OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 Benedek012

Tagság: 2017-09-04 13:53:16 Tagszám: #134625 Hozzászólások: 2144 |
62406. Elküldve: 2022-06-23 18:19:22, OFF TOPIC
|
[6676.] |
Nm telepítődik sajnos ez
|
| | | [válaszok erre: #62407 #62408] |
[előzmény: (62384) net_user, 2022-06-23 02:20:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62405. Elküldve: 2022-06-23 13:17:54, OFF TOPIC
|
[6677.] |
... ha Benedekből indulunk ki ...
Igen, ebben viszont neked van igazad, sajnos ő olyan beállítottságú, hogy hiába mondasz neki valamit, akkor sem úgy fogja majd csinálni, és jön újra, és újra kérdezni. Mivel az alap kérdése meg ugye ez volt, - hol lehet kikapcsolni? - na, erre adtam, igaz, kissé hosszan - (benedeket ismerve talán nem hátrány) választ.
|
| | |
[előzmény: (62402) Gabywap, 2022-06-23 12:55:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62404. Elküldve: 2022-06-23 13:12:14, OFF TOPIC
|
[6678.] |
Én már csak megmaradok a saját, jól bevált módszereimnél, és igen, én kikapcsolom,(így tuti, hogy nem fog bezavarni) mindenki más meg azt csinál, amit akar. Igen, az a régi, daraboból való gépépítés, az szép időszak volt, minden leírás nélkül kitalálni, mit, hova, miért....
|
| | |
[előzmény: (62401) gombilaci, 2022-06-23 12:42:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62403. Elküldve: 2022-06-23 13:08:16, OFF TOPIC
|
[6679.] |
Egy ennyire régi gépen (2007) aztán tök8 le van-e tiltva vagy sem, nem 386-os ez
Régen nekem is volt ilyen alaplapom több is, PCI-os LAN kártyával, sose tiltottam az alaplapit, úgyse volt kábel dugva bele azt ment vígan. Egy lassabb gépnél nem ettől fog begyorsulni hogy tiltod-e az alaplapi eszközöket.
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (62397) net_user, 2022-06-23 12:24:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10040 |
62402. Elküldve: 2022-06-23 12:55:07, OFF TOPIC
|
[6680.] |
Én értem mire akar célozni, de ha Benedekből indulunk ki, akkor nem kötelező mert még azt is elrontja ami müxik! Igy ha nincs kikapcsolva is vígan elfog menni és nem linuxot fog használni mit net_user hanem windows-t az meg tojik rá! :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #62405] |
[előzmény: (62395) Voyager1977, 2022-06-23 12:14:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7019 |
62401. Elküldve: 2022-06-23 12:42:30, OFF TOPIC
|
[6681.] |
Egyáltalán nem kötelező kikapcsolni!
Inkább nevezzük úgy, hogy ajánlott.
(és most itt lényegtelen mennyi gépet raktál össze)
Most pl. nekem sem megy az alaplapi hang ,mert valszeg odasz@rt. Biosban nincs kikapcsolva , de így is vidáman megy az usb hangkártya.
|
| | | [válaszok erre: #62404] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
62400. Elküldve: 2022-06-23 12:40:24, OFF TOPIC
|
[6682.] |
Hát, igencsak ott kellett lennie a szeren (meg még az időutazásban is jártasnak kellett lennie), ha akkortájt bármit is összerakott... :D Mi a '90-es évek közepén kezdtünk összerakni gépeket, német konténeres importból érkezett bontott alkatrészekből (na ott aztán megtanulta az ember, mindent, amit csak lehet, semmi leírás az alkatrészekhez, interneten elérhető információ is alig, inkompatibilitási problémák hegyekben, találd ki, mi is a xar... szép idők voltak...), aztán úgy '97-'98 körül, amikor már viszonylag elfogadható volt az új alkatrész kereskedelem is itthon, onnantól új gépeket is...
DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-23 12:47:29]
|
| | |
[előzmény: (62398) longoria, 2022-06-23 12:27:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62399. Elküldve: 2022-06-23 12:38:51, OFF TOPIC
|
[6683.] |
Igen, már éltem...De a szövegértéssel neked is gondjaid vannak, úgy látom.
|
| | |
[előzmény: (62398) longoria, 2022-06-23 12:27:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 longoria

Tagság: 2012-05-31 07:52:59 Tagszám: #105056 Hozzászólások: 292 |
62398. Elküldve: 2022-06-23 12:27:27, OFF TOPIC
|
[6684.] |
65 év alatt? Húú gratulálok 1957-ben már éltél egyáltalán?
|
| | | [válaszok erre: #62399 #62400] |
[előzmény: (62396) net_user, 2022-06-23 12:21:19] |
|
Haladó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62397. Elküldve: 2022-06-23 12:24:21, OFF TOPIC
|
[6685.] |
Persze, csak induláskor lesz probléma, mert a kártya felismerése tovább tart. Régi gépeken ez megszokott dolog volt, a maiak ezt a tünetet már úgysem ismerik, csak szövegelnek bele a vakvilágba. (ezt nem rád értettem!)
|
| | | [válaszok erre: #62403] |
[előzmény: (62395) Voyager1977, 2022-06-23 12:14:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62396. Elküldve: 2022-06-23 12:21:19, OFF TOPIC
|
[6686.] |
Kicsivel több gépet összeraktam már a közel 65 év alatt, valszeg többet, mint te, és mindegyik jól működött, és igen, van benne tapasztalatom, még ha ezt te nem is hiszed el, ennyi....
|
| | | [válaszok erre: #62398] |
[előzmény: (62394) Gabywap, 2022-06-23 12:08:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Voyager1977

Tagság: 2018-07-15 09:16:45 Tagszám: #135335 Hozzászólások: 1816 |
62395. Elküldve: 2022-06-23 12:14:09, OFF TOPIC
|
[6687.] |
Azé' ne túlozzunk, nem akkora marhaság! Persze nem árt kikapcsolni, ha nem működik, vagy nincs rászükség, de nagy hibát nem fog okozni.
SAT QTH Térkép
|
| | | [válaszok erre: #62397 #62402] |
[előzmény: (62392) net_user, 2022-06-23 12:07:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10040 |
62394. Elküldve: 2022-06-23 12:08:50, OFF TOPIC
|
[6688.] |
Na nem mond! "Ekkora marhaságot is rég hallottam!" Látszik mennyire vagy benne és tapasztalt ezen a téren. Látszik is mennyire vágod a témát! Kit és mit zavar mond már meg főleg a LAN?
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #62396] |
[előzmény: (62392) net_user, 2022-06-23 12:07:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 longoria

Tagság: 2012-05-31 07:52:59 Tagszám: #105056 Hozzászólások: 292 |
62393. Elküldve: 2022-06-23 12:07:48, OFF TOPIC
|
[6689.] |
Lehet, én csak idéztem.
|
| | |
[előzmény: (62386) SaTom, 2022-06-23 08:34:58] |
|
Haladó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62392. Elküldve: 2022-06-23 12:07:15, OFF TOPIC
|
[6690.] |
Ekkora marhaságot is rég hallottam!
Ha valamilyen onboard eszköz nem működik, -mondjuk, mert az esetleg sérült maga az eszköz, azt minden esetben a legcélszerűbb a Biosban kikapcsolni! - hogy még véletlenül se zavarhasson be. Az új, betett hálózati kártyát a Bios úgy is fel fogja ismerni, és ahhoz már csak a hozzávaló, megfelelő drivert kell majd telepíteni!
Itt egy igen régi -2007-es alaplapról, és annak az integrált hálókártyájáról van szó, aminek a felismerése -mivel régi- néha már lassabban megy. Tudom, nem először tapasztaltam, sőt a saját Asus alaplapom Gigabytes hálókártyáját is egyre nehezebben ismeri fel, és ha ide még én betennék egy+ új hálókártyát, -mert lehet egy gépben több hálókártya is!- akkor a régi, már nehezebben felismerhető, és netán elhalódó eszközt célszerű a Bios-ban kikapcsolni így az nem vesz róla tudomást, és olyan, mintha nem is lenne a gépben. És csak az újat fogja látni. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-23 12:18:42]
|
| | | [válaszok erre: #62394 #62395] |
[előzmény: (62391) Gabywap, 2022-06-23 11:58:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10040 |
62391. Elküldve: 2022-06-23 11:58:33, OFF TOPIC
|
[6691.] |
Nem kell ott belépni a biosba minek ha valami már nem müxik felesleg! De ha teszel bele valami LAN kártyát és felismeri vagy telepíted a drivert akkor az úgyis működik, független a rossztól is nem fogják zavarni egymást! :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #62392] |
[előzmény: (62388) Benedek012, 2022-06-23 09:58:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62389. Elküldve: 2022-06-23 11:14:21, OFF TOPIC
|
[6693.] |
Kettővel előbb már belinkeltem ennek az Asus alaplapnak a kézikönyvét, zip-ben, benne a pdf állomány. A még működő gépeden megnyitod a pdf-t, és megkeresed a Bios beállításokat, ott képeken is láthatóak a Bios egyes ablakai, és alattuk a leírása. Belinkelem neked ide azt a képet, ahol az integrált(onboard lan) hálózati kártyát le tudod tiltani/kikapcsolni. Ezt csak akkor tedd meg, ha már tényleg biztos, hogy az a hiba.
A képeken is látható, az onboard lan beállítást a kikapcsolásához a Disabled-re kell állítani.
Továbbá, a kézikönyvben jól látható az alaplap foglalatok leírásánál, hogy a PCIe csatlakozóknál van egy ún. x1(_1) nevű, kis fehér csatlakozó. Ebbe célszerű egy új, Gigabites PCIe-x1 csatolós hálózati kártyát tenni.
Azért a PCIe csatolós hálózati kártyát ajánlom, mert gigabytes sebességhez ez jobban passzol, mint a sima PCi-csatolós hálózati kártya. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-23 11:21:03]
|
| | | [válaszok erre: #62390] |
[előzmény: (62388) Benedek012, 2022-06-23 09:58:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Benedek012

Tagság: 2017-09-04 13:53:16 Tagszám: #134625 Hozzászólások: 2144 |
62388. Elküldve: 2022-06-23 09:58:43, OFF TOPIC
|
[6694.] |
Letiltani melyik részben,és mit kell letiltani Biosban?
|
| | | [válaszok erre: #62389 #62391] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Benedek012

Tagság: 2017-09-04 13:53:16 Tagszám: #134625 Hozzászólások: 2144 |
62387. Elküldve: 2022-06-23 09:04:26, OFF TOPIC
|
[6695.] |
Az asztali,és a laptop,azt az asztalin nincs internet legalább 1hete,a leírtak végett.
|
| | |
[előzmény: (62386) SaTom, 2022-06-23 08:34:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62386. Elküldve: 2022-06-23 08:34:58, OFF TOPIC
|
[6696.] |
Ahogyan, én értelmeztem, Benedek012 több gépet használ, így egy pendrive használatával, át tudja másolni a letöltött telepítőt, fájlt…
|
| | | [válaszok erre: #62387 #62393] |
[előzmény: (62385) longoria, 2022-06-23 07:29:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 longoria

Tagság: 2012-05-31 07:52:59 Tagszám: #105056 Hozzászólások: 292 |
62385. Elküldve: 2022-06-23 07:29:57, OFF TOPIC
|
[6697.] |
"És Driver frissítés internet nélkül lehetetlen"
|
| | | [válaszok erre: #62386] |
[előzmény: (62384) net_user, 2022-06-23 02:20:04] |
|
Haladó
|
|
 net_user

Tagság: 2014-11-03 10:55:01 Tagszám: #130810 Hozzászólások: 3854 |
62384. Elküldve: 2022-06-23 02:20:04, OFF TOPIC
|
[6698.] |
Asus M2N-MX user's manual(English)
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM2/M2N-MX/e3548_M2N-MX.zip
ebben van egy pdf, abban meg egy táblázat, a deszkán lévő integrált elemekről. Ebben a lapban egy ATTANSIC Gigabit LAN PHY hálózati integrált eszköz van, amihez drivert innen is le lehet tölteni
https://download.cnet.com/Attansic-L1-Gigabit-Ethernet-10-100-1000Base-T-Controller/3000-2112_4-147247.html
A letölthető zip tartalma:
teljesen átlagos, a kornak megfelelő AsusSetup.exe-s telepítő fájl van benne, amit, ha elindítasz, akkor kiválaszthatod, hogy melyik oprendszerre akarod feltenni a drivert. A driver eltávolítását meg már előttem leírták. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-06-23 02:36:28]
|
| | | [válaszok erre: #62385 #62406] |
[előzmény: (62378) Benedek012, 2022-06-22 11:40:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kenderice

Tagság: 2003-02-13 00:00:00 Tagszám: #1008 Hozzászólások: 1471 |
62383. Elküldve: 2022-06-22 14:50:15, OFF TOPIC
|
[6699.] |
Amikor bekapcsolod a gépet belépsz a BIOS-ba és ott letiltod.
Gigablue UHD UE 4K
|
| | |
[előzmény: (62381) Benedek012, 2022-06-22 13:36:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
62382. Elküldve: 2022-06-22 14:10:21, OFF TOPIC
|
[6700.] |
Szia,
eszközkezelőben érdemes letiltani, hogy véletlen se akadjon össze, az Új alannyal, majd a driver-t el kell távolítani.
Ilyen esetben, újraindítást követően, „ismeretlen” eszközként fog megjelenni, persze csak abban az esetben, ha jelen állapotában még látható, és aktív eszközként ismeri fel a rendszered.
Üdv.
SaTom
|
| | |
[előzmény: (62381) Benedek012, 2022-06-22 13:36:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|