OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62556. Elküldve: 2022-07-13 18:04:52, OFF TOPIC
|
[6526.] |
Reteklub 18.00 hiradóban valami jól beakadt kezdéskor.
Mai kormányinfó miatt akartam nézni. 1 perc után lekeverték és inkább reklám lett.
Már megérte odakapcsolni
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62555. Elküldve: 2022-07-12 14:41:50, OFF TOPIC
|
[6527.] |
Igen, és kedvenc DX holdjuk a 13E, és 19.2E, nem is értem miért :-) , komoly megoldásokkal operálnak (Ez irónia volt)
Üdv.
SaTom
|
| | |
[előzmény: (62554) zoro67, 2022-07-12 10:45:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zoro67

Tagság: 2007-07-25 12:14:24 Tagszám: #47407 Hozzászólások: 3775 |
62554. Elküldve: 2022-07-12 10:45:17, OFF TOPIC
|
[6528.] |
Bejrút-ban is vannak amatőrök akik űzik a dx- hobbit
LG OLED55B9SLA Tv
Dreambox 920UHD--Ustym 4K--Sat-
Andrew 370 prím K90-W45 (ku sáv) Fortec Star 240 K93-W40,5 (C-sáv) Körner 19,3, 2x Körner 9.2
Wave Frontier
|
| | | [válaszok erre: #62555] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lacoka

Tagság: 2005-07-25 18:30:27 Tagszám: #20680 Hozzászólások: 1551 |
62553. Elküldve: 2022-07-11 22:55:01, OFF TOPIC
|
[6529.] |
Ma ismét hazánk fölött megy el a nemzetközi űrállomás redkívüli fényes lesz jól látható
23.20--23.28-ig látható követhető
https://www.n2yo.com/passes/?s=25544#
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tottika

Tagság: 2008-08-14 21:54:57 Tagszám: #62576 Hozzászólások: 552 |
62552. Elküldve: 2022-07-10 17:32:21, OFF TOPIC
|
[6530.] |
Kliens módban a netre wifin csatlakozik és a hozzá kábellel kapcsolódó eszközöknek adja át szerintem.
- USTYM 4K PRO - ME ELO UNO - DM800 -
|
| | |
[előzmény: (62551) canalsat, 2022-07-10 14:06:50] |
|
Törzstag
|
|
 canalsat

Tagság: 2011-03-24 10:26:32 Tagszám: #92869 Hozzászólások: 1349 |
62551. Elküldve: 2022-07-10 14:06:50, OFF TOPIC
|
[6531.] |
Udv alad ki ilyen routert hasznal tplink 801n v6 client modra állitás utan nem látja semilyen készulek ujraindulas utan
|
| | | [válaszok erre: #62552] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62550. Elküldve: 2022-07-06 19:37:15, OFF TOPIC
|
[6532.] |
Szia,
nekem azért elárulod?
Megnéztem a sugárzási paramétereket is, de nem tapasztaltam semmiféle DX igényt, EU beam, átlagos SR, és FEC.
Üdv.
SaTom
|
| | |
[előzmény: (62542) miki2002, 2022-07-05 20:48:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62549. Elküldve: 2022-07-06 19:34:51, OFF TOPIC
|
[6533.] |
A smiley-ja nem viccre utal!
Ha máskor idekokálsz tégy mellé papírt is!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (62548) miki2002, 2022-07-06 18:59:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62548. Elküldve: 2022-07-06 18:59:34, OFF TOPIC
|
[6534.] |
Viccnek elég gyenge ...
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62549] |
[előzmény: (62546) Bigfic, 2022-07-06 09:34:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
62547. Elküldve: 2022-07-06 10:01:57, OFF TOPIC
|
[6535.] |
Ezt lecsaptad!
Egyébként csakúgy betolni ide egy képet bármiféle komment nélkül? Erről rögtön az jut eszembe, hogy vajon mire gondolhatott a szerző? 😊 Keleti holdak témában nem volt hely?
Egyébként köszönjük az infót!
SAT QTH Térkép
|
| | |
[előzmény: (62546) Bigfic, 2022-07-06 09:34:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Bigfic

Tagság: 2005-10-05 09:45:50 Tagszám: #22557 Hozzászólások: 1728 |
62546. Elküldve: 2022-07-06 09:34:48, OFF TOPIC
|
[6536.] |
Mi? Hogy 23 fok?
Dehogy... Tisztán látszik, hogy a fok 23,5, kelet
|
| | | [válaszok erre: #62547 #62548] |
[előzmény: (62545) miki2002, 2022-07-06 06:42:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62545. Elküldve: 2022-07-06 06:42:18, OFF TOPIC
|
[6537.] |
Azt, hogy 23 °C van.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62546] |
[előzmény: (62543) gombilaci, 2022-07-05 21:45:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62543. Elküldve: 2022-07-05 21:45:41, OFF TOPIC
|
[6539.] |
Mit kell figyelnünk a képen?
|
| | | [válaszok erre: #62544 #62545] |
[előzmény: (62542) miki2002, 2022-07-05 20:48:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62542. Elküldve: 2022-07-05 20:48:29, OFF TOPIC
|
[6540.] |
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62543 #62550] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62541. Elküldve: 2022-07-03 19:16:13, OFF TOPIC
|
[6541.] |
Köszi.
Csak tesztelgettem. Üresjárat nem volt számottevő. Szárazon meg nem ment mert a feltöltött víz ott volt.
De el is engedem ,mert ez így már sok lesz neki.
|
| | |
[előzmény: (62540) Barczik L, 2022-07-03 18:59:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62540. Elküldve: 2022-07-03 18:59:55, OFF TOPIC
|
[6542.] |
A vízszintes ág nem számít mekkora.
A lényeg a kútban lévő víz felszíne mennyivel van alacsonyabban a szivattyúnál. Ha ez 8-9 méter akkor határeset a működése. Ha 9 feletti akkor már nem szívja fel.
Még azzal is számolni kell ha beindul a szívás akkor a vízszint a kútban csökken. Ha eléri az elméleti 9-10 méteres határt akkor leáll a szívás. Vákuum keletkezik majd a hőtől légzsák amitől a szívattyú csak légtelenítés után szív újra. Ha közben az üresjárattól nem ment tönkre!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-07-03 19:06:18]
|
| | | [válaszok erre: #62541] |
[előzmény: (62539) gombilaci, 2022-07-03 18:02:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62539. Elküldve: 2022-07-03 18:02:26, OFF TOPIC
|
[6543.] |
Gyári házi vizmű (220v,1200w motorral)
A kútban kb. 7-8méteren van a vízszint , 32 kpe cső a szívó ág. Meglepően jól teljesít a masina.
A kérdésém az hogy( teszt jelleggel fentebb került a szivattyù) a szívó cső 2m -el hosszabb lett függőlegesen és 3m-el vízszintesen.
Létezik hogy ilyen emeléssel már abszolút nem tudja felhozni a vizet.
Én arra tippeltem hogy gyengébb lesz a nyomás és a vízhozam, de hogy nulla arra nem.
Tömítettségek ellenőrzése megvolt, illetve leállítás után a szivattyúház kis felöntőjét kitekerve ,elég nagy vákumot tapasztalok. Tehát a szivattyú biztosan jól dolgozik(dolgozna)
|
| | | [válaszok erre: #62540] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62538. Elküldve: 2022-07-02 22:06:32, OFF TOPIC
|
[6544.] |
Biztos ér valamit ha egy venti letolja róla a hideget. De mit csinálsz akkora felületen a pára lecsapódással?
|
| | |
[előzmény: (62537) ITI, 2022-07-02 19:54:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62537. Elküldve: 2022-07-02 19:54:57, OFF TOPIC
|
[6545.] |
Muszáj ebbe belekötnöd? Én radiátorokról olvastam. Ami fűt is, meg hűt is, hőszivattyúval. Egy hideg radiátor már miért ne hűtené le a lakást? A ventilátor, légkeverés, nem probléma. Te csináltál már ilyent?
|
| | | [válaszok erre: #62538] |
[előzmény: (62535) miki2002, 2022-07-02 19:02:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62536. Elküldve: 2022-07-02 19:18:21, OFF TOPIC
|
[6546.] |
Leírtam, hogy kidobott, de működő képes split klíma beltéri egységgel lehet megoldani a "kúthűtést".
A kútszivattyút, keringető szivattyút és a "mókus" kereket szállítószalag vezérléssel kell működtetni szobathermosztáton keresztül.
Üdv: miki2002
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62535. Elküldve: 2022-07-02 19:02:04, OFF TOPIC
|
[6547.] |
"Ami lehet hogy falfűtés-hűtés"
Akkor te sem olvastad, csak harangoztak valamire.
Nem lehet!
Az ablak alatt egy "hideg" vasdarab, amin állandóan páralecsapódás lenne, - miért hűtené le a szobát?
A hideg nem felfelé megy, a pára viszont lefelé csepeg.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #62537] |
[előzmény: (62534) ITI, 2022-07-02 18:57:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62534. Elküldve: 2022-07-02 18:57:54, OFF TOPIC
|
[6548.] |
Szóval nem olvastál a Pécsi rendszerről. Ami lehet hogy falfűtés-hűtés, de engem ez nem vigasztal. Ami nekem van, azzal kell gazdálkodnom. Szerinted meg lehet-e oldani a hűtést radiátorokkal, igen, vagy nem.
|
| | | [válaszok erre: #62535] |
[előzmény: (62533) miki2002, 2022-07-02 18:30:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62533. Elküldve: 2022-07-02 18:30:43, OFF TOPIC
|
[6549.] |
Te hallottál arról, hogy a radiátoros fűtés már nem korszerű?
A legkorszerűbb lakásoknál hőszivattyús falfűtés van.
Üdv: miki2002
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-07-02 18:42:17]
|
| | | [válaszok erre: #62534] |
[előzmény: (62532) ITI, 2022-07-02 18:18:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6951 |
62532. Elküldve: 2022-07-02 18:18:44, OFF TOPIC
|
[6550.] |
Te olvastál a Pécsi rendszerről?
|
| | | [válaszok erre: #62533] |
[előzmény: (62531) miki2002, 2022-07-02 17:27:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|