OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 tamás_bátya

Tagság: 2019-05-10 12:49:16 Tagszám: #135897 Hozzászólások: 446 |
62056. Elküldve: 2022-05-08 10:15:51, OFF TOPIC
|
[7026.] |
nálunk Szlovákiában, van a Sz.Telekom saját, Orange saját, O2, és 4ka, az O2 a telekom hálózatát használja, és 4ka használja az Orange hálózatot, ezen kívül még van a Tesco mobile, de ez ugyan az mint az O
2. és persze át lehet kapcsolni az EU n belül más hálózatra, de csak akkor ha nincs térerő.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-05-08 10:21:36]
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Oriza_Triznyák

Tagság: 2003-10-26 13:25:19 Tagszám: #7101 Hozzászólások: 3429 |
62055. Elküldve: 2022-05-07 20:20:20, OFF TOPIC
|
[7027.] |
Ezek virtuális providerek. Saját apn van, de a hálózat mobil része nem saját.
|
| | |
[előzmény: (62054) Zoli049, 2022-05-07 16:18:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62054. Elküldve: 2022-05-07 16:18:10, OFF TOPIC
|
[7028.] |
Volt a Tesco-nak is, az használta a Voda hálózatát, ha jól emlékszem? A számok a mai napig aktívak, lehet azokon is van valami?
|
| | | [válaszok erre: #62055] |
[előzmény: (62053) attila.scourgeofgod, 2022-05-07 12:51:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
62052. Elküldve: 2022-05-07 12:03:14, OFF TOPIC
|
[7030.] |
Az is lehet, hogy miután a Lidl Mobil (nálunk nincs ilyen szolgáltató) a Vodafone hálozatát használja elégtelen térerő esetén az adott áruházban ingyenes roaming szolgálatásként jelenik meg.
Nem?
"Lidl Connect is a virtual operator of Vodafone Germany. You get to use the Vodafone network and cross-European roaming without limits (within the EU). You can buy the Sim Card in any Lidl – the starter packs are near the counters."
|
| | | [válaszok erre: #62053] |
[előzmény: (62050) e_lite, 2022-05-06 20:20:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62051. Elküldve: 2022-05-06 21:58:21, OFF TOPIC
|
[7031.] |
Nekem van Vodafone és T is, de egyiknél sem működik.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (62049) Leíratkozott felhasználó, 2022-05-06 19:30:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 e_lite

Tagság: 2006-01-22 19:40:59 Tagszám: #26124 Hozzászólások: 1046 |
62050. Elküldve: 2022-05-06 20:20:14, OFF TOPIC
|
[7032.] |
Na- végre- viszont az is lehet, hogy ez a voda sajátossága- kb mikor indultak akkor is más adóit használták- mig nem volt kiépitve sajátjuk- amit tapasztaltál igen is valós szitu, de csak vodásoknak és / vagy olyan celláknál ahol erre szögség van- köszi az infot.
e_lite
|
| | | [válaszok erre: #62052] |
[előzmény: (62049) Leíratkozott felhasználó, 2022-05-06 19:30:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
62049. Elküldve: 2022-05-06 19:30:13, OFF TOPIC
|
[7033.] |
én Vodafonos vagyok, nekem működik, és nem érdekel , hogy kinek megy és kinek nem, Miskolcom lakom, és ez Magyarország és nem Szlovákia, és már nagyon bánom, hogy felhoztam ezt a témát mert most én vagyok csak a sz@rban, és nincs kedvem vitázni senkivel.
|
| | | [válaszok erre: #62050 #62051] |
|
|
|
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62048. Elküldve: 2022-05-06 17:23:59, OFF TOPIC
|
[7034.] |
Magyarországi próba!
A pince laghátulján nincs Telekom, ott csak éppen, hogy van Yettel és Digi, mert 100 méterre vannak a bázisállomások. Ennek ellenére, csak segélyhívás lehetséges. Sehogy nem enged fel egyik sem. De írtabb lentebb, hogy megkérdeztem ma egy Telekom üfsz-on, mert volt éppen dolgom, nincs ilyen. Lehet, hogy Szlovákiában működik, ezt nem vitatom.
|
| | |
[előzmény: (62046) tamás_bátya, 2022-05-06 15:08:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62047. Elküldve: 2022-05-06 15:23:23, OFF TOPIC
|
[7035.] |
Részben jogos a felvetésed, ez felett én átsiklottam, hogy a saját szolgáltatónak meg ne legyen térereje, a szobában ahol próbáltam 1 vonal volt a 4ből.
Viszont szerintem a roamingot kár belekeverni, mert az alapból arról szól hogy külföldön másik szolgáltató felenged, akivel a sajátod le van szerződve.
De majd vki telefonos guru összefoglalja az egészet, eddig max a Vodafonal műxik én úgy értelmezem (Mo-n).
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (62046) tamás_bátya, 2022-05-06 15:08:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tamás_bátya

Tagság: 2019-05-10 12:49:16 Tagszám: #135897 Hozzászólások: 446 |
62046. Elküldve: 2022-05-06 15:08:50, OFF TOPIC
|
[7036.] |
Sziasztok, így utólag én már csak arra lennék kíváncsi, hogy hogyan jótettek rá , hogy nem működik? egyáltalán , hogy csináltátok meg azt, hogy ne legyen térerő, hogy kiszolgálót tudjatok váltani, talán az egér seggibe dugtátok a telefont ? Ma beszéltem egy kollégámmal a Telekomnál dolgozik, mint technikus (sajnos nincs regisztrálva itt a fórumon) elmeséltem neki, hogy mi a téma, ...
nagy tévedésben vagytok, Johnyopen amit irt valójában működik, csak olyan úgy van megírva, hogy senki sem értette meg, hogy hogyan működhet...előre is elnézést kérek, mindenkitől nem áll szándékomban senkit sem megbántani a tudatlansága miatt. Tehát mikor megkérdeztem, hogy hogyan próbáltátok ki,.......a technikus kollégám szavaival éljek....csak akkor lehet váltani kiszolgálót , ha a térerőszintje vagy nulla, vagy legalább 10% alatt van, mert különben nem engedi a torony, miért is váltanál más kiszolgálóra ha van saját erős térerőd, esetleg megengedi, hogy át válts 4G ről 3G vagy 2G re saját hálózatodban (ezen az éven Szlovákiában a Telekom SK készül teljesen kikapcsolni a 3G hálózatot, nem tudom hogy lesz Magyarországon) persze sokszor sokat segít a 3G hálózat akkor ha nincs 4G per pillanat vagy nagyon gyenge, mert a 4G hálózat csak akkor működik igazán ha van jó térerő általában kint szabadban, tehát mielőtt panaszkodnátok, hogy nem működik, előbb olvassátok el szerződést , hogy mit irtatok alá a mobilszolgáltatónál , milyen funkciók érhetők el, mert térerő hiányában átváltani egy másik kiszolgálóra, csak akkor működik ha támogatja ezt a funkciót a mobilszolgáltató és természetesen ez plusz pénzébe kerül. pl. meg említeném azt is, hogy sok szolgáltató nem támogatja a videó beszélgetést (nem messenger, Skype stb. online) és a hívás át irányítást sem azt hiszem a Telekom és a Vodafon, talán támogatja ezeket a funkciókat , de az olcsóbb tarifájú szolgáltatók ezt mellőzik. és a roamingról meg ezt a linket küldte olvassátok el , ha valakinek nem világos valami, hogy képbe legyen. ma már nem leszek itt, ha valami kellene....
https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/internet-telecoms/mobile-roaming-costs/index_hu.htm
|
| | | [válaszok erre: #62047 #62048] |
|
|
Törzstag
|
|
 e_lite

Tagság: 2006-01-22 19:40:59 Tagszám: #26124 Hozzászólások: 1046 |
62045. Elküldve: 2022-05-06 13:43:35, OFF TOPIC
|
[7037.] |
Majd csak mindenki összerakja a pontos képet, ki ,hol? melyik országban? melyik hálózarol hol akar romingot stb stb- belföldön NINCS roaming- +1 .- a szkrinsotok szlovák hálózatokat mutatnak -
:)
e_lite
|
| | |
[előzmény: (62042) attila.scourgeofgod, 2022-05-06 12:08:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
62044. Elküldve: 2022-05-06 12:29:32, OFF TOPIC
|
[7038.] |
Pedig van ilyen, nekem így mondta az ügyfélszolgálatnál mikor felhívtam a Vodafont, és akkor mit jelent az R betű a térerő mellet, és miért van térerő ott ahol eddig nem volt , na erre szeretnék akkor választ kapni ? más felhasználók is visszajeleztek, hogy működik, de voltak olyanok is kiknek nem működik hiszen Tamás_bátya felhasználó el is küldte a screenshot-ot, hogy neki is működik, hát már csak ne gondoljátok, hogy kamu lenne, távol álljon tőlem, ha tudok mindig segítek mindenkinek, ez rendesen rosszul esik nekem, segiteni akartam , na ne csináljátok már, még a végén én maradok a sz@rban (bocsánat).
|
| | |
[előzmény: (62042) attila.scourgeofgod, 2022-05-06 12:08:22] |
|
|
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62043. Elküldve: 2022-05-06 12:26:26, OFF TOPIC
|
[7039.] |
Ezért olvastam kétkedve, hogy ez itthon működne!
|
| | |
[előzmény: (62042) attila.scourgeofgod, 2022-05-06 12:08:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62041. Elküldve: 2022-05-06 11:50:24, OFF TOPIC
|
[7041.] |
Namégegyszer...
F L O T T Á S nyomottáras SIM kártyával?
A T-s SIM-et melyik hazai engedi fel a saját hálózatára?
Ma megkérdeztem üfsz-on és azt mondták, nincs ilyen.
|
| | | [válaszok erre: #62042] |
[előzmény: (62040) Sarti, 2022-05-06 08:05:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
62040. Elküldve: 2022-05-06 08:05:27, OFF TOPIC
|
[7042.] |
Igen...és ha akarod csinálhatok egy képet, hogy elhidd, nekem is megjelent az R betű és van újból térerő, kipróbáltam a pincében, itt mindig is gyenge volt a jel.
|
| | | [válaszok erre: #62041] |
[előzmény: (62039) Zoli049, 2022-05-05 18:53:31] |
|
Haladó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62039. Elküldve: 2022-05-05 18:53:31, OFF TOPIC
|
[7043.] |
Feltöltőkártyás vagy? Flottással semelyik és semmit nem enged. Ez eddig eszembe sem jutott volna, ha itt nem olvasom.
|
| | | [válaszok erre: #62040] |
[előzmény: (62038) Sarti, 2022-05-05 18:33:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
62038. Elküldve: 2022-05-05 18:33:38, OFF TOPIC
|
[7044.] |
Sziasztok, kipróbáltam nekem is működik Telekomos vagyok, utólag megtudtam, hogy ez csak akkor működik ha támogatja a szolgáltató ezt a funkciót, sajnos igen, sok szolgáltató nem támogatja mert minimális az érdeklődés, és a szolgáltatónak ez plusz pénzébe kerül.
|
| | | [válaszok erre: #62039] |
|
|
Haladó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62037. Elküldve: 2022-05-05 17:41:02, OFF TOPIC
|
[7045.] |
...és biztosan fizet, ha ez igaz?
Én full korlátlanban a T-nél, kipróbáltam, egyik sem enged fel!
4 szolgáltató van nálatok?
|
| | |
[előzmény: (62036) tamás_bátya, 2022-05-05 17:23:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tamás_bátya

Tagság: 2019-05-10 12:49:16 Tagszám: #135897 Hozzászólások: 446 |
62036. Elküldve: 2022-05-05 17:23:20, OFF TOPIC
|
[7046.] |
ja..és még be kell kapcsolni az adat Roaming funkciót is, na így teljes. ezt valahogy Jonyopen barátunk elfelejtette leírni
|
| | | [válaszok erre: #62037] |
|
|
Törzstag
|
|
 tamás_bátya

Tagság: 2019-05-10 12:49:16 Tagszám: #135897 Hozzászólások: 446 |
62035. Elküldve: 2022-05-05 16:53:35, OFF TOPIC
|
[7047.] |
Sziasztok, én is kipróbáltam a munkába elenyészően kicsi a térerő, bevallom Szlovákiában lakom és tényleg működik itt küldöm a képet, nekem eredetileg 4Ka van hát általában a pincében vagy üzletekben gyenge a térerő tehát ha átkapcsolom manuálisra, és kiszolgálót választok, pl. Orange 4G SK, nincs ott a pipa az igaz de megjelenik fent a térerő mellet egy R betű és komolyan van jó erős térerő mindenűt, komolyan nem tudom, vagy a szolgáltatótól függ vagy a telefontól
|
| | | [válaszok erre: #62038] |
|
|
Törzstag
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
62034. Elküldve: 2022-05-05 16:33:07, OFF TOPIC
|
[7048.] |
Tiltott!
Ennyit ír minden nem digisre és nem csatlakozik. (Alcatel 1S) Szintén 4G/Volte
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (62030) Leíratkozott felhasználó, 2022-05-05 14:31:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62033. Elküldve: 2022-05-05 15:04:11, OFF TOPIC
|
[7049.] |
Én Telenor/Yettel-es vagyok, az előbb rápróbáltam de egyikre se enged fel csak a sajátra. (4G/Volte-ra van állítva a telefon.)
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (62025) Leíratkozott felhasználó, 2022-05-05 12:02:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
62032. Elküldve: 2022-05-05 14:58:15, OFF TOPIC
|
[7050.] |
Természetesen ki van kapcsolva a secure boot, ez volt az első dolog.
köszi a segítséget!
|
| | |
[előzmény: (62028) net_user, 2022-05-05 12:47:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|