] |
Ahogy 15 éves koromban egy nálam akkor tapasztaltabb rendszergazda mondta, és a szavai máig is a fülemben vannak: minden rendszer biztonságát fel lehet húzni a teljes használhatatlanságig. De ez nem cél.
Nálunk a következő védelmek vannak, és ez a max amit tudunk tenni:
Szóval a pendrive-okat nem tilthatjuk ki, pont azért mert oktatási célra használja a tanár, azon viszi az órai anyagait, otthon elkészíti és behozza, vagy akármi... szóval elfogadom én azt, hogy a pendrive-ok használata bizonyos szinten a munkájukhoz tartozik.
Az iskola épületében lévő fix gépeken senkinek sincs rendszergazdai joga, így a vírusok nagyrésze talán(!) nem tud igazából aktivizálódni.
Minden tanárnak van már saját (értsd: tartós használatra bérelt) laptopja, ami amúgy az intézmény tulajdona. Itt mostanában kezdtünk rászokni arra, hogy elvegyük a rendszergazdai jogot, ezért persze jár a szájhúzás. Úgyhogy afféle iratlan szabályként úgy csináljuk, hogy bár nem gyűjtjük be a laptopokat hogy mindenkit megfosszunk e jogtól, viszont amelyik user idehozza, hogy vírusos lett a gépe... na annak repül a joga. Aki képes úgy használni a gépét, hogy nem pakolja tele vírussal, azzal nem szoktunk szívózni ilyen módon.
Netkorlátozás csak a diákoknál van, van belőlük több mint 1000. Mármint diákból, nem korlátozásból. Nem kis munkánkba került, de átkábeleztük a termeket úgy, hogy a tanár a tanári gépen kattintással ki-be kapcsolhatja az internetet a kölköknek órán. Sokkal nehezebb ugyanis a tanárra koncentrálni, ha a myvipen épp új kommentárt kapott a feltöltött képed:) Meghát arra válaszolni is illene rögtön, ami fontosabb mint az óra:).
Interaktív tábláink annyi van mint a disznó... jó drágák is. Használják is a tanárok, állítólag a diákok is szeretik... de a személyes véleményem (és kizárólag csak a személyes véleményem) az, hogy azt a pénzt amennyit elkérnek egy ilyen tábláért, nem éri meg. A felét se. Iszonyúan drágák, és annyira viszont nem egy nagy hiperszuper technika, mint amilyen drága.
Én egy Nintendo Wii irányítójából (kb 10.000 ft a MediaMarktban) hasonló tudású interaktív táblát csináltam az otthonomban.
|
| | |
[előzmény: (12914) sztar1, 2009-03-15 20:38:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
12923. Elküldve: 2009-03-15 23:15:22, OFF TOPIC
|
[55439.] |
A 1220 (Pannon) is leküldi díjmantesen.
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | |
[előzmény: (12908) garga pista, 2009-03-15 18:39:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hackman27697

Tagság: 2009-03-04 14:54:53 Tagszám: #71356 Hozzászólások: 28 |
12922. Elküldve: 2009-03-15 23:00:48, OFF TOPIC
|
[55440.] |
garga pista
Nemrég én is így jártam, T-mobile-nál, és felhívtam a 1430 -at és beszéltem a "nővel" és ő elmondta, de már elfelejtettem, ha jól emlékszem valamilyen sms-t kell küldeni, a 1430-ra és visszaküldik a setup_ot tök ingyen, Pannonos még soha nem voltam ott viszont fogalmam sincs! Hívd a 1430-at és ott megmondják!
|
| |
|
Zöldfülű
|
|
 Rönó

Tagság: 2004-10-08 18:01:16 Tagszám: #13089 Hozzászólások: 567 |
12921. Elküldve: 2009-03-15 22:42:23, OFF TOPIC
|
[55441.] |
Szia!
Úgy van állítva de semmi...! Holnap viszem vissza a boltba mivel még a 3 nap cseregarancia is él rajta mivel csütörtökön vettem. Mindenkinek köszönöm a segítséget illetve az ötleteket és az irántam tanúsított türelmet!
Üdv: Rönó
|
| | |
[előzmény: (12907) Atilu, 2009-03-15 17:34:17] |
|
Törzstag
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
12920. Elküldve: 2009-03-15 20:55:27, OFF TOPIC
|
[55442.] |
igen,de ezert kell a rendszergazda engedelye es jovahagyasa. olyane,aki tud egy egyedi azonositot tarsitani a gephez,hogy ha fertözes törtenik,akkor a rendszergazda tudja ellenörizni hogy honnan indult a virus. ha az internetre lepes ellenörizhetö külömbözö azonositokkal,akkor ezis.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | |
[előzmény: (12918) @malacka@, 2009-03-15 20:52:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
12919. Elküldve: 2009-03-15 20:53:02, OFF TOPIC
|
[55443.] |
mondanek meg valamit.heti szinte cirka 15-20 drab pentium4 es gepet tudok szerezni.igaz asztali gepek. most is itt van 2 p4-es a szobamba.tegnap hoztam öket a szemetesböl. semmi bajuk sincs. kitakaritom szepen,atnezegetem,szükseg eseten xp-vista rendszerel telepitem es mehet a piacra. darabonkent 15-25 ezret siman kapok erte. en ebböl elek,illetve ebböl is. igaz nincs hozza monitor meg billentyüzet de azt olyat vesz az illetö amiet akar. akivel megy a biznisz az kitudja probalni es latja mien a cuccos.igaz az is hogy keves ram van ezekben,de azert 1GB minden gepbe akad. egyszoval ezek is kitünöek dolgozni meg megtanulni a hasznalatukat.ja es 2,4GHZ procival vannak
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | |
[előzmény: (12915) @malacka@, 2009-03-15 20:41:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 @malacka@

Tagság: 2005-05-02 12:33:43 Tagszám: #18390 Hozzászólások: 3037 |
12918. Elküldve: 2009-03-15 20:52:35, OFF TOPIC
|
[55444.] |
Közben rájöttem, hogy használt cuccra gondoltál.
ha nem engeded fel a gépet a hálózatra, akkor minek a hálózat, ?
éppen az a lényeg, hogy a hálózat adta lahetőségeket kihasználják
______________________________
Vu+ Zero4K (PurE2), Triax TDS 65A (28,3°E-30°W), Inverto Black Ultra Twin
|
| | | [válaszok erre: #12920] |
[előzmény: (12916) sztar1, 2009-03-15 20:44:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 himi

Tagság: 2003-06-29 22:05:09 Tagszám: #5428 Hozzászólások: 3892 |
12917. Elküldve: 2009-03-15 20:46:00, OFF TOPIC
|
[55445.] |
Te nállunk is a kisebbséget full profi interaktív táblával meg profi cuccal tanítják. Meg próbálják integrálni őket ebbe a társadalomba. Csak elég nehezen viselik, hogy ha kilépnek az ajtón a tanár azonnal 3 zárral zárja az ajtót utánnuk. Nehogy valami hozzájuk ragadjon.
2 nap alatt összelopnak a suliból egy gépet otthonra. a cd meghajtó helyén benyúlva kiszereli a procit meg a memóriát. Csodálkozik a tanár másnap hogy nem idúl a pc.
A gyerekenmek meg egy Laptopot nem tudnak venni ami a tanulálsához elengedhetettlen. Az iskolának kellene biztosítani mert disgráfiás!
Üdv : himi, egy tapasztalt "öreg" Echos
OptiBox Nabilo OS, DM500 Nabilo OS, DM800HD Gemini 5.10 OS, DIGITv Humax IV, T- S
|
| | |
[előzmény: (12913) @malacka@, 2009-03-15 20:22:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
12916. Elküldve: 2009-03-15 20:44:05, OFF TOPIC
|
[55446.] |
de forint! nem viszi be,mert ha a rendszergazda nem engedi meg neki a belsö halozathoz valo csatlakozast,akkor mas gepben nem tud fertözni.igy usb kiküszöbölhetö.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #12918] |
[előzmény: (12915) @malacka@, 2009-03-15 20:41:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 @malacka@

Tagság: 2005-05-02 12:33:43 Tagszám: #18390 Hozzászólások: 3037 |
12915. Elküldve: 2009-03-15 20:41:32, OFF TOPIC
|
[55447.] |
Idézet:
| 50 ezerert mar jokat lehet kapni
| |
bizonyára nem forintra gondoltál
Akkor majd gépen viszi be a vírusokat, nem pendrivon.
______________________________
Vu+ Zero4K (PurE2), Triax TDS 65A (28,3°E-30°W), Inverto Black Ultra Twin
|
| | | [válaszok erre: #12916 #12919] |
[előzmény: (12914) sztar1, 2009-03-15 20:38:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
12914. Elküldve: 2009-03-15 20:38:50, OFF TOPIC
|
[55448.] |
a tanar vegyen maganak laptopot.50 ezerert mar jokat lehet kapni. informatikus ellenörizze,es ha rendben van,akkor csatlakozhat az iskolai halozatra.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #12915 #12924] |
[előzmény: (12912) charli, 2009-03-15 20:07:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 @malacka@

Tagság: 2005-05-02 12:33:43 Tagszám: #18390 Hozzászólások: 3037 |
12913. Elküldve: 2009-03-15 20:22:40, OFF TOPIC
|
[55449.] |
Édesanyám a kis, falusi iskolában már alsó tagozatban is interaktív tábla segítségével oktatja a kisebbséget. Nagyon komoly felszerelésük van. Műholdas netjük is volt, bár azt már cserélték ADSL-re. Nem lehet letiltani az USB-t, mert használják.
Nálunk ~500 user/120gép a hálózat. A felhasználó nem telepíthet. Net nincs 8 és 14 óra között, csak kijelölt gépeken, vagy külön kérésre.
F-Secure Client Security, vagy ennek a Workstation ill Server változata fut az összes gépen. Vírussal problémánk még nem volt. (kopp, kopp, kopp)
______________________________
Vu+ Zero4K (PurE2), Triax TDS 65A (28,3°E-30°W), Inverto Black Ultra Twin
|
| | | [válaszok erre: #12917] |
[előzmény: (12912) charli, 2009-03-15 20:07:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12912. Elküldve: 2009-03-15 20:07:08, OFF TOPIC
|
[55450.] |
>Meg kellene mondani a tanároknak, hogy NO Pendrive.
-Ezt nem gondolod komolyan...
Nem csak privát dologra használja egy pedagógus... Ha nem hozhat-vihet anyagot; minek pc az iskolába?
|
| | | [válaszok erre: #12913 #12914] |
[előzmény: (12910) Szilveszter63, 2009-03-15 19:12:03] |
|
Haladó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|