OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 fiat1954

Tagság: 2004-06-27 15:40:43 Tagszám: #11187 Hozzászólások: 4104 |
6013. Elküldve: 2007-08-26 13:37:47, OFF TOPIC
|
[62326.] |
köszi a választ azt én is ismerem..akkor marad a parabola és az AMOS
|
| | |
[előzmény: (6012) mlaszlo, 2007-08-26 13:32:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mlaszlo

Tagság: 2006-01-04 12:35:45 Tagszám: #25351 Hozzászólások: 15227 |
6012. Elküldve: 2007-08-26 13:32:22, OFF TOPIC
|
[62327.] |
Budapesten (és kb. 20-30 km-es körzetében) tavasszal indult a Jazzy rádió, ezen elég sok jazz számot játszanak. A www.jazzy.hu oldalon az interneten keresztül is lehet hallgatni. Más jazz rádióról földi fm sugárzásban nem tudok.
|
| | | [válaszok erre: #6013] |
[előzmény: (6011) fiat1954, 2007-08-26 13:25:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 fiat1954

Tagság: 2004-06-27 15:40:43 Tagszám: #11187 Hozzászólások: 4104 |
6011. Elküldve: 2007-08-26 13:25:27, OFF TOPIC
|
[62328.] |
sziasztok valaki azt mondta,hogy a JAZZRÁDIÓ megy már az FM földi analóg sugárzással?
|
| | | [válaszok erre: #6012] |
[előzmény: (6010) Endre G, 2007-08-26 09:19:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Endre G

Tagság: 2005-07-30 12:51:05 Tagszám: #20807 Hozzászólások: 72 |
6010. Elküldve: 2007-08-26 09:19:51, OFF TOPIC
|
[62329.] |
Elnezeseteket kerem ,hogy az este elore nemlathato okokbol nemtudtam resztvenni az IRC talalkozonn. :)
DM800se sr4 +DM 500s +ss2 + digi
150cm primefokusz antenna
|
| | | [válaszok erre: #6011] |
|
|
Kezdő
|
|
 Gagliardo

Tagság: 2005-06-10 16:22:34 Tagszám: #19613 Hozzászólások: 2156 |
6009. Elküldve: 2007-08-25 22:11:22, OFF TOPIC
|
[62330.] |
Vissza az egész - ez USB nyomtató, a leírás a párhuzamos portú (LPT) nyomtatóra vonatkozott. Az USB.nél is érdekes lehet. hogy korábban nyomtatott-e rendesen, melyik program alatt viselkedik így. Más progiból nyom-e rendesen? Milyen oprendszer alatt, ha XP servízpack hanyas van fent? Usb portok driverek rendben vannak-e? Tud-e az alaplap nagy sebességű Usb átvitelt? Engedélyezve van-e? Usb2 -e minden port? Az Usb2 átvitel ven- engedélyezve?
Vu+Ultimo 4K
|
| | |
[előzmény: (6007) huni66, 2007-08-25 21:50:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gazember

Tagság: 2003-02-01 00:00:00 Tagszám: #919 Hozzászólások: 2475 |
6008. Elküldve: 2007-08-25 22:08:38, OFF TOPIC
|
[62331.] |
Van 2 db iwiw meghívóm ha kell valakinek.
|
| | | [válaszok erre: #6015] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 huni66

Tagság: 2005-05-01 21:15:58 Tagszám: #18375 Hozzászólások: 10248 |
6007. Elküldve: 2007-08-25 21:50:11, OFF TOPIC
|
[62332.] |
Megcsináltam az általad leírt beállításokat , de sajna nem történt javulás......ugyanolyan szakadozottan nyomtat.
Azért kösz , hogy próbáltál segíteni.Várom , ha van még valami ötleted.Holnap......mára már belefáradtam......
Üdv : Huni
KU : Nagykecske 95E - 45W, C sáv : 180 - as tükör.TBS 8922 PCI, OMICOM PCI rev2.3, OCTAGON SF8008 SUPREME, uClan (U2C) Denys H.265, GT Media V8 UHD, pihen : AMIKO HD 8840 COMBO, OPTICUM SLOTH COMBO, beállító készülék : ILLU M3
|
| | | [válaszok erre: #6009] |
[előzmény: (6006) Gagliardo, 2007-08-25 21:11:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gagliardo

Tagság: 2005-06-10 16:22:34 Tagszám: #19613 Hozzászólások: 2156 |
6006. Elküldve: 2007-08-25 21:11:16, OFF TOPIC
|
[62333.] |
Ha párhuzamos porton van, nézd meg használ-e IRQ megszakítást. Ha nem, engedélyezd a BIOS-ban, ill. az eszközkezelőben, a "nyomtatóport (LPT1)-re kattintva, az erőforrások fülön látható, hogy használ-e IRQ-t. Ha nem a "Port beállítása" fülön jelöld be a "Bármely, a porthoz kijelölt megszakítás használata" pontot. Ne feledkezz meg a BIOS párhuzamos port beállításánál is az IRQ használatot engedélyezni.
Vu+Ultimo 4K
|
| | | [válaszok erre: #6007] |
[előzmény: (6005) huni66, 2007-08-25 20:46:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 huni66

Tagság: 2005-05-01 21:15:58 Tagszám: #18375 Hozzászólások: 10248 |
6005. Elküldve: 2007-08-25 20:46:16, OFF TOPIC
|
[62334.] |
3650-es nyomtatóm van.Mi okozhatja , hogy szaggatva nyomtat?Egy egész oldal kb. 15 percbe telik.......Délután fölraktam a legújabb drivert , de nem javult a helyzet.Az internetről meg nem tudott valamiért updatelni........
Kösz előre is......
Üdv : Huni
KU : Nagykecske 95E - 45W, C sáv : 180 - as tükör.TBS 8922 PCI, OMICOM PCI rev2.3, OCTAGON SF8008 SUPREME, uClan (U2C) Denys H.265, GT Media V8 UHD, pihen : AMIKO HD 8840 COMBO, OPTICUM SLOTH COMBO, beállító készülék : ILLU M3
|
| | | [válaszok erre: #6006] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Rönó

Tagság: 2004-10-08 18:01:16 Tagszám: #13089 Hozzászólások: 567 |
6004. Elküldve: 2007-08-25 14:49:12, OFF TOPIC
|
[62335.] |
Sziasztok!
Ha valaki használja a Dr Divx 1.0.6. progit az írja már le írja már le hogy a telepítésnél miként kell használni a keygen-t, ugyanis elakadtam mivel nem tudom mit írjak az "activation URL" részhez. Vagy ha van valakinek leírása a töréshez azt is megköszönném! Jöhet privátba is. Előre is köszi!
Üdv: Rönó
|
| |
|
Törzstag
|
|
 fiat1954

Tagság: 2004-06-27 15:40:43 Tagszám: #11187 Hozzászólások: 4104 |
6003. Elküldve: 2007-08-24 20:16:25, OFF TOPIC
|
[62336.] |
sziasztok ,valakinek megvan az ajnasz szűrőlistája?
|
| | |
[előzmény: (6002) Laci082, 2007-08-24 19:42:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Laci082

Tagság: 2006-01-09 22:03:45 Tagszám: #25600 Hozzászólások: 5501 |
6002. Elküldve: 2007-08-24 19:42:53, OFF TOPIC
|
[62337.] |
Hidd el a "rosszfiúk" léteznek. Régen még legtöbben kihívásból írták a vírusokat, ma már ez is kőkemény üzlet. Egyre kevesebb a rendszerben kárt okozó vírus, de egyre több az adathalász, vagy keylogger típusú, amivel viszont már kőkemény pénzt lehet szerezni, ha egy ilyen segítségével megszerzik netbank hozzáférését a fertőzött gép tulajdonosának. Ennek gyengébb formája amikor spam küldésre használják a fertőzött gépet, vagy spam küldéshez email címeket szereznek be róla a mentett címlistákról.
Szóval ezeket már közel se "ingyen" írják.
|
| | | [válaszok erre: #6003] |
[előzmény: (6001) K. Tibor, 2007-08-24 19:21:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 K. Tibor

Tagság: 2002-03-16 00:00:00 Tagszám: #4 Hozzászólások: 5439 |
6001. Elküldve: 2007-08-24 19:21:32, OFF TOPIC
|
[62338.] |
"Ez van, ha valamire rákap a nép, akkor azt előbb-utóbb felfedezik a "rosszfiúk" is, és nekiállnak az adott program esetleges hibáit kihasználó vírusokat írni."
Ez hülyeség szerintem.És kik lennének ezek a rosszfiúk????
Merthogy én még egyet se láttam közülük, valahogy mintha láthatatlanok lennének.
Szerinted kik ismerik a legeslegjobban az "adott" programot a hibáival együtt ??
Szerintem maguk a program készítői.....
Fura volt nekem mindig is, hogy rossz fiúkák tök ingyér vírusokat írkálnak nekünk, hogy jókat mérgelődjünk, viszont mikor már a vírust kéne leirtani a gépről, ahhoz is írnak programot de azért már rögtön pénzt kérnek .
Khmmm, khmm......
***************************
VU+ DUO 4K SE , Panasonic VIERA TX-65GZ950E OLED DVBS2/C/T/T2, Gibertini OP100L, Inverto Black Ultra Twin LNB, Amiko DM3800 MOTOR
|
| | | [válaszok erre: #6002] |
[előzmény: (6000) Laci082, 2007-08-24 17:02:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Laci082

Tagság: 2006-01-09 22:03:45 Tagszám: #25600 Hozzászólások: 5501 |
6000. Elküldve: 2007-08-24 17:02:45, OFF TOPIC
|
[62339.] |
Szabad tapasztalatot leírni. Mint ahogy minden más programban, úgy a NOD-ban is előfordulnak biztonsági rések, amit egy új verzió telepítésével lehet kivédeni. Mivel a népszerűsége nagy a felhasználók körében így a vírusírók is előszerettel építenek ezen réseknek kihasználására. (a szintén népszerű ZonaAlarm tűzfalra pl már rengeteg trójait írtak, kihasználva a program gyenge pontjait). Ez van, ha valamire rákap a nép, akkor azt előbb-utóbb felfedezik a "rosszfiúk" is, és nekiállnak az adott program esetleges hibáit kihasználó vírusokat írni.
|
| | | [válaszok erre: #6001] |
[előzmény: (5998) lala5, 2007-08-24 16:31:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 m3conax

Tagság: 2006-02-11 19:18:44 Tagszám: #26908 Hozzászólások: 816 |
5999. Elküldve: 2007-08-24 16:59:37, OFF TOPIC
|
[62340.] |
Meggyőztél. Azonban a vírusirtást legeredményesebben boot előtt érdemes-kell- csináni,és nincs szükség a rendszervisszaállításra,vagy ami rosszabb az újratelepítésre.
|
| | |
[előzmény: (5996) Laci082, 2007-08-24 14:30:52] |
|
Törzstag
|
|
 lala5

Tagság: 2007-03-15 11:29:59 Tagszám: #42796 Hozzászólások: 2042 |
5998. Elküldve: 2007-08-24 16:31:57, OFF TOPIC
|
[62341.] |
Csak annyit a nagyokos megjegyzéshez,az emlitet NOD jogtiszta volt és nem buherált!!!Gondolom a gyártó cég nem adta volna ide a leszedéshez való ujj NOD-ját,amivel elismerte hogy valami nincs rendbe a NOD-al,én csak tapasztalataimat akartam ismertetni,ugy látszik nem szabad!
|
| | | [válaszok erre: #6000] |
[előzmény: (5981) Laci082, 2007-08-24 11:28:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 skygab@

Tagság: 2006-02-28 15:32:28 Tagszám: #27790 Hozzászólások: 136 |
5997. Elküldve: 2007-08-24 15:53:38, OFF TOPIC
|
[62342.] |
Rendszer visszaálítási ügyben legjobb az Acronis True Image. Én ezt használom évek óta.
Leírás:
Az "Acronis True Image 10 Home" szoftver pontos másolatot készít az Ön merevlemezérol és könnyű, gyors megoldást nyújt arra, hogy számítógépén bármikor teljes rendszervisszaállítást végezhessen, amely magába foglalja az operációs rendszert, alkalmazásokat, programokat és a számítógépen tárolt összes adatot. Többé nem jelent problémát sem egy vírustámadás, sem váratlan hardverhiba vagy egyéb rendszerleállás; nincs szükség újratelepítésre.
http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/
|
| | |
[előzmény: (5996) Laci082, 2007-08-24 14:30:52] |
|
Haladó
|
|
 Laci082

Tagság: 2006-01-09 22:03:45 Tagszám: #25600 Hozzászólások: 5501 |
5996. Elküldve: 2007-08-24 14:30:52, OFF TOPIC
|
[62343.] |
Fejlettebb férgek beírják magukat a rendszer-visszaállítási adatokat gyűjtő könyvtárakba, így visszaállítás után is megjelennek. De ezek az MSN backdoor vírusok ennyire nem komolyak. Egyébként ami a rendszer-visszaállítás ellen szól, hogy elég nagy területet képes elfoglalni a merevlemezen, így aki amúgy is helyszűkében van az tényleg ne kapcsolja be. Viszont ha valamit nagyon elkúrunk a gépen akkor hasznos lehet, hogy teljes újratelepítés helyett csak vissza kell állítani korábbi időpontra.
|
| | | [válaszok erre: #5997 #5999] |
[előzmény: (5995) m3conax, 2007-08-24 14:24:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 m3conax

Tagság: 2006-02-11 19:18:44 Tagszám: #26908 Hozzászólások: 816 |
5995. Elküldve: 2007-08-24 14:24:44, OFF TOPIC
|
[62344.] |
Én úgy tudom a rendszervisszaállítással nem oldódik meg a féregtelenítés.Sok helyen olvastam hogy jobb ha az nincs bekapcsolva.
|
| | | [válaszok erre: #5996] |
[előzmény: (5991) Laci082, 2007-08-24 13:05:07] |
|
Törzstag
|
|
 mlaszlo

Tagság: 2006-01-04 12:35:45 Tagszám: #25351 Hozzászólások: 15227 |
5994. Elküldve: 2007-08-24 14:07:38, OFF TOPIC
|
[62345.] |
Köszönöm a segítséget!
|
| | |
[előzmény: (5993) Gyu-La 51Géza, 2007-08-24 13:36:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gyu-La 51Géza

Tagság: 2006-11-28 14:04:23 Tagszám: #37843 Hozzászólások: 9385 |
5993. Elküldve: 2007-08-24 13:36:31, OFF TOPIC
|
[62346.] |
Az msn telepítéskor eleve figyelembe vette nálam a gépen lévő vírusírtót.
Egyébként az Eszközök--Beállitások--Biztonság fülön lehet beállítani .
Működik a rendszervisszaállítás,csináltam most is egyet.
Sőt az AVG a rendszervisszaállítás után találta meg a férget,a windows mappában.
De az alapvető problémán nem változtat sajnos.
Eredetileg "gyárilag" Linux volt a gépen,az üzletben cserélték le a windowsra nekem,
de nem csinálták meg rendesen a linux kitakarítását.ezért kellene nekem újrarakni az egészet.
Na meg a registry is annyira tele van már,hogy az erre kitalált progik nem sokat tudnak rajta javítani,
és rohadtul lelassult tőle a gép.
Ez a "fertőzés" csak az utolsó löketet adta meg az elhatározáshoz.
|
| | | [válaszok erre: #5994] |
[előzmény: (5992) mlaszlo, 2007-08-24 13:05:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mlaszlo

Tagság: 2006-01-04 12:35:45 Tagszám: #25351 Hozzászólások: 15227 |
5992. Elküldve: 2007-08-24 13:05:34, OFF TOPIC
|
[62347.] |
Az MSN-ben hogy lehet beállítani, hogy az Avast-al nézze át a fogadott fájlt?
|
| | | [válaszok erre: #5993] |
[előzmény: (5989) Gyu-La 51Géza, 2007-08-24 13:01:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Laci082

Tagság: 2006-01-09 22:03:45 Tagszám: #25600 Hozzászólások: 5501 |
5991. Elküldve: 2007-08-24 13:05:07, OFF TOPIC
|
[62348.] |
Rendszer-visszaállításod nincs bekapcsolva? Azzal visszaállítanád mondjuk egy hónappal korábbra, és megúsznád az újratelepítést.
|
| | | [válaszok erre: #5995] |
[előzmény: (5989) Gyu-La 51Géza, 2007-08-24 13:01:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Laci082

Tagság: 2006-01-09 22:03:45 Tagszám: #25600 Hozzászólások: 5501 |
5990. Elküldve: 2007-08-24 13:03:24, OFF TOPIC
|
[62349.] |
Értelme még lenne, sőt mint írtam, ez egy bevett lehúzási módszer ügyes programozóknál. Egy frissen indult vírusírtóval talán még meg is játszaná a gyártó (bizonyítékként, hogy az terméke olyat is megtalál amit ms nem), de a NOD-nak már nincs ilyen trükkökre szüksége ahoz, hogy hatákonyságát bizonyítsa. Évek óta rendszeresen első a különböző teszteken.
|
| | |
[előzmény: (5988) KWP, 2007-08-24 12:57:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gyu-La 51Géza

Tagság: 2006-11-28 14:04:23 Tagszám: #37843 Hozzászólások: 9385 |
5989. Elküldve: 2007-08-24 13:01:41, OFF TOPIC
|
[62350.] |
Na én tegnapelőtt voltam olyan balfék,hogy kicsomagoltam.
Az avast eddig mindenre ugrott,természetesen az msn-ben is be van állítva,
de most erre nem reagált.
Természetesen az Msn törlése és újratelepítése nem segített.
A Spyware Terminátor sem,és az avast sem találta meg.
Tegnap letöltöttem az AVG-t,az meg is találta a private-picture.zip-et.
Töröltem,de ma újból lefuttatom a keresést biztos ami biztos alapon.
Viszont asszem az msn-el végeztem,beszereztem a Skype-t,inkább azt használom.
De a legtisztább dolog az lesz,hogy újra telepítem az egész cuccost,
más okok miatt is ajánlatos lenne már a format c.
Ha valaki ebben tudna nekem egy kicsit segíteni,azt szívesen venném,
mert elég régen volt már amikor ezzel foglalkoztam utoljára(úgy 15 éve)és eléggé elavultak az infóim.
|
| | | [válaszok erre: #5991 #5992] |
[előzmény: (5986) mlaszlo, 2007-08-24 12:32:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|