OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
12836. Elküldve: 2009-03-12 13:27:34, OFF TOPIC
|
[55526.] |
Ha már hálózatról folyik a társalgás:
létezik, hogy egy hálókártyát (alaplapi) hiába állítok be 10base half duplexre, mégis 100-on megy?
Hiába teszem meg a beállításokat, újraindítom, a dbox2 bootmanager 10/100 hibával kiabál állandóan. Az ősrégi laptopon 10/10 pcmcia kártya van, az tökéletes. Már kerestem ilyen PCI-os hálókártyát, de nem találtam, még a Vaterán sem.
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | | [válaszok erre: #12837 #12838] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilveszter63

Tagság: 2008-07-08 19:31:01 Tagszám: #61273 Hozzászólások: 192 |
12835. Elküldve: 2009-03-12 13:09:36, OFF TOPIC
|
[55527.] |
Egy javaslat. Ne az integrálton legyen a net, hanem a másikon.
És föltétlen kell fálj és nyomtatómegosztás.
|
| | |
[előzmény: (12834) Gazember, 2009-03-12 12:47:16] |
|
Haladó
|
|
 Gazember

Tagság: 2003-02-01 00:00:00 Tagszám: #919 Hozzászólások: 2475 |
12834. Elküldve: 2009-03-12 12:47:16, OFF TOPIC
|
[55528.] |
köszi, keresek egy hálókártyát remélem nem akadnak össze
|
| | | [válaszok erre: #12835] |
[előzmény: (12833) sat_nobody, 2009-03-12 12:35:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sat_nobody

Tagság: 2005-04-11 11:02:19 Tagszám: #17666 Hozzászólások: 2636 |
12833. Elküldve: 2009-03-12 12:35:36, OFF TOPIC
|
[55529.] |
Meg.
Csak más IP címtartományban legyenek.
Mondjuk 10.0.0.X
Áhoj!
--------------------------------------------
4 * VU+ Zero 4K
|
| | | [válaszok erre: #12834] |
[előzmény: (12832) Gazember, 2009-03-12 12:23:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gazember

Tagság: 2003-02-01 00:00:00 Tagszám: #919 Hozzászólások: 2475 |
12832. Elküldve: 2009-03-12 12:23:23, OFF TOPIC
|
[55530.] |
hali,
Meg lehet azt csinálni hogy az integrált hálókártyám mellé beteszek még egy hálókártyát. Az integrálton menne továbbra is a net, a másikat meg összekötném egy másik géppel. Az a lényeg hogy a két gép lássa egymást, net nem kell a másikra.
|
| | | [válaszok erre: #12833] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
12831. Elküldve: 2009-03-11 22:13:02, OFF TOPIC
|
[55531.] |
Gépbolt, egy felfele kerekíttet viszonyítási alap, de jobb lenne egy picit (5-10eFt) több lenne rá szánva.
Csak a valódi számítástechnikai - kis - boltokat ajánlom! (M.M. Kizárva!)
|
| | |
[előzmény: (12830) Zolien, 2009-03-11 21:48:31] |
|
|
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
12830. Elküldve: 2009-03-11 21:48:31, OFF TOPIC
|
[55532.] |
gépezésre, filmezésre kellene nekem, 17, esetleg 19, 30E még belefér. szóval az igények adottak:)
|
| | | [válaszok erre: #12831] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chab7

Tagság: 2003-04-23 00:00:00 Tagszám: #2974 Hozzászólások: 693 |
12829. Elküldve: 2009-03-11 21:19:53, OFF TOPIC
|
[55533.] |
így van, ez már helyes
már akartam írni hogy lcd esetén nincs villogás bármennyi a képfrissítés
(bár 50hz-en ilyen "motoszkálásféle az van azért ha nem natív )
|
| | |
[előzmény: (12828) Leíratkozott felhasználó, 2009-03-11 21:11:53] |
|
Törzstag
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
12828. Elküldve: 2009-03-11 21:11:53, OFF TOPIC
|
[55534.] |
Én fogalmaztam felületesen.
CRT és LCD 15" és alatta 1024x768 pont a szabvány.
CRT esetén csak az utolsó szériákban lehetett rendesen 80Hz felé vinni a frissítést.
LCD esetében nem számít szövegszerkesztésre, Stb a 60Hz, mert nem villog.
|
| | | [válaszok erre: #12829] |
[előzmény: (12824) Zolien, 2009-03-11 20:58:40] |
|
|
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
12827. Elküldve: 2009-03-11 21:08:43, OFF TOPIC
|
[55535.] |
30E alatt jó lenne valamit találni. nem-wideot.
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
12826. Elküldve: 2009-03-11 21:06:15, OFF TOPIC
|
[55536.] |
köszi.
|
| | |
[előzmény: (12825) Leíratkozott felhasználó, 2009-03-11 21:03:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
12825. Elküldve: 2009-03-11 21:03:38, OFF TOPIC
|
[55537.] |
SyncMaster 940NV 1440x900@60Hz - a 75Hz-et nem tudtam még kicsikarni -. Nem fáj a szemem tőle és szerencsém van, egy pixel fordult keresztbe. Mindennapi használatra jó! (8ms)
|
| | | [válaszok erre: #12826] |
[előzmény: (12823) chab7, 2009-03-11 20:53:09] |
|
|
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
12824. Elküldve: 2009-03-11 20:58:40, OFF TOPIC
|
[55538.] |
köszi a hozzászólást, de ezzel nem segítettél semmit. vagy te olvasol felületesen vagy én nem fogalmaztam meg jól a magamét. akármelyik is van, sajnálatos
|
| | | [válaszok erre: #12828] |
[előzmény: (12822) Leíratkozott felhasználó, 2009-03-11 20:47:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chab7

Tagság: 2003-04-23 00:00:00 Tagszám: #2974 Hozzászólások: 693 |
12823. Elküldve: 2009-03-11 20:53:09, OFF TOPIC
|
[55539.] |
ez crt-re igaz
tft/lcd-ben már nem ritka az 1440x800 (vagy 900, nem tudom pontosan) felbontás mint natív.
|
| | | [válaszok erre: #12825] |
[előzmény: (12822) Leíratkozott felhasználó, 2009-03-11 20:47:51] |
|
Törzstag
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
12822. Elküldve: 2009-03-11 20:47:51, OFF TOPIC
|
[55540.] |
A 15"-os monitor - a legjobb beállítás mellett is CRT-ben 14.5" - 1024x768@60Hz volt a max. szabvány. a 19"-nál lehetett komolyabb felbontást kicsikarni, megfelelő frissítés mellett.
De, ott is elég az 1024x768@100Hz.
|
| | | [válaszok erre: #12823 #12824] |
[előzmény: (12821) Zolien, 2009-03-11 20:05:04] |
|
|
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
12821. Elküldve: 2009-03-11 20:05:04, OFF TOPIC
|
[55541.] |
koszi, megneztem, de felvetodott bennem valami: 1366x768 nativ felbontas egy 15.6" monitorhoz tul nagy, nemde? magyarul alig latszanak rajta a betuk, vagy okes? valakinek konkret tapasztalata?
|
| | | [válaszok erre: #12822] |
[előzmény: (12820) Zolien, 2009-03-11 19:20:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
12819. Elküldve: 2009-03-11 18:16:12, OFF TOPIC
|
[55543.] |
csokolom
monitor kene nekem; ~15E kornyeken kene olyat talalnom aminek nemtul nagy a valaszideje es tudja az 1024-et (bar poen, de 15" kozul van amelyik nem tudja)
vagy egy jobbfajta CRT kene inkabb 120Hz-n?
jelenleg egy LG CRT-t nezek 800x600ban mert csak ebben tudja a 100Hz-t, a 85-je meg... negyedoraig sem birom nezni. eleg tarthatatlan allapot ez igy.
CRT vagy TFT? legfobb lenyeg a frissites es a szemkimeles volna.
|
| | | [válaszok erre: #12820] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 saul

Tagság: 2003-01-14 00:00:00 Tagszám: #798 Hozzászólások: 3797 |
12818. Elküldve: 2009-03-10 20:14:27, OFF TOPIC
|
[55544.] |
4:3, 16:9
[][][][]--[Saul]--[][][][]
|
| | |
[előzmény: (12817) Zolien, 2009-03-10 19:52:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
12817. Elküldve: 2009-03-10 19:52:04, OFF TOPIC
|
[55545.] |
gyorskerdes, professzionalis FEEDeket milyen keparanyban is sugarozzak? amit csak specialis vevovel lehet venni.. elfelejtettem.
|
| | | [válaszok erre: #12818] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
12816. Elküldve: 2009-03-07 21:43:10, OFF TOPIC
|
[55546.] |
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
12815. Elküldve: 2009-03-07 21:27:19, OFF TOPIC
|
[55547.] |
Jó, akkor nézzük meg hogy van installálva.
Első lépés.
SATAII 0 -ás portba dugtad a vincseszter adatkábelét
SATAII 3.-es portba dugd a DVD-RW adatkábelét.
Második lépés.
Lépj be a BIOS-ba: "Standard CMOS Features" pont alat találod, az IDE Channel 0/2/3 Master/Slave bejegyzéseket.
Ha jól csatlakoztattad a SATA eszközöket, akkor a következők aktívak:
IDE Channel 2 Master és az IDE Channel 3 Slave aktív
Az IDE Channel 2 Master maradjon AUTO-n, mert ez a HDD.
Az IDE Channel 3 Slave-t állítsd Manual módra.
Remélem találsz olyat, hogy PIO mode értéke 4. valamint UDMA mode értéke 4 vagy 2.
(Mivel nincs említés róla, reménykedem a beállítások létezéséért.)
Harmadik lépés örülsz, vagy ha nincs ilyen beállítás.
- Első lépés: A fölösleges elállítások, vissza.
- Második lépés: Vissza a BIOS-ba.
Az "Integrated Peripherals" menüben, az On-Chip SATA Mode Non-Combiner.
PATA IDE Set to Disabled
SATA Port 0/2 Set to Ch. 2 Master/Slave
SATA Port 1/3 Set to Ch. 0 Master/Slave
(Átadja az IDE vezérlőnek, a SATA 1/3 portot és lezárja a PATA (IDE) csatlakozót.)
"Standard CMOS Features" pont alatt, ha minden stimmel.
IDE Channel 2 Master és az IDE Channel 0(3) Slave aktív
Az IDE Channel 2 Master maradjon AUTO-n, mert ez a HDD.
Az IDE Channel 0(3) Slave maradjon AUTO-n.
Negyedik lépés örülsz, vagy megbízol egy szerelőt.
A szerelő, vagy be tudja rendesen állítani a portokat, vagy ajánlani fog egy E-IDE csatlakozású DVD-RW-t, a Dörzsöltebb Blue-Ray írót.
Még egy lehetséges megoldás.
A Win. ill. Linux Regiszter fájlok módosításával tudod kompenzálni, a sebességet.
|
| | |
[előzmény: (12810) gombilaci, 2009-03-07 14:17:15] |
|
|
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12814. Elküldve: 2009-03-07 18:37:48, OFF TOPIC
|
[55548.] |
Abszolút így van. Csak az átlag magyar ehhez nem elég felnőtt.
>ez az egyik legszubjektivebb agazat ami csak letezik.
Ez így van -mégis itt van a legtöbb snob majom... Volt olyan ismerősöm aki eszetlenűl lefikázta a kis motyómat; és áradozott a aját sony cuccáról. Aztán elvittem egy zenekari próbára; háttal ülve a zenekarnak, kértem lője be, hol ülnek a zenészek kb.. (hogy helyezkednek el -vonósok, mély-vonósok; rezesek, stb.) Ha hiszed, ha nem; semmit nem talált el... Na mondom, a te fülednek aztán jó lehet a sokol rádió is. hehe...
Szép hétvégét mindenkinek!
|
| | |
[előzmény: (12813) Zolien, 2009-03-07 18:26:57] |
|
Haladó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
12813. Elküldve: 2009-03-07 18:26:57, OFF TOPIC
|
[55549.] |
tesztekrol nem is beszeltem, szerintem is az a lenyeg hogy neked tettszen! ez az egyik legszubjektivebb agazat ami csak letezik. jo zenehallgatast:)
|
| | | [válaszok erre: #12814] |
[előzmény: (12812) charli, 2009-03-07 17:55:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12812. Elküldve: 2009-03-07 17:55:04, OFF TOPIC
|
[55550.] |
Kommersz... Semmi extra -ami a pénztárcámba belefért és tetszett is... A teszteket le..... fütyülöm-inkább az én fülemnek tessen; és be tudjam szerezni jó áron; és ennyi... hehe...
Yamaha RX-V563
front: 2xJamo S708
+egy másik jamo satelitjei meg centere
|
| | | [válaszok erre: #12813] |
[előzmény: (12811) Zolien, 2009-03-07 15:14:16] |
|
Haladó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|